Отговори
# 435
  • Мнения: 3
Интересно как се късат толкова лесно тези презервативи в днешно време.В почти всяка тема на тийн презерватива все е скъсан...Тези производители да се засрамят

Всъщност тийн бях преди почти 6-7 години Simple Smile До този момент не ми се е късал, но явно за всичко си има първи път и то не само се скъса ами му остана само горната част Simple Smile Вероятно въпроса ми е зададен, като за тийн, но както вече казах, не е момента да ставаме родители. Реших, че тук ще има някой с опит или по-компетентен съвет Simple Smile

Аз забременях в предпоследен, 4- и ден на цикъла. При това предпазването се състоеше в прекъснат полов акт.

Да чувала съм, че при по-кратък цикъл 4-5 дни , последния или предпоследен ден е възможно да се забременее , защото съответно овулацията настъпва по-рано, а сперматозоидите живетя 3до5дни в подходяща среда .
При мен цикъла варира между 6и7дни и ми идва на 28-30 . Втори ден ми беше , днес тече 4ти , но течението е много слабо , предполагам от самия акт се намаля количеството и продължителността.

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 23:07 от AnMary

# 436
  • София
  • Мнения: 13 588
Явно мензисът ти продължава 6-7 дни, а цикълът ти е дълъг 28-30?

# 437
  • София
  • Мнения: 10 642
Цикъл е време то от първия ден на едно ментруация до първия ден на следващата. Когато се каже “кратък цикъл” се има предвид това, а не пръдължителността на кървене. 28-30дни изобщо не е кратък цикъл!

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 21:51 от Nandin

# 438
  • Мнения: 3
Явно мензисът ти продължава 6-7 дни, а цикълът ти е дълъг 28-30?

Точно така менструацията ми е 6-7 и цикъл от 28-30 , аз не съм се изразила правилно.

# 439
  • Sofia
  • Мнения: 6 130
Здравейте,
Втори ден от менструацията ми с приятеля ми правихме секс...
2-ри ден от М + 5 дена живот на сперматозоидите (в най-добрия случай, но е малко вероятно да оцелеят толкова дълго) и да речем тогава ти е овулацията (това е 7 ден от началото на М), добавяш 14 дена лутеална фаза (тя не варира много, между 12-16 дена е). Което означава, че за да си забременяла в този ден трябва да си с цикъл с продължителност най-много 23 дена. Ти си знаеш дали се е случвало да имаш 21/23-дневен цикъл.
С други думи, малко вероятно е да си бременна.

# 440
  • Мнения: 5
Здравейте! Направих 2 теста, вчера и днес, и двата бяха отрицателни, а МЦ все още го няма....чудя се дали наистина да не си запиша час за преглед 😕😕

# 441
  • Мнения: 123
Здравейте! Направих 2 теста, вчера и днес, и двата бяха отрицателни, а МЦ все още го няма....чудя се дали наистина да не си запиша час за преглед 😕😕
Колко дни ти закъснява?

# 442
  • Мнения: 5
Здравейте! Направих 2 теста, вчера и днес, и двата бяха отрицателни, а МЦ все още го няма....чудя се дали наистина да не си запиша час за преглед 😕😕
Колко дни ти закъснява?

С 10тина дена

# 443
  • Мнения: 46 580
....чудя се дали наистина да не си запиша час за преглед 😕😕
Няма място за чудене. 10 дни са много, записвай.

# 444
  • Мнения: 11
Здравейте! С приятелката ми правихме много кратичък секс просто пробвахме без презерватив на 4 ден от цикъла и, като попринцип цикъла и е 28 29 дни и оеулация се смята че ще има около 14 15 ден от цикъла, затова и пробваме без да се притесняваме, защото доста време имаше до овулацията, но всъщност овулацията и закъсн1щя с два три дни, а сега не и идва вече с 4, 5 дни закъснение, боли си я корема, гърдите и са надути, но все още не и идва. Не вярвам да е бременна тей като имаше най малко 10дни до оеулация, а дори и да е имало сперматозоиди, те могат да живеят най много 5 дни в идеални условия... И не съм свършвал. Някакви идеи??

# 445
  • Мнения: 46 580
Миналия път като ѝ закъсняваше с 6 дни какво се оказа?

# 446
  • Мнения: 11
Миналия път като ѝ закъсняваше с 6 дни какво се оказа?
За кого става въпрос, защото преди 1 месец и нещо пак бях пуснал, беше пак и закъсняло но и дойде след 20дни

# 447
  • Мнения: 46 580
Да, за същото. Очевидно, че няма редовен цикъл, там е отговорът.
Ако е под 20, вероятно още се наместват хормоните. Ако е над - да иде на лекар, за да се види къде е проблемът.

И ако не искате бебе, не експериментирайте без презерватив. Не е нужно да свършиш, за да забременее, по време на целия акт се отделят сперматозоиди.
А при такъв нередовен цикъл, няма как да знаете точно кога ѝ е овулацията. Има и извънредни случаи, в които е изместена, та съвсем несигурна работа са тези сметки. Не се вкарвайте в беля заради един презерватив.

# 448
  • Мнения: 11
Да, за същото. Очевидно, че няма редовен цикъл, там е отговорът.
Ако е под 20, вероятно още се наместват хормоните. Ако е над - да иде на лекар, за да се види къде е проблемът.

И ако не искате бебе, не експериментирайте без презерватив. Не е нужно да свършиш, за да забременее, по време на целия акт се отделят сперматозоиди.
А при такъв нередовен цикъл, няма как да знаете точно кога ѝ е овулацията. Има и извънредни случаи, в които е изместена, та съвсем несигурна работа са тези сметки. Не се вкарвайте в беля заради един презерватив.
Попринцип е редовен, но тук от два месеца не знам какво стана, а и знам че не е гаранция като не съм свършил, но беше за около минута като се избърсах първо с мокра кърпа, именно заради предякулационата течност и тва беше вс, а за овулацията, около 15 16 ден започна да и цапа на гащите от слуз, тоест че има овулация   но пък защо закъснява не знам

# 449
  • Мнения: 46 580
На колко години е?
Закъсненията се дължат на пубертет, хормонални проблеми, бременност, кисти и т.н.
Няма как да се каже при нея от какво е.
Да си направи един тест задължително. И щом по принцип е редовен, а само последните месец не - задължително лекар. Няма как иначе.

Общи условия

Активация на акаунт