Клиника Адела Фертилити - Тема 6

  • 62 094
  • 752
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 999
Звънях сега и ми казаха да звънна сред 15.02 . Тогава ще има повече информация .🤔 На всеки дават различна информация.

# 271
  • Мнения: 3 126
Звънях сега и ми казаха да звънна сред 15.02 . Тогава ще има повече информация .🤔 На всеки дават различна информация.

След 15. 02 е другата седмица и на мен така ми казаха...

# 272
  • Мнения: 16 899
Вервам, Калчев не би предложил просто така.
За мен Цс е нетен метод, по тази причина и отказах такава, а правих твл. Най-доброто ми решение. Доста се молих на док, той въобще не искаше да оперира.

# 273
  • Мнения: 5 074
Благодаря ви момичета за съветите.Радвам се,че мога да споделя поне тук,с вас,защото хората около мен изобщо не разбират за какво става дума.Повечето ми казват-"хайде,отивай на инвитро".А има да извървя доста път до там,но няма как да им го обясня.
Д-р Чучумишев ми каза,че по фонда няма да ме приемат с една пропусклива тръба.Ще ме одобрят чак след лапаро и доказана ЕМ.
Наистина ще направя така-правя това,което ми казват ,пък ще видим какво ми е писано Simple Smile

# 274
  • Мнения: 16 899
Нищо лошо няма в инвитрото Wink

И аз щях да правя, заради абортите, исках ПИД.

# 275
  • София
  • Мнения: 692
Здравейте,
днес запознахме моето малко съкровище с доктора. Срещата беше толкова вълнуваща и емоционална... Всички много й се радваха, а тя се чувстваше прекрасно Simple Smile
По повод на информацията за фонда, днес лично док ми каза, че са подписали вече и даже почна да ме агитира за братче на малката Simple Smile  Успех на всички!

# 276
  • Мнения: 6 064
Vervam, ако стигнеш до там /дай Боже да не стигаш Flowers Four Leaf Clover/ трябва да провериш точно какво иска Фонда, когато се кандидатства с ендометриоза. Знам, че финансират само при по-тежките степени или ако са засегнати тръбите, но ми се върти, че преди искаха да си преминал 6 месечно лечение със Золадекс или друг подобен препарат. Нещо, което както писах по-рано днес не бих направила ако можех да върна времето назад. Д-р Калчев също ми каза на първичния, че не би ми го предписал. Та провери го навреме, да не те изненадат неприятно.
Reni, Kissing Heart

# 277
  • Мнения: 2 573
Вервам, аз съм с 3ти стадий и той минава по фонда .(За 1(минимална )и 2 (лека)искаха лечение , за 3 (умерена)и 4 (тежка) Не )  Права е Боби като е отбелязала тази подробност. 👍Имай го предвид .

И аз бих се съгласила на лапаро. Дай си време от 2/3 Ову и ако няма +Б не отлагай.  Всеки случай е различен . Нека ти се случи Б веднага , но ако е казано , че ще трябва да е ин витро , така да е.
В една друга тема , момиче с ЕМ (с "калпави яйчници "според лекаря и, след неуспешен трансфер и още куп отрицателни неща ) взе че забременя нормално и  роди .Вече има 2 дечица 😊
Ти си преценяш най-добре кое е правилно за теб. 

# 278
  • Мнения: 1 131
Здравейте Relaxed
Отдавна гледам тайно в темичката и много ми харесва, затова се присъединявам към вас Simple Smile

Накратко- имам доказана ендометриоза от 2 години, борим се и с други проблеми, една биохимична бременност октомври 2018. Пациентка съм на д-р Калчев от миналата пролет, радвам се, че го срещнахме.
Пътят не е много ясен. Док назначи опити няколко месеца и ТВЛ, ако нямаме успех. На този етап съм взела някакво решение да изчакаме, пък да видим.

По повод фонда и ендометриоза - и аз знам, че III и IV степен ги финансират. Аз съм с III.

Ще видим от тук нататък как ще бъде. Flowers Four Leaf Clover
Надявам се да ме приемете във вашата чудна група Purple Heart

# 279
  • Мнения: 999
Относно инвитрото,аз като разбрах ,че друг шанс да забременея няма ,понеже съм с 2 запушени тръби,много плаках. Но сега съм щастлива ,че поне има някакъв шанс с него да имам свое детенце,макар че имам вече 2 неуспешни опита ,Но Това е друга тема.🙂

# 280
  • Мнения: 3 904
Рени, прегръдки на малката, готови ли сте за рожден ден? Simple Smile А за братче и аз бих дала зор, ама с фонда сме обречени ние с теб...
Peoney, добре дошла, скорошен успех и да не се задържаш като пациент на док!

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 19:59 от ^SunLight^

# 281
  • Мнения: 5 074
С тази ЕМ е много коварно , нищо не е 100% сигурно .Всичко е много относително .
Аз обаче май сбърках , че вчера решихме с мъжа да направим опит (за да не изпуснем овулацията евентуално ) .
Вчера ми беше спряло кървенето от ЦС напълно , а днес пак имам ,даже е повече .
Мисля си , че може да е от настъпилата овулация (ако имам повече секрет от нея ) , обаче по всяка вероятност сме разбутали нещата с мъжа снощи , въпреки че бяхме много внимателни и нямах дискомфорт никакъв 😐 .

# 282
  • София
  • Мнения: 7 545
Вервам, и аз имам ЦС с една трудно пропускаща и една запушена, правена преди да се запозная с Док, без упойка.
Той много се усъмни в нея. В последствие правихме проследяване, стимулация, трансфери, той продължи да се съмнява. Навих го на хистероскопия с хидротубация и пропуснаха и двете тръби. Явно при ЦС съм направила спазъм от болката.

Шоколад, да, и аз вървя по същия път, имам 4 трансфера на перфектни ембриони с 0 резултат. После имам 1 ембрион с ПИД в Надежда - оказа се с тризомия на пета хромозома. Много съм доволна че правих ПИД вместо трансфер - емоционално и хормонално е доста по-добре от неуспешен трансфер. Сега чакам ПИД на 3 при Калчев. На мойте години успеваемостта е под 5%, въпреки наличния ЯР, и аз съм напълно наясно с това. Поне излишните хормони и емоции мога да си спестя.

# 283
  • Мнения: 148
Момичета доктора иска да правим хистероскопия каза че матката ми не кръвоснабдява за да захрани ембрион.Много съм притеснена някоя от вас има ли такава диагноза,леко ли минава хистерото.

# 284
  • Мнения: 16 899
Много сме писали за хистеро/твл, можеш да се върнеш да прочетеш назад.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт