Клиника Адела Фертилити - Тема 6

  • 62 103
  • 752
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 19 733
Ами не знам какво да ти кажа... Аз след хидротубация с две уж пропускащи, бременност следващия месец и мисед, се събудих с липсваща тръба, защото е била супер зле. Това всичко в рамките на три месеца. Калчев нямаше да иска лапаро напразно. Видял е нещо, което иска да провери. Довери му се.

# 256
  • Мнения: 3 904
Вервам, аз също бих послушала Калчев. Ще ти кажа при мен как беше. Правихме ЦС, на която той каза, че имал леки забележки. Самият той ми я прави. Но ме прати за 4м опити у дома. Аз не издържах и на третия се върнах, защото исках да ползваме ефектът. От тогава той всеки път ми отказа лапаро, а аз всеки път молех, защото ми дойде до гуша от неизяснения стерилитет. Ако трябва да съм честна на друг нямам кой знае какво доверие за тези неща. И за да затвърдя - в момента имам усложнения след раждането, още не знаем какво точно се случва, ама и при най-малкия полъх за това аз се озовах отново в клиниката. Гледат ме стриктно, прегледи бол извънредни имах и имам. На последния Калчев каза просто, че на този етап за мен е по-добре да не знам какво точно се случва, най-вероятно образувам полип. Каза, че ще действаме много внимателно и следим за спешност на ситуацията, защото е изключително опасно да ме отварят сега. За сравнение от токуда ме следяха, ама освен съсирек друго не видяха и нямат обяснение защо аз два месеца кървя...

П.с. Най-добрият лек за Ем е да я няма, да забременееш и да кърмиш до откат. На мен първото и последното не ми се получиха, но се моля за бременността да е достатъчна и като спра да цедя да блокирам Ц за времето преди опити за второ.

Боби беше споменала какво ми каза Сигридов за поставянето на ембрионите от док. Аз ще потвърдя, че и други двама лекари казаха, че за тях видимо трансферът е бил перфектен.

# 257
  • София
  • Мнения: 562
И аз мога да допълня информацията от момичетата по-горе. След една извънматочна последвала снимка казваща, че уж нещата са Ок даже и в оперираната тръба, една година по-късно извънматочна в другата уж перфектна тръба. Та искам да ти кажа, че след като Калчев иска лапаро е по-добре да го послушаш. Няма да сбъркаш имам 2 при него и е страхотен оператор.

# 258
  • Мнения: 6 064
Аз съм със смесени чувства за лапарото. Може просто да съм извадила лош късмет, разбира се, но не съм го правила при случаен доктор и не ми се вярва причината да е в неговите умения. За съжаление аз от лапарото по-сокоро пострадах, отколкото да извадих някаква полза. Унощожен резерв, рецидивирала ендометриоза, 3 дни всеки месец на болкоупокояващи заради нея … списъкът е дълъг. Отделно смятам, че вкарването ми в изкуствена менопауза, за да се спре развитието на ендометриозата беше най-голямата грешка, добре че док не му е фен.
Но пък има и много естествено забременели след лапаро, така че не може да се генерализира или да се дава съвет за 100% успех или неуспех. Отделно всеки случай е индивидуален, при мен проблемът е, че ендометриозата е засегнала точно яйчник и така му е съсипала функциите. При теб нещата не ми се виждат толкова сериозни и може едно лапаро да е за добро. А и хубавото е, че ако се навиеш поне ще ти го прави репродуктивен доктор, който знае къде и какво да пипа.
Аз имам и миома, появила се след лапарото и направо настръхвам при мисълта, че пак ще ми се наложи да правя.  no

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 10:05 от Боби ;)

# 259
  • Мнения: 5 074
Аз не се съмнявам в преценката на док,вярвам му много,просто за себе си така усещам нещата ,че НЕ трябва да се прави лапаро.
Ние с него точно така се разбрахме-виждам 2 запушени тръби на снимката и се убеждавам ,че отивам.Да,ама не Stuck Out Tongue
Ще си следвам заръките му сега и продължавам на принципа-каквото е писано!
Ето,бях се изприщила, буквално, заради упойката за ЦС,пък то какво стана...

