На море в Турция - тема 58

  • 71 335
  • 790
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 10 749
Ени 27.... това което виждам от линка за юни  за полети Варна - Анталия е 475 лв....изтрещялщина.


Демек  240 евро, колкото чартъра, ама си избираш часовете и можеш да изкараш 8 дни, а да платиш 7,а не да платиш 7 , а да са 6.Чудя се, колко пъти да го напиша, за да се разбере.Чудя се и на себе си.

# 196
  • Мнения: 681
Здравейте, радвам се, че тази тема е толкова активна и полезна и използвам случая и да поздравя Марги, на чиито постове често съм попадал, за търпението и желанието, което има да предоставя възможно най-обективна и балансирана информация за хотелите и то в много синтезиран вид, което е доста трудно, ако не сте се замисляли. Разбира се, поздравления заслужават и всички, които отделят време да пишат отзиви и да дават полезни съвети.

Ще споделя моя опит в „организирането“ на почивки в Анталия, което се свежда просто до резервация на хотел, транспорт и трансфер и не би трябвало да ви притеснява особено или поне не повече от всяко друго пътуване.

Не съм от хората, които търсят непременно най-ниската възможна цена, а по-скоро се спирам на цената, която смятам за разумна спрямо предлаганото качеството и съм готов да платя, така си спестявам доста време.

Резервация на хотел

IATI (сайтът на хотела)
Обикновено най-лесно е с ранни резервации още през ноември през сайтовете на хотелите, като голяма част от тях се обслужват от най-голямата онлайн агенция базирана в Турция - IATI и платформата им HWEB. Много от най-популярните хотели от средния клас (напр. Lonicera, Von, Kamelya и т.н.) започват с много ниски цени, но имайте превит, че договорените места са ограничени и след достигането на някакъв лимит, понякога още в началото на декември, цените рязко се увеличават, както и след нова година. Предлагат опции за замразяване на цената за седмица (изисква безплатна регистрация), безплатно анулиране в различен срок, напоследък и прилично изглеждаща застраховка за анулиране без въпроси (не съм я ползвал).

Разбира се, универсално правило няма и за някои хотели може да намерите и по-ниски цени на други места, има и хотели обслужвани от други агенции, както и хотели избиращи  други стратегии за продажба.

Travel Republic
Хитов посредник напоследък, даващ много ниски цени, често най-ниските, дори и на по-късен етап, за който единствено ще спомена, че поради начина на договаряне на тези цени, някои хотели могат да поискат не малко доплащане за не англичани, така че е важно да поискате потвърждение от Travel Republic, и при положителен отговор няма да имате проблеми и основание за притеснение.

На ясно съм, че тази информация в повечето случаи не е ясно упомената на сайта им (критикувайте ги за това при всяка възможност), но това не е проблем на хотела, така че не очаквайте разбиране от тях, ако отидете без потвърждение и както отново не достатъчно изчерпателният текст в общите условия на Travel Republic споменава рискувате напълно излишни разправии с потенциално негативен за вас резултат.

"Some of our accommodation providers negotiate their low rates on the basis that residents of the country where the hotel stay is taking place, are not eligible to stay at that rate. In most circumstances, this does not apply to residents of EU countries staying in other EU countries. Problems seem to mainly occur, where non-EU passport holders are booked to stay in the country where the passport was issued. For example, Turkish nationals in Turkey, or Egyptian nationals in Egypt. If you think this may affect your booking, please ask our Customer Service team to confirm your booking will be accepted by the hotel, as resolution once you are abroad will be very difficult and may result in additional charges being incurred or the cancellation of the booking. Occasionally accommodation providers may ask that we contact you prior to the departure date to ask for the nationalities of the parties travelling. It is important that you contact our Customer Service team in this instance with this information in order to confirm that the rates are eligible for the parties travelling."

Освен това обърнете внимание и на опциите на анулиране на резервации и смяна на хотели, които според мен са доста прилични, но все пак не са напълно безплатни.

Турски агенции
Виждам, че си имате човек „на терен“, поздравявам Халим за помощта, която ви оказва, затова ще си спестя писането.

Разбира се, има много други посредници, но повечето към този момент са или с доста по-високи цени или с много ограничен избор, затова спирам до тук. Единствено ще спомена, че Booking.com е една много добра база данни, но все по-рядко е добър избор за резервации, особено за Анталия, където често цените са близо двойни.


Резервация на транспорт

Вероятно няма да съм най-полезния тук, защото съм по самолетите, което в случая не е най-достъпният за всички вариант на този етап. Използваме Turkish Airlines, а и съм им фен заради качеството, което предлагат.

За разлика от резервациите на хотел, тук сайтовете на авиокомпаниите почти никога не са най-добрия избор по отношението на цената. В този случай, например, през посредник можете да избегнете такси за обслужване (напр. около 50 лв.) и да получите допълнителна отстъпка при плащане с определен тип карта (напр. други 50 лв.) и така да си спестите около 100 лв. на човек. Разбира се, трябва да купувате билети тогава, когато и Turkish имат промоция (напр. средата на януари).

