Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 548
  • 807
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 383
Общо взето, ако имаш по-голям проблем (депресия или зависимост) може да се пробваш с такъв вид лечение. Иначе трябва да си запален експериментатор за да тестваш такива неща върху себе си.
А от линка, който бях пуснала (че чета) основният ми извод засега е, че трябва да следваш страстта си (да се занимаваш с това, което ти доставя много голяма радост) - това е правилната посока в живота и така се остарява по-бавно. Grinning Е, как да не ми хареса и да не се съглася? Grinning

# 691
  • на БАНановите плантации в БАНгладеш
  • Мнения: 218
Не бива да забравяме, че всички страсти изхождат от самоугаждането и самолюбието.
За мен е пагубно да следваш страстите си. Защото има само 2 варианта – или ние ги владеем, или те нас.

# 692
  • Мнения: 4 383
Не бива да забравяме, че всички страсти изхождат от самоугаждането и самолюбието.
За мен е пагубно да следваш страстите си. Защото има само 2 варианта – или ние ги владеем, или те нас.

Отказвайки да ги следваш, отново подчиняваш поведението си спрямо тях, защото отказът е също реакция по отношение на страстите: реагирам ли срещу нещо, аз му позволявам да определя моите решения спрямо него.

# 693
  • Мнения: 797
Здравейте. Имала съм някой път преживявания извън тялото и медитации. Изтеглих готови медитации от Самира Карина, била съм на водена медитация с нея. В къщи сама докато призовавам Бог и Архангелите веднага след това чувствам много силна енергия и вибрация, тялото ми настръхва и го усещам в слънчевия сплит. Последно питах каква е мисията ми в живота. Чух го като мислъл с някаква блага усмивка : „  Ти много добре знаеш дете мое”. Аз винаги съм искала да се грижа за сираци, да участвам в чужбина безвъзмездно за бедни деца, като например в Африка. Защото нямам деца. Много често ми се случва да плача по време на медитация.

Дайте някаква формула с която вие пътувате в астрала. Много често съм чувала, че ако осъзнаеш по време на сън, че съня е странен можеш да излезнеш в астрала. Също така много често ми се случва сякаш тялото ми тъкмо излиза навън и аз се сепвам и чусвтвам разтрисане. В повечето случаи в резултат от страшни случки в които бях на крачка от смъртта съм със страх да заспя, но го преодолях. Вечер пускам литургии, молитви. Една литургия която слушах от някаква руска църква, се случи така, че затворих очи и се почувствах че се отделям ит леглото. Много се уплаших.
Много е и странно което напоследък се случва. Заспивам с телефона в ръце, повечето случаи когато се сепвам сякаш някаква сила вдига телефона ми точно преди да падне на земята. Вярвам в Бог и ангели, Архангели.
Ще ви споделя, че съм се молила да ме събуждат сутрин. Често не чувам телефона и будилника. Случва ми се да чуя нещо като вътрешен звън, след това ставам и веднага се сещам и благодаря.

Друга случка от преди 4 години. Бях в депресия, със здравословни проблеми. Вървя си по подлеза на една спирка и случайно нещо ми казва да разгледам книжарницата. Гледах за медитации и както нищо не откривах, реших да си тръгна, в момента в който тръгвам зад мен от един рафт без да има хора пада една лилава книга, погледнах я, това и целяха....всички книги свързани с Бог и ангелите. И си я купих. След това ми се е случвало в същата книжарница да чувствам подръпване на блузата в която посока е решено и съм намирала неща които съм търсила дълго време.

Не знам защо но многи харесвам Италия, Тоскана, Испания, френски селца, насети с лавандула. Мексико, някои арабски страни. Свързвам го с това че преди там съм живяла. Дори в момента си търся работа като чистач или баданте.

Видях тук в предишни теми че писахте за монасите. В други сайтове четох за човек, който в астрала се е сблъсквал със Сивите, едни от най-гадните манипулиращи ни извънземни. Те са му казали не се бъркай в нашите работи, не идвай или ще умреш. Та вероятно монасите са друга раса и също имат апетити към земята. Този човек беше споделил че преди да ги види влезнал в тунел със синя светлина.

Имала съм много пророчески сънища, които ме изправяха на нокти. Слава Богу се помолих и спряха. Като например умиращи хора да ми се показват на черен фон преди да умрат.
На зета на сестра ми умря дядото, паднал е в кокошарника, пилетата са били затворени. Когато ми се обади и описах точната картинка, светеща слаба лампа, от дясно градина от ляво кокошарник, синя ограда на къщата, щеше да припадне. Чувах дори кукудякането им и много кръв. Само с молитви премахнах тези д....мисли.

Имам толкова страшни неща които искам да опиша но ме е страх, като говоря за злото, сякаш чувствам, че Бог се сърди. Колкото и тъпо да звучи.

Извинете че стана дълго. Бъдете благословени.  Знайте че само Бог е лечителя. Не мисля всъщност че регресии, медитации са много полезни ако сте уплашени и сте с ниски вибрации.

По въпроса с Кундалини. Виждала съм на клипве някакви жени какс е гърчат в едночасови екстази. Аз не съм изпитвала никога оргазъм наяве. Чудя се как с каква тактика се отработва изхвърля натрупалия стрес? Един пастор ми каза, че ако насън имаш оргазъм и сънуваш мъже и ако не ги виждаш, всъщност това са духове, които те насилват насън.

Последна редакция: ср, 03 апр 2019, 22:40 от Blagoslovena

# 694
  • на БАНановите плантации в БАНгладеш
  • Мнения: 218
Не бива да забравяме, че всички страсти изхождат от самоугаждането и самолюбието.
За мен е пагубно да следваш страстите си. Защото има само 2 варианта – или ние ги владеем, или те нас.

Отказвайки да ги следваш, отново подчиняваш поведението си спрямо тях, защото отказът е също реакция по отношение на страстите: реагирам ли срещу нещо, аз му позволявам да определя моите решения спрямо него.

Не приемам този отговор за доближаващ се до Истината, а по-скоро като отдалечаващ се от нея.
Сякаш да постигнеш безстрастие бива приравнено с отдаването на всичките ни страсти. Напротив!
В единия случай се освобождаваме от привързаностите, а в другия случай ставаме роби на желанията си, защото те нямат насита.

"Мирът не се достига без борба със страстите и победа над тях; a когато те са наши господари, тогава къде е мирът? - не е ли това вечният плен?"
Св. Макарий Оптински

Скрит текст:
"Безстрастието не е просто липса на страсти, а свободата от пожелаването на страстите, освобождението на ума от мисълта за тях."
Св. Симеон Нови Богослов

# 695
  • Мнения: 4 383
Аз не съм толкова горда да твърдя, че отговорите ми имат за цел да са Истината.

Последна редакция: чт, 04 апр 2019, 09:23 от Iza_

# 696
  • Мнения: 7 006
Вие сериозно ли вярвате,че всеки е натоварен с някаква "мисия"?
Единствената мисия с която Бог товари чадата си,това е мисията да Бъдат,да Съществуват и да се развиват,защото развитието на Единицита,е прослава на  Множеството/Бог.

П.п.Заговорили сте за страсти гледам..Пагубни били..Дрън-дрън,че пляс..
Страстта е единственото нещо което ни отличава от другите същества,и именно това е огъня на сътворението.Без страст,няма креация..Страстта не е огън,който не бива да се заобикаля,понеже щял да те разруши и контролира..Тъкмо обратното..Това е огън който следва да опознаем из дъно,да се научим как да го контролираме и да творим с него..Ама щели сме да се изгорим,нараним и прочеее..Разбира се,че да..Така се трупа практика,чрез грешки..Но ако не се осмелиш,никога няма да се научиш..
Прометей,какъв огън си мислите,че дава на хората?Simple SmileИменно за страстта иде реч..

Страстта е огъня който разгаря Божествения двигател в нас и ни издига нагоре по-нивата..И моля,не възприемайте страстта само като сексуален нагон(често се случва)..Страстта е силата която кара поета да реди думите в наниз,а художника да твори върху платното..

п.п.2  
Според градските легенди(и личното ми мнение е същото),става дума за особен ДНК елемент,дарен от птицеподобна огнена раса(от 6 то ниво,плазмени тела)
Този елемент е дарен на Енки,когато във Вселената научават за опитите му да създаде универсален топлокръвен хибрид-Адам,който да е пригодим и адаптивен към матриците от трета плътност в трето измерение ..

Все още проучвам нещата и силно ми убягват,но знам,че говорим за елемент,който има връзка с емоциите,синтеза на веществата в тялото и най-вече,произвеждането на чисто злато(подозирам моноатомното таково) вътре в телата ни,респективно и в енергийните обвивки,или аури,души и прочее термини..
Златото не е само метал,то е манифест на тип енергия и съзнание..
Създаваме нещо като имплант вътре в себе си,който кореспондира с най-висшите нива,и на по-късен етап,играе ролята на своего рода...хм..не знам,Ели,помагай с думите!..Може би магнит,посредвом който после автоматично биваме придърпвани към "високите" нива,понеже практически създаваме вътре в себе си,част от тях,и после точно както между два магнита,следва привличане.

Последна редакция: чт, 04 апр 2019, 11:38 от Какво?

# 697
  • на БАНановите плантации в БАНгладеш
  • Мнения: 218
Страстите и желанията са същности, създадени с цел да ни заробят и ограбят. Духовните учения и религии отдавна са стигнали до този извод. Да се отдадем на тях означава да допуснем общение с Дявола, с тъмнината. Тъмнина, която ние не можем да озарим.
Предполагам, че най-правилния подход е не да им обявим война, не да ги отричаме, а да ги трансформираме в Божествена Любов.

Скрит текст:
Когато пишем за събеседника idiotsamamaetayna примерно, че дрънка глупости ... може би трябва да се замислим дали обиждаме въпросния потребител или всъщност обиждаме Св. ап. Иаков (виж подписа ми), Св. Макарий Оптински, Св. Симеон Нови Богослов... Ние сме по-близо до Бога от тях ли? Достигнали сме до по-висше познание ли?

# 698
  • Мнения: 7 006
Страстите и желанията са същности, създадени с цел да ни заробят и ограбят. Духовните учения и религии отдавна са стигнали до този извод. Да се отдадем на тях означава да допуснем общение с Дявола, с тъмнината. Тъмнина, която ние не можем да озарим.
Предполагам, че най-правилния подход е не да им обявим война, не да ги отричаме, а да ги трансформираме в Божествена Любов.

Скрит текст:
Когато пишем за събеседника idiotsamamaetayna примерно, че дрънка глупости ... може би трябва да се замислим дали обиждаме въпросния потребител или всъщност обиждаме Св. ап. Иаков (виж подписа ми), Св. Макарий Оптински, Св. Симеон Нови Богослов... Ние сме по-близо до Бога от тях ли? Достигнали сме до по-висше познание ли?

Всеки човек е "близо" до Бога по своя си начин,защото Бог живее у всяко същество.Кой е по-близо?!?Сериозно ли пишете такива простотии?Тва да не е състезание по-по-най?
Общуването с "дявола"е част от общението с Бога. Защото и тоя "дявол" дето все го спрягате,също е съставна част на Бога.Не знам що се възприема като нещо извън Бог или като няква конкуренция на Бог..  Добро и зло са двете страни на една монета.Не можеш да сложиш монетата в джоба си и тя да бъде само с едната си страна.Можеш само да се самозалъгваш,че е така..
Възможно ли е да живеем само на слънце без да ни охлажда мрака?
Всичко което се проявява самов едната си фаза,е стагнация и регрес..Прекален светец и Богу не е драг.

п.п.Духовните учения за които говориш,са пълни с противоречия и тъпизми и не е добре да се следват сляпо..

Пример..

Цитат
В послание към Ефесяните 5:22-24 Павел, който е инкарниран Ануннаки е написал:


“Жени подчинявайте се на своите мъже, като длъжност към Господа, защото мъжът е глава на жената както и Христос е глава на църквата (при което само той е спасител на тялото). Но както църквата се подчинява на Христа, така и жените нека се подчиняват във всичко на своите мъже.”


Така според учението на Павел съпругите са подлогите, а съпрузите са на троновете. С един узурпиращ удар Павел, от името на Ануннаките подчинява всички християнски жени на по-долен статус. Много църкви уеднаквяват учението на Павел към ученията на Христос. Това е кощунство.
.https://www.xnetbg.net/new/index.php/40/94/202-98.html?showall=1&limitstart=
WTF???

# 699
  • Мнения: 4 383
Страстите и желанията са същности, създадени с цел да ни заробят и ограбят. Духовните учения и религии отдавна са стигнали до този извод. Да се отдадем на тях означава да допуснем общение с Дявола, с тъмнината. Тъмнина, която ние не можем да озарим.
Предполагам, че най-правилния подход е не да им обявим война, не да ги отричаме, а да ги трансформираме в Божествена Любов.

Скрит текст:
Когато пишем за събеседника idiotsamamaetayna примерно, че дрънка глупости ... може би трябва да се замислим дали обиждаме въпросния потребител или всъщност обиждаме Св. ап. Иаков (виж подписа ми), Св. Макарий Оптински, Св. Симеон Нови Богослов... Ние сме по-близо до Бога от тях ли? Достигнали сме до по-висше познание ли?

