Пречиствател за въздух мнения

  • 57 327
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Запали цигара отзад до сензора и гледай какво става 😄 до 600 скача за секунди 😄

# 121
  • Мнения: 84
Хахаха, директно ще се обадя на 112 да ме задържат, ако видя такива стойности 😀

# 122
  • Мнения: 18
Някой да е имал проблеми с обезвлажнител TWE алфа13  про? По- точно да тече вода извън уреда. Уреда е нов. Дори като не се мести отново тече вода птед него.

# 123
  • Мнения: 2 645
Моля Alena и компетентните в темата да се произнесат. Ще купувам пречиствател. Детето има алергия от полени със сигурност, и може би и от акари. Стаята е 12 кв.м. но спят с отворена врата, защото ги е страх, така че квадратурата на общата площ с отворени врати през нощта става около 40 кв.м.

Гледам, че Филипс имат много видове. Шиоми са евтини, но не зная колко са надеждни. Дайсън пък са хубави, но са ми скъпи. Искам все пак да е някоя отвърдена марка, която ще поддържа резервни части и филтри с години и ще има сервиз.
Въобще не зная кои критерии са важни. Гледам че една измислена марка предлага уред, който не сменя модовете си автоматично и ще бръмчи като трактор цяла нощ докато го изключа.
От кой уред ще остана доволна
Не разбирам, но като че ли клоня към Филипс

# 124
  • Мнения: 3
Здравейте!

Благодаря за подробната информация и мнения.

На нас ни трябва пречиствател (без овлажнител) по възможност с UV. Искаме да го сложим в детската стая - 14кв.
Отоплението е с климатик, нямаме домашни животни. Предполагам, че ще работи постоянно, така че е хубаво да е безшумен (или поне да не пречи на децата)

Можете ли да ни препоръчате нещо, което ще върши работа (без да е overkill и без да е компромисно решение).

Благодаря!

# 125
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Моля Alena и компетентните в темата да се произнесат. Ще купувам пречиствател. Детето има алергия от полени със сигурност, и може би и от акари. Стаята е 12 кв.м. но спят с отворена врата, защото ги е страх, така че квадратурата на общата площ с отворени врати през нощта става около 40 кв.м.

Гледам, че Филипс имат много видове. Шиоми са евтини, но не зная колко са надеждни. Дайсън пък са хубави, но са ми скъпи. Искам все пак да е някоя отвърдена марка, която ще поддържа резервни части и филтри с години и ще има сервиз.
Въобще не зная кои критерии са важни. Гледам че една измислена марка предлага уред, който не сменя модовете си автоматично и ще бръмчи като трактор цяла нощ докато го изключа.
От кой уред ще остана доволна
Не разбирам, но като че ли клоня към Филипс

Приятелка имаше много злочест опит с Филипс, поради това ми е трудно да дам препоръка именно за тази марка. Предполагам е била дефектна бройка, но си скъса нервите.

Не съм попадала на съвременен пречиствател, който бръмчи, като трактор. Около60 децибела е шумът на макс, и под 30 на sleep mode, общо взето, като превъртят въздуха в цялата стая за10 мин и утихват. Ако уредът работи постоянно - не се чува, наистина.

Xiaomi са добри от бюджетниtе, вижте моделите на Dedal (Oberon) и Hygea Hands Plus1



Здравейте!

Благодаря за подробната информация и мнения.

На нас ни трябва пречиствател (без овлажнител) по възможност с UV. Искаме да го сложим в детската стая - 14кв.
Отоплението е с климатик, нямаме домашни животни. Предполагам, че ще работи постоянно, така че е хубаво да е безшумен (или поне да не пречи на децата)

Можете ли да ни препоръчате нещо, което ще върши работа (без да е overkill и без да е компромисно решение).

Благодаря!

Оберон и Hygea Hands Plus1

# 126
  • Мнения: 84
Най-безсмислено изхарчените ми пари 😀
Мисля, че по никакъв начин не повлия алергиите на съпруга ми, миризми пък изобщо не пречиства от въздуха. За бактерии, прах и вируси, вече ми става смешно и да си помисля, че може...

# 127
  • Мнения: 11 621
Тези пречистватели ги намирам за абсолютно безполезни. Все едно не отваряме прозореца, не дишаме навън или…

# 128
  • Лапландия
  • Мнения: 50
Здравейте, смятате ли, че закупуването на пречистватели в детските градини ще е полезна превенция срещу вируси?

# 129
  • Мнения: 11 621
Здравейте, смятате ли, че закупуването на пречистватели в детските градини ще е полезна превенция срещу вируси?
Според мен-не. Слагате го в стаята, но тези деца общуват и преди да влязат в стаята. Ако беше толкова лесно, един вирус нямаше да има на тази планета. Един филтър няма да убие вируса. По друг начин умират те.

# 130
  • Мнения: 683
Може ли мнение за този пречиствател на ROHNSON:
https://www.technopolis.bg/bg/Prechistvateli-na-v%C3%A0zduh/Prec … 4?tab=description

# 131
  • Мнения: 17
Привет на всички!
Дойде есента , с нея и вирусите, сополите и кашлиците. Имаме две малки деца у дома и взех да се замислям за пречиствател и овлажнител. Дали ще ми е от полза, дали няма да ги изнежа, все пак и въздуха навън не е много чист. Но с тези хремави нослета дишат през устата, съхне им гърлото, кашлят, некомфортно им е. Иначе сме на парно, но за сега нощем не се включва. Преди слагах съдове с вода зад радиаторите уж да овлажняват въздуха.. Ако някой може да се включи с мнение и съвет ще ми е от гояма полза. И дали тази функция UV има смисъл. Като цяло всичко ще ми е полезно, защото не съм запозната много.
Детската не е много голяма, 15, 16кв.
Гледах в сайта на Levoit , защото съм чула добри отзиви, но търся мнение и тук. Благодаря на отзовалите се!

# 132
  • Мнения: 19
Здравейте! Имам някаква алергия вероятно макар, че правих тестове за прах и полен и какво ли не, не е обострена амаа праха сякаш определено ме дразни. Събуждам се със запушен нос, кихане..и такива работи особено по това време на годината. Та колебая се между два пречиствателя спрямо коментарите тук, надявайки се да отстранят оплакванията ми. Единия е Hygea air home, а другият Levoit Core 200S. За спалнята ми трябва, малка квадратура е. Единият е по-евтин, но пък другия има повече екстри като УВ лампата. Някой ползвал ли е Levoit-a и дали е доволен?

# 133
  • Мнения: 11 621
Привет на всички!
Дойде есента , с нея и вирусите, сополите и кашлиците. Имаме две малки деца у дома и взех да се замислям за пречиствател и овлажнител. Дали ще ми е от полза, дали няма да ги изнежа, все пак и въздуха навън не е много чист. Но с тези хремави нослета дишат през устата, съхне им гърлото, кашлят, некомфортно им е. Иначе сме на парно, но за сега нощем не се включва. Преди слагах съдове с вода зад радиаторите уж да овлажняват въздуха.. Ако някой може да се включи с мнение и съвет ще ми е от гояма полза. И дали тази функция UV има смисъл. Като цяло всичко ще ми е полезно, защото не съм запозната много.
Детската не е много голяма, 15, 16кв.
Гледах в сайта на Levoit , защото съм чула добри отзиви, но търся мнение и тук. Благодаря на отзовалите се!
Темата не е много дълга......вие не живеете в изолиран свят. Прочетете последните 2-3 страници и можете да придобиете представа.
Тази функция UV, най-много да убие някой вирус в стаята (не всички) донесен от децата, но няма да ги излекува. Те нали пак ще излизат навън и ще контактуват. Нали просто дишат навсякъде.... Така е устроен светът и така децата растат и придобиват имунитет, а именно като се сблъскват с различни микроорганизми.
Ултра-виолетът не е безвреден в никаква част от спектъра на вълната. Не виждам защо деца трябва да се подлагат зорлем на това.
Ако относителната влажност в дома ви е в диапазона 40-60%, то не слагайте овлажнители.

# 134
  • Мнения: 19 296
Ние имаме Левоит от Амазон. Някакъв базов модел беше. Прави съществена разлика за миризмите. Мисля, че действа и за намаляване на  праха. За вируси не мога да кажа.  Всъщност антивирусните би трябвало да  са тези с ув лампа, но там става доста сложно. Ув лампите правят озон, който е отровен. Тези в пречиствателните уж се водят безозонови, дали е така, трябва си проучване.
Те не облъчват директно, а засмукват въздуха, той минава през лампата, изтрепва там каквото има и се връща в стаята.  Колко трябва да е мощността, за да има ефект и да се извърти цялата кубатура на стаята, също трябва да с е проучи.

Core 300 е, сега погледнах.

Общи условия

Активация на акаунт