Цената, която обикновено плащам през последните години (вкл. и тази година) за летния период е около 400 лв. на човек за двупосочен билет София-Истанбул-Анталия, като мога да кажа че, тези полети са изключително приятни и удобни като разписание (имате възможност за избор на време за прекачване), а новото летище ще бъде допълнителна атракция по пътя.

Повече информация за сайтовете и версиите им на различни езици (това е важно) на посредниците от типа на jetcost, edreams, bravofly, mytrip и т.н. прехвърлящи се един към друг (директно няма да получите добра отстъпка) и начинът им на използване може да намери в тази тема от друг популярен форум и разбира се да отделите малко време за това.

Имайте предвид, че евтините билети по принцип не предлагат никаква възможност за промени, корекции и анулиране, така че внимавайте при резервациите.

Резервация на трансфер

Тук вариантите са много, затова само ще спомена, че в последно време съм доволен от цената и обслужването на Ella Car Transfer, и докато това е така нямам интерес да използвам други, вие разбира се може да го направите, вероятно има трансфери на по-ниски цени.

Освен, че са много точни и имате директна връзка с тях чрез Viber/WhatsApp (не се е налагало, но съм пробвал и веднага са ми отговаряли от къде и кога ще ме вземат), често са ми пращали луксозна лимузина, въпреки че резервирам най-евтиния тип кола, защото не ми е важно.


Избор на хотел

За избора на хотел няма да пиша, тъй като би отнело доста време, само бих ви препоръчал да се информирате много добре къде отивате, защото в Турция контрастите могат да бъдат много големи и само 5-те звезди и ултра-мега-гига ол инклузива не са основание да смятате, че хотелът въобще си струва, а и да знаете какво да очаквате и какви компромиси ще трябва да направите (има ги и във високия клас хотели, просто са по-малко).

Отзиви има на практика в огромни количества най-вече на руски, английски и немски и разбира се Google Translate ще ви свърши работа ако имате затруднения с тези езици. Освен това, хората не само пишат много, но и снимат доста клипчета, така че използвайте и тази възможност. Например ако ви притеснява колко точно са „дълги“ 500-те метра между Sueno Golf и Sueno Deluxe, естественно че някой го е заснел, снимат и доста по-абсурдни, но често полезни неща. Тези хотели, между другото предлагат „най-доброто от двата свята“, тишина и спокойствие за тези които това търсят, и голям и шумен хотел за такива като мен, и са достатъчно близко, за да използвате и двата.

Инфотуровете, за които съм чел в постовете на Марги също се снимат, а това пък е възможност са видите точно как изгледат стаите в хотела, ако снимките не ви дават достатъчно ясна представа, това е един такъв канал с доста клипчета.

Поздрави на всички и продължавайте да поддържате темата взе така полезна… май стана малко дълго.

Последна редакция: пт, 08 фев 2019, 10:03 от Adventurer

# 197
  • Мнения: 1 710
Еха, страхотно! Много полезно и синтезирано!
Ще се радвам и на споделени мнения за хотелите.


# 198
  • Мнения: 509


Direct Booking
Посредник, който в последно време не изобилства от ниски цени, а сайтът му е бавен и неудобен, но често там можете да намерите много добри оферти за даден хотел от различни турски агенции, на много по-късен етап, в някои случаи до месец преди почивката. Обърнете внимание, че в тези случаи възможност за анулиране обикновено няма, и при всички случаи прочете условията, имат и възможност за плащане на части.




Само да отбележа за directbooking.ro че тази година два пъти говорих с тях на чата и ми казаха че цените са само за румънски граждани. Единия път питах за хотел в Турция, а другия беше за хотел в България. А преди около две години може би, като ги питах - ми казаха че може да си резервирам хотел в България. /Но така и не резервирах през тях, намерих друга ниска цена/

# 199
  • София
  • Мнения: 55
 За Directbooking.ro - аз също ги питах на чата и ми отговориха, че е само за румънски граждани.

# 200
  • Мнения: 49
RelaxedЗдравейте прекрасни хора. От няколко дни ви чета с огромно удоволствие и се радвам че има толкова отзивчиви хора, готови да помогнат и да бъдат полезни на всекиго. Такааааа..... Relaxed и аз да си изкажа болката Simple Smile Тази година планираме първата си семейна почивка в Турция.  Ще бъдем 4 възрастни и детето ни на 8 години. Спряла съм се на Кушадасъ или Дидим ( понеже са по-близко , а ще пътуваме с кола) . Много се колебая кой точно хотел да избера. Ще останем 5 нощувки (знам че са недостатъчно, но тази година времето ни притиска и това ни е максимума), както споменах с личен транспорт и бюджета ни за нас двамата и детето е 1200 - 1300 лв. Много ми харесват Aquasis Deluxe Didim , Aquafantasy , Atlantique Holiday Club и също ме блазни и новия, на който му предстой 
 откриване - Инфинити. Чета ви с интерес, но колкото повече гледам, повече се обърквам кой да избера. Много искам да е от този тип с аквапарк, за да бъде максимално забавно за детето, а и той силно се впечатлява от тези неща, има енергия за трима и това би било най-добрия вариант за всички ни Simple Smile)) Извинявам се за дългия пост, всички мнения и препоръки ще ми бъдат от голяма полза. Хубав ден на всички

