На море в Гърция 2019 - I

  • 78 146
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 904
Параход, благодаря за бързият и както винаги полезен отговор! Благодаря и за забележката. Редактирах се!
Така се получава понякога ,когато се надпреварваш с времето. Понди е последното място на Лефкада на което резервирах преди няколко часа и нямам идея защо съм го цопнала там.
Та ,относно питането ми ,за Ликсури съм точно по същите съображения ,които ти си изброила, от друга страна четох че в близост до Свороната също има хубави плажове като Аmmes, Avitos, Ai-Helis, Platis Gialos, Makris Gialos
Сега, хубави ,хубави колко да са хубави  не знам .Очаквам съвети струва ли си заради тях да избера Свороната.

# 61
  • Мнения: 11 056
Та ,относно питането ми ,за Ликсури съм точно по същите съображения ,които ти си изброила, от друга страна четох че в близост до Свороната също има хубави плажове като Аmmes, Avitos, Ai-Helis, Platis Gialos, Makris Gialos
Тия плажове са ОК, и са на близко разстояние, ама са си най-обикновени. А през сезона - и доста пълни с чадъри и хора. Макрис Ялос е чудесен, прекрасен, но и най-комерсиален от всичките. Иначе южната част на острова - Свороната и надолу, има предимството, че къщите са хубави, големи, нарядко, почти без изключение с панорамни гледки към морето и Закинтос. На Ликсури няма такова нещо, предполагам.

Ние сме отсядали на пет места в Кефалония по време на различни пътувания - два пъти в района на Аргостоли (най-добра отправна точка според мен, ако човек иска с едно настаняване да огрее навсякъде), веднъж във Влахата - това е от Свороната още на югоизток, и два в северната част над Миртос - Диварата и Макриотика.  Какво да ти кажа - всяко едно си има предимства и недостатъци. Бих отишла на острова и пак Simple Smile
В Сами не сме спали, но дотам пътищата са като цяло хубави и лесно се стига навсякъде, а и Антисамос, Мелисани, Агия Ефимия са на една крачка.

# 62
  • Мнения: X
Ние сме били в пиков сезон именно около тези плажове. Успявахме да кацнем на Мегали Амос най-рано към 10. Плажът се пълнеше към обяд. А и място наоколо много.
За мен лично именно около Свороната и Миниа е супер за Кефалония. Има поне 5 хубави пясъчни плажа в рамките до 5 км. И столицата е супер близо.

# 63
  • Сливен
  • Мнения: 86
Здравейте момичета
Никога до сега не сме почивали в Гърция . И като за първи път сме се насочили към Керамоти. Ще бъдем заедно с още едно семейство и ни се иска да наемем къща за 4 възрастни + 4 деца. Да има барбекю и да приемат куче. Моля ако някой може да ми препоръча такава къща.Благодаря предварително

# 64
  • Мнения: 904
Благодаря още веднъж за всички отговори!
Ами като ,че ли клоним към Свороната пък и  сега попаднахме на една къща с много приятен, голям и озеленен двор. А иначе е ясно ,че ще се пътува ежедневно и култувите плажове ще бъдат разгледани. Малко се притеснявам ,че сме в пиков сезон ,но това са възможностите ни за тази година. И друго още си мисля ,четох ,че е най-близкото село да летището ,дали няма да е шумно , нямам представа има ли тавернички и някакви заведения за похапване.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 23:22 от dalina_50

# 65
  • Варна
  • Мнения: 3 936
Здравейте момичета
Никога до сега не сме почивали в Гърция . И като за първи път сме се насочили към Керамоти. Ще бъдем заедно с още едно семейство и ни се иска да наемем къща за 4 възрастни + 4 деца. Да има барбекю и да приемат куче. Моля ако някой може да ми препоръча такава къща.Благодаря предварително

По тъпо място не намерихте ли . И то точно до Тасос където е в пъти по добре.

# 66
  • София
  • Мнения: 55
Здравейте, за първи път обмисляме за почивка в Евия. Бих искала да попитам тук в този район добре ли е?
Спря ли сме се  на: https://www.booking.com/hotel/gr/effie-39-s-house.en-gb.html?aid … =A%2CA#map_closed
Предварително ви благодаря!

# 67
  • Мнения: 553
Здравейте момичета
Никога до сега не сме почивали в Гърция . И като за първи път сме се насочили към Керамоти. Ще бъдем заедно с още едно семейство и ни се иска да наемем къща за 4 възрастни + 4 деца. Да има барбекю и да приемат куче. Моля ако някой може да ми препоръча такава къща.Благодаря предварително

По тъпо място не намерихте ли . И то точно до Тасос където е в пъти по добре.

Какво изказване само! Зависи от коя точка на България тръгваш. Зависи колко ти е бюджета. Ние ходихме миналата година и тази пак ще ходим. Бяхме очаровани. Но не мога да помогна с препоръки заради кучето. Спокойствие навсякъде, безупречна чистота в апартамента, в който има абсолютно всичко.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 247
Здравейте, за първи път обмисляме за почивка в Евия. Бих искала да попитам тук в този район добре ли е?
Спря ли сме се  на: https://www.booking.com/hotel/gr/effie-39-s-house.en-gb.html?aid … =A%2CA#map_closed
Предварително ви благодаря!
Хотелът е в нищото. На пътя. Няма никаква, или хайде, почти никаква цивилизация там. Далече е и за пешеходна разходка. И цената ми се вижда доста висока.

# 69
  • Сливен
  • Мнения: 86
Както казах за първи път отиваме.  А и ние най близко.😊
Здравейте момичета
Никога до сега не сме почивали в Гърция . И като за първи път сме се насочили към Керамоти. Ще бъдем заедно с още едно семейство и ни се иска да наемем къща за 4 възрастни + 4 деца. Да има барбекю и да приемат куче. Моля ако някой може да ми препоръча такава къща.Благодаря предварително

По тъпо място не намерихте ли . И то точно до Тасос където е в пъти по добре.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 550
Здравейте, за първи път обмисляме за почивка в Евия. Бих искала да попитам тук в този район добре ли е?
Спря ли сме се  на: https://www.booking.com/hotel/gr/effie-39-s-house.en-gb.html?aid … =A%2CA#map_closed
Предварително ви благодаря!
Toва е леко в средата на нищото. Ако търсите спокойна и релаксираща почивка, или сте голяма компания е о.к.
Но тук вечер няма къде да се разходите - и на кръчма трябва да ходите с кола, ако няма към имота. То е един път, по който минават коли, без тротоари. Няма нещо като обособено село.
До Лутра Едипсу пак ще трябва с кола. Плажовете не са нищо особено тук - по  5 метра широки и каменисти.  (виждат се и на снимките към имота). Има един - два хубави след завоя в залива. Единият е с кръчма, която е много добра и плаж пясък с камъчета. Водата е като в езеро - много спокойна заради това, че заливът е дълбок.
Другият е пясъчен има бийч бар, но е дълбок за деца. Иначе къщата изглежда много добре и на живо - минавали сме покрай нея.

# 71
  • Мнения: X
Здравейте, за първи път обмисляме за почивка в Евия. Бих искала да попитам тук в този район добре ли е?
Спря ли сме се  на: https://www.booking.com/hotel/gr/effie-39-s-house.en-gb.html?aid … =A%2CA#map_closed
Предварително ви благодаря!

Това е една от къщите в района, които хващат окото. Отдавна вече там къщите се редуват една след друга покрай пътя. Аз лично предпочитам тази част, а не Лутра или селото Агиос Николаос. И двете не ги харесвам изобщо. Дори да отседнете в двете селища пак ще ходите на плаж с кола. Ще имате обаче достъп до храна и вечерни разходки.

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 10:42 от Анонимен

# 72
  • Мнения: 804
Здравейте, за първи път обмисляме за почивка в Евия. Бих искала да попитам тук в този район добре ли е?
Спря ли сме се  на: https://www.booking.com/hotel/gr/effie-39-s-house.en-gb.html?aid … =A%2CA#map_closed
Предварително ви благодаря!
Хотелът е в нищото. На пътя. Няма никаква, или хайде, почти никаква цивилизация там. Далече е и за пешеходна разходка. И цената ми се вижда доста висока.
Както Тодоричка е написала, хотела се намира на отдалечено място, в нищото - плаж там няма, но зависи какво точно търсите. Ако търсите спокойно място за настаняване и не ви е проблем ходене на плаж/ресторанти с кола, става този вариант.  Няй- близкият плаж е в залива - на около 5 мин с кола на запад - има три таверни разположени в залива и пясъчен плаж. В района има разнообразие от плажове / пясъчни и каменисти/, ако се спрете на това място, ще дам и подробности.
За ресторанти/таверни/разходки ще трябва да ходите до Лутра Едипсо - на 10 мин с кола. Иначе Лутрата си е оживено градче, вечерно време затварят главната улица и става пешеходна, множество таверни, ресторанти/магазини, та дори малък увеселителен парк за децата. 
Относно цената...50 евро/ вечер без нищо включено, но пък хотелчето изглежда ново. Ние миналата година началото на Септември спахме за 55 евро с вкл. закуска, но хотелчето беше по-старо. Ако решите да сте в този хотел, опитай се да се свържеш директно със собствениците за по-ниска цена.

# 73
  • pomorie
  • Мнения: 848
Включвам се с положителни отзиви за Pleiades Casual living, много добри апартаменти, много чисто и оборудвано с всичко необходимо. Хазяина също е много учтив, има сладкарничка на главната улица, почерпи ни с една тава страхотна баклава Stuck Out Tongue Winking Eye

# 74
  • София
  • Мнения: 55
Благодаря ви за бързия отговор тодоричка, bliss, salex.  Приемам предложения за по добър район с деца на 7 и 9 г. , пясъчни .

Общи условия

Активация на акаунт