Бързи здравословни въпроси и отговори – 19

  • 45 373
  • 742
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 7 914
Този месец имаше същото изчезване на друг препарат за регулиране на кръвно налягане - Конкор. Нямам представа дали има връзка.

А моят "плексит" няма нищо общо с плексита въпреки типичните оплаквания. Оказва се болката в плешката идва от стеснение на шийните прешлени - след тройна рентгенография предстои скенер и ямр...

# 436
  • София
  • Мнения: 5 198
Имам питане , онзи ден много лошо си пресрещнах нокътя в стената , и се счупи до живец.
Има една част , която много боли, когато нещо се закачи за остатъка .
Знам , че не е  чак такъв проблем , но знаете ли нещо , с което мога да му помогна за по-бързо заздравяване и как да избегна момента, в който ще започне да "набира" ?
Имам реванол, ихтиол, спирт, йодасепт ..

# 437
  • София
  • Мнения: 2 230
Много неприятно. Аз бих слагала йод.

# 438
  • Мнения: 490
Някой знае ли зелено-черни изпражнения признак на какво са много ми е зле вече,много се притеснявам..😭

# 439
  • София
  • Мнения: 5 198
Някой знае ли зелено-черни изпражнения признак на какво са много ми е зле вече,много се притеснявам..😭
Прием на лекарства? Настинка?

# 440
  • Мнения: 195
Някой знае ли зелено-черни изпражнения признак на какво са много ми е зле вече,много се притеснявам..😭
Кръв?

# 441
  • Мнения: 490
Ох незнам и аз вече каква кръв?Много се притеснявам ...лошо ми е къркори ми само корема.Приемам АД  и от три дена желязо(ферофолгама)

# 442
  • Мнения: 4 127
Ох незнам и аз вече каква кръв?Много се притеснявам ...лошо ми е къркори ми само корема.Приемам АД  и от три дена желязо(ферофолгама)
от желязото е
при прием на желязо стават черни

# 443
  • Мнения: 490
Ох много се притеснявам и аз мислех от него,но защо ми е лошо пак може ли желязото да дразни стомаха имам гастрит по принцип или пак да съм се предозирала нещо ама толкова бързо незнам и аз вече...

# 444
  • София
  • Мнения: 5 198
Когато трябваше  да пия желязо ми ставаше много лошо, вкл.отвратителен вкус в устата.
Спрях го, не можах да изтърпя ( така аз го спрях след консултация)
И на сестрите ми им ставаше лошо от желязо, ти защо го пиеш и какво е АД ?

# 445
  • София
  • Мнения: 11 489
Да, желязото определено дразни стомаха.
Скоро не беше писала или аз не съм те засичала, но виждам, че имаш нови симптоми.

# 446
  • Мнения: 490
Ами от време на време пиша ...сега незнам желязото ли е нещо страшно ли е какво да правя...АД е антидепресанти аз даже незнам и дали може да се пие желязо.с АД желязото го почнах на своя глава

# 447
  • София
  • Мнения: 11 489
Отиди да се консултираш с ЛЛ или специалист за желязото. Как така на своя глава го почваш?
И определено мисля, че стомашните ти неразположения идват точно от него.

# 448
  • Мнения: 1 134
Мимозка, този гастрит провери ли от какво е? Почти винаги е от хеликобактер пилори, вземи това да оправиш. И аз съм с гастрит, но още не съм ходила за гастроскопия, нито кръвни и др изследвания....от хеликото стават много не разположения стомашни. За цвета на акото, от желязото е. Без изследване не го Пий. Аз пиех след секциото около месец, но едва ли някой ми е доказал точно желязодефицитна анемия 🤷♀.

# 449
  • Мнения: 490
Няма да го пия почнах да го пия заради обилния цикъл,но днес не съм го пила и няма.Правена ми е гастроскопия и ми взеха проба за хеликобактер беше отрицателна...

Общи условия

Активация на акаунт