Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 5

  • 45 744
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 275
Елена и ние сме от неуспелите. Прегръдки и кураж!

# 721
  • Мнения: 23
Елена, съжалявам че така се е получило. Аз също засега съм от неуспелите.
След първата стимулация  в Бахчеджи имах 6 яйцеклетки. Всички се оплодиха. На трети ден замразиха 4 ембриона. При размразяването 3 оцеляха. Трансфера беше на 2 и останалия го изчакаха до шести ден. Оказа се негоден. Така след отрицателния тест останах без ембриони.
На следващата стимулация тръгна само 1 фоликул и взе, че се спука преди пункцията. Следващия месец извадихме 2 яйцеклетки и замразиха ембрионите на втори ден. Сега почивам и мисля да направя още една стимулация, ако мога да събера още някой ембрион.
Знам, че в момента ти е тежко. Почини си. Събери сили и дано следващия опит е успешен.
Ina80 през какъв период от време правите стимулациите. Сигурно има определен период за задължителна почивка преди да се започне следваща стимулация.
Докторът преценява през какъв интервал да се правят стимулациите ,зависи в какво състояние са яйчниците.При мен двете бяха една след друга,така прецени доктора.Дори някъде пише ,че има остатъчен резултат ,когато да по -начесто.Но всичко е много относително.Нали имаме доверие на доктора,при мен беше така.

# 722
  • София
  • Мнения: 691
Елена, съжалявам че така се е получило. Аз също засега съм от неуспелите.
След първата стимулация  в Бахчеджи имах 6 яйцеклетки. Всички се оплодиха. На трети ден замразиха 4 ембриона. При размразяването 3 оцеляха. Трансфера беше на 2 и останалия го изчакаха до шести ден. Оказа се негоден. Така след отрицателния тест останах без ембриони.
На следващата стимулация тръгна само 1 фоликул и взе, че се спука преди пункцията. Следващия месец извадихме 2 яйцеклетки и замразиха ембрионите на втори ден. Сега почивам и мисля да направя още една стимулация, ако мога да събера още някой ембрион.
Знам, че в момента ти е тежко. Почини си. Събери сили и дано следващия опит е успешен.
Ina80 през какъв период от време правите стимулациите. Сигурно има определен период за задължителна почивка преди да се започне следваща стимулация.
Докторът преценява през какъв интервал да се правят стимулациите ,зависи в какво състояние са яйчниците.При мен двете бяха една след друга,така прецени доктора.Дори някъде пише ,че има остатъчен резултат ,когато да по -начесто.Но всичко е много относително.Нали имаме доверие на доктора,при мен беше така.
Пожелавам ти следващият път да бъде успешен Hug

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 21:18 от Matta

# 723
  • Мнения: 685
Ели, трансфера ми беше края на юли. Октомври ми беше стимулацията със спуканата яйцеклетка, ноември стимулацията с двата ембриона. Доктора прецени да е още следващия месец. Планувах този месец да правя нова стимулация, но имах кисти на гърдата, които бяха нараснали ( мисля, че от хормоните) и се наложи да правя пункции. Слава богу се оказаха кисти, но сега малко ще почивам.

# 724
  • София
  • Мнения: 691
Ели, трансфера ми беше края на юли. Октомври ми беше стимулацията със спуканата яйцеклетка, ноември стимулацията с двата ембриона. Доктора прецени да е още следващия месец. Планувах този месец да правя нова стимулация, но имах кисти на гърдата, които бяха нараснали ( мисля, че от хормоните) и се наложи да правя пункции. Слава богу се оказаха кисти, но сега малко ще почивам.
Здравей ina80, доктора в Турция ли ти следи кистите или ходиш на преглед в бг преди стимулация?

# 725
  • Мнения: 685
Matta, тук в Бг. Д-р Карликая не съм го занимавала. Много безотговорно от моя страна, но хем знаех, че имам кисти и не бях ходила повече от две години на мамолог, докато не напипах случайно едната. Естествено се стреснах много и веднага отидох на преглед. И така ми ги пунктираха. Така че, момичета особено в нашите случаи трябва да се следим  по-честичко.

# 726
  • Мнения: 52
Да, наистина е важно да си следим гърдите. Аз бях ходила да ги погледнат с ехограф и като обясних на докторката за стимулациите и т.н., тя каза, че е хубаво преди всяка стимулация да се гледат с ехограф, защото ако има киста или някакво друго образувание, то се “храни” с хормоните от стимулацията и нараства.

# 727
  • София
  • Мнения: 691
На първичния преглед ми напарви палпация, предполагам на всички прави, но ще отида и аз преди стимулация на един ехограф. Благодаря, момичета.
А да препоръчате къде да отида за София?

# 728
  • Мнения: 298
Аз ходя при Свещаров в Панацея. Но само с ехограф няма да стане, обикновено ме кара да правя и рентген, защото ехографията не му дава достатъчно инфо. И аз не съм ходила обаче две години...Flushed

# 729
  • София
  • Мнения: 691
Аз ходя при Свещаров в Панацея. Но само с ехограф няма да стане, обикновено ме кара да правя и рентген, защото ехографията не му дава достатъчно инфо. И аз не съм ходила обаче две години...Flushed
Мерси, ALFIETKA.

# 730
  • Мнения: 685
Аз ходих при Гаврилов от онкологията. В частния му кабинет  при метростанция Мусагеница.

# 731
  • София
  • Мнения: 691
Аз ходих при Гаврилов от онкологията. В частния му кабинет  при метростанция Мусагеница.
Благодаря, ina80.

# 732
  • Мнения: 89
Аз ходих при Гаврилов от онкологията. В частния му кабинет  при метростанция Мусагеница.
Благодаря, ina80.

Аз бях при дъщеря му, пак там, но ме гледа с ехограф само, за да не ме облъчва с ренгена. После инвитро докторка каза, че не било вярно за облъчването и трябвало пълен преглед

Последна редакция: чт, 21 мар 2019, 09:36 от Titi74

# 733
  • Мнения: 685
Аз отидох със снимка. Преди това ходих при Стоименов от първа градска и той ме изпрати на мамограф. И той каза, че съм за пункция.

# 734
  • Мнения: 392
Момичета утре ми е теста!!! Стискайте палци 🙏👼🤞

Общи условия

Активация на акаунт