Къванч Татлъту-в "Carpisma-Сблъсък"-Шоу тв /&"Искрите на отмъщението"/- тема 80

  • 45 504
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 445
Айре, благодаря Heart Eyes
Оново много размисли в тая серия...
Вели глупав ми се видя малко... Уж много му сече пипето, а от две думи на Зейнеп, че щяла да му прости, реши да остане, айде де...
Тежка сцена на Керем с майка му... И едни въпроси ми никнат в главата - как при такова семейство детето израства с добър характер, става такъв човек... Как при вечни побоища, мизерия, викове и немотия ставаш човек с ценности, стойностен и честен?! Astonished А как разглезена богаташка, имаща всичките пари, които са й нужни, и баща, занимаващ се с пране на пари, развратна мащеха, която нищо не я интересува - как такъв човек става като Джемре?!
Отивам да догледам, ама не се сдържах.... Здравата се замислих...

# 61
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 3 827
Сблъсък 7. Епизод - Бг Субтитри 1/2



Сблъсък 7. Епизод - Бг Субтитри 2/2


# 62
  • Мнения: 18 528
Айре, благодаря Heart Eyes
Оново много размисли в тая серия...
Вели глупав ми се видя малко... Уж много му сече пипето, а от две думи на Зейнеп, че щяла да му прости, реши да остане, айде де...
Тежка сцена на Керем с майка му... И едни въпроси ми никнат в главата - как при такова семейство детето израства с добър характер, става такъв човек... Как при вечни побоища, мизерия, викове и немотия ставаш човек с ценности, стойностен и честен?! Astonished А как разглезена богаташка, имаща всичките пари, които са й нужни, и баща, занимаващ се с пране на пари, развратна мащеха, която нищо не я интересува - как такъв човек става като Джемре?!
Отивам да догледам, ама не се сдържах.... Здравата се замислих...

Хел  Heart Eyes ами както Кузей беше това, което е , с майка като Хандан и с баща като Саами, същата работа ...
А Вели ... ами никой не е застрахован да оглупее от любов, нада се човека  hahaha
Дива  Hug благодаря за гифчетата!  bouquet
Някой питаше дали са минали 6 месеца от отвличането ? Ами явно, но аз не мисля, че Айлин е развила баш стокхолмски синдром , просто се привърза към Вели, който се държа добре с нея, не се разбра и  точно колко време е минало от убийството на Галип, колко време Зейно е избягвала Кадир, но когато Вели го дадоха да се отървава от тялото и да говори с боса си май не беше спомен и не е минало много време  newsm78
И тази ли актриса точно са решили да я правят мафиотка и майка на Кадир се питам аз  newsm78 hahaha

Началника не каза ли на Кадир, че на другия ден ще му върне значката  newsm78 Ще видим дали вече ще е полицай или ще действа по свой си начин ...
Синан  Hug bouquet
Лека!  Hug

# 63
  • В света на ЕлБАр
  • Мнения: 10 368
Привет в новата тема сладурки
 Фифи Hug много ми е драго . Не те познавам, но вече си имаш фен в мое лице, да знаеш! 😜.
Тъй, да си дойда на думата! Изгледах епозода.... Ами какво да кажа, поредния след който съм потънала в дълбок размисъл и съм останала без думи /нетипично за мен, но факт . Честно да си кажа в началото на епизода лееекоо се обърках. Как тъй бързо я измъкнаха Зейно от отговорността за убийството на Галип, ама явно все между капките ще минава Thinking. Нейсе, за нуждите на дизито и развиване на историята ще го преживея! Сцената  с Вели и признанието му към Зейнеп, не ме трогна обаче. За мен той не е влюбен в Зейно, йооок. Просто усети възхищение към нея. Вероятно за сефте среща толкова борбена жена, майка готова с голи ръце да го убие дори в името на детето си. И то в неговото обкръжение и тайнствен свят от все подбрани злодеи! Но пък съм склонна да повярвам че усети истинска любов към Айлин. Малкото момиченце което на сила взе от майка и която се смили над лошия чичко, за да му даде хапче е да му се оправи главата!
Определено все повече сцени с влюбените хлапаци Керем и Джемре очаквам, аййй сладури Heart Eyes. Без бой си признавам, че това момче Алперен ме спечелва все повече със всеки следващ епизод. Просълзи ме връщането в къщата, за да види дали майка му е спазила обещанието си и не се е върнала в онази проклета къща. За него това не е домът а, пътят към затвора. Милия как само й обеща, че един ден ще я оттърве от този ад, от който няма освобождаване.
Претупана някак ми остана и сцената със срещата между Селим и Джемре пред укритието на Вели. Никаква разкаяност не усетих у Селим, че с действията си губи дъщеря си! Що за баща е този. Опиянен от мириса и влиянието на парите. Нооо комисар "Хайдииии" ми е фаворитът от всички! Как само ги изигра големите умове на адвокатската гилдия Селим и кандидат зет Joy. Умрях си от кеф просто. Във всяка мимика и жест на Кадир, все усещах самата същност и характер на Киво! Така е, разпознаваме се астралните близнаци Stuck Out Tongue Winking Eye! Горкия не е забравил за миг майка си, и как би могъл. Та нали цял живот я чака! Само една дума на Вели и отново зрънцето на надеждата да намери майка си отново се зароди в съзнанието му! Мило ми е да го виждам как опитва да предразположи Айлин към себе си, че въпреки видяното той не е лошия батко. А и той се страхува от рязката промяна която настъпи в живота му - а именно присъствието на Айлин и майка й в дома му, в стаята на дъщеря му...
Сядането на четиримата на една маса още повече ще преплете съдбите им. От тук нататък те взаимно ще трябва да се покриват и поддържат един друг, защото както каза Кадир, сега не свършва всичко, а започва отначало, но с повече препятствия! Сега вече открито всички с които се сблъскаха ще се обявят срвщу тях и искат да отнемат животите по един или друг начин! И само безрезервната им вяра помежду им ще успее да ги спаси и да ги направи истинско семейство! Такова, каквото никой от тях не е имал!
Отплеснах се, сори за което. Не чаршаф ами цял килим постлах, ноооо.... Абе вече нямам търпение за следващата серия Blush

# 64
  • Мнения: 445
Такааа.... Значи женицата в края мислим, че ще е аннето на Кадир Frowning.. че и мафиот ако излезе, горкия съвсем ще се побърка.
Онзи Адем никаква работа не върши, трябва час по-скоро да намери доносника.
Определено мисля, че Вели изпитва любов само към Айлин. И затова го гледам с интерес... Пак ще се срещнат двамата, 100%..
Мерал и Белма няма и да ги споменавам, и двете ще си го получат, гаранция.
Хареса ми боя в автосервиза, изкараха си момчетата яда малко, поолекна им

# 65
  • Мнения: 571
Оххх те ме те па по нощите... ама отметнах друга важна работа  Naughty мина традиционната седмична среща на високо равнище с дружките и домашното червено вино. Та плана за седмицата е изпълнен  Peace

Данке на всички за споделеното.  bouquet
Котелина, баш ми е драго да се запознаем/опознаем. Само да метнеш нещо за по-напряко да ти викам, че с Коте ще минем в един друг жанр на филмовата индустрия  Mr. Green Благодаря, че оценяваш по достойнство моята простащина  Peace

Ся към Хелънчето - 95% от децата, израснали в проблемни семейства следват модела на родителите си и стават побойници, агресори, алкохолици и т.н. Но има едни 5% като Керем, които стават пълната противоположност. Не знам как точно става, вероятно се раждаш добър или лош. Или пък в едни надделява лошотията. Фенка е по-веща по темата и хубав пример е дала с Кузей  Peace
Към момента не мисля, че сме видяли някакво отношение на Джемре към парите. Не го коментира, просто знаем че ги има.
Очаквам да запазят фантастичната четворка заедно т.е. да няма предателства между тях самите. Но със сигурност Джемре ще се изправи срещу баща си заради Керем. А е много вероятно и аувукатите да родят някоя инженерна мисъл и да я принудят да е срещу него. Не ми се вЕрва тука така да я оставят да я вее вятъра на бела кобила.  Thinking
Белма вече действа, чакаме ход и от оня плазмодий Демир  Sick

Метнах 1 око на текста на рапа от епизода на английски. Доколкото може да се смята за достоверен текста, има връзка със събитията. Ако никой неще да го преведе от турски мога да спретна един превод от английски.

