Грип 2019 г.

  • 72 867
  • 245
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 24 467
От АБ има само вреди, когато не е налице бактериална инфекция.
Грипът е вирусна инфекция. Ако има усложнения е добре да се пусне бактериална проба, преди да се почне тровенето с антибиотици. Защото често няма никаква нужда от тях. А вредата е ясна.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 20:33 от Judy

# 196
  • Мнения: 4 868
От АБ има само вреди, когато не е налице бактериална инфекция.
Грипът е вирусна инфекция. Ако има усложнения е добре да пусне бактериална проба, преди да се почне тровенето с антибиотици. Защото често няма никаква нужда от тях. А вредата е ясна.
Абсолютно. След 14 антибиотика и мнозина други лекарства ви казвам

# 197
  • Мнения: 24 467
Милата! Много време трябва след това на организма, за да се изчисти. А ако АБ е довлякъл и алергия, както често се случва при прекаляване с него /у нас е редовно, народът поема, лекарите изписват - като за световно/ - съвсем неприятно. Има хора, които от злоупотреба с АБ пък развиват резистентност и се затруднява /не дай, Боже, да стане невъзможно/ лечение на бактериална инфекция, когато се породи такава нужда.

# 198
  • Мнения: 4 868
Милата! Много време трябва след това на организма, за да се изчисти. А ако АБ е довлякъл и алергия, както често се случва при прекаляване с него /у нас е редовно, народът поема, лекарите изписват - като за световно/ - съвсем неприятно. Има хора, които от злоупотреба с АБ пък развиват резистентност и се затруднява /не дай, Боже, да стане невъзможно/ лечение на бактериална инфекция, когато се породи такава нужда.

Това обясних, че нищо не понасям вече. Постоянно алергии, не знаят как да ми убият бактверията. Дадоха ми хомеопатия и билки и от тях се изринах, Нищо не понасям вече, просто съм много труден случай вече

# 199
  • Мнения: 24 467
Да, да, прочетох и за билките. И деца има, повредени от подобно лечение на наши лекари така. Едно приятелче на сина ми, когато бяха малки, го беше питало той какви алергии има, когато моят му казал, че няма никакви, детето бе убедено, че той или лъже, или нещо не е наясно. Казало му, че нямало такива хора. После разбрах, че у тях всичките били с алергии и майка му направо така му заявила - нямало било хора без.
Това е резултат от прекрасното ни здравеопазване. Пускаме тежката артилерия срещу комари, за истинските битки нямаме вече оръжия.
Някакво пречистване на организма е вероятно добре да си направиш. Но не бих препоръчала да го правиш сама. Попитай за гладолечение, но в клиника с лекарско наблюдение. Има страхотни резултати.

# 200
  • Мнения: 4 868
Да, да, прочетох и за билките. И деца има, повредени от подобно лечение на наши лекари така. Едно приятелче на сина ми, когато бяха малки, го беше питало той какви алергии има, когато моят му казал, че няма никакви, детето бе убедено, че той или лъже, или нещо не е наясно. Казало му, че нямало такива хора. После разбрах, че у тях всичките били с алергии и майка му направо така му заявила - нямало било хора без.
Това е резултат от прекрасното ни здравеопазване. Пускаме тежката артилерия срещу комари, за истинските битки нямаме вече оръжия.
Някакво пречистване на организма е вероятно добре да си направиш. Но не бих препоръчала да го правиш сама. Попитай за гладолечение, но в клиника с лекарско наблюдение. Има страхотни резултати.

Ох не знам вече наистина на кого да вярвам. Изгубила съм всякакво доверие в медицината. Ходих всеки път с надежда, мотивация, че този доктор ще помогне, ще разбере, ще се позаинтересува, а виждах или невежо отношение , подсмихване и думи, все едно съм някаква луда и си измислям, и че младите хора сме се правили на такива, че да не работим, други са ми казвали, ами всичките ни боли някъде, трябва да търпиш. Аз бях съвсем нормална, нито бях имала проблеми такива, нито съм изкарвала вируси толкова тежко и с последствия. А имаше и такива, които не ги вълнуваше, даваха си тъпите лекарства и толкоз, вдигаха рамене като ги питах някои неща за мен. И сега посещавайки даден специалист, казва не е трябвало да пиеш толкова много , все едно аз съм виновна, че съм пиела тази химия. И всеки се чуди как да ме поеме вече. Иначе има билки, които пия , разбрах, че от смесване на билки, които ми бяха изписани се изривам, но има по единични чайове, които си пия редовни, тези традиционните.