# 201
  • Мнения: 681
stani.1997 и tinitka, правил съм резервации през Direct Booking за последно миналата година, не са споменавали за такива ограничения, а при самата резервация искат националност и номер на паспорт, пък и там по време на резервацията има директна връзка с агент, говорили сме за изисквания за стаята които имах и които турската агенция в последствие успя да изпълни. Това е и причината да си позволявам да ги препоръчвам, но разбира се е възможно нещо да се е променило.

Благодаря за тези коментари, това е важно да се уточни, ще изтрия тази част за момента, за да не заблудя някой и евентуално може да им напиша емайл по някое време, да видя какво се е променило за половин година.

Разбира се, проверявайте всичко, което четете в Интернет, включително и в моя пост, тъй като всичко се случва.

# 202
  • Мнения: 49
RelaxedЗдравейте прекрасни хора. От няколко дни ви чета с огромно удоволствие и се радвам че има толкова отзивчиви хора, готови да помогнат и да бъдат полезни на всекиго. Такааааа..... Relaxed и аз да си изкажа болката Simple Smile Тази година планираме първата си семейна почивка в Турция.  Ще бъдем 4 възрастни и детето ни на 8 години. Спряла съм се на Кушадасъ или Дидим ( понеже са по-близко , а ще пътуваме с кола) . Много се колебая кой точно хотел да избера. Ще останем 5 нощувки (знам че са недостатъчно, но тази година времето ни притиска и това ни е максимума), както споменах с личен транспорт и бюджета ни за нас двамата и детето е 1200 - 1300 лв. Много ми харесват Aquasis Deluxe Didim , Aquafantasy , Atlantique Holiday Club и също ме блазни и новия, на който му предстой 
 откриване - Инфинити. Чета ви с интерес, но колкото повече гледам, повече се обърквам кой да избера. Много искам да е от този тип с аквапарк, за да бъде максимално забавно за детето, а и той силно се впечатлява от тези неща, има енергия за трима и това би било най-добрия вариант за всички ни Simple Smile)) Извинявам се за дългия пост, всички мнения и препоръки ще ми бъдат от голяма полза. Хубав ден на всички

Забравих да спомена периода - първите дни на юни . Подходящо ли е времето юни или е все още хладно

# 203
  • Мнения: 103
Много ми харесват Aquasis Deluxe Didim , Aquafantasy , Atlantique Holiday Club и също ме блазни и новия, на който му предстои
 откриване - Инфинити. 

За кой месец става въпрос?

# 204
  • Мнения: 49
Началото на юни,  на 3.06.2019г. имаме празник и искаме да сме там

# 205
  • Мнения: 530
Досега винаги съм се плашела от това, сами да организираме почивката си, но тази година явно ще се наложи. Наистина всички агенции, които проучих, предлагат пакети до Анталия с полет от Варна, стартиращи в края на Август. т.е. за Юни нямаме никакъв шанс, освен, ако сами не си резервираме полета. В тази връзка - много благодаря на Adventurer за синтезираната информация, явно ще се възползваме:)

# 206
  • Мнения: 308
Здравейте,

Тази година сме се насочили за първи път към Турция. Но ни се иска да отидем средата - края на май месец и се чудехме къде по това време на годината е достатъчно топличко времето?

# 207
  • Мнения: 775
Досега винаги съм се плашела от това, сами да организираме почивката си, но тази година явно ще се наложи. Наистина всички агенции, които проучих, предлагат пакети до Анталия с полет от Варна, стартиращи в края на Август. т.е. за Юни нямаме никакъв шанс, освен, ако сами не си резервираме полета. В тази връзка - много благодаря на Adventurer за синтезираната информация, явно ще се възползваме:)

за резервации за вътрешни полети

www.turna.com
www.ucuzabilet.com 
https://www.enuygun.com/ucak-bileti/
https://www.turkishairlines.com/
https://www.flypgs.com/
https://www.atlasglb.com/
https://www.sunexpress.com/tr/

https://www.skyscanner.com.tr/

# 208
  • Мнения: 103

MaManaSaMi,

AQUASIS DELUXE RESORT & SPA Дидим - 01.06.2019 - 07.06.2019 - 116 €  на ден за двама възр. + едно дете (0-12.99) - DELUXE SEA VIEW ROOM - ULTRA ALL INCLUSIVE
Собствен транспорт.

# 209
  • Мнения: 775
Здравейте,

Тази година сме се насочили за първи път към Турция. Но ни се иска да отидем средата - края на май месец и се чудехме къде по това време на годината е достатъчно топличко времето?

Antalya-Belek-Side-Alanya

Общи условия

Активация на акаунт