Февруарчето порастна,още малко и на ясла

  • 50 145
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 209
Момичета имате ли превод на майчинството тоя месец,аз още не🤔
Аз имах още на втори.

# 646
  • София
  • Мнения: 10 642
Майчиството го превеждат всеки първи вторник на месеца. Дали са ти пуснали декларациите?

# 647
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 730
Първият превод от втората година на обезщетението ми го бяха забавили с около 20фни, но втория месец си го получих навреме.

# 648
  • Мнения: 1 418
И аз на 3ти вече го имах .
Момичета малката падна по лице ореди час.Излезе й цицина на челцето, плака доста, но се успокой и се усмихна и поигра.Обаче това стана към 8.30 когато обикновено заспива реших да изчакам до 21.30 преди да я приспя.Тъкмо свалям памперса обаче и пак ревна.  Много зачервена и подута чак, ситринта слагахме плик за урина , обаче много се беше залепил и опъна кожата при махането. Мисля че е от това, но за всеки случай я измихме с хладка вода , подсуших и намазах яко с бепантен.Болеше я доста, защото само като я пипна с памуче и плаче и трепери чак.....😐😐😐😐Горкото дете, сега заспа, даже без цокане от умора и емоции.Дали трябваше още да я наблюдавам, след падането?Падна докато ходеха с баща й.

# 649
  • София
  • Мнения: 10 642
И моя младеж падна по същото време и си дрънна челото. Току що заспа.

# 650
  • Мнения: 4 037
Майчиството го превеждат всеки първи вторник на месеца. Дали са ти пуснали декларациите?
Уж да,питах я 2 пъти счетоводителката че е нова и каза че вс е точно. Миналия месец имах 2 пъти превод,мисля някакво изравняване да не са правили, и сега още нищо. Нз дали защото в края на месеца съм родила,или от датата на термина нещо,оф нз. Ще изчакам още малко и пак ще звъня..

# 651
  • София
  • Мнения: 10 642
Няма значение кога си родила. Първата година е до датата на термина.
Ако вече си получавала пари по чл.53, значи причината не е в работодателя.

# 652
  • Мнения: 420
Майчиството го превеждат всеки първи вторник на месеца. Дали са ти пуснали декларациите?
Уж да,питах я 2 пъти счетоводителката че е нова и каза че вс е точно. Миналия месец имах 2 пъти превод,мисля някакво изравняване да не са правили, и сега още нищо. Нз дали защото в края на месеца съм родила,или от датата на термина нещо,оф нз. Ще изчакам още малко и пак ще звъня..
Нямаш ли ПИК от НОИ? Ако имаш влез и си провери. 
На мен за м.Февруари ми го преведоха още преди да изтече месеца, така че се получиха 2 превода във Февруари реално и следващия чак през Април за Март.

# 653
  • Мнения: 1 406
Явно днес е ден за падания. Щерката вървейки след мен и прахосмукачката и падна. Разби си устата в ръба на спалнята. Порева си хубаво, окървави ми напоително възглавницата, но после заспа без драми. Утре ще я видим колко е подута.

# 654
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
hamsti тепърва ще започват паданията и удрянията. Моят син от както проходи е вечно син, крака, глава. Колко пъти пада и зъбчето пробива устната и шурва кръв. От две седмици искам да го снимам за паспорт, то тъкмо едната цицина мине и се появява нова 🙈 накрая ще играе фон дьо тена
Иначе за ясла при нас се плаща между 90-120 долара на ден. Нищо не е задължително до първи клас.

# 655
  • Мнения: 2 364
Момичета имате ли превод на майчинството тоя месец,аз още не🤔

И аз още нямам,в Нои ми излиза,че се обработва,значи би трябвало тази или другата седмица(вторник или четвъртък) да има превод.Най-вероятно са ти забавили подаването на декларацията за втората година

# 656
  • Мнения: 587
И аз имам забавяне на изплащането и реших да звънна в НОИ и се оказа че ТРЗ-то е сгрешила декларацията и “без да иска” ме е върнала на работа с 50% майчинство Grinning

# 657
  • София
  • Мнения: 10 642
Е как така ще сбърка, не си ли я попълни ти тази декларация?

# 658
  • София
  • Мнения: 2 666
Сега проверих, че и аз нямам превод за втората година. Явно от счетоводството са се забавили с декларацията, а близо месец по-рано ги предупредих.

# 659
  • Мнения: 587
Не,тя ги попълва и подава.Но ако има следващ път,ще си я попълня сама Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт