Математически турнири 1-4 клас. Тема №53

  • 88 615
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 39
Здравейте! Някой има ли задачи и отговори за 4 клас от МБГ пролет 2018 или ако знаете къде мога да намеря?

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
И аз не мога да намеря МБГ пролет 2018 ( 2ри клас). Май ги няма качени.

Колкото за ЕК, според моята второкласничка от всички, които е решавала ( подготвя се с предни теми от ЕК), каза че това е най-трудната тема досега. Днес класната й казала че има 63 точки и че тя има най-много точки от цялото у-ще.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 221
До коя дата трябва да са излезнали резултатите за ЕК 4 клас? В нашето училище нищо не са изнесли и в сайта на РУО Пловдив нищо няма.

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Не повече от минутка отнема да се намери в Гугъл регламента или да се върнат 2-3 странички Simple Smile
До 14 часа на 26-ти март трябва да се изнесат на видно място в училищата-домакини.

# 679
  • Мнения: 2 285
А някой знае ли с какви точки приблизително са се класирали първокласници за Националния турнир на ЕК предишни години?

Миналата година - първокласниците с 90 т. и нагоре. Не съм съвсем сигурна, но по спомен второкласниците се класираха с 85 и повече точки. Зависи от това как се е справил конкретния набор с конкретните задачи.

# 680
  • Мнения: 402
Много благодаря.

# 681
  • Мнения: 39
И аз не мога да намеря МБГ пролет 2018 ( 2ри клас). Май ги няма качени..

https://thesunnykids.weebly.com/uploads/3/8/1/5/38156625/2_bg_%D … %B5%D1%822018.pdf

# 682
  • Мнения: 653
SmileySmiley
Колкото за ЕК, според моята второкласничка от всички, които е решавала ( подготвя се с предни теми от ЕК), каза че това е най-трудната тема досега. Днес класната й казала че има 63 точки и че тя има най-много точки от цялото у-ще.
Права е. Аз минах с първокласника всички теми от последните 6 години, и събота вечерта минах и тазгодишната тема. Наистина ми се стори най-сложна. Та ми е любопитно младежа какви ги е забъркал. Smiley  Smiley  Smiley

# 683
  • Мнения: 465
Добро утро, търсих сроковете за записване за състезанието "Питагор", но нищо не открих. Може ли да ми кажете кога са те и по ел.път ли става? 

# 684
  • Мнения: X
Ако питането е за София.
http://ruo-sofia-grad.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/% … %BB%D0%B0%D1%81-1
Във връзка с Регламента за организиране и провеждане на Национално математическо състезание „Питагор“ за ученици от IV клас, Ви уведомявам, че Национално математическо състезание „Питагор“ за ученици от IV клас ще се проведе на 13.04.2019г. от 09.00 ч. в следните училища домакини: 81. СУ, 1. СУ и 56. СУ. В срок до 04.04.2019 г. родителите/настойниците/попечителите, носещи родителска отговорност за учениците от повереното Ви училище, желаещи да участват в състезанието следва да подадат заявление в училището, в което се обучава ученикът(свободен текст) за участие в състезанието и декларация за съгласие за публикуване на резултатите на ученика и личните му данни (трите имена на ученика, училище, клас и населено място). В срок до 05.04.2019 г. следва да изпратите списък с учениците, за които има подадено заявление за участие в състезанието и списък на учениците, за които има подадена декларация за съгласие за публикуване на резултатите(по приложения образец) на email: l.gavrailova@edusofia.bg. В същия срок следва да изпратите на горепосочената електронна поща трите имена и предмет, по който преподават квесторите, определени от повереното Ви училище (на всеки 7 ученици-1 квестор). В срок до 09.04.2019 г. на сайта на РУО – София-град ще бъде публикувана подробна информация за разпределението на учениците и квесторите от повереното Ви училище в училищата домакини.

# 685
  • Мнения: 465
Ако питането е за София.
http://ruo-sofia-grad.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/% … %BB%D0%B0%D1%81-1
Във връзка с Регламента за организиране и провеждане на Национално математическо състезание „Питагор“ за ученици от IV клас, Ви уведомявам, че Национално математическо състезание „Питагор“ за ученици от IV клас ще се проведе на 13.04.2019г. от 09.00 ч. в следните училища домакини: 81. СУ, 1. СУ и 56. СУ. В срок до 04.04.2019 г. родителите/настойниците/попечителите, носещи родителска отговорност за учениците от повереното Ви училище, желаещи да участват в състезанието следва да подадат заявление в училището, в което се обучава ученикът(свободен текст) за участие в състезанието и декларация за съгласие за публикуване на резултатите на ученика и личните му данни (трите имена на ученика, училище, клас и населено място). В срок до 05.04.2019 г. следва да изпратите списък с учениците, за които има подадено заявление за участие в състезанието и списък на учениците, за които има подадена декларация за съгласие за публикуване на резултатите(по приложения образец) на email: l.gavrailova@edusofia.bg. В същия срок следва да изпратите на горепосочената електронна поща трите имена и предмет, по който преподават квесторите, определени от повереното Ви училище (на всеки 7 ученици-1 квестор). В срок до 09.04.2019 г. на сайта на РУО – София-град ще бъде публикувана подробна информация за разпределението на учениците и квесторите от повереното Ви училище в училищата домакини.
Благодаря, за друг град ми трябва, но за мен са по-важни датите

# 686
  • София
  • Мнения: 982
Здравейте мами,
не мога да намеря задачи за "Пролетен математически турнир", четвърти клас, 2018
https://drive.google.com/drive/folders/1WgxyI14HtaXcGk-8QGl8o9X0 … NQN6C?usp=sharing

# 687
  • София
  • Мнения: 6 030
SmileySmiley
Колкото за ЕК, според моята второкласничка от всички, които е решавала ( подготвя се с предни теми от ЕК), каза че това е най-трудната тема досега. Днес класната й казала че има 63 точки и че тя има най-много точки от цялото у-ще.
Права е. Аз минах с първокласника всички теми от последните 6 години, и събота вечерта минах и тазгодишната тема. Наистина ми се стори най-сложна. Та ми е любопитно младежа какви ги е забъркал. Smiley  Smiley  Smiley
Абсолютно, то по резултатите се вижда.. при 100 точки максимум, има по 1-2 деца в училище с 60 тина точки, което говори само , че задачите са затруднили децата. И аз това казвам. Това са 1ви и 2ри клас, където обичайно на всички състезания статистиката е обратна, в тези класове са най-високите точки. Тук са слаби резултати. За мен текстовата част с условие+ условие + подусловие обърква децата, инак спокойно решават задачата, ако седнеш и обясниш условието по-подробно, да знаят какво се има предвид и какво точно се пита. 

# 688
  • София
  • Мнения: 973
Именно по този повод ми беше интересно като излязоха моите момичета и ми казаха, че като имали въпроси по някоя задача госпожата, която ги пазела им разяснявала. Много се издразних, дори да е разяснявала само условията не е редно според мен. И на мен идеята ми е да видя как се справят сами в такива ситуации.
Не съм ги притискала много да ми разказват, защото без това не се бяха оправили от боледуването в петък, но държаха да отидат на състезанието.
Резултатите утре сутрин ще ида да ги видя, че друг ги води.

# 689
  • София
  • Мнения: 4 582
Записах щерката на Питагор. Вчера имахме и РС, и там попълних декларациите, които искаше класната.

Иначе за кенгуруто - много беше лесно, всичко реших. Е това като го чуя и леко ми се накъдя косата... Но каквото, такова.

Общи условия

Активация на акаунт