И последно (мое да е предпоследно, не се радвайте  Naughty) ся тва анне дето ми го разметате цел ден?!?! Ма вие сериозно ли? Тая мама Божка да е анне и баш боса на Истанбулската мафия?!  hahaha
Тва ми напомня за 1 лаф: Вие оптимист ли сте?  Не, обикновен човек съм си. Та и вие така.... ма хади бакалъм какво ше е.

Те казах ви, че е предпоследно!
Като прочетох Котелина се размислих и е права, че сцената Джемре- Миндила стана малко на бегом.
Той не го изигра много изненадан, че я вижда там, а тя с 3 думи му каза че всичко гитти битти и ае сос здраве, кой от къде е.

Хадииии, чаршафа е опнат, мое да си лягам. Лека!  Heart Eyes

# 66
  • В света на ЕлБАр
  • Мнения: 10 368
Добро утро сладурки HugKissing Heart

Майкоооо ма голяма съм пИпИруда значи
Снощи барабар с касата влязох 🤭. Че и дирекшън на дивана се настаних у новото къще .
Айре, джанъм беним Hug ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ за твоята всеотдайност

🤣🤣🤣🤣🤣 Фифи Hug, душко нямам претенции как ще ме зовеш! Тука ме знаят като Коте, но на теб как ти е удобно Stuck Out Tongue Winking Eye ся няма объркваме жанровете JoyJoy
Хайде приятна неделя Flowers Hibiscus

# 67
  • Мнения: 445
Добро утро, девойки Hug
Те го моето кафе за вас Heart, лично аз съм го правила..

А това пък е за събуждане, ударно
Stuck Out Tongue Winking Eye


Фифче Joy, права си за 5-те процента, ама пусто как ме тормози този въпрос... Тая нишка ще я следя, да видя кое как ще стане, ще има ли промени. Линията семейство - оформен характер много ме вълнува.
А за Джемре - да, не ги коментира парите, има ги, но е станала стойностен човек, праволинеен и честен. Ей я на Белма, че и Мерал - едната има, ама е вече гнила отвътре, другата няма, но ще избие света да спечели. Любов йок Unamused

Котелина, ошгелдин Hug

# 68
  • Мнения: 18 528
Добро утро!  Hug Hug Hug


Хел  Heart Eyes благодаря за кафенцето!  bouquet
Много интересни коментари сте споделили снощи дружки, благодаря!  bouquet
От къде да започна ... много въпроси сте повдигнали ...
Първо, да кажа, че хич не вярвам, а може и да не ми се иска  Laughing  майката на Кадир да е замесена с мафията, за която работи Вели  Thinking Не ми се връзва жената, която раздава помощи на сираците да е такава, пък и за Кадир това ще е страшен удар. Да, никой не си избира родителите, но все пак ... А и тази точно актриса не я виждам нито като майката на Кадир, нито като бос на мафията  Laughing Вярно е, че е гримирана явно за роля, но ... не знам  Thinking

