Румъния - 2

  • 72 361
  • 984
  •   1
Отговори
# 660
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Тарифите са различни според Вашите желания, ето ги:

https://www.therme.ro/tarife

# 661
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Вчера се прибрах от Букурещ. Всичко си е нормално там. Прекарахме цял ден в Термите. Беше супер, много малко хора имаше - не знам дали от това, че беше работен ден или заради коронавируса. Дори в един от басейните на Галакси се киснахме около час без да има други хора и се майтапихме, че все едно е запазен само за нас.

Искам да ви попитам каква е цената на човек и за колко часа? Благодаря!
Платихме около 45 лева за Palm zone и Galaxy - целодневен престой. Иначе предлагат и за 3 часа, но не препоръчвам, Термите са огромни и времето няма да ви стигне.

# 662
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 152
Зравейте, как се влиза в Румъния във връзка с Ковид. Някой спомена, че и на ваксинираните искат PCR -тест?

# 663
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Зравейте, как се влиза в Румъния във връзка с Ковид. Някой спомена, че и на ваксинираните искат PCR -тест?
Бях миналия месец в Румъния. Тогава искаха само ваксинационен сертификат. За по сигурно проверете на сайта на външно министерство.

# 664
  • Elena, Bulgaria
  • Мнения: 51
Ако имаш сертификат, не е необходим ПСР тест. Пътувах миналата седмица.

# 665
  • Мнения: 6 699
За влизане в Румъния - ваксина или PCR тест (макс 72ч преди пътуване) като макс. престой в Румъния е 3 дни. Ако не напуснете страната, ще бъдете поставени под карантина.

За влизане в България от Румъния - едновременно PCR + ваксина.

# 666
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Имам запитване от румънски познати ,дали нашите власти приемат бърз тест, с цел да не се ходи по болниците?

# 667
  • Варна
  • Мнения: 10 553
От вчера Румъния е в червена зона.
За да влязат в БГ румънците трябва да покажат сертификат за ваксина или че са преболедували ПЛЮС направен PCR до 72 преди да влязат в БГ.
Това го пише в Заповед 733 от 27.08.21 и Заповед 820 от 08.10.21 г.
Ако искат да влязат само с направен PCR ще бъдат под карантина 10 дни.

# 668
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Ваксинирани са, но питат дали могат да заменят ПСР с бърз тест, предвид пълните им болници.

# 669
  • Варна
  • Мнения: 10 553
Не. Признава се само PCR

# 670
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 593
Вчера, брат ми е влязъл в Румъния само със сертификат за ваксина. На Бг граница му казали, че , когато се връща към България ще му трябва и ПСР.

# 671
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Вчера, брат ми е влязъл в Румъния само със сертификат за ваксина. На Бг граница му казали, че , когато се връща към България ще му трябва и ПСР.

Точно така, българите искаме на границата освен ваксина и отрицателен PCR при влизане от Румъния в България.

# 672
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 152
А българите как влизаме от Румъния в България? Задължителен ли е ПСР, ако имаме ваксинационен паспорт? Може ли на летището в Букурещ да се направи ПСР - за влизане в България.

# 673
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
А българите как влизаме от Румъния в България? Задължителен ли е ПСР, ако имаме ваксинационен паспорт? Може ли на летището в Букурещ да се направи ПСР - за влизане в България.

От Румъния в България сертификат+ПСР.
На летището може да се направи ПСР, просто е по-скъп на летището.

# 674
  • Мнения: 6 699
А българите как влизаме от Румъния в България? Задължителен ли е ПСР, ако имаме ваксинационен паспорт? Може ли на летището в Букурещ да се направи ПСР - за влизане в България.

В Румъния се влиза със сертификат без ПСР.
На летището може да се направи ПСР, просто е по-скъп на летището.

От БГ към Румъния - само сертификат.
От Румъния към БГ - едновременно PCR и ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт