С коледна сурвачка ОКТОМВРИйче прави смела крачка! - Тема 14

  • 32 662
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 917
Неизвестна, няма проблем. Интересно е как протича деня и на децата, които не са на ясла. Моят е много странен- играчките му са подредени до стената и не ходи да ги пипа. Трябва да взема някоя и да му я дам и така играе. Има едно шкафче, което само него отваря, другите не ги пипа, елхата и тя е на земята непокътната. Разхожда се като директор из апартамента и само разглежда.

# 181
  • Мнения: 18 533
Ангела, имаш дете-еднорог. Joy (форумска шега за идеални деца). У нас няма къде да се стъпи през по-голямата част от деня. Пръстта от саксията се вади по три пъти поне, шкафовете със свободен достъп са отвън (предимно тенджери, дрехи, пликчета, хартия), всичко от секцията на сестра ѝ е на земята, повечето играчки и книжки - също. Прибира си сама само един конструктор и кубчета в кутията, не обича да ги разпилява тях, не знам защо.

С какво стимулирате фината моторика?

# 182
  • Мнения: 35 135
Моето си играе много с играчките.
Конструктор , сортер, купички, КНИЖКИ!!!, дървени играчки.
Днес в детския център пак се залепи за книжките. Заведох го в детски център, да разглежда книжки Simple Smile
Много е важно това ходене тук и там за мен. Мога да го наблюдавам как се държи с другите хора. Надявам се това , което виждам да остане занапред и да е общителен и да не ме търси толкова. Още с влизането днес грабн две играчки и отиде да ги носи на другите хора. Искаше да си играе с друго дете. Много е общителен и си играе. Пълна моя противоположност Simple Smile

# 183
  • София
  • Мнения: 18 717
Нищо не я интересува, само ходи и блъска на змиите и ги гледа как се движат.Всички пеещи играчки и другите ги хвърля.От шкафове не давам да вади нищо и се научи вече.
По центрове не ходя сега други деца не я интересуват и без това.

# 184
  • Мнения: 142
Момичета, с голям интерес чета за вашите извънкласни и вътрекъщни занимания и черпя идеи! Абсолютно съм съгласна, че е задължително човек да има кола, и съм се настървила да си изкарам книжка.

 В Изток, близо до Плиска, видях някакво кафене за майки и бебета, в които май има някакви опции за занимавки в съчетание с хубаво кафе. някой има ли впечатления?

Будичко проходи, но много постепенно. Първо направи две крачки, после седмици само пълзене, после пак и така сега ходи, но пак пълзи понякога. Мислих си, че никога няма да проходи и е от онези племена, които си ходят на четири крака.

Сама съм с него и общо взето ми се мотка из краката, нищо не успявам да свърша. Мъжът ми замина за две седмици и чак сега получих автентичен майчински експириънс. Къде са четири ръце, къде са две.  Всичко ми е много трудно сама и основно гледам да си полегна, докато той се катери по мен или да сме навън и да обикаляме.  Жив и здрав да е мъжът ми идва си в събота.

Будичко много се е променил, и само ми виси по краката и иска гуш, реве на "Иийийийиии", дава ми зор и любимото му занимание е да вади дрехи от шкафчета, да влиза в пералнята и фурната. Каквото и да правя, трябва да участва и той.  За съжаление, почти не играем с деца на този студ. Извеждаме се всеки ден, но много опакован, защото ме е страх и не го вадя. Ходим по ресторанти и кафенета двамата, както и по паркове. Не иска ръкавички!


Сега си мисля, че с новородено е доста по-лесно Simple Smile)))

Относно храненето, минахме от хип на прясно мляко, не му харесва козе, за мое съжаление и пием краве, гледам да е био, но гаранция франция. Бяхме на невролог (Литвиненко), защото Будичко още не сочи с пръст, но според невролога това не било критерий. Много хареса сина ми, но ни се скара, че сме дебели (по-скоро някои от нас). Самият невролог беше и той закръглен, малко в стил "Ах този джаз", сцената с лекаря, когато си димяха и двамата. Малко ми е обидно, защото се храни много здравословно, не знам как може да е дебеличък.

Поздрави и целувки от мен! отивам назад да ви чета!

# 185
  • Мнения: 766
Нашият ден протича така:
Със събуждането е на крака и не ме оставя да се правя на заспала, а подвиква или директно почва да мрънка. Естествено ставаме и се почва обикаляне. Хапва АМ към 8-8:30ч.
Обикаля из апартамента, отваря шкафове, разхвърля си дрехите, тряска вратите. Заиграва се с играчките за не повече от 20 минути. Имаме сортер, щастливата ябълка от Хиполенд, пееща кукла, която разказва и приказки, плюшени играчки, които пеят и танцуват, книжки, гумени играчки, и какви ле не още играчки, но интереса бързо и замина. Даже и в WC-то иска да влиза с мен.  За да свърша нещо без да ми се мотае в краката и пускам анимираните песнички. След като е приключила с песничките се качва на спалнята и обикаля права, хвърля се по дупе и аз стоя и пазя да не се пребие. Давам и плодове, солетки, бисквитки. В 12ч.  обядва основното от кухнята. В 12:30 я слагам да спи. От 13:00-15:00 спи. В 15:30 закусва десерта от кухнята. Излизаме за около час, играе на площадката и пазаруваме. Между 18-19 пак се повтарят обиколките и отваряне  и разхвърляне. В 19:00 вечеря супата от кухнята с един сухар.Следва баня, играем малко с нея, в 21ч. хапва АМ и се приготвяме за сън. Заспива след 21:30ч. Голяма беля е и няма ден без някакво падане и рев.  
Ред, сама си я гледам през деня откакто се роди. Само уикендите таткото се включва повече.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 19:21 от TsvetelinaP

# 186
  • Мнения: 18 533
Red, доста нелепа ситуация при този невролог. “Докторе, детето не сочи. Ма̀ни, че не сочи, но е дебел...”

