Юлчета 2018- тема 3

  • 78 064
  • 734
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 68
Мис  интересна схема. С баткото след ябълка започнах първо с картоф и после всичко смесено с картоф. Пипер, тиквичка и т. н, но  за да не давам пък само с картоф въведох и ориз. Задължително всичко смесено с кърма. Нямах търпение да започна да добявам по малко масло,  за да има поне някакъв вкус.

# 406
  • Мнения: 595
Е време е да питам Grin по време на хранене както си е седнал малкия ако му се докъка 💩Grinning  (често така се случва) да продължавам ли, да прекъсна и да го сменям ли..? той пък ще се разсее.. Незнам

# 407
  • Мнения: 354
Е време е да питам Grin по време на хранене както си е седнал малкия ако му се докъка 💩Grinning  (често така се случва) да продължавам ли, да прекъсна и да го сменям ли..? той пък ще се разсее.. Незнам


Grin
Я си представи, че го смениш и продължите храненето безпроблемно и е решил отново да 💩Grinning  пак ли ще прекъснеш храненето за тоалет?  Grin
 Аз бих изчакала човека да си свърши работата ,бих продължила с храненето и чак тогава смяна !

# 408
  • Мнения: 595
За чакането-чакам го аз, но също ми е кофти мисълта че си седи на памперса.. Expressionless от друга страна пък за 7 месеца се е подсичал веднъж като тръгна първия зъб само..Абе дупе да му е яко,  експериментите продължават, нали се учим заедно ☺️

# 409
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Stema, пробвам вече и аз се чудя с тея обриви и АД.
Има ли друго бебе на което бузките по към устата да имат зачервяване? Днес гледам, че ситния обрив е затихнал , но има червено точно напукани капилярчета са си според мен . Розацея мисля се казваше .

Мале Луси ти до онзи ден се вайкаше за кърменето, а кога прояде толкоз неща, бързи сте !

Да стискате палци , че утре заминаваме на лекции пак семейно ще има едно кърмене пак !
Имах надежди, че по това време вече ще хапва няколко неща и баща й ще може да й дам тук таме нещо докато съм на лекции и ще се е разредило кърменето.. Да ама не ! Суче на няма и 2 часа. Или има скок в растежа или просто кърмата не й стига вече и  организма си иска и манджаааа Grinning

# 410
  • София
  • Мнения: 1 099
Stema, пробвам вече и аз се чудя с тея обриви и АД.
Има ли друго бебе на което бузките по към устата да имат зачервяване? Днес гледам, че ситния обрив е затихнал , но има червено точно напукани капилярчета са си според мен . Розацея мисля се казваше .

Мале Луси ти до онзи ден се вайкаше за кърменето, а кога прояде толкоз неща, бързи сте !

Да стискате палци , че утре заминаваме на лекции пак семейно ще има едно кърмене пак !
Имах надежди, че по това време вече ще хапва няколко неща и баща й ще може да й дам тук таме нещо докато съм на лекции и ще се е разредило кърменето.. Да ама не ! Суче на няма и 2 часа. Или има скок в растежа или просто кърмата не й стига вече и  организма си иска и манджаааа Grinning

Бързи сме, че не му се впрягам на захранването. Ако ще. Лежерно го карам. Днес му се ослади карфиола. Уж щях да дам 3 лъжучки, изяде половин буркнче на гербер.+ морко, броколи и пуешко. Ми хареса му, като иска да яде. Не вярвам от карфиола нещо да му стане.
Преживях го кърменето, по-важно ми е да сме здрави и двамата, а с тоя пролактин аз не бях ХИч добре и сега малко ми липсва, но като гледам как лакомо яде и ХИч не му дреме на гъза цица ли е- не е ли. Здраве да е.