# 201
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
Взех Трахизан днес - явно и с маска пътуването в градския транспорт не е безопасно. Дано не стане по-сериозно, засега ме боли гърлото.

# 202
  • Мнения: 9 276
Най-вероятно не е грип. Това, което отличава грипа от другите инфекции е рязкото начало, човек много бързо и рязко се влошава. Такива, които започват с болки в гърлото и постепенно се разгръщат симптомите, обикновено не са грип.

# 203
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
Най-вероятно не е грип. Това, което отличава грипа от другите инфекции е рязкото начало, човек много бързо и рязко се влошава. Такива, които започват с болки в гърлото и постепенно се разгръщат симптомите, обикновено не са грип.

Т.е бактериална инфекция ли имате предвид? Зная че без изследване е трудно да се каже, но миналата година си беше бактериална инфекция.

# 204
  • Мнения: 9 276
Не знам какво е, може и да е един от 200-те други вируса, освен грипа, които обикалят. Просто изразих мнение, че най-вероятно не е грип, защото той не започва така малко ме боли гърлото, дано не се влоши, а е по-скоро сутринта бях добре, а след обяд съм парцал, все едно валяк е минал през мен.

# 205
  • Мнения: 4 868
Не знам какво е, може и да е един от 200-те други вируса, освен грипа, които обикалят. Просто изразих мнение, че най-вероятно не е грип, защото той не започва така малко ме боли гърлото, дано не се влоши, а е по-скоро сутринта бях добре, а след обяд съм парцал, все едно валяк е минал през мен.

Типично вирсуче, ако имате температура може да е грим, говоря за 38.5+. Кантарджиев е казвал по тв, че грипа почва рязко, за 2 часа събаря човека на легло, температура, мускулни болки, гърлобол и втрисане. Това били симптомите на грипа, останалото са от многото вируси, обикалящи въздуха

# 206
  • Мнения: 225
Най-вероятно не е грип. Това, което отличава грипа от другите инфекции е рязкото начало, човек много бързо и рязко се влошава. Такива, които започват с болки в гърлото и постепенно се разгръщат симптомите, обикновено не са грип.

Т.е бактериална инфекция ли имате предвид? Зная че без изследване е трудно да се каже, но миналата година си беше бактериална инфекция.

Не е задължително. Чести вирусни заболявания са: Настинка (постепенно начало, симптоми: болки в гърлото, хрема, главоболие, липсва висока Т или не се покачва на 38°), ОРВИ(развиване на симптоматиката за 1 до 2 дни, симптоми: главоболие, умора, хрема, кашлица, Т 38-39°), грип(рязко начало, започва с висока Т 38-40°, силна умора, болки в мускулите, главоболие, кашлицата се появява по-късно). Тоест гостенката е леко заболяване, острата вирусна инфекция е уморена, а грипа е тежко. Вирусите мутират и може да се изрази в много симптоми. В момента циркулират много вируси и не всеки е грип. Грип се доказва с тест, а и има приказка, ако се съмняваш дали е грип, значи не е грип. Той има много рязко начало.  При мен започна както си отидох на работа здрава си тръгнах след 1 час и едва се завлачих да вкъщи. Там вече бях с 39 градуса и сега още съм така вече 4 дни.

При вас надали е грип, а сигурно някое вирусче. Сега наистина циркулират хиляди....

# 207
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами не е съвсем така. При сина ми започна леко прокашляне, температура 37,1-37,2. На другия ден на обяд теста показа грип тип А.

# 208
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
От вторник вечерта ми тече носа, вчера бях значително по-добре, температура не съм имала до колкото знам, но в сряда бях като парцал, в момента пак съм зле - главоболие, пукат ми ушите, гърло не ме е боляло. Ако не се оправя до понеделник отивам на лекар.

# 209
  • Мнения: 579
Маските не предпазват. И аз в кюпа с грипозните /може би/. Вчера кихнах два пъти и оттам тръгна всичко, други симптоми нямах, че даже и през деня си бях много активна. До през нощта бях с ужасни болки в мускулите до такава степен, че чак стигнах до рев от болка. Днес съм с влажна кашлица и температура от 38.7. В понеделник съм на лекар, а дотогава ще разчитам на познатите илачи поне да сваля температурата, ако мога.

Общи условия

Активация на акаунт