Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 24

  • 32 829
  • 739
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 559
Сетих се за ЛилАна - певицата, ама при нея е псевдоним, иначе си е Лиляна.

# 151
  • Мнения: 237
Мия, в доста деликатна ситуация си -ако майката си харесва името, не знам дали би реагирала добре ако продължаваш да упорстваш с други варианти. Ако те е питала дали звучи добре- да предложиш, ама ако е споделила вече решено нещо може бая да се разсърди.
П.П.Не че ми харесва Лилена, де.

Тя ми е близка приятелка- откровени сме една с друга и досто директни и за други неща сме били- и тя и аз Simple Smile няма да с разсърди, най-много да ми каже да си гледам работата хахах

# 152
  • Мнения: 48 055
Името не е толкова лошо, поне не е обидно или с негативна енергия
Предложи й варианти, може да не се е сетила за всичко и да й допадне друго, но повече от това не бих се месила
Мисля, че това е достатъчно( по темата вкл.)

# 153
  • Мнения: 5 394
Лилена - Люляна.... Както иска жената, така да е, все пак нейно е детето. Колкото хора, толкова и мнения. Може пък и др.хора да го захаресат името.

 Аз също не харесвам Соня, но в Германия, а и тук се среща.

# 154
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 317
Аз харесвам Соня.В чужбина е по-разпространено,но тук не съм срещала дете с това име.

# 155
  • Мнения: 9 487
На мен ми е някак грубовато.
Няколко жени познавам с това име, но дете и аз не съм срещала.

# 156
  • Мнения: 5 394
Имах преподавателка в университета, също и съученичка Соня - това преди 20-30 г., към днешна дата името не се среща сред децата, съгласна съм.

Чета учебник и на посл.стр.има библиография, та оттам взех следните имена на автори :
Методка Цветкова, Йорданка Факирска, Кирилка Тагарева, И.Шушнева, Тотко Татьозов, Фелиянка Стоянова, Левчо Здравчев, И.Паспаланов,  К.Байчинска....само от един учебник изведени имена

# 157
  • Мнения: 2 559
Една приятелка като забременя и реши, че ако е момиче ще го кръсти Клара. Супер грубо ми звучи на мен и все я бъзиках за името, но не - влюбена била в това име. Като се оказа, че чака момче и й предложих като няма да е Клара, да го кръсти Кларинет. 😂

# 158
  • Мнения: 237
Една приятелка като забременя и реши, че ако е момиче ще го кръсти Клара. Супер грубо ми звучи на мен и все я бъзиках за името, но не - влюбена била в това име. Като се оказа, че чака момче и й предложих като няма да е Клара, да го кръсти Кларинет. 😂

Клара е типично еврейско име - като Сара, Чава, Фрида, Ракел, Зелда-забелязвате ли общото звучене- на нас ни звучат малко грубо даам, определено. Но за там са си ОК. Simple Smile  Пак има значение държавата, където ще живее човек.

А какво мислите за мъжко име Алберт- звучи ли ви странно или ви харесва? Онзи ден гледах Алберт Попов бордиста- абе хем не се връзва малко, хем е красиво име.

# 159
  • Мнения: 9 487
Клара си е съвсем нормално име.

# 160
  • Мнения: 237
Клара си е съвсем нормално име.

Аз не казвам, че не е нормално, просто че е чуждестранно и има малко грубо звучене за България. На мен даже ми харесва, аз имам братовчедка Клара, но е в Израел. Иначе името се превежда като Светла Simple Smile)

# 161
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 317
Клара е латинско име и означава чиста.
На мен не ми харесва особено.

# 162
  • Мнения: 2 760
Алберт Попов е скиор, не сноубордист. Wink Името на мен не ми харесва, особено пък галеното Аби (както го наричат коментаторите).

Клара на мен ми звучи нежно. Явно е въпрос на лично възприятие.

# 163
  • софия
  • Мнения: 2 463
Аз познавам три Клари- все жени над 60-години, не мога да си представя дете с това име. Иначе много ми харесва. Елегантно ми звучи.

# 164
  • Мнения: 9 487
Да, в доста езици е светъл, ясен.
За мен също е хубаво име и не е от тези, които стоят нелепо с българска фамилия.

Аз го свързвам с една много стара песен на Годжи - На Клара, мисля, че е била негова приятелка, която е починала.

Общи условия

Активация на акаунт