Румъния - 2

  • 72 191
  • 984
  •   1
Отговори
# 885
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Здравейте,
в неделя вечерта ще ми се налага да ползвам градския транспорт в Букурещ. До колко часа вечерта мога да разчитам на него?

# 886
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
В момента сме в Констанца и искаме да ползваме градски транспорт. Откъде се купуват билети? Сякаш не видях в автобусите да имат машини за билети. Рових из нета, но не открих инфо. Искаме да отидем до Делфинариума, но как ще стане номера с автобуса не ми е ясно. 😊 Варианта е такси, но да не ни отрежат главата?

# 887
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Ако сте с кола си я ползвайте.

# 888
  • In transit
  • Мнения: 11 785
Ивелина, защо не питате там където сте се настанили? Предполагам ще ви помогнат с инфо.

# 889
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
Хазяите ги няма. 😊 Запазих през Букинг. В крайна сметка отидохме с такси,приблизително сме на 4,5км.от Делфинариума и ни излезе 20 леи. Това с автобуса ни се стори мистерия купуването на билета. Делфинариума и Зоопарк за двама възрастни с дете на 10г.ни струваше 38лв.или 95 леи-смешна работа на фона на цените за Делфинариума във Варна. Много ни хареса. С удоволствие бих го посетила отново.

Последна редакция: нд, 26 юни 2022, 06:25 от iv.elina

# 890
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Когато си за кратко в Букурещ е удобно да се ползва такси. Такситата са на достъпни цени. Билети за автобус се купуват със смс или от будки, които трябва да знаеш къде ги има, не на всички спирки ги има. Има приложение за разписание, но гугъл е по-точен в това отношение.

# 891
  • до морето
  • Мнения: 2 281
В Констанца се опитахме да платим синя зона, не се получи.  Наистина има мистерия Stuck Out Tongue Winking Eye

# 892
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
Ние затова не искахме да рискуваме да ходим с колата из града. Преди години и Брашов не се с правихме със Синята им зона. Добре, че беше неделя и мъжо стоя в колата, а ние с детето бяхме на състезание.

# 893
  • Мнения: 370
В Констанца синя зона успешно платих през приложението с карта.
Обмислям есента един уикенд по делата на Дунав, Тулча. Заслужава ли си, някой да е ходил?

# 894
  • Русе
  • Мнения: 5 347
А зона без румънска сим карта няма как да се плати. Само през приложение, което за мен е ново.
В Брашов имаше паркомат на едно място, ако не бъркам.
Ние успяваме и безплатно свободно паркиране да намерим понякога.

# 895
  • до морето
  • Мнения: 2 281
Може ли приложението?

# 896
  • Мнения: 370
За Констанца изтеглих от Google play - Constanta parking app

# 897
  • Мнения: 861
Обмислям есента един уикенд по делата на Дунав, Тулча. Заслужава ли си, някой да е ходил?
От там се връщам тъкмо. Красиво е, има разходка с лодки по каналите, не знам какви са цените на човек, но може и да е солено, ако не сте група. ( не съм плащала и затова не знам)
Ходихме и до Летеа да гледаме дивите коне, не се занимавайте, не си заслужава.

Далечно и изморително за стигане място е Делтата и освен разходката по каналите, няма какво друго да се прави.

# 898
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Тулча е град, който ми влезе в сърцето. За жалост бяхме само за ден с една нощувка. При възможност ще отида пак за по-дълго. Делтата със сигурност е красиво място. Зависи откъде ще тръгнете, за да не е  дълго  изморително.

# 899
  • Мнения: 1 643
Малко по-страничен въпрос, но пак свързан с Румъния - някой мисли ли да ходи на концерта на Найтуиш в Румъния на 1ви август? Търся си другарче в рамките на самия концерт.

Общи условия

Активация на акаунт