"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 41

  • 45 208
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 31 396
И според мен.

# 691
  • Мнения: 3 096
Вижда ми се нормална контролната черта. Колко дена ти е закъснението?

# 692
  • Мнения: 175
Не мисля.. След известно време ще потъмнее малко

# 693
  • Мнения: 7
Здравейте, на всички!
От няколко дена се колебая дали има вероятност да съм бременна.
Имах цикъл на 16февруари, който пък обаче продължи два дена, а на третия само леко ми розовееше, и имах съсиреци, доста бледи, а на четвъртия ми беше светло розово, и отново със съсиреци. Та, от няколко дена след това се чувствам странно, играе ми корема и го усещам някак тежък, както и имаше един случай в който сякаш някой ме удари, такова беше чувството, усещам вкуса на храните, по скоро химиите с който са направени, като за пример ще дам едни гризки, или айрян, който пък го усетих, че все едно не пия нищо. Гади ми се от време на време, и имам болки в кръста, и ниско долу.
Та, моля ви кажете ми, какво мислите за това, което описах като симптоми, и дали е това, за което си мисля, или има друга причина?!

# 694
  • Мнения: 46 641
Едва ли има бременност.
Но щом имате съмнения си направете тест. Това са начините - тест или преглед при лекар, няма как по друг начин да се познае.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 01:31 от Не се сърди, човече

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Въобразяваш си. Колко смяташ, че е голям евентуалният ембрион, че да ти "играе" из корема и да те удря?!

# 696
  • Мнения: 538
Днес ЧХГ-то е спаднало... преди 3 дни беше 135, днес е 97... Чудя се какво да предприема сега?!

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Съжалявам. Няма какво да предприемеш, онзи ден гинекологът ми каза, че ако на второто изследване ЧХГ е по-ниско, значи е биохимична бременност и до няколко дни ще дойде менструация. Но, ако искаш, за твое спокойствие можеш да се обадиш на лекарката си.

# 698
  • Мнения: 538
Ще се обадя да я питам, но предпочитам да оставя нещата по естествения им ход, а не да се тъпча допълнително с хормони. Вероятно като спра утрогестана ще ми дойде. Надявам се да не се налага да чакаме и да си продължим с опитите и дай боже скоро да се зарадваме истински.

# 699
  • Мнения: 31 396
Отиди на лекар задължително. Те ще преценят какво да ти дадат.

# 700
  • Мнения: 532
Съжалявам Дидолинка. Консултирай се с лекар най-добре. Дано все пак да се разминеш и да са добре нещата 🙁❤

# 701
  • Мнения: 5 468
Дидолинка, консултирай се, все пак, с лекаря си по каква схема да спреш терапията. Иначе, при биохимичната бременност, когато ЧХГ спадне до към стойностите за небременни, идва менструацията.

# 702
  • Мнения: 538
Ммм да, лекарката каза да спра всички лекарства, дори и фолиевата киселина и да следя ЧХГ-то да стане 0, за да сме сигурни, че не е извънматочна бременност. Каза, че пада бавно което значи, че няма да ми дойде веднага... така че ще си чакам. Ако имало сериозни кръвоизливи или силни болки да отида в спешен кабинет да ме прегледат. Надявам се да си ми дойде нормално и да си продължим напред.

# 703
  • Мнения: 31 396
Най-важното сега е да ти дойде нормално. Ако получиш болки трябва веднага да отидеш на лекар. Задължително трябав да изключите извънматочна бременност при кръв и болки.
Не се притеснявай всичко ще приключи благополучно за теб и другия месец ще забременееш отново и този път ще бъде успешно. Щом веднъж си забременяла ще има и втори път. Hug bouquet

# 704
  • Мнения: 538
Надявам се и аз така да се развият нещата. Ще се наблюдавам през следващите дни за разни усещания, но аз по принцип съм с доста болезнен цикъл и се надявам да не е по-драматично от обикновеното.
Пожелавам успех на всички! И ако някой като мен е изключително чувствителен по-добре да не чете нищо, защото аз направо се вкарах в голяма драма.

Общи условия

Активация на акаунт