Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 981
  • 737
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 237
Мишенце, може по всяко време да заведеш бебо на изследване, но гледай да са минали около два часа от последното ядене.
На нас кръвната група ни я изследваха в болницата, но не знам откъде са взели кръв.
Blossom не се притеснявай от боцкането. Много нежно е обождането. Бебка въобще не разбра.

# 406
  • Sofia
  • Мнения: 263
А на нас педиатърката ни каза да идем преди 10ч за изследванията. Може да зависи от лабораторията, така че попитай.

А разбрах защо не се препоръчва самостоятелно даване на морков - защото запича или пък може кожата да стане оранжева и да не се шашкат майките 😁
Аз днес започнах захранването със сладък картоф. Не знам колко успя да хапне наистина, но ѝ беше доста интересно и бая се омаца 😁

# 407
  • Мнения: 2 124
Имам някакъв спомен, че някоя мама тук носи с Ergobaby Omni 360( не се сещам коя, но дали не беше Love Fairy? Thinking )ако не се бъркам дали ще е удобно да ми пише на лично съобщение и да я потормозя с няколко въпроса.

Аз нося с Ergobaby Adapt, но ми подариха Omni и ми изкочиха някои въпросчета.

# 408
  • Мнения: 3 794
Никол, аз бях писала, ме поръчахме Omni. Обаче ни доставиха Adapt и не се разправях да в заменям (от амазон). Кажи какво те вълнува, може да помислим заедно 🧐

# 409
  • Мнения: 319
Бяхме на консултация: на 5 месеца и 17 дена: 8кг, 68см. 4-ти ден се захранваме с картоф и и харесва. За мамите които вече са захранили: като предлагате 2ри зеленчук смесвате ли с първия предложен или поотделно? И кои зеленчуци сте въвели до сега на бебчетата? И последно че стана дълго: при колко гр.изядено пюре спирате да давате добавка?

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 11:38 от Moni442

# 410
  • Мнения: 442
Бяхме на консултация: на 5 месеца и 17 дена: 8кг, 68см. 4-ти ден се захранваме с картоф и и харесва. За мамите които вече са захранили: като предлагате 2ри зеленчук смесвате ли с първия предложен или поотделно? И кои зеленчуци сте въвели до сега на бебчетата? И последно че стана дълго: при колко гр.изядено пюре спирате да давате добавка?
Аз лично ги давам поотделно, за да знам колко точно лъжици са по лесно ми е така. Въвела съм картоф, тиква и морков и сега се чудя какъв да въведа, но сигурно пащърнак. В началото му предлагах винаги без значение колко пюре е изял, някой път ядеше, друг път отказваше, напоследък яде по 200 230 пюре и спрях да му предлагам правих му по 60 мл., но отказва да пие АМ.

# 411
  • Мнения: 319
Бяхме на консултация: на 5 месеца и 17 дена: 8кг, 68см. 4-ти ден се захранваме с картоф и и харесва. За мамите които вече са захранили: като предлагате 2ри зеленчук смесвате ли с първия предложен или поотделно? И кои зеленчуци сте въвели до сега на бебчетата? И последно че стана дълго: при колко гр.изядено пюре спирате да давате добавка?
Аз лично ги давам поотделно, за да знам колко точно лъжици са по лесно ми е така. Въвела съм картоф, тиква и морков и сега се чудя какъв да въведа, но сигурно пащърнак. В началото му предлагах винаги без значение колко пюре е изял, някой път ядеше, друг път отказваше, напоследък яде по 200 230 пюре и спрях да му предлагам правих му по 60 мл., но отказва да пие АМ.
А от къде купувате моркови и пащърнак? Картофи и тиква намерих домашни, но другите може би био но от къде?!

# 412
  • Мнения: 505
Moni442 на коя дата е родено твоето дете? Моята дъщеря и на 25-ти, и също от 4дни я захранвам с картоф и ме вълнуват същите неща като теб. Само че тя тежи 6500 и е с дължина 60. Тя и дребничка се роди, то и аз съм едно миньонче. ☺
Ще следя с интерес отговорите на твоите въпроси.

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 13:11 от ♡~☆~z~☆~♡

# 413
  • Мнения: 442
Бяхме на консултация: на 5 месеца и 17 дена: 8кг, 68см. 4-ти ден се захранваме с картоф и и харесва. За мамите които вече са захранили: като предлагате 2ри зеленчук смесвате ли с първия предложен или поотделно? И кои зеленчуци сте въвели до сега на бебчетата? И последно че стана дълго: при колко гр.изядено пюре спирате да давате добавка?
Аз лично ги давам поотделно, за да знам колко точно лъжици са по лесно ми е така. Въвела съм картоф, тиква и морков и сега се чудя какъв да въведа, но сигурно пащърнак. В началото му предлагах винаги без значение колко пюре е изял, някой път ядеше, друг път отказваше, напоследък яде по 200 230 пюре и спрях да му предлагам правих му по 60 мл., но отказва да пие АМ.
А от къде купувате моркови и пащърнак? Картофи и тиква намерих домашни, но другите може би био но от къде?!
Ами аз само домашна тиква бях намерила ама свърши и от пазара взимам и не са био. Някой ги кисна, други не. Надявам се да няма проблеми, пък и тия био незнам колко са био. Бях мислила да купувам от тях ама..

# 414
  • Мнения: 274
Бяхме на консултация 9кг и 68 см. Вече имаве заместено ядене в 13.30 . От днес ще включвам месо. Бяхме за кръв и урина и ехограф. Всичко ни е ОК само хемоглобина от долна граница 120 нашия е 115 и ще пием 1 месец желязо ( Малтофер по 10 капки на  ден ).
Мамите даващи каши-може ли да приготвям с бебешка вода. Ще пробвам с бананова на Слънчо.

# 415
  • Мнения: 319
 Ние сме на 26-ти. Роди се 3 170гр. Naddiya и аз мислих от пазара обаче нямам много доверие та ще му мисля като дойде време за сега имам тиква, която смятам да и е следващия зеленчук.

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 14:02 от Moni442

# 416
  • Мнения: 2 124
Засега давам само безмлечни каши приготвям ги с нейното си АМ, когато започна млечните ще гледам да са такива каши  с преходно млякo.

# 417
  • Мнения: 319
И още един въпрос към момичетата които са спрели кърмата, след колко време ви дойде цикъла?

# 418
  • Мнения: 442
И още един въпрос към момичетата които са спрели кърмата, след колко време ви дойде цикъла?
Кърмих 2 месеца и ми спря кърмата и на следващия месец ми дойде. Тоест след 1 месец откакто спрях да кърмя.

# 419
  • Мнения: 505
И още един въпрос към момичетата които са спрели кърмата, след колко време ви дойде цикъла?

Аз все още кърмя и вече два пъти ми дойде цикъла.
И аз купувам от пазара зеленчуци и ги кисна във вода. Иска ми се аз да й  правя пюретата. Но лошото е че сега много бедно от страна на зеленчуци. Мисля си и аз за био зеленчуци. А като стигнем до плодовите пюрета мисля да са от готовите докато излязат сезонните плодове.
Да ти е жива и здрава малката принцеса. Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 14:22 от ♡~☆~z~☆~♡

Общи условия

Активация на акаунт