Име на бебето

  • 4 926
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1
Здравейте скоро ще ставам майка. С моят мъж много се чудим за име. Какво ще кажете за името Самуила

# 1
  • Мнения: 218
Според мен е ужасно. Но аз не харесвам типично мъжки имена в женски вариант. Като например Бориса, Ивана, Стояна и пр. На мен със С ми харесва Соня. Не съм срещала друг човек да го харесва:)

# 2
  • Мнения: 24
На мен не ми харесва особено за момиче. Все пак вие ще решите. Има много красиви женски имена. Държите ли да е с определена буква или нещо друго да даваме предложения?

# 3
  • Кърджали
  • Мнения: 10 282
За мен това е мъжко име, което не ми звучи добре в женски вариант. Ако трябва да е със С, има много по- удачни варианти.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 994
Не ми харесва. Със "С" бих предложила Силвия.

# 5
  • Мнения: 920
Симона звучи по-добре от Самуила.

# 6
  • Мнения: 38
 Не го причинявайте на детенцето... Звучи ми много грубо ,за женско име .

# 7
  • Мнения: 2 759
Не ми харесва, съжалявам.

# 8
  • Мнения: 12 110
Самуил, да. Самуила не ми харесва, както не ми харесват Бориса, Ивайла и подобни.
Ако търсите оригинално име със С, какво ще кажете за Смиляна, Свилена?
Редки имена с тази буква вече са Светлана, Светослава, Светлозара.

# 9
  • Мнения: 243
На мен ми харесва, скоро пак го чух. Аз обаче харесвам такива имена като Бориса и тн

# 10
  • Мнения: 410
Самуила- не ми харесва за женско име. И на мен ми звучи мъженствено.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 135
Самуила не ми допада особено, но ако на вас ви харесва, го изберете - нормално име, макар и да звучи малко мъжествено, тъй като мъжкият вариант Самуил е много по-разпространен.

# 12
  • Мнения: 2 172
Не ми допада името Самуила. Както са казали и другите , името звучи груби. Ако се казвах така , всеки път , в който някой ми изговаря пълното име щях да се чувствам все едно ми се кара.

Имате ли конкретни предпочитания? Дължина, интернационалност, букви, значения и тн?!

# 13
  • Мнения: 9 486
На мен също не ми харесва. Но и мъжкия вариант Самуил също.

# 14
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 766
Не ми харесва.

# 15
  • Мнения: 18 562


Не ми допада. За момче беше сред фаворитите ми. Любимо име, но за момче.
Не знам каква е тая мания по мъжки имена превърнати на женски с едно "а" добевено отзад. На мен ми звучат винаги грубо и мъжко. И са ми странни.Не бих избрала такова име за момиче сред стотици чудесни имена по принцип.
Как ще й казват на галено-Сами ли? За момче е супер,но за момиче. Сред толкова хубави имена, които можете да изберете...интересно защо сте се спряли на това. Ако много ви харесва-ок,разбира се вие си знаете. Но като се сетя колко хубави имена има за момиче...

# 16
  • Мнения: 2 015
Добавката *а* към Самуил го прави женско име, но доколко звучи добре като такова?! Примерно Виолета без *а* да стане мъжко име. В първия случай звучи прекалено тежко за жена, още повече Самуил е бил значим и достоен български цар с труден житейски край.Във втория случай Виолет би звучало комично. Буквата А в края на име или липсата и може да промени едно име от мъжко в женско, но тя не добавя смисъл или заряд на звученето.

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Самуела ми харесва повече от Самуила.
Означава измолена от бог.

С тази буква ми харесват Силвия и Соня.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 960
Аз лично ( мое мнение) не хресвам имена на момичета, които са производни от мъжки. Сякаш орисваме момиченцето да е мъжкарана по нрав и поведение. Някак така ми стои, Най - добре нежно , женско име.... за момиченце... , да има женско , хубаво дълго име... пък на галено си я наричайте както искате.
Но като порасте голяма жена, да има сериозно, женствено , по - дълго име, не 3 буквено като любимец... ( поне според мен е така )

# 19
  • София
  • Мнения: 1 456
Самуил много ми хареса, Самуила -не.

# 20
  • Мнения: 10 874
За пръв път чувам такъв вариант за име и не ми харесва, съжалявам. Confused
Ако държите да е с тази буква, има много хубави имена: Стела, Силвия, Симона, Сияна, Савина, Славена...

# 21
  • Мнения: 8 578
И на мен Самуил ми харесва, но Самуила-не.
Самуела ми харесва с една идея повече,но пак си е тежко за момиче.
Предлагам Силвина,Сирма,Савелия,Савина,Силяна,
Свилена,Светлана.

# 22
  • Мнения: 6 993
На мен ми харесва Самуила.

# 23
  • София
  • Мнения: 690
Синът ми е Самуил, но в женски вариант името въобще не ми харесва.

# 24
  • Мнения: X
Севдалина, Селена, Стела

# 25
  • Мнения: 624
Доколкото вазбирам вие сте Силвия. 😃
Самуила на мен ми харесва, силно име, но има по-хубави имена със "С" - като Стела, София, Стефания. 😃

# 26
  • София
  • Мнения: 1 433
на мен ми харесва като Самуела
иначе със С-Сияна, Савина, Стела, Силвия

# 27
  • Мнения: 4 028
Харесва ми, но и Симона и Соня са хубави.

# 28
  • Мнения: 2 812
Не ми харесва Самуила.
Даже четох, че не е хубаво да си кръщаваш дето с типично мъжки имена + буквата а:
Иван ... Ивана
Борис ... Бориса
Калоян ... Калояна ....

# 29
  • София
  • Мнения: 22 982
Ами и аз бих си предложила моето име - Савина.
 Самуила не ми е толкова неприятно като Бориса, Калояна или подобни, но не ми е и любимо име.

# 30
  • Мнения: 8 844
Не ми харесва. Тежко ми е за изговаряне. Имам усещане, че  гласните не си подхождат У, И и накрая А.
София, Сара, Стела, Серафима, Свидна, Сиана, Славея.

# 31
  • Мнения: 7 776
И на мен не ми харесва. Моят фаворит със с е София.

# 32
  • Мнения: 508
На мен ми харесва. Но ако решите да се откажете и все пак името да е със С, Славена е много хубаво.

# 33
  • Мнения: 864
Странни имена МИ звучат позитивно екзотично само ако човекът е страшно атрактивен И добър, стойностен. За жалост ако някоя жена НЕ е красива, но пък добър човек, името за мен няма да звучи атрактивно, ами грубо. Не знам как да го обясня това чувство. Просто един красив на външност човек И вътрешно естествено ще направи името да звучи като допълнителен аксесоар, но липсва ли тая уникалност по всички параграфи.... името Самуила ми звучи грубо и мъжкаранско. Само ако е страшна хубавица ще бъде нвщо специално това име ЗА МЕН.
Може да ви звучи повърхностно, но аз познавам няколко такива примера за жени с ужасни имена, които някак си звучат в края на крайщата като уникат бижута, защото са толкова странни И притежателките им толкова хубави и стойностни хора. Познавам и жени с груби имена и добра душа, които някак си изглеждат още по-грубо заради името, пасват си на името-Рада примерно. Познавам и една Капка, която беше едно от най-красивите момичета в училище и заради това името в края на крайщата ми се струва симпатично. Но Рада и до ден днешен я свързвам с грубиянка с неоскубани вежди и наднормено тегло. Познавам и една Бориса, която е адски красива и интелигентна.

Тъй като не знаеш кой тип човек ще стане момиченцето ти, пожелавам ти да  е живо и здраво и с късмет в живота на първо време, аз бих избрала нещо по-нежно за него. Нещо дето е по-прието, женствено, освен ако не го чувстваш като Името-единственото за малката ти принцеска. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 18 562
Има нещо такова с имената. И това потвърждава максимата,че всъщност не името прави човека, а обратното. 😊

# 35
  • София
  • Мнения: 7 994
Имах състудентка Пенка - невероятно красиво момиче, естествено русо, с пищна коса и много красиви очи. Още я помня, макар и да съм завършила преди почти две десетилетия. Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 3 015
Самуила много ми харесва.

# 37
  • Мнения: 3 421
Самуила ми харесва 🙂
Предлагам Саня. София вече е предложено.
Свидна е интересно предложение. 🤔

Общи условия

Активация на акаунт