Около годинката било кулминацията на драмата със залепянето за мама, защото се осъзнавали като отделни личности.

# 187
  • Мнения: 35 135
Мале, това със соченето ми беше голяма драма. " Кога ще почне да сочи?" Питах всеки ден...ей ми го сега...сочи всичко и всички и крещи!! Всички жени са " баба".
Моят мъж ми помага вечер. Къде го гледа, къде спи, ама е с него вечер.
Сега го заплашвам почивните дни , че ще го гледа той. Защото Боги не казва " мама" отдавна, но " Тата " и " баба" са на почит

# 188
  • София
  • Мнения: 5 619
И моят мъж "помага" основно уикендите, пред седмицата се прибира към 19-20ч. Събота и неделя го гледа за по няколко часа, в които "почивам" - душ на спокойствие, да изпера, да почистя, да изгладя. Въобще - почивка отвсякъде Joy .
Дребен не помня кога започна да сочи, може би преди два месеца. Не е много залепен за мен. В хола има детски кът за него - два дивана, от едната страна фотьойл и долепена табуретка до дивана, а от другата страна - маса. Вътре изсипвам играчките и съм спокойна да си свърша нещо. Или лягам и го гледам. Предимно разнася играчките и си ги реди по негов начин - кубчетата от сортера на масата, но под определен ред. Зълва ми чак ме пита да не е симптом на ОКР. Умрях от смях.

# 189
  • Мнения: 35 135
Не. И моят прави нещата по определен начин. Подрежда фигурките е дортера в определен ред. На всяка книжа си има свой ритуал. Като цяло...има си рутинни Wink

# 190
  • София
  • Мнения: 874
Моят пък не сочи! Да се притеснявам ли? И аз рядко соча, дано да е заради това!
Нашият детски кът е целия апартамент, но поне не е много пространството. Само банята гледам да затварям.

# 191
  • Мнения: 1 639
Ехо,и моя вампир почна да се буди вечер и иска да си играе,почвам да го отдавам на това че не изразходва достатъчно енергия през деня. Сега като е студено има дни в които не излизат с детегледачката,а и да излезнат е за макс час щото е студено,той е завлечен и едвам се движи и без това. Бяха. Иначе си ходи сам и навън и вътре. Пие още мляко,но идея нямам как му е хемоглобина,беше много паднал последния път на 103,обаче се надявам да е наваксам сега щото той млечни може да не яде,но яде спанак,броколи,спелна,елда,и всякакви такива неща на корем всеки ден. Аз много се кефя на детските кътове в моловете но и с пистолет да ме заставят няма да си замъкна детето в Мол. Иначе моя се буди сутрин в 7 когато носят храната ама напоследък се буди по някое време вечер,ей така малко да поиграе:)))

# 192
  • Мнения: 411
Момичета много сте готини Simple Smile готови ли сте за празниците , на мен не ми е много празнични защото ММ всяка година работи и ми е скапано Sad
Неизвестна,направо честно ме спука от смях с любимото занимание на малкия "Най-любимото му е да ми къса нервите. " Wink И с прекрасната почивка ,която оползотворяваш само за себе си Wink
Иначе нашия ден минава...- Буден към 7:30 ,закусва към 8:30 ,после гледа малко клипчета,докато поправя малко, към 10 му се доспива(Има ли някое детенце все още да спи по 2 пъти?) Спи час,макс час и половина ,после отиваме за кухнята,хапва и към 14-15 часа пак спи и после пак яде и после обикаля вкъщи има 3 шкафа в който обича да рови...и така,изобщо не се заиграва с нищо напоследък ,само обикаля апартамента ..и се занимава с тези шкафчета или най новото е да вади ябълките от един кашон ,абе все си намира да се забавлява с нещо,но не с играчките! Simple Smile И към 19-19:30 му давам супа и после към 20:30 започваме да се приспиваме,което тресе към 40 Мин с шише АМ и това е Simple Smile
IndigoRed,радвам се ,че се завърна,чакам да покажеш Будичко колко е пораснал Simple Smile

# 193
  • Мнения: 35 135
Моето дете много отдавна спи по веднъж на ден. Но мен това ме устройва идеално.
Накупили сме му една торба играчки. След Коледа пак ще правя разчистване откъм стари играчки и ще му оставя новите. След месец ще ги завъртя.

# 194
  • София
  • Мнения: 18 717
По веднъж спи,сама го направи.
Сутринта ми врътна номер обаче,спа до 9,закуси,в 10,30 излязохме и заспа пак ,та до 12,30.Към 17 пак ще заспи сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт