Електронни четци - тема 22

  • 46 846
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 700
Аз лично разлика между Пейпъруайт 3 и 4 не виждам. Не използвам водоустойчивостта и не слушам аудиокниги, а други разлики не долавям. Който и от двата да вземете, няма да съжалявате.

В коментарите към paperwhite 4 в амазон, бяха направили снимки при една и съща осветеност на екрана, и този на 4 серия е по бял в сравнение с 3. Казват, че това отнема от чувството, че четеш хартия и се доближава повече до дисплея на телефона и таблета. Наредени един до друг няколко модела на Kindle, наистина само 4 се отличава, и наистина изглежда светъл. Та затова се притесних и реших да попитам тук.
Според мен това зависи от степента, на която е настроена подсветката. При по-силна подсветка би се получил такъв ефект. Аз ползвах Пейпъруайт 3 около две години, а от половин година съм с 4 и не забелязвам такова нещо. Подсветката при мен е винаги на ниска степен - 5-7. Не съм критерий естествено. Също така ако се сравнява с бяла тройка, екранът изглежда по-сив заради бялата рамка. Аз точно заради това не бих си взела бял четец. Според мен е доста субективно усещането. Най-добре отидете някъде и вижте двата модела на живо, пък после си поръчайте от ОЛХ или от където Ви е най-изгодно.

# 736
  • София
  • Мнения: 9 880
3-ката е по-добра като екран и опресняване от новия, лично ги сравних. Не знам дали се предлага все още нов.

# 737
  • Мнения: 10
Здрравейте,търсих много ,но не успях да намеря немско-български речник за Kindle.Знаете ли, дали въобще има такъв и ако има откъде да си го изтегля,благодаря ви предварително!

# 738
  • Мнения: 73
Здравейте, имам проблем с pocketbook basic2 .Не реагира на нищо.Единствено бутона за включване/изключване светва.Имал ли е някой подобен проблем?

# 739
  • Мнения: 42
Здравейте! Ще купуваме четец на колега студент като подарък. Казвам "ще купуваме" ,защото компанията ни е голяма и сме събрали добра сума.

Цитат от статия  " Ако искате нещо по-голямо, можете да разгледате например Киндъл Файър, както и Айпад и Айпад Про на Епъл."  Да попитам някой ползва ли Айпад и дали е добър избор?

# 740
  • Мнения: 6 132
Файър и Айпад не са четци, а таблети.

# 741
  • Мнения: 2
Здравейте! Търся информация за превозвачите.  Искам да поръчам четец от Амазон, но не се справих. Може ли да ме упътите. Колко излиза доставка с превозвач

# 742
  • Мнения: 18 993
С ГабКо е 3,40 ако си го вземеш от тях..ако ти го пратят с куриер се плаща допълнително

# 743
  • Мнения: 2 833
Здравейте! Търся информация за превозвачите.  Искам да поръчам четец от Амазон, но не се справих. Може ли да ме упътите. Колко излиза доставка с превозвач
Аз не те разбрах каква информация търсиш за превозвачите?Регистрираш се в сайта на превозвач -ти си избираш кой да бъде.Дават ти ID номер и адреси ,в DE и UK ,а може и в други държави.Въвеждаш си в амазон адресите ,има указания и примерни таблици в сайта на всеки превозвач как става попълването на адреса в менюто на амазон.Като въведеш в единия от амазоните ,после тези адреси си стоят и в който и амазон да влезеш просто избираш поръчката на кой адрес да отиде.
Електронната книга е под 1 килограм така че ще те таксуват от UK около 2.00лв до 2.20лв ,а DE 3.00лв до 3.40лв. Ако си далече от адреса на превозвача можеш да зададеш в профила си на сайта на превозвача, да ти бъде изпратена книгата с куриер до офис на града в който живееш. В БГ мама има тема и за амазон и за превозвачите ,разгледай ги.

# 744
  • Мнения: 351
Нов ъпдейт за актуалните модели Kindle - 5.11.2.
"Подобрения във филтъра: филтрирайте библиотеката си, за да виждате само Kindle Unlimited, елементите за главно четене и проби с едно кликване.
- Подобрения в производителността, корекции на грешки и други общи подобрения."

# 745
  • Варна
  • Мнения: 236
Здравейте! Имам вьпрос за ползващите Nook. Пьрвия ми четец , пьрвия с подсветката, само го включвам в компютьра и си качвам книги.
Взех нов, Глоу 3 , но нещо не иска да запамети книги. От десет свьрзвания с компютьра, се вижда на екран три пьти. Качвам книги,  в папка/ без папка и ги виждам на екран. Като го изключа ги няма. Всички са epub формат.
Т.е не правя нищо по различно от стария и не си виждат. Идеи или да сменям?

# 746
  • Мнения: 10
Привет, може ли линкове към сайтове, от които теглите книги за Kindle и кратко обяснение в какъв формат трябва да е файлът, как се качва на устройството, и въобще всичко като за начинаещ, ще бъда благодарна Simple Smile

# 747
  • Мнения: 1 047
rulit.me и после през Калибре в Киндъла, и чети... първия пост 😊

# 748
  • Мнения: 10
Мерси, но това е руски сайт. Нещо на български?

# 749
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Там има книги на български.

Общи условия

Активация на акаунт