Спокоен, немного малък град с благоприятен климат?

  • 40 683
  • 804
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 654
Четем - география. За парите нали щото една детегледачка е1500 лева, та затова.

ПП Някой ще ми помогне ли - от коя област е кола с "Р", че днес видях поне четири такива.

# 391
  • Мнения: X
Тя темата за това е създадена, за бля бля с цел да се помогне с избора на град. Не е неудобно да я напуснеш, ако те дразни или не ти се чете.

# 392
  • Мнения: 7 776
Проблемът с детегледачката е квалифицирани кадри в малките населени места.
Това не е тема за заяждане. Намерете си друга за тая цел.

# 393
  • Мнения: X
Първо в Русе детегледачка не взима 1500 лв. в по - малък град пък съвсем.
Второ не съм писала, че проблемът с детегледачката е финансов, а че се намират трудно свестни хора.
Трето темата не е за коментиране на финанси, а за избор на град. И писането в нея не е задължително.

# 394
  • Мнения: 2 058
На север от Балкана мека зима няма. Освен във Варна, където сняг виждаме един път на 5 години. Препрочетох поста ти и заради родителите ти, близо до Русе с чист въздух е може би Габрово. Близо е до Севлиево и магистрала Хемус, до Габрово имаше санаториум Люляците, точно
за белодробни заболявания.
Богатство е, че и двамата имате професии, с които можете да работите от дома. Интелигентни млади хора като вас могат да виреят навсякъде.


# 395
  • Мнения: 3 615
На нас много ни харесва южна България, но и определено ни плаши идеята да заминем някъде без близки, без нито един познат човек и да започнем съвсем нов живот. Особено с малки деца. Родителите ни не са в Русе, но са на 70 км. от тук и при нужда се включват да гледат детето за няколко часа или за ден. Имаме и приятели все пак, винаги има на кого да се обадим за каквото и да е...А планираме и второ дете и без детегледачка няма да издържим ако отидем в южна България...а такива не се намират толкова лесно.
Освен това тъй като и двамата с мъжът ми работим от вкъщи (ще си наемем офис де, все тая), няма да имаме и колеги, да работим в екип, съвсем се ограничават възможностите тепърва да се запознаем с много хора...Това си ни е спирачка и основно притеснение, честно казано...
Е ние като си гледаме д2цата сами и сме на майната си да не сме умрели. Все повече претенции от ваша страна човек или го прави нещо или не май само си чешем езиците.

# 396
  • Мнения: 896
За какви алергии става въпрос? Ако е коментирано се извинявам.

# 397
  • Мнения: X
На нас много ни харесва южна България, но и определено ни плаши идеята да заминем някъде без близки, без нито един познат човек и да започнем съвсем нов живот. Особено с малки деца. Родителите ни не са в Русе, но са на 70 км. от тук и при нужда се включват да гледат детето за няколко часа или за ден. Имаме и приятели все пак, винаги има на кого да се обадим за каквото и да е...А планираме и второ дете и без детегледачка няма да издържим ако отидем в южна България...а такива не се намират толкова лесно.
Освен това тъй като и двамата с мъжът ми работим от вкъщи (ще си наемем офис де, все тая), няма да имаме и колеги, да работим в екип, съвсем се ограничават възможностите тепърва да се запознаем с много хора...Това си ни е спирачка и основно притеснение, честно казано...
Дори и като работите от вкъщи соц. контакти ще са ви по- добре организирани, защото няма да се налага да общувате с всякакви колеги, а ще си избирате средата и хората, които да са в нея.

Южна България е чудесна и лично аз я предпочитам пред северна, но и аз съм кореняк тракийка и съм пристрастна, но наистина Хисаря би ви импонирал много и си има всичко за нормален и спокоен живот.

# 398
  • Мнения: X
За какви алергии става въпрос? Ако е коментирано се извинявам.

Хроничен алергичен ринит. Мъжът ми имаше в продължение на 14 години. Не е доказан напълно причинителят. Сега от известно време след лечение е по - добре, но заради постоянния ринит беше стигнал до състояние пред астма. Оперираха го, проведе едно лечение и има подобрение, но поради нарушеното дишане в продължение на толкова години сега дихателната система му е слабо място и е склонен към усложнения.
Детето няма алергии, но май има трета сливица.

# 399
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Аз трудно бих възприела идеята за живот в Южна България просто защото не съм свикнала. Живях надалеч, в Западна, ами имах чувството, че съм в Сърбия.  Та така, всеки където си е свикнал.
Затова към авторката - гледайте да не се отдалечавате много от близки и познати, щом ги имате.

