Могат ли куче и заек да живеят заедно

  • 1 536
  • 13
  •   2
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, имам зайче и искам да си купя бебе померан. Искам да попитам дали за зайчето ще е добре да си взема куче, дали ще се стресира и дали е добре за зайчето. Моля който знае да ми отговори

# 1
  • София
  • Мнения: 18 699
Гледаме заек и ред нос.Няма проблеми.

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря, разбират ли се

# 3
  • София
  • Мнения: 18 699
Да,заека беше пръв,след това кучето бебе е взето.

# 4
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Стара приятелка гледаше куче, след това в дома ѝ се появиха две котки и заек. Всички си живееха добре, не е имало проблеми.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 5 939
И ние сме гледали куче  и зайци. Не е имало конфликти.

# 6
  • Мнения: 410
Много зависи от породата куче и натурата му.
Моето куче е териер - те по натура са ловджийски кучета и постоянно иска да се докопа до заека.Не смея да пускам заека в присъствието на кучето.

# 7
  • Мнения: 675
С померан не би трябвало да има проблем. Единствено може шумния и игрив померан да се стори досаден на зайо на моменти. "Представете" ги един на друг в началото (заекът в клетката, померанът отвън), ако всичко е наред след няколко часа ги пуснете да се подушат и за всеки случай не ги оставяйте сами когато заекът е пуснат свободно.

# 8
  • Мнения: 237
Помераните са доста шумни кучета- може това да изплаши зайчето. Зайците като цяло са чувствителни и податливи на стрес животинки. Бих дала съвет да не го пускате от клетката, докато не свикнат и също ако е възможно зайчето да е в някоя по-тиха част на дома, че помераните са големи аларми хахах (друг въпрос- много са сладки, но се замислете и проучете породата първо- аз не бих издържала нрава им Simple Smile  )

# 9
  • Мнения: 1 195
На баща ми заека и колито на приятелката му се разбираха добре, не са се били, хапали и т.н. Е, заека показваше нрав понякога и атакуваше с лапи, ама кучето го гледаше с интерес. Иначе заека беше много боен и с характер Joy

# 10
  • Мнения: 410
На баща ми заека и колито на приятелката му се разбираха добре, не са се били, хапали и т.н. Е, заека показваше нрав понякога и атакуваше с лапи, ама кучето го гледаше с интерес. Иначе заека беше много боен и с характер Joy

Колито е уникално куче! Това беше първото ми куче и никога няма да го забравя.Няма толкова умно, грижовно и толерантно животно.
М/у другото отдавна не съм виждала колита, много жалко , че изчезнаха така...

# 11
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Заек или зайка? Зайките са агресивни, когато се разгонят.

# 12
  • Мнения: 209
Ние си имаме куче вече голямо пекинез със зайче лъвска глава няма проблеми не спят в една стая понеже кучето много му се радва и заека малко се стряска трябва от малко да го научиш  кучето да се пригоди към заека и да не го гони.

# 13
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
и аз така мисля, не е невъзможно но много зависи от порадата. има си породи които просто никога няма да се разберат със заек защото имат много силен преследвачески инстинкт и приемат  зайчето за плячка. аз много искам например Шиба ину или хъски, но няма шанс да съжителстват със зайката ми.

Общи условия

Активация на акаунт