Колкото до това какви се раждат хората, да си кажа моите наблюдения за толкова години работа с деца. За едно дете най-важен е моделът на поведение, който наблюдава най-вече вкъщи, то следва това поведение, което му се показва, така е. То и за това, обикновено децата на свестните родители и те са такива, на простаците, които са и с най-много претенции децата им са същите като тях. Но, винаги има изключения , както е казала и Фифка. На някои насилници децата им толкова се отвращават от това тяхно поведение, че никога не посягат на по-слаб от тях, но други стават абсолютно същите. Ако внушиш на едно дете, че е лошо или пък много велико, то живее с тази мисъл цял живот и става лош / разбира се, отново има изключения / или пък такъв с прекалено голямо самочувствие, без покритие обаче, но може пък и наистина да излезе нещо голямо от него. ... Никой не се ражда лош, казват, и сигурно е така,  но пък съм убедена, че всеки от нас се ражда с характер, бил той проклет или благ, защото гените са голяма работа  Laughing Как иначе да си обясня, че малко човече на няма 3 години е готово да мине през всички като булдозер, без да се съобразява с нищо, за да получи своето на всяка цена, и такива, които се свиват и отстъпват за всичко  newsm78 Но, пък характерът се възпитава, моделира, дали от самите родители, дали от други външни фактори ... темата е необятна и няма да се разпростирам Laughing
Та, да приемем, че Джемре е наследила повечето си черти от своята майка  Laughing
На мен пък ми хареса срещата между Селим и Джемре - той наистина се изплаши, че губи дъщеря си, но повече го беше страх за животеца си, защото много добре знае в какви л...а се е забъркал и няма да му се размине ... за това я попита дали някой друг знае за адреса и се смръзна, когато разбра, че Кадир знае.
По въпроса за Вели ... той със сигурност обикна Айлин, но мисля, че се влюби и в Зейно - иначе защо промени решението си да замине далеч с детето ? Да, малко наивно и на мен ми беше, но така е решил сценариста  Laughing
Много ми хареса как Котето е описала състоянието на Кадир след думите на Вели Peace
Цитат
Горкия не е забравил за миг майка си, и как би могъл. Та нали цял живот я чака! Само една дума на Вели и отново зрънцето на надеждата да намери майка си отново се зароди в съзнанието му!
Много е трудно да живееш с мисълта, че не си обичан от никого, дори и от майка си, заради това толкова се е побъркал, когато и Зейно го е изоставила. За това не е потърсил нито нея, нито майка си, от страх, че ще му кажат в очите, че не го обичат  ooooh! Намери утеха и мечтаното семейство с Аслъ, но детето  беше неговата любов всъщност ... И не мога да се начудя на тези, които го обвиняват, че се държи като дърво със Зейнеп - те какво очакват, да я награби веднага ? Достатъчно ясно заяви няколко пъти какво означава тя за него мисля. И пред нея самата и пред другите ... А за същинската любов ... е, ще трябва да почакаме малко, в противен случай  съвсем  няма да е логично поведението му на този етап.
И на мен много ми харесва как се развиват отношенията Джемре - Керем, много са сладки  Heart Eyes
ПС Забравих да кажа за оневиняването на Зейно за смъртта на Галип - ами, че тя не е и виновна, спусъка го натисна Вели, нищо, че тя държеше пистолета, за какво да я осъдят ? Какво можеше да направи Зейно в случая ?
Ето, че и аз опнах рано - рано чаршафа  Laughing
Е, не е ли като бяла лястовица сред множеството ми кажете  Laughing


Хубав ден!  Hug

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 11:06 от queen_fenka

# 69
  • Мнения: 18 592
Привет дружки Hug
Мерси за кафенцата bouquet/Хел, особено направеното от теб Simple Smile/
страхотни коментари от последните 12 часа!!! bouquet

Коте Hug, Фиф Hug, Хел Hug, Фенче Heart Eyes Дива Hug
ще ви прочета повторно Blush...и ще напиша и аз нещо по серията Wink
Снощи си я изгледах с кеф и много ми хареса thumbsup
и сценария си е на ниво....и не мисля,че се усещаше толкова липсата на Улуч.....
е нямаше я тая динамика, като в 6 серия....но просто сериала минава на нов етап според мен, което е супер.....дано да имаме късмет да го догледаме, както са го замислили Praynig Praynig, че иначе ще се гръмна Sad Sad
а как се кефя на Киво Heart Eyes....как си играе новата си роля и колко е различен отново!!! Crazy
обаче тоя смях съм почти сигурна, че е на Къванч Joy Joy/не на Кадир/
https://twitter.com/erzxkan/status/1089337456434900992

...........
днес наша дружка има рожден ден Simple Smile
Ире, Честита да си мила!! love001
Бъди здрава, щастлива, много късмет и сбъднати мечти!!! Heart Eyes













Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 12:08 от Airra

# 70
  • Мнения: 18 528
Айре  Heart Eyes  smile3521 Ще чакам с интерес и твоя коментар  Peace
Няма как да знаем дали това именно е смеха на Киво със сигурност, но и аз мисля като теб, че е неговия си  Laughing Помня, че когато се бъзикаше с Гонджа се смееше май по подобен начин  Laughing
Честит рожден ден на Ирка!  Heart Eyes
Много здраве, щастие, любов и успехи в следването и пожелавам от сърце!  love001
Ехааа ...
Цитат
Extra Extra! Read all about it!!!!

One of our very own members, Racheli, just messaged me on IG a short time ago to let me know she was able to meet Basak today while she was in London. This is what she had to say about the meeting:

I asked her if I can come and say hello only for 5 minutes and she agreed!! She told me that we would meet over the weekend and then she sent me the details of the restaurant. She is so lovely. I met her partner Deniz and Selen Appleton, the mother of Jasmin. So warm and down to earth. Also, she asked me to say something to Kivanc and sent him the video!!! Awwwww. Lucky me. I’m over the moon!!!

# 71
  • Мнения: 1 069
Добър ден и от мен, момичета! Hug

Идвам с мир и признание, че още не съм изгледала цялата серия...Както вметнах, вчера у нас се разигра древен ритуал по прогонване на съботната скука от странни, мистични същества, които прилагаха кой от кой по-чудновати похвати да ми развалят рахата...

Все пак, се чувствам длъжна да се включа, тъй като преди да продължа с гледането ви изчетох внимателно...
Така, първо - Фифи, "мама Божка" JoyJoyJoy Е, уцели десетката! Само трябва да ограби реквизита на някой пътуващ цирк и е готова.
Ама какво е това дискриминационно отношение сега, не можела да е бос на мафията, та не можела??? К'ви са тия предрасъдъци в 21-ви век? Да допуснем, че мафията е по-широкоскроена, моля ви се.
Да приемем просто, че някой си е затворил очите в кръга по бански  на кастинга за мафиоти! Grinning

След това, сега сериозно - среда, вродена предразположеност, характер - всичко е важно за оформяне на човека. Искам само да ви вметна нещо от личен опит - в университета имахме една дисциплина "съдебна психология", където изучавахме психологическите профили на престъпниците. Т.е какво има значение, за да оформи един човек като престъпник, винаги ли е едно и също, може ли да се сложат много хора под един знаменател и т.н.
 
И отговорът не е еднозначен, никога. Ако беше, щеше да е много просто. Този е расъл при такива условия, работил е това и това, случило му се е еди какво си, значи чакаме да обере банка примерно. Честно ви казвам, в няколко описания съм се преоткривала самата аз - като белези, минало и т.н. Обаче факт е, че се чувствам гадно дори ако погрешка забравя да върна някой химикал, който съм взела на заем.
Та, професорът ни имаше един много готин извод, с който завършваше лекциите, цитирам го по памет - "Каквито и да сме, каквото и да ни се е случвало в миналото и да преживяваме в настоящето, ние, хората, сме много сложни същества. Винаги има едно определящо понятие при нас, което трябва да се изследва конкретно. И това понятие се нарича "избор".....

Ире, ЧРД, да си жива и здрава! Всичко, което поискаш, да постигаш с лекота! HugHeartFlowers Hibiscus
Фенче, много ти е рустик днеска кафето, харесва ми! Grinning

Хайди, до скоро!

# 72
  • Мнения: 5 436
Привет!
Възможно ли е Айлин да е дъщеря на Кадир?

# 73
  • Мнения: 1 069
Вики, не мисля...не видях такива индикации в сериала до сега...

# 74
  • София
  • Мнения: 1 385
  Здравейте,
Не може да му е дъщеря. Просто сверявайте времето. Когато Зейнеп се срещна с Аслъ пет години след като беше заминала и изоставила Кадир и двете още нямаха деца.  А двете момиченца - Дениз и Айлин са приблизително на една възраст. Тази среща между двете малко ми приличаше като на разрешение от страна на Зейнеп  Аслъ да се опита да привлече Кадир. Дори й подсказа как. Може би вече е била решила да се омъжи за Галип и затова каза, че няма да се върне при Кадир.

Общи условия

Активация на акаунт