Раждане в АГ болница „Свети Лазар”

  • 50 457
  • 937
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 16 871
Не беше подходящо лечение за моята ситуация. Определено имаше по-голям шанс ако не ги бяха предписали. (Беше в началните месеци, но това не означава, че няма какво на се направи.) Но това е само едно от нещата, има доста други неща, които ми е казвала, в последствие на ограмотяването ми разбрах, че въобще не са истина и доста опасни (например,  че високо кръвно при бременност се лекува с ховеопатия?!, че кръвно 130/140 гг е нормално и др.)
Докторката е известна, от години ряботи в болницата, израждала децата на Бербатов и на чуждестранни посланници.

Не ми се навлиза в онзи момент повече.

# 181
  • Мнения: 14
Извинявай, че те разпитвам, както казах не я познавам. Имам опит с Николова и сега с Димитров, и от двамата съм много доволна. От тях съм видяла само добро. Познавам също Емилия Казълова, която е топ акушерка,  оглавява кабинет Ла Вита Нова, при тях  може да се следи бременност, стига да не е проблемна. Сигурно като във всяка болница има неуредици, но впечатленията ми от тази са положителни.

# 182
  • Мнения: 13
Аз родих в Св. Лазар само заради д-р Славкова. Тя е моят лекар от години. И не я сменям. Проследявах бременността във Фемина.
Но не съм доволна от болницата. Първото си дете раждах при д-р Славкова във Вита и то в старата сграда и всичко беше на по-високо ниво от Св. Лазар. Единствено леглото не беше "с променлива геометрия", но това беше преди години. Бях на ден на отворените врати в новата Вита и леглата са "модерни" вече и там. За мен единствено този "мутро барок" (както се беше изразило едно момиче) качва цената, което е напълно излишно. Три неща много ме ядосаха:
- анестезиоложката не успя да си свърши работата като хората. Няма да навлизам в детайли, за да не стряскам бъдещите родилки. Накратко упойката не ме хвана добре, а това е много неприятно по време на секцио. Четох и други оплаквания от тази анестезиоложка.
- епикризите на мен и детето са трагични. Половин страница, в която не само, че липсват конкретни резултати и изобщо какви изследвания са правени, ами имаше и фундаментални грешки като пол на бебето, час на раждането, кг и т.н. Половин страничка и то грешна, а във Вита епикризата на бебето беше две страници и половина.
- при изписването имало традиция акушерката да предаде на таткото бебето, да каже няколко думи и да се вдигне наздравица с шампанско. Навсякъде се тръби как болницата осигурява шампанското, носят се чаши, масичка и т.н. В нашият случай беше събота и бях попаднала на най-неприятната акушерка, която свалила бебето във фоайето и когато неонатоложката й казала "дай да свалим и масичката за шампанското", тя отвърнала "с никва масичка няма да се занимавам сега" и това пред мъжа ми и детето, които чакат да ни вземат. Изобщо не ми е за евтиното шампанско, нито за церемонии и глупости, не съм почитател на такива организации. Но въпросът е в отношението и то за толкова пари.
Изобщо в административно отношение са пълна дупка, но и без това ми стана дълъг постът, приключвам с подробностите, а имам още много.
Не съм доволна от болницата и се чудя дали не направих грешка, че не избрах Софиямед като друг вариант за раждане при д-р Славкова. Но там неонатологията май е още по-ниско ниво и това ме спря.
Това за неонатологията на Софиямед изобщо не е вярно. Може шефката им да е малко дръпната, но в никакъв случай грижите за бебетата не са на ниско ниво. Поне Софиямед е истинска болница, за разлика от Свети Лазар. Тъй като аз също държах да съм с доктор Славкова, имах същата дилема - Софиямед или Свети Лазар. Радвам се, че не избрах Свети Лазар. Собствената ми комуникация с тях и от преживяванията на моя колежка ме отказаха безвъзвратно. А относно Софиямед - има тема за раждането в Софиямед, който се интересува, може да я проследи.

# 183
  • Мнения: 276
Имах предвид ниво на компетентност на неонатологията според медицинския стандарт. Само 3 болници в София са 3то най-високо ниво: Майчин дом, Токуда и Надежда. Болници като Св. Лазар и Вита са 2ро ниво, а Софиямед е с 1во ниво на компетентност на неонатологията, доколкото ми е известно. Ако греша, моля някой да ме поправи.
Нищо не съм казала за грижите за бебетата там. Нямам и никакви наблюдения, че да изразявам мнение. Иначе темата я следях до момента, в който си платих капарото за Св. Лазар.

# 184
  • Мнения: 5 468
Да, болниците в София с най-високо ниво на неонатология са изброените в горния пост - Майчин дом, Токуда и Надежда. Абсурд е Св. Лазар да имат бебе, родено в 26 г.с. В такива случаи на екстремно ранно раждане, болниците превеждат родилките в друга болница с по-високо ниво.

# 185
  • Мнения: 93
cvete_p и аз  благодаря за темата!

Имам въпрос към вече родилите мами, принципно казват, че осигуряват всичко за мен и бебето по време на престоя в болницата, но все пак какво е добре да си взема за личен комфорт?

В предишната тема също го написах. Козметика-душгел, шампоан и т.н
Лаптоп или таблет ако искаш аз си бях взела. Джапанки, там дават от хотелските пантофки. Еднократни гащи еластични препоръчвам на Чико . Ластик, химикалка зарядно за телефон. Всичко друго ти дават.

Аз имах нужда и от питейна вода да ми носат, че в болницата ти дават само по един литър, и много бързо свършва, и почти никой не ти идва в стаята за да попиташ за още. Постоянно имах проблем с недостик на питейна вода. Храната също е малко оскъдна и много неподходяща за родилки - през целия престой имаше само веднъж супа, и никакви манджи - всичко суха храна (пържоли, картофи...) и после да видиш запека - второто раждане. Закуската въобще не ми стигаше, чайчето беше по-скоро символично. Също така ти дават само една нощница - ако се изпотиш през нощтта, няма в какво да се преоблечеш. Еднократни еластични гащи са много важни да имаш, и после както и dornrose спомена - козметика, джапанки, телефон със зарядно - то много неща не ти трябват Simple Smile Дрешки за изписване за бебето могат и после да ти донесат - друго за бебето не ми трябваше.

# 186
  • Мнения: 16 871
Happy mommy е права,
Скрит текст:
Вчера отделих време да прочета медицинския стандарт по неонатология, в тази връзка:
Ако започне раждане преди 32 г.с. са задължени да ви извозят в болница с трето ниво на компетентност;
Ако бебето е родено под 1200 гр са задължени да ви извозят в болница с трето ниво на компетентност;

Относно роденото в 26 г.с. бебе в тяхната болница -
Скрит текст:
не е било правилно да поемат такова раждане, защотот нямат право, но ако е било животозастрашаващо - ясно. Обаче фактът, че детето е здраво и възстановено се дължи на болницата, в която е закарано след раждането. Съгласно мед.стандарт след раждане на толкова малко бебе е наложително веднага бебето да се извози в болница с трето ниво на компетентност;

Докато се рових вчера, попаднах на едно интервя на др. Николова, направи ми впечатление следното: по нейни думи, всеки месец в тази малка болница се раждат средно 2 недоносени деца в следствие на прееклампсия. Самата тя казва, че приложеното от тях лечение не е подействало. Според мен не са диагностицирали навреме и не са приложили правилното лечение. За такава малка болница 2 случая на месец на преждевременно раждане са много и говорят за необре пренатална грижа. В тази връзка искам да кажа следното:
1. Прееклампсията и рискът за нея се диагностицират още на ФМ в 11-13 г.с.
2. Превенцията на жени с висок риск от прееклампсия започва още  в гореспоменатия период.
3. Ако кръвното ви по време на бременността е с 20% по-високо, отколкото преди бременността е важно да посетите лекар, кардиолог, който да направи необходимите изследвания,  ако трябва да се сложи холтер, и да се назначат необходимите медикаменти.
4. Ако горната граница на кръвното ви е над 130, потърсете кардиолог.
5. Не се доверявайте, че високо кръвно, в следствие на което е прееклампсията, се лекува с хомеопатия, капки на др. Бах, лежане вкъщи и почивка.

Можете да прочетете повече за прееклампсията и превенцията й в fetal medicine foundation. Com, има качени мед.изследвания.

# 187
  • Мнения: 5 468
Верчето, полезна информация за медицинския стандарт по неонатология. Не говори никак добре за болницата, че само и само да вземат парите за раждане, не са превели родилката в друга болница, а са разчитали, че като се роди бебето, ще го преведат. Това е много рисковано.

Добре е бременните да са запознати с нивото неонатология в различните болници за да са наясно къде могат да отидат при преждевременно раждане.

# 188
  • Мнения: 16 871
Хепи, това не мога да кажа, дори в интерес на истината ме съмнява да са го направили нарочно (надявав се), защото последиците биха били сериозни. Мисля, че не е имало време за друга реакция и затова се е случило така.
Според стандарта, такива бебета трябва да бъдат стабилизирани (ако мога така да се изразя), за да може да ги транспортират.
Но по-важната мисъл ми беше, че нямат капацитета да отгледат толкова малки бебета, преди 32 г.с. и под 1200 гр, и аплодисментите това дете да е живо не са за тях.

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 09:47 от ver4eto_sv

# 189
  • Мнения: 371
Имам актуална информация за цените в болницата ако някой го интересува 🙂

# 190
  • Мнения: X
Аз съм решила да се следя в друга болница, а раждането при Димитров. Знам, че каквото и да стане, той ще се погрижи аз и детето да сме добре, въпреки нивото на компетентност в неонатологията им.

# 191
  • Мнения: 3
Хайде да не сравняваме Свети Лазар с Майчин Дом. Първо едното е частна, а другото държавна структура. Да, Свети Лазар е малка частна болница, но това не я прави по-малко компетентна от другата. Престоят ми там беше свързан с това, че останах с много добри впечатления. Не искам да навлизам в неуредиците които битуват в големите държавни болници. Просто защото са такива никой не обръща внимание на това което там се случва или е възможно да се случи. Просто защото всичко е на конвейр.

# 192
  • Мнения: 16 871
Хайде да не сравняваме Свети Лазар с Майчин Дом. Първо едното е частна, а другото държавна структура. Да, Свети Лазар е малка частна болница, но това не я прави по-малко компетентна от другата.
Ако критиката е към мен, аз не съм сравнявала двете, а постът ми е в отговор на предишни.

Държавната уредба и медицинските стандарти правят Майчин дом определено по-компетентна.

Важно е жените да са информирани, а да не се заблуждават - има си медицински стандарти, които трябва да се спазват.
Пък вече - за всеки влак(болница) си има пътници.

# 193
  • Мнения: 371
Здравейте!
В Св. Лазар има ли репродуктивен специалист?
Някой знае ли дали д-р Славкова се занимава с проблеми при забременяване ?

# 194
  • Мнения: 572
Здравейте!
В Св. Лазар има ли репродуктивен специалист?
Някой знае ли дали д-р Славкова се занимава с проблеми при забременяване ?

Здравей!
Да, доктор Лачев е репродуктивния специалист там. За доктор Славкова не знам дали се занимава с това.

Общи условия

Активация на акаунт