За щастие нямаме проблеми като алергии към белтък или АД и действам смело и безотговорно, Хаха, смятам от другия месец да започна с жълтък и малко обезсолено сирене. За попара още съм против, нищо че педиатърлата напъва. Да си я яде тя. Аз изобщо не сум обичала, подозирам, че и аз Явор ще е така,но ще опитаме... някога

# 411
  • Мнения: 437
Мис, моята е с пъпки около устата. И от лиги, от ябълка имаше, от студа навън. Много ѝ е суха кожата и трябва често да се маже.
Нищо заместено нямаме. Давам по няколко лъжички с много мъка. По принцип не бих си давала зор и толкова, ама като съм тръгнала да въвеждам нещо , поне 3 дни да го е вкусвала. Та и тя упорито не отваря уста, но и аз упорито я разсмивам, за да отвори.

# 412
  • Мнения: 231
Момичета, малката постоянно се дере и си прави ранички, но не е имало проблем. Снощи обаче яко си удра горната устничка и днес виждам, че одраното е започнало сякаш да набира. С какво мога да намажа или да го оставя така? Мястото е много кофти, тъй като с каквото и да намажа, ще го изяде. Confused

# 413
  • Мнения: 162
Днес мина прегледът ни при нефролог (в гр. София)- еми доктор Желязков от МЦ Детски болести е супер Simple Smile препоръчвам го! Може да се запише час и през superdoc.

# 414
  • Мнения: X
Аууу тия смрадливи броколи само веднъж и ги дадох.

# 415
  • Мнения: 160
Момичета, моята Мария е вече на 6 месеца. Не бяха никак лесни за нас, но пък колкото сълзи, двойно повече усмивки. Захранването при нас върви, бутаме. Дала съм картоф, тиква, пащърнак, морков и сега тиквичка. Давам по три четири дни нова храна. След това ще дам сладък картоф и може би броколи. После почвам плодовете. Препоръчвам да изчакате с карфиола и броколите, защото са газообразуващи. Поне аз така ще напрявя, може да пробвам броколи, че не знам какъв зеленчук да вкарам...
Мария май ще има лактозна непоносимост. Днес спряхме безлактозното мляко, бяха казали месец да го яде само, дадохме старото и бам акото пак вода и пак на всяко ядене. Веднага дадох безлактозно пак. До утре ще се изчисти от лактозата и ще видим.
Е какви са тия доктори? Един не се сети за тая непоносимост, един не каза направете му един тест на това дете, после много съм чела, ами ще чета. Та ще видим сигурно ще правим тест за непоносимост към лактоза.

# 416
  • Мнения: 595
Червени бузи и обрив от лигите има и дребчо, мажа с два крема - колд и Пери орал на биодерма, обрива бързо изчезва 🤤 но бузки повечето време са сухи и зачервени
Нашата педиатърка още от както и казах че съм почнала зеленчуците заръча да вкарвам плодове,и до няколко дена следобедното да е заместено, че трябва попарка да се яде.Викам аа добре и не се занимавам 😆 Сега въвеждам пилешко като първо месо и си продължавам по мойта схема, до месец обаче и масло и сиренце ще дам.

# 417
  • Мнения: 243
Здравейте и от мен, да се похваля аз от вчера пак съм жена Grinning
Аз до сега само морковче и картоф съм дала, обаче един ден яде на другия не му харесва...слагам мляко и така по се яде, но определено не е неговото. Вчера купих на хип готово пак морков с картоф да видя да не би да готвя лошо Simple Smile) категорично го изплю, да не кажа ме наплю Simple Smile исках да го свикна в някаква степен да яде и готови защото като пътуваме няма да мъкна фризера с тенджарите, но уви за сега ударих на ламък. Утре ще му правя тиква само, надявам се да го яде и без мляко. А вие добавяте ли в домашните пюрета олио с омега 3 ? Знам, че е много полезно!

# 418
  • Мнения: 85
Здравейте, искам да питам жълтъка кога се въвеждаше ,че педиатърката не ми каза пък мисля че може вече да се дават.   
     Донесоха ми малко пресни домашни яйца и се чудех да ли да не му дам утре малко жълтък с зеленчуците.
 

# 419
  • Мнения: 1 770
Здравейте и от мен, да се похваля аз от вчера пак съм жена Grinning

dolly, това не го разбрах! 🙄Да не би да значи, че си се върнала към нормалния си полов живот? ☺️

Общи условия

Активация на акаунт