Разделяне на помещение

  • 3 881
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Viena
  • Мнения: 3 583
Здравейте, моля за идеи. Искам да разделя едно помощение на две стаи, но да не е със стена. Благодаря в аванс.

Последна редакция: сб, 16 фев 2019, 09:23 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 452
Здравейте, моля за идеи. Искам да разделя едно помощение на две стаи, но да не е със стена. Благодаря в аванс.
Завеса, етажерка, подвижна врата- тип плъзгаща се

# 2
  • Мнения: 10 874
Голяма секция, подобна на тази:
Скрит текст:
В апартамента на родителите ми така е разделена една стая.

# 3
  • Мнения: 19 690
Здравейте, моля за идеи. Искам да разделя едно помощение на две стаи, но да не е със стена. Благодаря в аванс.
Завеса, етажерка, подвижна врата- тип плъзгаща се
Имаш ли идея откъде?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 369
Ние така си разделихме хола Simple Smile





# 5
  • София
  • Мнения: 38 536
Колко прозорци има?
Ето нашия разделен хол:

Зад шкафа има спалня.

# 6
  • Viena
  • Мнения: 3 583
Много е хубаво, но при нас трябва да е от горе до долу.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 536
Защо да не е със стена?
Дограма върши ли работа?
Евтин или по-стабилен вариант търсите?

# 8
  • Viena
  • Мнения: 3 583
Цената няма значение, но не може да е стена.

# 9
  • Мнения: 1 196
Предложения от една друга тема:
Скрит текст:

# 10
  • Мнения: 19 690
Ох, тази полустена е супер. Идея откъде е?

# 11
  • Мнения: 1 196
Ами на снимката, която съм прикачила, това е линка към цялата статия:
А линка, който съм оставила по- горе пренасочва директно към коментара на потребител в една друга подобна тема, просто не исках да го цитирам директно, тъй като са качени лични снимки и може да желае на по- късен етап да си ги изтрие. Струва ми се, че неговата/нейната преградна стена е като тази от снимката, така че може да пишете на ЛС, за да ви каже как точно може да се случат нещата с такъв тип преграда.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 536
Обаждате се на фирма за дограма, искате тъмен цвят и матово стъкло и готово.

# 13
  • Мнения: 19 690
Въпросът е как се закрепва стената.

# 14
  • Мнения: 1 196
Не съм виждала на живо, но според мен рамката се монтира на принципа на поставянето на дограма, предполагам че ползват дюбели. После слагат стъклата и воила. Иначе на потребителят от другата тема, дори не му беше изцяло със стъкло, беше остъклено в горната част, а надолу беше покрито с тапет, като обикновена стена.

# 15
  • Мнения: 19 690
Да, писах ЛС и ми отговори, че е с итонг долу.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 536
Въпросът е как се закрепва стената.
От фирмата си знаят. Аз 2 дни от седмицата съм в един офис, който представлява голяма зала, разделена така.

# 17
  • Мнения: 19 690
Благодаря. Препоръки за фирма за дограма в такъв случай?

# 18
  • Мнения: 7 848
Благодаря. Препоръки за фирма за дограма в такъв случай?
https://m.bg-mamma.com/?topic=641451
Аз съм доволна от Роллпласт. Но ползвах услугите и отдавна, та не знам дали все още е актуално мнението ми.

# 19
  • Мнения: 8 836
Въпросът е как се закрепва стената.
Монтажниците от фирмата за дограма имат грижата да я закрепят. Дупчи се пода, тавана и встрани стените. Моят съвет е да си сложите 2 отваряеми части, едната ще използвате за врата, а втората ще отваряте, когато искате да си поканите гости и да използвате и двете помещения.

Предимства на преграждане с ПВЦ дограма:
-светло е и второто помещение (в случай на един прозорец)
-звукоизолация. Във вътрешното помещение не се чува шум от улицата
-топлоизолация. Разделени по този начин помещенията лесно се отопляват. Външното с радиатора, примерно. А вътрешното не е толкова студено и е достатъчно да отворите някоя друга стая в жилището. През лятото, вътрешното помещение  е по-хладно, а във външното не може да се диша.
-могат да се ползват едновременно двете помещения за различни цели.
-жилището става икономично откъм топление

Недостатък:
-осветлението вечер. Когато светнете лампата в едната част, и в  др. част става светло и не може да се спи.
-може да се счупи стъкло и после да няма от същия вид, затова се взима резервно. Релефните стъкла са по-здрави.

# 20
  • Viena
  • Мнения: 3 583
Благодаря Ви!

# 21
  • Мнения: 19 690
Много благодаря за информацията bouquet

# 22
# 23
# 24
  • Мнения: 374
Не знам доколко е актуална темата, но ето как изглежда с дограма

# 25
  • Мнения: 282

И при нас се наложи да разделим стаята по този начин. Направихме стенички от гипсокартон и за тях захванаха дограмата. Всяка фирмата, която изработва дограма, може да я направи. Излезе към 500 лева вратата.

# 26
  • Мнения: 904
И аз обмислям разделяне на хол за обособяване на спалня. Бях измислила преграждане с щори тип японска стена, но в нашия град не се предлагат. По принцип харесвам преграждането, което правят в скандинавските държави, прилича на винкел, но изобщо не знам в Бг това дали някой го предлага...
Нещо подобно.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 927
Това горното ми прилича на клетка...

Иначе и аз искам да преградя преходен южен хол (3х6м) но с нещо лесно за махане, но и да е с някаква звукоизолация (там ще се спи). Има тереса. Непрозрачно или с един джам може да има горе, но търся бюджетно решение общо взето.


# 28
  • Мнения: 4 595
С дограма дали ще изолира шума? В квартирата с щора за прозорци разделям помещението, понеже трябва и да се влиза в него.

# 29
  • Мнения: 8 836
С дограма дали ще изолира шума? В квартирата с щора за прозорци разделям помещението, понеже трябва и да се влиза в него.
Ако стаята има един прозорец и при разделянето той попадне в едната част, там си е шумно, но в другата част е много тихо. Иначе, ако има хора в двете части, се чува, естествено. Дограмата има и врата и така се влиза.

# 30
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 708
Когато правихме ремонта вкъщи, едната стая мислехме да я разделим на две оптически - повдигане с Итонг на половината стая ( 30см по-висок под спрямо останалата част от стаята) и окачен таван който да е около 15 см. Така чисто визуално ще се раздели помещението на две, но без преграда.
Давам го като идея, но за съжаление, ние не го реализирахме точно така за да онагледяване.

# 31
  • Мнения: 374
При нас не се изолира шума, с плъзгаща врата сме. Много е светло, сложихме затъмняващи пердета, тъй като там се спи.

# 32
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Стена от стъклени тухли + още 2 идеи.

Скрит текст:









# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Красиво е, но това са големи помещения. За малките е голям проблем.

# 34
  • София
  • Мнения: 38 536
Ние не сложихме стена или дограма, тъй като трябваше да мислим за отопление и на двете помещения. Сега един климатик топли всичко.
За "спалнята" е неудобно, че е към прозореца и лятото е много светло от много рано, въпреки щорите.

Общи условия

Активация на акаунт