# 260
  • Мнения: 5 900
Vervam, според мен е препоръчително да направите лапаро дори само заради тръбите. Ако трябва се уговори с док да не пипа ЕМ щом те е страх. Но за мен лично не е ок да не знаеш какво е състоянието на тръбите ти. ЦС хич не дава 100% гаранция. Кристи ти разказа за нейния случай. При мен пък беше обратно. ЦС показа проблем с едната тръба. Но на ТВЛ и двете си бяха наред. Ето ти два показателни случая, от които може да си направиш заключение.
Едно на ръка, че ако има проблем дори с едната тръба, имате доста намален шанс за успех и при естествени опити, а пък за ин витро направо е грехота дори да се пробва.
Отделно нещата са много динамични. При втората ми операция вече бяха и двете криви и трудно пропускащи. Сега може и вече съвсем да са запушени. Ако трябва някой ден и трета ще направя, макар второто дете да не ми е на всяка цена... Но определено за себе си съм решила, че няма да рискувам с естествени опити, за да не си докарам някоя извънматочна.
Когато се борим, виждането на положителен тест се превръща във фикс идея. Важното е обаче да докараме тази бременност до успешен край със здраво родено дете и по възможност по-малко последствия за нас. Много път съм казвала, че едно от най-лошите неща е да загубиш бременност и дете. Освен, че психическото възстановяване е трудно и дълго, често има здравословни последствия, които могат да докарат до много проблеми в последствия

# 261
  • Мнения: 1 592
Шоколадче,

ПИД не е гаранция за успех , а отстранява дефектните ембриони - тоест няма да ти върнат хромозомно неправилен ембрион. Peace
А дали правилния ще се хване - божа работа.

Лично на мен не ми го препоръчват, защото имам по 2 ембрита. Правиме 1 трансфер. Док каза, че ако са неправилни , няма да се захванат или ще отпаднат рано.
Това го препоръчват при 9-10 ембриона, за да нямаш 5 трансфера , а 3 .

А този ПИД със синдромите Даун, Едуардс и т.н е още по-скъп , над 1000 лева и не го правят тука.
Ти реално може да искаш и на 1 брой да направят ПИД, ам аз не виждам смисъл- да го връщат и каквото стане.
Зависи и какво качество са - взима се материал от добър бластоцист, така че му се нарушава целостта- и това го има. Hug

А, ако някой го интересува триплоидния ембрион, какъвто имах- казаха ми от Репрото, че се случва при дефектна яйцеклетка, генетично неправилна
После разбрах от друг док, че при ИКСИ ако се получи , означава , че ембиолога е пъхнал 2 плувеца в яйцеклетката. Simple Smile Супер !

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 11:40 от Maya Bee

# 262
  • Мнения: 3 126
Моничета, от фонда казват , че нямат информация да са подписали с Адела...

Шоколадче, без значение дали си правила ПИД или не, имплантацията е Божа работа. Перфектен ембрион на 6-ти ден не означава, че ще е такъв и след 2-3 дни... Перфектната лигавица също не дава гаранции. Компетентността на лекаря, ембриолога и екипа също не гарантират успешна бременност. Да не говорим, че и клинична бременност също не гарантира раждане ... Не случайно в тази онласт на медицината се говори за ШАНС... Виновни няма, просто не е било писано. Не и с този опит...

# 263
  • Мнения: 1 275
Поли,как така Фонда няма информация?Вчера ми се обадиха от Адела...ей побъркаха ни.Добре,че писа,ще звъня и на Фонда и на Адела.
Момичета,някой ще напише ли с какъв градски транспорт да стигна от централна гара до Адела.Не мога да се оправя с тези Гугъл карти.Благодаря!

# 264
  • Мнения: 3 126
Поли,как така Фонда няма информация?Вчера ми се обадиха от Адела...ей побъркаха ни.Добре,че писа,ще звъня и на Фонда и на Адела.
Момичета,някой ще напише ли с какъв градски транспорт да стигна от централна гара до Адела.Не мога да се оправя с тези Гугъл карти.Благодаря!

Ами и аз не знам... Днес звъннах във фонда и ми казаха да им се обадя в петък, че до момента нямат информация да са подписвали с Адела... Все си мисля, обаче, че щом от клиниката вече са поканили момичета за удостоверения за смяна на клиниката, чвно нещата са към финал... Теб кога те викат?
Мисля, че с метрото ще ти е най-удобно.

# 265
  • Мнения: 1 275
Викат ме ,когато ми е удобно до края на другата седмица.

# 266
  • Мнения: 3 126
Викат ме ,когато ми е удобно до края на другата седмица.


Аз имам час при Док за вторник, запазен отдавна и ще разбера какво се случва. Надявам се да мога същия ден да си взема заявлението..

# 267
  • Мнения: 999
Викат ме ,когато ми е удобно до края на другата седмица
На кого се обадихте ? На акушерките или регистратура?

# 268
  • Мнения: 1 275
На регистратура трябва да кажа че търся медицинския секретар Росица.Явно тя се занимава с документите.

# 269
  • Мнения: 3 126
Току що от Регистратурата ми казаха да се обадя другата седмица по въпроса за фонда...

Общи условия

Активация на акаунт