В момента чета... 60

  • 74 252
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 243
Ето я и моята нова крими авторка,с която се запознах:
http://www.programata.bg/?p=86&l=1&c=43&id=1039
Сега започнах втора нейна на английски I am your jugde....явно е поредица,защото доста неща са се случили с главните герои и ще наваксвам:)
Оприличавам я като германската Камила Лекберг ,отколкото като “новия Гришам”,както са се изразили в статията горе.

# 721
  • Мнения: 396
След прочита на Аз още броя дните се чувствам изцедена и натоварена.... Толкова много емоции и то негативни, и толкова многоо болка, и мъка, и страх, и ужас.... И просто ми дойде в повече... Не знам какво да започна... Отворих Бялата крепост на Орхан Памук, но не знам дали ще я бъде... Имате ли мнения за нея

# 722
  • Мнения: 252
И мен "Аз още броя дните" ме държа многоооо дълго време, дори и сега като си разглеждам книгите и я видя нещо в мен се свива...

# 723
  • Мнения: 1 987
Днес допрочетох "Лепири: Между Сянката и Светлината" на Радослав Гизгинджиев. Книгата е много силна. Нямам думи дори да я опиша, но е едно от най- добрите ми попадения в последно време.
Започнах "Търговецът "на Джефри Арчър, но за момента не ме грабва. Все пак ще почета още малко, може да започне да ми харесва.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 21:54 от Forest rain

# 724
  • Мнения: X
Търговецът на Джефри Арчър е огромна книга. Аз не можах да се спра да я чета, беше ми много интересна, не знам как е превода на български. Хареса ми много, макар че имаше и тежки моменти, няма да я забравя никога тази книга.... Оригиналното заглавие е As the crow flies.
Чета Tell me your dreams на Сидни Шелдън. Типична негова книга. Доста добре е написана дотук, както всичките му, които съм чела досега.

# 725
  • Мнения: 396
Зарязах Бялата крепост и започнах Писма от Скай- Джесика Брокмол. Прочетох първите 50 страници и ми върви много добре. Точно от този тип книги е, които харесвам с развиващо се действие и в настоящето, и в миналото. Става още по-интересно когато миналото е Първата световна война, а настоящето - Втората.

# 726
  • Мнения: 1 880
Аз съм на Мозайка от убийства, а после мисля да довърша голямата Принципи и да преминавам към поредицата на Джордж Мартин

# 727
  • Мнения: 6 346
Приключих "Мистър Мерцедес" и съм доста доволна, много приличен трилър. Определено мисля да продължа нататък с трилогията за Бил Ходжис. Сега обаче ще се разнообразя жанрово с The Strawberry Thief на Джоан Харис.

В същото време чета и петата книга за Себастиан Бергман - "Хората, които не го заслужаваха". Честно казано, заглавията на български в повечето случаи са толкова различни от оригиналните (мисля, че са превод от английските), че се обърквам какво точно чета. Но книгата започна интересно.

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 198
Доста сте изписали, откакто не съм влизала. Аз си изтеглих "Островът" на Виктория Хислъп, почти не чета електронни книги, но тази наистина ме заинтригува - около 1/3 съм прочела, харесва ми Hands Plus1 Преди това прочетох "Споделеният апартамент" на Бет О'Лиъри - тийнейджърска проза, но много приятна за четене Wink Преди нея четох "Чудото в Поскокова Драга" на Анте Томич - много свежа, забавна и позитивна книжка. Никога не бих си я купила просто така, реших да се включа в "Сляпа среща с книга" на Хеликон и си избрах тази, за което изобщо не съжалявам Hands Plus1

От изброените в предните страници съм чела "Момичето, което пишеше върху коприна" и на мен доста ми хареса. "Славея" е сред любимите ми, а "Писма от Скай" ми хареса най-вече с изказа на авторката, много красиво написана книга.

# 729
  • София
  • Мнения: 5 568
На плажа Чезъл сигурно е най- скучната и досадна книга, на която съм попадала през последните години!

ахахаха, да видим... Simple Smile Засега съм прочела само 20%, по принцип не съм голяма фенка на Макюън, та може и да се съглася на финала... Но все пак му давам шанс.

Успоредно чета "Учителят по фехтовка" на Александър Дюма, леко поднесено четиво, историческо, за Русия в периода императорите Павел I, Александър I, Великият княз Константин и Николай I. Майстор е Дюма, аз си го обичам и ми е любопитна тази негова книга, която за пръв път е преведена на български.

Междувременно прочетох "Дъщерята на художника" на Глория Голдрич, хареса ми настроението на книгата, сякаш разглеждаш картини на Шагал, уловен е духът. Дадох 4 звезди в ГР.

# 730
  • Мнения: 38
В момента чета "Жената на прозореца". Не започна така, както очаквах, но по средата става изключително интересна. Препоръчвам! Simple Smile

# 731
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Славея се оказа толкова красива и въздействаща, колкото предполагах. Като че ли писана с финес, въпреки тежката тема за Втората Световна война! Плачеш и страдаш с героите и се радваш с тях на малкото късче надежда, което откриваш сред страниците. Страхотна, страхотна книга! Препоръчвам!

Търговецът е една от съвсем малкото книги, които съм препрочитала някога. Не препрочитам книги по принцип, не гледам един филм два пъти. Но Арчър е голям разказвач! Не пропускайте книгата( аз я имам на хартия, не знам в ел. вариант има ли я)!

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 5 943
Чудесно описание за Славея! Точно такова беше и моето усещане, докато я четях. Рядко попадам на книга, с която имам чувството, че съм част от разказаната история и я преживявам заедно с героите.

Тарталета, сега ще ме накараш да препрочета Търговецът. И аз я имам на хартия и съм я чела преди години, но не си спомням да ми е въздействала толкова силно, че да я запомня.

Чета Ребека, господарката на Мандърлей. Не знам какво да кажа - не съм особено впечатлена, въпреки че стилът ми харесва. Обичам повече действие и може би затова не мога да я оценя.

# 733
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
И аз ще търся Търговецът в ел. вариант за Киндъл.

Иначе започнах "Чистка"
Скрит текст:
Изключително много суперлативи, дано не ме разочарова.

# 734
  • Berlin
  • Мнения: 4
В момента чета Цирцея от Маделин Милър. Още съм в самото начало, за да дам лични мнения, но жената в книжарницата ми я препоръча казвайки, че я е изчела на един път.

Преди това прочетох за 3-4 дни Останалото е мълчание от Алекс Майкълидис. Много ми хареса, защото края беше супер неочакван, но после 3 дни сън не ме хвана.... Scream Явно не ставам за трилъри, било то книги или филми. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт