Колебая се между три имена

  • 7 300
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Искам да попитам за вашето мнение - Надежда, Надя или Ева ви харесва най-много 🙄

Последна редакция: вт, 29 яну 2019, 00:54 от AnMary

# 1
# 2
# 3
# 4
  • Мнения: 24 341
Гласувах за Надежда, Ева е хубаво, но по-често срещано

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Надежда и Ева, всяко от тях е хубаво. Надя за мен не е пълно име, а галено и съкратено от Надежда.

# 6
  • Мнения: 18 560
Ева ат трите но иначе нито едно. Надежда никога не съм го харесвала,Надя пък съвсем,освен че е кратка форма,а не име.

# 7
  • Мнения: 403
И аз за Надежда.

# 8
# 9
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Гласувах за Надежда.Има хубаво значение,не е прекалено често срещано,галеното Надя ми харесва.
Ева също ми харесва,но аз предпочитам по-дълги имена.

# 10
# 11
  • Мнения: 5 130
Надя за нас е съкратено,но не и за арабските дами.
Ева също може да се възприеме като съкратено от Евелина или Евдокия.
И трите имена са хубави.

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Надя е интернационално име.
Среща се не само при арабите,но и в повечето европейски страни.

# 13
  • Мнения: 7 269
Ева, много ми харесва.

# 14
  • Мнения: 56
От трите- Ева, иначе никое не ми допада от предложените.

# 15
  • Мнения: 4 018
От трите имена предпочитам Ева.

# 16
  • Мнения: 8 578
И трите са хубави, но гласувах за Надежда.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 011
Гласувах за Надежда. Ева също ми харесва. Надя ми звучи съкратено от Надежда, аз лично предпочитам пълните форми на имената.

# 18
  • Мнения: 9 484
Хем и трите имена не са лоши, хем не са ми по вкуса и нито едно не мога да избера, затова не съм и гласувала в анкетата.

Може би Надежда най-много ми харесва, но имам близка с това име, от години живее в чужбина и среща големи трудности с произнасянето на името й. Всички й казват Надя.

Ева ми е прекалено кратко и твърдо като звучене.

# 19
  • Мнения: 1 418
И трите са хубави, но Надя най ми харесва. Изобщо не го приемам за галено и на запад си го има като име.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 374
Ева.
Надя и Надежда са ми едни от най-неприятните женски имена.

# 21
  • Мнения: 339
И трите имена ми харесват, но Ева ми е едно от любимите, въпреки че принципно рядко ми допадат толкова къси  имена.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 456
Гласувах за Ева, пристрастна съм.

# 23
  • Мнения: 2 808
Надя.

Надежда ми е остаряло.

Ева не ми харесва. По-скоро Евита, Евелин ...

# 24
  • Мнения: 12
Надя ! Имена с "Я" имат страхотен заряд.

# 25
  • София
  • Мнения: 22 948
Ева и от мен.

# 26
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Ева

# 27
  • Мнения: 8 806
Ева не ми харесва.
Никое от трите не харесвам.
Дайте информация, защо точно на тези три имена сте се спрели?

# 28
  • Мнения: 1 311
Надежда е едно красиво българско име. Гласувах за него. Познавам едно мъничко сладко момиченце с това име и сега дори си я представям Simple Smile

# 29
  • Мнения: 24
Бременна съм с момиченце. Майка ми се казва Надежда, а баща ми Кирил. Много ми се иска по някакъв начин да я кръстя на тях, но имената не ми харесват 🙄 междувременно обсъждаме и други имена като Ева и Ния

# 30
# 31
  • Мнения: 1 295
Надежда! Обожавам дългите имена, носят тежест, аристократичност, някак ги свързвам с по - сериозни имена и хора. Кратки имена не обичам, все едно да си кръстя децата с умалително или с прякор.

Да не се обидят всички с кратки имена, това си е мое мнение, някой пък може да има съвсем обратното усещане, но това е моето! 🙃

# 32
  • София
  • Мнения: 5 953
Сложете по - дълго и по - сериозно име, на кратко/галено можете да я наричате както искате. Нека има детето като порасте сериозно дълго име, не 3 буквено. Поне според мен.

# 33
  • Мнения: 8 806
Надежда според българската транслитерация трябва да е Nadezhda.
Харесва ли ви в международния паспорт?
Познавам и една Живка/Zhivka - много страдаше с това   "zh".