# 400
  • Мнения: X
На нас много ни харесва южна България, но и определено ни плаши идеята да заминем някъде без близки, без нито един познат човек и да започнем съвсем нов живот. Особено с малки деца. Родителите ни не са в Русе, но са на 70 км. от тук и при нужда се включват да гледат детето за няколко часа или за ден. Имаме и приятели все пак, винаги има на кого да се обадим за каквото и да е...А планираме и второ дете и без детегледачка няма да издържим ако отидем в южна България...а такива не се намират толкова лесно.
Освен това тъй като и двамата с мъжът ми работим от вкъщи (ще си наемем офис де, все тая), няма да имаме и колеги, да работим в екип, съвсем се ограничават възможностите тепърва да се запознаем с много хора...Това си ни е спирачка и основно притеснение, честно казано...
Е ние като си гледаме д2цата сами и сме на майната си да не сме умрели. Все повече претенции от ваша страна човек или го прави нещо или не май само си чешем езиците.

Детето и ние си го гледаме сами. Родители ми са работещи и са в друг град. Но миналия месец например мъжът ми беше в болница, а аз 3 дни на легло с много висока Т и повръщане. Детето също беше болно. Ами в такъв момент ми беше добре, че свекърва ми е на 1 час път и усоя да дойде за малко когато нямах сили да стана от леглото. Затова става въпрос. Не за отглеждане. И не съм казала, че това ще ни спре да сменим града, просто пиша какви са ни притесненията и че ще е плюс ако изберем град по - близо до тук. Това е.
 За пореден път напомням, че писането в темата НЕ е задължително. Който го дразни да не чете и да не се включва.
На мен ми е полезна, а предполагам и на други също, нека да не я разваляме

# 401
  • Мнения: 573
И аз се включвам, понеже откривам доста сходства с авторката. И двамата с мъжа ми работим от вкъщи, живеем в Русе (моят роден град) и имаме дете на почти 3 години. И на нас най-големият проблем тук ни е именно отвратителния въздух. С климата нямаме особен проблем, обичам си летните жеги (само ако можеше да не вървят в комплект с комари) и зимата навсякъде си е студена и гадна май, не бих отказала една идея по-топла или ако можеше да я няма, но все пак се опитвам да гледам реалистично на нещата.
Не знам защо при всички възможности се забихме точно тук, за да сме уж на спокойствие и "чист" въздух (спрямо София), но да се ползваме с екстрите на по-голям град. От малко преди раждането на детето сме тук и го отчитам като голяма грешка. Най-вече заради потресаващо отровния, отвратителен въздух, а уж сме до парка...Зимата съвсем не се диша, но и лятото не ни пощадяват разни заводи. Иначе сме открили няколко прилични места, които посещава детето, харесва ми, че всичко важно ни е на пешеходно разстояние, не е голяма лудница, но като цяло, е много замиращо място. Сече се безобразно и ремонтите са под всякаква критика. Някакво чувство на обреченост цари в този град.
На мен детската ми мечта е да се изселим към Варна. Или Бургас. Някъде близо до морето, с всички екстри на голям град, макар и въздухът да не е като в планиско градче, но поне да усещам аромата на морето...и да мога да го погледам, когато пожелая.
Нямам роднини, които да ме задържат тук, на този етап (въпреки че това беше едно от нещата, които ни "подмами" първоначално, но се оказа, че не е фактор вече), само няколко приятелски семейства. Намерили сме и добра градина за детето, парка и един прекрасен детски център са ни на една ръка разстояние, но наистина при този въздух...просто не се живе тук вече.
Мъжът ми е по-радикално настроен и иска да подаваме документи за канадска виза и евентуално да се прехвърли в офиса на фирмата си там, в по-топлата част от страната, която е с климат горе-долу като в България. Честно казано клоня и аз натам най-малкото заради по-добрите хоризонти, които това би открило за бъдещето на детето и че няма да се сблъсква с българската образователна система, която е пълен абсурд. А и тукашното здравеопазване изобщо не е на ниво.
Иначе от това, което прочетох по темата, Габрово звучи много добре. Не сме ходили и сега мисля да го посетим напролет Simple Smile
Велико Търново ни е сред любимите дестинации, но въобще не бях очарована от въздуха в града през зимата последните два пъти, в които го посетихме.

# 402
  • Мнения: 5 654
Е, аз какво ви казвам - нерде Канада, нерде Габрово. Бля, бля. Поне се убедих, че РусИ не става.

# 403
  • Мнения: 12 555
Ааа, не така. Чети внимателно - за Канада говори друга потребителка. Дори не тя, а съпругът й. Калина никога не е писала, че обсъждат имиграция.
А Русе за София не сменям! Поне докато чавка не ми е изпила мозъка. Ама още не е. Да ме прощават софиянци.

# 404
  • Мнения: 7 776
Нотарис, ти от кой край на България си? Взе да си избиваш тука комплексите. Като не те интересува темата, не я спами.

Общи условия

Активация на акаунт