Кападокия 2019

  • 39 646
  • 593
  •   4
Отговори
  • Мнения: 1 066
Здравейте, търсих, но не видях някаква актуална тема, в която да се пише за Кападокия.
Обмислям ходене тази година, но без агенция. Има ли и други пътували така?
Ще ми е интересно всички ходили, без значение с агенция или не да споделят съвети и препоръки относно хотели, ресторанти и места, които не трябва да се пропускат.

# 1
  • Мнения: 368
Алия  аз също обмислям подобна екскурзия и се записвам в темата ,тъй като всяка информация ще ми е полезна!

# 2
  • Мнения: 152
В темата за Истанбул, в периода август- септември имаше много интересен и подробен пътепис за пътуване до Кападокия. Нямам възможност в момента да го намеря. Потърсете го, ако искате.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 354
И аз съм с подобни намерения, так че с удоволствие ще следя темата.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 829
Тук май се събрахме много читатели Grinning
Сега остава да намерим и писателите #Crazy newsm78
Кой каквото знае да казва, все ще е от полза да се завърти малко по малко темата...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 354
Ами аз засега чета предимно при Магеланците. Там има доста полезни нещица.  После ще се прехвърля  „чужбинските”:)  Като събера достатъчно информация, ще я синтезирам и обещавам да я споделя. Но не знам кога ще стане това, сега подготвям друго пътуване.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 829
Да, в Магеланци има малко повече информация, но и там има само една по нова тема.
Пътеписа на Тони от миналогодишното им пътуване през април.
Останалите теми са доста стари, отпреди 4-5 години. Или пък с по няколко отговора, почти без конкретна информация.
Иначе изчетох вече и два три от руските форуми, целия трипадвайзър.
Самолетните билети са купени. Резервирах хотел в Гьореме, две екскурзии- червената и зелената обиколка, и полета с балон. За трите дни и половина, през които ще сме там май е достатъчно..
Набелязах и няколко от най-добрите заведения за хранене.
Говорих и с няколко туристически агенции от Гьореме.
Така че горе долу зная отговорите на основните въпроси.
Ако някой нещо го интересува, съм готов да отговарям доколкото зная Simple Smile

# 7
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Дано хванете хубаво време и балоните да летят!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 829
дано, spinki .
Уж сме в края на май Peace. Ама времето си е божа работа newsm78.
Много ще ме е яд ако не успеем да летим, но все си мисля , че поне през единия ден ще има полети Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 1 066
Аз тръгнах и аз да резервирам билети и хотел,свързах се и с агенция там, след съветите на Роже, и се оказах бременна. Сега аз искам да си направим пътуването, мъжът ми се притеснява, не иска да се качвам на балон така, туровете може пък да ми дойдат в повечко...изобщо голямо чудене. Мисля си ако отида, и го карам лежерно, разходки, ресторантчета, и все пак да се кача на балон, има ли смисъл. Много искам да усетя атмосферата и да се полюбувам на гледките...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 354
Ами, честито! Simple Smile Това е чудесно. Виж, за пътуването и балона мисля, че никой няма да ти даде акъл. Това ще трябва да е изцяло твое, т.е. ваше решение, защото ти си знаеш най-добре как се чувстваш.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 829
Алия, честито Simple Smile
За съжаление фирмите за полети с балон предупреждават да не се лети в напреднала бременност Peace
Ето може тук да прочетеш, гледай въпроса- Всеки ли може да лети с топловъздушен балон?:
http://www.poletisbalon.com/%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE_%D0%B … D0%BE%D0%BD%D0%B8

# 12
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Аз лично не почувствах дисконфорт в балона. Нито при издигането, нито надолу и честно казано си го представях по-романтично. Не се впечатлих много, даже ми стана досадно да се въртим 1 час в кръг. Отделно на мен ми беше много студено. Бях октомври месец.

Май ще ти е по-добре по заведения и разходки, защото в организираните екскурзии не виждаш нищо от тези красиви тераси с черги и килимчета, които рекламират по сайтовете. Тъпчат те в скапан хотел и само където те заведат.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 945
Хайде и аз при вас. На нас ни предстои пътуване от Истанбул до Невшехир в края на март. Търсих паркинги близо до летище Ататюрк. Имаше вероятност полетите да се изместят на новото летище, но засега се отмени. Даже ни смениха вчера часовете на полетите. Също така установих, че в Турция няма зимно часово време, та на отиване ще има разлика с БГ часовата зона.
Резервирах си вече полет с балон на много добра цена само за мен. Мъжът ми и детето няма да летят. Установих също, че при някои фирми за полети с балон има разлика в цените за силния и слабия сезон. Аз хванах последния ден от слабия сезон на фирма, която предлага полети с по-малък брой хора и всъщност излезе по-евтино от масовите полети, които вече са по цени за силен сезон.
Имаме и хотел. В Кападокия ще наемем кола за обикаляне.
Бих искала да си сверя часовника с вас за цени на балони, други атракции и обиколки. Искам да резервирам билети за церемонията на Въртящите се дервиши. Доколкото разбрах се предлагат представления на 2-3 места около Гьореме.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 829
dechy, както сама си установила има разлика в цените на големите фирми за полетите с балони в силния и слабия сезон Simple Smile. Копърките не ги коментираме... Grinning
Аз мога да ти кажа цена за силен сезон  и фирмата, която ще изпълни полета.
30 май, 160€ /засега, към датата на резервиране/на човек - Еър Кападокия. Но тъй като не сме платили, няма гаранция, че ще остане същата.
Обикновените полети са с 16 човека- 4 коша по 4 човека+1 кош за пилота, стандартен полет-1 час, транспорт, закуска, сертификат за полета.
Ти с коя фирма ще летиш, каква е цената и какво включва?
Месеца го разбрахме- края на март.
Колкото до другите турове, там цените са еднакви без значение на сезона, има най-много по 5$ разлика между фирмите.
Няма да наемаме кола за обикаляне. Решихме, че ако няма местен екскурзовод  с нас, който да ни разказва какво посещаваме, ще гледаме само скали, пещери и камъни, без да знаем нищо повече.
Просто във форумите няма достатъчно подробна информация за обектите, а и са доста пръснати като разстояние.
Затова и резервирахме двата тура, които обхващат всички основни забележителности на Кападокия, червения тур за 50$ на човек и зеления тур за 55$ на човек.
Хотел сме наели в Гьореме...

Общи условия

Активация на акаунт