# 34
# 35
  • Варна
  • Мнения: 4
Ева ат трите но иначе нито едно. Надежда никога не съм го харесвала,Надя пък съвсем,освен че е кратка форма, а не име.
Същото мисля и аз. Надя просто ми идва като наденица/асоциация/ в съкратен вариант, съжалявам.

# 36
  • Мнения: 10 210
Като видя поредната тема за дилеми при избора на име, за пореден път съм дълбоко благодарна на семейството ми, в което винаги се е повтаряло, че човекът прави името, а не името - човека. Кръстете го по ваш вкус, на родителите. А от хората ще чуете всичко - че виждат наденица в името, че виждат несериозна трибуквена изкусителка, противно име, любимо име, вибрацията не била подходяща... Това си е вашето дете и вашият живот, направете си го по ваш вкус и обърнето внимание на възпитанието на детето, да има здрави вътрешни устои, че хората са масово комплексари и съответно гадни - ще подхванат в не добър тон и името, и облеклото, и височината, и килограмите... и всичко на околните. Естествено, не говорим за крайности на имена като Трънка, Глогинка, Клозетка и т.н., понеже тогава ще стане особено трудно да се оцелява. Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 5 953
Аааа лесно е да се каже. То това "по ваш вкус на родителите" е достатъчно трудно вече.
На чий вкус ( моя или мъжа ми ) Grinning
На чии родители ( те са 4ма души, баби , дядовци и няколко комбинации между имената)
Аз харесвам едни имена, мъжа ми други....накрая свекървата изпадна в истерия и криза като разбра името Stuck Out Tongue Winking Eye
Та хората питат и се чудят, това е обяснимо Grinning

# 38
  • Мнения: 10 210
Ааа, не знам, аз си намирам мъж, с когото имаме сходни харесвания, за имена също, а ако са различни харесванията, то не особено трудно стигаме до компромисни решения. Не е задължително кръщаване на родителите на младите. Имам предвид да е по вкус на майката и бащата на бебето. Свекървата няма думата, тъщата също. Имат право на истерии обаче, щом ги влече... Smiley

Щом 2 чифта баба и дядо и един чифт родители не могат да стигнат до решение, представи си какво ще стане като се добави и общественото мнение... Такива теми са много полезни за предлагане на варианти на име, там народното творчество може да сработи чудесно. Но за избор 1 от 3 не им трябва да слушат хората, да си се почудят двамата, ще решат най-доброто. Simple Smile

Забелязвате ли, че модата да се кръщава на баби и дядовци се измества от мода да се кръщава на майката/бащата. Около мен е масово, по форумите също го чета.

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 13:51 от soul81

# 39
  • София
  • Мнения: 5 953
Ето виждате ли, аз пък не знам как се получава да се със сходни разбирания с мъжа ви?
На мен пък това ми идва оувър и не ми се вярва да няма разногласия... шегувам се разбира се...
Ние сме 15 год заедно и разногласия имаме... чудихме се чудихме се за имена... накрая естествено се спряхме на общо , едно, което избрахме, ама свекървата явно е смятала че сина й ще я пита, или че ще кръсти детето на нея.. а тя има ужасно старовремско име.... абе красота се получи
Та, разбирам ги хората защо питат Grinning
Имам един колега с две деца, сина му се казва точно като него, дъщерята точно като жена му Grinning

# 40
  • Мнения: 2 081
Бременна съм с момиченце. Майка ми се казва Надежда, а баща ми Кирил. Много ми се иска по някакъв начин да я кръстя на тях, но имената не ми харесват 🙄 междувременно обсъждаме и други имена като Ева и Ния


Ния от много години съм си го харесала , ако имам момиче . Ева и Надежда също са хубави , Надя не ми харесва , звучи грубо и незавършено .

Не мога да повярвам какви абсурдни имена ви предлагат в темата  Grinning

# 41
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Николета,Нора
Камелия,Калия,Калина

# 42
  • София
  • Мнения: 12 409
Надежда

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нито едно.

# 44
  • Мнения: 24
В крайна сметка кръстихме детето Моника Grinning

# 45
  • Мнения: 2 757
Честито! Да ви е жива и здрава!

# 46
  • Мнения: 1 371
Честито и от мен! Много да ви радва малката Моника!

Общи условия

Активация на акаунт