На Вас хубаво са Ви промили мозъка, но не Ви ли обясниха, че е гордостта е грях, чедо?
Идентификация със светци, само защото сте ги цитирали, не говори за коректна самооценка.

# 700
  • на БАНановите плантации в БАНгладеш
  • Мнения: 218
Iza - не се идентифицирам или приравнявам със светии. Това, с което се идентифицирам, е записано в първите 5 букви от ник-а ми. bowuu


Всеки човек е "близо" до Бога по своя си начин,защото Бог живее у всяко същество.Кой е по-близо?!?Сериозно ли пишете такива простотии?Тва да не е състезание по-по-най?

Разбира се, че Бог живее във всеки от нас. Но не всички сме еднакво близо до него. Всяко решение, което взeмаме през живота си, ни доближава или отдалечава от Бога. Повтарям - не всички сме еднакво близо до Него – в Библията има даден пример как Господ казва на някого след смъртта му – Кой си ти, Аз не те познавам...
Сигурно едно от най-ужасяващите неща, които може да бъдат чути...


Общуването с "дявола"е част от общението с Бога. Защото и тоя "дявол" дето все го спрягате,също е съставна част на Бога.Не знам що се възприема като нещо извън Бог или като няква конкуренция на Бог..

Да, силата на Дявола е от Бога. Може да се каже, че той е другото Му лице. Но това не означава, че трябва да допускаме общение с него. Допуснем ли Дявола -  раждат се взаимоотношения, от които ставаме обсебени и зависими. Едно от най-лошите неща, които могат да ни се случат – нисша/и същност/и да има/т власт над нас. Методите и правилата на змията превръщат живота в ад, а отдаването на страстите е пряк път към него, независимо дали го осъзнаваме или не... 


Добро и зло са двете страни на една монета.Не можеш да сложиш монетата в джоба си и тя да бъде само с едната си страна.Можеш само да се самозалъгваш,че е така..

Да, доброто и злото  (за разлика от безстрастието и отдаването на страстите) са 2-те страни на една и съща монета. Неслучайно имаме от едната страна дървото за познание на доброто и злото, а от другата – дървото на Живота. Писал съм вече, че има добри дела с лоши последствия и лоши дела с добри последствия.  Това в никакъв случай не означава да вършим злини... а просто, че пътят към Живота/Бога в един по-висок план минава и през раздяла с всички добри неща в нас.


Възможно ли е да живеем само на слънце без да ни охлажда мрака?
Всичко което се проявява самов едната си фаза,е стагнация и регрес..

Не те разбирам какво искаш да кажеш тук. Че освен Любов - трябва да изпитваме и омраза, освен към Мъдрост - да се стремим и към глупащина, освен да изричаме Истината... нима трябва и да лъжем? Shocked


..........
Така според учението на Павел съпругите са подлогите, а съпрузите са на троновете. С един узурпиращ удар Павел, от името на Ануннаките подчинява всички християнски жени на по-долен
статус. Много църкви уеднаквяват учението на Павел към ученията на Христос. Това е кощунство.
..........

Не съм напълно съгласен, че според Св. ап. Павел  жената трябва да е "подлога" на мъжа си. Той всъщност желае да не сключваме брак. Въобще според Християнството отношенията м/у мъжете и жените е желателно да бъдат като отношенията м/у братя и сестри.


Скрит текст:
Нямам нищо против събеседника да окачествява писанията ми като простотии. bowuu
 Дано обаче някой мод не прецени, че нарушаваш добрия тон. 

# 701
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 И къде са границите. Всъщност съдникът и престъпникът са едно и също лице.

# 702
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Дървото на познанието е метафора, както и дървото на живота. Това са понятия, които имат дълбок смисъл, а Дървото на живота е сложна система - обяснение на връзката Бог - човек, развита подробно в Сефер Йетзирах. Злото представлява дясната половина от Дървото на живота, а доброто - лявата. И доброто и злото са дело на Твореца. Дявол няма.

# 703
  • на БАНановите плантации в БАНгладеш
  • Мнения: 218
Да отричаме съществуването му е желанието и целта на Дявола предполагам.
Обикновено това отричане продължава до момента, в който ни идва на посещение и ни хваща за гушата.  Confused

# 704
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Дяволът е метафора за тъмната ни страна. Всеки съзнателен човек има такава и си общува редовно с Дявола.

Общи условия

Активация на акаунт