Предизвикване на раждане

  • 4 753
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 17
Здравейте..на 27 .01 ми е терминът а лекарите ми запазиха дата на 18 за предизвикване на раждане.мн се притеснявам.искам само да отбележа че ще раждам в чужбина а тук в болницата са забранени епидоралните упойки.ще ми предизвикат раждането с някакъв гел.моля които е минал през нещо подобно да сподели опита си.

Цитат
Zdraveite..na 27 .01 mi e terminyt a lekarite mi zapaziha data na 18 za predizvikvane na rajdane.mn se pritesnqvam.iskam samo da otbeleja che shte rajdam v chujbina a tuk v bolnicata sa zabraneni epidoralnite upoiki.shte mi predizvikat rajdaneto s nqkakyv gel.molq koito e minal prez neshto podobno da spodeli opita si.

_____________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 00:06 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 28 792
Цитат
12. Писането на кирилица е задължително!
http://www.bg-mamma.com/?topic=23714

# 2
  • Мнения: 7 325
Коя е тази чужбина където са забранени епидуралните упойки?

# 3
  • София
  • Мнения: 8 002
А обясниха ли ти защо ще ти предизвикват раждането преди термин? И сигурна ли си, че си разбрала правилно, че епидуралната упойка е забранена, за пръв път чувам такова нещо...

# 4
  • Мнения: 2 560
Защо ще предизвикват раждането по- рано? На мен ми предложиха такъв вариант, защото бебо вървеше доста едър и се очакваше да се роди над 4 и половина кг. Логиката на лекарите беше да се родяло бебето, преди да е станало прекалено голямо. За мен това беше лишено от всякакъв смисъл и родих с планово секцио 1 седмица преди термин.  Във вашия случай кое налага такова по- ранно предизвикано раждане и как така е забранена епидуралната упойка? За пръв път чувам.   

# 5
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
На мен ми предизвикаха раждането 3 дни преди термин. Беше с хапче и заради моята глупост нямаше време за каквито и да било упойки. Родих нормално, бебо беше здрав и общо взето имам много мил спомен от раждането. Но всичко трябва да се случва в контролирана среда!!!

# 6
  • Мнения: 17
Ще раждам в кипър.при иследване на глюкоза ми откриха захар и бебо е по голямо.някьде към 3.500 се очертава да родя.а когато попитах лекарите за епидорална ми отговориха че са против и използват само спинална за секцио.

# 7
  • Мнения: 2 560
Открили са захар предполагам означава, че имаш гестационен диабет. Не съм сигурна, но мисля, че това  не е причина да искат да предизвикат раждането по- рано. Освен това, 3 и 500 кг не е толкова фрапиращо, нормално, износено бебенце. Между епидурална и спинална упойка има разлика. Секциото се прави или с пълна или със спинална упойка. Сигурно за това са ти казали,  че е забранено.
Защо отказват да изчакат до термин, а те карат по- рано да раждаш? С бебо всичко наред ли е?

# 8
  • Мнения: 17
И на мен ми се видя че мога да издържа до термина но казаха че щяло да е над 4.000 кг.бибо е ок за сега.питах за секцио но ми отказаха..нз..притеснявам се дали ще издържа на болката..първо бебо и то по този начин..... Sad

# 9
  • Мнения: 2 560
Ами тогава можеш да откажеш, аз не се съгласих да ми предизвикат по- рано раждане и се доверих на моя лекар, чието мнение беше, че препоръчва секцио. Освен това, изчисленията са приблизителни. Моят син се роди малко над 4 кг, а не почти 5 кг, както се очакваше. Съседката ми по стая в родилното пък беше родила почти 5 кг-
мово  бебе нормално и беше пушка. Лекарят, който следи бебо какво казва?

# 10
  • Мнения: 17
В болниците в кипър нямаш 1 лекар.те са 10 и който е на смяна той те поема.тук услугити на часниците са доста скъпи от 2500 евро стига до 4500. И ако нещо не е както трябва пак те изпращат в тази болница която съм аз.имам до няква степен доверие на лекарите.ако може някой да опише какво се случва в болницата.етапите.колко часа са болките.искам да се подготвя психически.благодаря.

# 11
  • Мнения: 9 196
Щом си с ГД, нормално е да се роди по-рано. Не съм чувала за предизвикване на раждане с ... гел. Нито пък забрана за епидурални упойки.

Задължително ли там трябва да родиш? Аз не бих, в такава допотопна среда.

# 12
  • Мнения: 17
Ами нямам др избор.или да платя над 3000е за часник или в тази болница защото само тя е специализирана за родилки и деца.за гела ми обясниха че слагат до 3 пъти през 6 часа и ако нестане тогава систима.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 002
На мен ми предизвикаха раждането с гел, като преди това се опитваха с хапчета, които не доведоха до контракции. Хапчетата ми го даваха по веднъж на 24 часа, та гелът се сложи на третия ден. Предизвикваха заради преносване.
След поставянето на гела контракциите започнаха след около час-час и половина. Болките започват по-рязко, защото при естественото раждане постепенно се ускоряват. За около 2 часа стигнах до родилна зала, но имах договорка за епидурална упойка, та докато ми я поставят,  подейства, мина сигурно още час. После наминаваше лекаря да проверява за разкритие, за да види кога да изключи подаването на упойката.
Не раждах в България, та това е моят опит.

# 14
  • Мнения: 17
На мен ми предизвикаха раждането с гел, като преди това се опитваха с хапчета, които не доведоха до контракции. Хапчетата ми го даваха по веднъж на 24 часа, та гелът се сложи на третия ден. Предизвикваха заради преносване.
След поставянето на гела контракциите започнаха след около час-час и половина. Болките започват по-рязко, защото при естественото раждане постепенно се ускоряват. За около 2 часа стигнах до родилна зала, но имах договорка за епидурална упойка, та докато ми я поставят,  подейства, мина сигурно още час. После наминаваше лекаря да проверява за разкритие, за да види кога да изключи подаването на упойката.
Не раждах в България, та това е моят опит.

 Колко продалжи цялото раждане от началото на гела?и мислеш ли чи без еридорална е възможно да се справи една бъдеща мама с голямо бебе Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 560
Аз не мога да споделя опит, защото отказах пледизвикано раждане.
Питам за лекарят, който проследява бремеността от самото начало. Нали ходиш на консултации, те са при един и същи лекар, не при различни. Неговото мнение какво е?

# 16
  • София
  • Мнения: 8 002
Цялото раждане продължи около 10 часа, като се има предвид, че епидуралната го забавяла малко. Това според моя лекар.
На мен също ми бяха казали, че бебето е над 4 кг., накрая се роди 3,100 кг.

# 17
  • Мнения: 17
Аз не мога да споделя опит, защото отказах пледизвикано раждане.
Питам за лекарят, който проследява бремеността от самото начало. Нали ходиш на консултации, те са при един и същи лекар, не при различни. Неговото мнение какво е?
Консултациити ни ми ги води един и същт лекар.минаваш през който е на смяна.даже лекарката която ще ме изражда на 18 никога не съм я виждала а само чувала по име защото била от най добрите и ще асестира генеколожката която ми води послидните 2 консултаций

И да вметна че единият лекар подкрепя другия.др лекар ми предписа часа за предизвикването и когато го коментирах с генеколожката която ще присъства на раждането тя се съгласи.

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 09:19 от bubanka

# 18
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Така, както чета, ми се струва мътна и кървава тази ситуация по болниците. Няма ли шанс да се върнеш в България, да родиш и пак обратно? Хем ще ти седне по-евтино (дори да раждаш в частна БГ болница), хем и ти ще си по-спокойна? Това, че са ти казали, че бебчо ще е голям, не е особено сигурно, много често грешат. Аз родих без никаква упойка, предизвикано с хапче раждане, приех го в 2 посреднощ и в 6:04, след епизиотомия, бебо проплака. Казваха ми че ще е около 3кг, а накрая излезе 3,250кг (3 дни преди термин).

# 19
  • Мнения: 17
Струва ми се късно вече да тичам по самолети в 37 сед и 3дена.ако знаех че така ще се развият нещата 100%  щтях да се потготвя за Бг.вече гледам на нещата че нямам др избор.просто се надявам всичко да мине добре и да издържа на болката без обезболяващи.

# 20
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Гледай да се разхождаш като започнат контракциите - намалява болката. Не искай да сядаш, а камо ли да легнеш, защото тогава вече става страшно. Топлият душ също помага, стига да имаш възможност за такъв. Позитивната нагласа обаче я сложи на първо място, скоро семейството ще се увеличи с един малък, сладък и пухкав бебок  Wink

# 21
  • Мнения: 580
Продължителността на раждането и как майката ще понесе болката е строго индивидуално. И да, боли. Болката ще я изтърпиш. Не се притеснявай от самото "изгонване на плода". То не е точно болезнено, по-скоро неприятно. Това го пиша с уговорката, че става въпрос за бебе с нормални размери и в нормална позиция. Последните контракции са по-болезнени, като за мен "нетърпими" станаха, когато бях с пълни разкритие. Раждах със система окситоцин, което е по-агресивно от гел за предизвикване. Гелът съдържа окситоцин в по-малки количества и с него би трябвало да боли по-малко. А и с гел ще мошеж най-вероятно да ставаш да се движиш, което помага за получаването на разкритие и боли по-малко. Раждането в България е нож с две остриета. Имаш по-голям избор, но в същото време на повечето места не можеш да избираш поза за раждане. Лекарите те карат да легнеш по гръб и ти следят тоновете, което е супер, защото знаеш че следят бебето, но в същото време е най-болезнената поза. Но колкото и да е болезнено, не забравяй, че природата си знае работата. Отивай с нагласата, че няма да боли и всичко ще е наред. Все пак няма да си първата, нито последната, родила без епидурална. Щом част от раждали те се навиваме за още деца, не е толкова страшно.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 002
Гелът, който на мен ми поставяха, беше с простагландин. Това, което ми обясни тогава лекарят беше, че окситоцинът е по-форсиращ и не подготвя родовия канал, пък простагландинът бил по-щадящ. Даже, когато сравнявахме как се индуцира раждане в БГ и там, спомена, че окситоцин не използвали, освен в краен случай. Доколко вярно пресъздавам обяснението не зная, не съм медицински грамотна.

# 23
  • Мнения: 17
Благодаря за съветите и за интереса.ще се опитам да се наглася позитивно колкото и страшно да ми се вижда..дано всичко мине бързо

# 24
  • Мнения: X
Ще се справиш!Просто мисли, че толкова много жени са родили съвсем нормално и са забравили болката.Не говорят за това постоянно, нали?
Аз родих нормално, без упойка и раждането беше предизвикано с хапче окситоцин.Изпих го в 15ч. болките започнаха в 18ч. в 21ч. започнаха истинските болки и в 00:43 ч. родих бебе 4,300 кг.
Имаше болка - да, но за мен това си остана най-хубавото ми преживяване, колкото и странно да звучи.Завиждам ти благородно, защото емоцията е огромна.И колкото и да мразя и ненавиждам клишетата, когато видиш бебето болката се забравя.При мен беше точно така.
Желая ти леко раждане и живо и здраво бебе.

# 25
  • Мнения: 17
Ще се справиш!Просто мисли, че толкова много жени са родили съвсем нормално и са забравили болката.Не говорят за това постоянно, нали?
Аз родих нормално, без упойка и раждането беше предизвикано с хапче окситоцин.Изпих го в 15ч. болките започнаха в 18ч. в 21ч. започнаха истинските болки и в 00:43 ч. родих бебе 4,300 кг.
Имаше болка - да, но за мен това си остана най-хубавото ми преживяване, колкото и странно да звучи.Завиждам ти благородно, защото емоцията е огромна.И колкото и да мразя и ненавиждам клишетата, когато видиш бебето болката се забравя.При мен беше точно така.
Желая ти леко раждане и живо и здраво бебе.



Благодаря ти Moos дано и аз един ден кажа същото...петък идва ще си покаже Simple Smile

# 26
  • Мнения: 690
За мен пък е безумие в 21в. някой по свое желание да ражда без упойка. Хората зъби вадят с упойка, наместват крайници с упойка т.н.
Леко раждане и здраво бебче ти желая! ☺️

# 27
  • Мнения: 274
Аз също родих нормално след 3 дена преносване. Приеха ме с 4 см разкритие, защото цяла вечер си изтърпях контракциите вкъщи. Сутринта в 9.00 ме приеха. В 10.00 ми пуснаха систева окситоцин. Към 11.00 ми спукаха водите. Контракциите станаха болезнени и ми сложиха Ношпа в системата. След 6 контракции с напъване ме качиха на матарето. След още 2 контракции с напъни видяха , че бебо няма да излезе сам и ми направиха епизиотомия. Още 3 напъна и бебчо излезе и изплака и в този момент забравих всички болки , че си ме и шиха без упойка. Но аз още в началото бях твърдо за нормално раждане без упойка и никога не съм го мислила и не ме е било страх. Бебчо се роди 4.140кг и 53см.
Сега 3 месеца и 1 седмица по късно сме 8.000кг и 64 см и не си спомням нито за миг болката която изпитах и бих родила още 10 пъти така. Болката си струва и се забравя гледайки малкото съкровище да ти се усмихва 😍😍😍

# 28
  • Мнения: 7 325
За мен пък е безумие в 21в. някой по свое желание да ражда без упойка. Хората зъби вадят с упойка, наместват крайници с упойка т.н.
Леко раждане и здраво бебче ти желая! ☺️
Имам две раждания. Първото преди около 20 години без упойка, второто преди 7 години с упойка. Второто беше много по-дълго, неприятно, болезнено и с поражения от които се възстановявах дълго точно заради упойката, която не ме обезболи ( или по-точно обезболи ме, но за около час и половина ), но за сметка на това направи така че да не усещам напъните. Резултатът - сдобих се с епизотомия, каквато при първото раждане нямах и упорити хемороиди, който правиха живота ми черен месеци. За ужасното главоболие, което ме връхлетя след като ми махнаха тръбичката няма да пиша, приемам че е в реда на нещата, а и беше направи нищо на фона на всичко друго.
Ако сега трябва да раждам никога не бих позволила да ми сложат упойка. Та по-полека с определенията, щото ако имаше кой да ми сподели подобен опит преди да ида да раждам щях да си спестя всичкото това безумие, което ми се случи.
Авторката - пиша това не за да те плаша, а да ти кажа, че липсата на упойка може да ти направи голяма услуга.
Леко раждане ти пожелавам.

# 29
  • Мнения: 17
Мили дами.. часът е 0.40 в 21.53 на 14.02. Ми се роди бебо..от сутринта в 4 4аса ме хванаха болките .радвам се че всичко мина ...48 см 2700 кг..нищо общо  с  меренито на лекарите

# 30
  • Мнения: 367
Живо и здраво да ти е бебето, и ти да си го гледаш. Упойка имаше ли? Струваше ли си притеснението предварително?

# 31
  • София
  • Мнения: 8 002
Честито, много здраве и късмет и на теб, и на бебето!

# 32
  • Мнения: 2 560
Честито, живи и здрави да сте🌻😊

# 33
  • Мнения: 17
Беше трудно  без никакви упойки.не мога и да си помисля за 2.шевовете ме болят.явно са доста защото лекаря не иска да ми каже колко са и постояно пита да съм получила кръвоизлив...

# 34
  • Мнения: 1 501
А обясниха ли ти защо не могат да поставят епидурална упойка ? Аз знам, че е противопоказно само при предишно раждане със секцио. Иначе аз родих в БГ със секцио и тъй като имам ИР като при теб док настояваше да е по-рано,  за да не е прекалено голямо бебето. В моя случай позна - на ехограф беше 3300 и се роди 3320. Идеята беше да не стане над 4 кг за 2 седмици, защото толкова имах до термин, а нарастваше главоломно в последните 2 седмици.
Иначе как премина раждането, разкажи за преживяването.

Беше трудно  без никакви упойки.не мога и да си помисля за 2.шевовете ме болят.явно са доста защото лекаря не иска да ми каже колко са и постояно пита да съм получила кръвоизлив...

# 35
  • Мнения: 17
Раждането мина по добре ...мн бързо получавах разкритие.до 7 см се движех..зора беше последния час но с правелно дишане устоявах на болката.на 10см станах от масата с помощ на мъжа ми да отида до тоалетна но неможах да ида защото ме  хванаха напъните и се върнах и почна раждането.не успях добре с напъните и ме клъцнаха но не се усеща.единствената грешка която направих беше че изчетах мн неща в нета и бях мн стресиранаа.съвета към бъдещите мами е НЕ ЧЕТЕТЕ В ИНТЕРНЕТ.ВСИЧКО Е ИНДИВИДУАЛНО.ЩОМ АЗ СЕ СПРАВИХ МОЖЕТЕ И ВИЕ!!!

Общи условия

Активация на акаунт