Нашите кухни - 78

  • 69 226
  • 746
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 7 108
Има и стъклени тави тип йенски с пластмасов/гумен капак. Много са удобни хем да си сготвиш в нея, хем после да не пресипваш, ами да захлупиш и прибираш директно. В Кауфланд съм виждала няколко размера и ще си купя непременно да си оборудвам новата кухня. Нещо подобно на това :
http://www.samozamen.com/pyr-243p000-7046-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0% … freez-pyrex-2-6-l

Иначе по въпроса за или против NO FROST в момента имам два хладилника - един Индезит без но фрост и един Аристон С но фрост. От вторият съм безкрайно доволна, всички "за" за споменати по-горе, да не се повтарям.
Индезита без но фрост бих го хвърлила на момента, ако не беше почти нов и на този етап можех да отделя сума да го сменя. Непрекъснато се размразява, капе и подлива вода, дупчицата от където изтича водата се запушва от случайно попаднали листенца от магданоз, люспа от лук /изобщо нещо, което се е разхвърчало вътре докато рови детето или мъжлето Simple Smile и се налага да ръчкам и чистя, за да я отпуша. Понеже имам и двата варианта едновременно, лично аз никога не бих си купила хладилник без  NO FROST от тук нататък.

# 586
  • Мнения: 11 913
Благодаря на отзовалите се Simple Smile Доста четох за но фрост, има мнения, че за нашите географски ширини и климат не бил нужен изобщо и че се изсушават продуктите ако не са в кутия  @petiaivanov - имате ли такива набюдения?
За повече от 15 години ползване на хладилниЦи NoFrost (в различни жилища LG i Bosch) съм повече от категорична, че това, което сте прочела са повече от глупости. Нищо не се изсушава, ама НИ-ЩО! Всичко си се запазва свежо и то за по-дълго време. Надали си държите кашкавала или месото, ей така, хвърлени на рафта без никаква опаковка, нали? Някои от моделите на ЛГ( и моят) имат и отделения за свежо съхранение, в които температурата е близка до тази на замръзване, но продуктите не замръзват.
Тези откровени глупости, които сте чела, ги пишат разни чичковци, които още си тъжат за перални Перла05, Лади и Москвичи, 'щото видиш ли нямали електроника и не се чупели.
Едно ще ви кажа: като давате пари, гледайте гаргата да е рошава! Хладилник не се купува всеки ден.

# 587
  • Португалия
  • Мнения: 4 546
Благодаря на отзовалите се Simple Smile Доста четох за но фрост, има мнения, че за нашите географски ширини и климат не бил нужен изобщо и че се изсушават продуктите ако не са в кутия  @petiaivanov - имате ли такива набюдения?

Едно ще ви кажа: като давате пари, гледайте гаргата да е рошава! Хладилник не се купува всеки ден.
Напълно съгласна!
И още- да бъде колкото се може,по- икономичен!
Моят LG харчи 174 kw/годишно по етикет, а е ST-T ,предполага се е изложен на по- високи температури.

А,и още нещо- който прави торти,е наясно колко е важно да е no frost

# 588
  • Мнения: 42 125
Това за икономичността е търговски трик. Хубаво е да е икономичен, но разликата в потреблението между супер икономичен и само икономичен е пренебрежима, изразена в пари. Та ако САМО заради едно голо плюсче в повече ви искат няколко стотин лева отгоре не си струва.

# 589
  • Португалия
  • Мнения: 4 546
Ами ако голото плюсче се изеазява в двойно повече електропотребление,струва си!
Аз хладилник купувам втори път за 20 години, скоро ще ми се наложи и трети да купя,за друга кухня, но си ги ползвам без проблеми. Това не е сешоар,та да избера най- бюджетния .

# 590
  • Мнения: 42 125
Ами ако голото плюсче се изеазява в двойно повече електропотребление,струва си!
Аз хладилник купувам втори път за 20 години, скоро ще ми се наложи и трети да купя,за друга кухня, но си ги ползвам без проблеми. Това не е сешоар,та да избера най- бюджетния .

Ако е в двойно повече - да, струва си. Ама не е толкова Mr. Green И забележи, че нищо не казвам за купуване на евтин хладилник. И аз съм за екстрите и за качеството. Писах (и нарочно сложих главни букви), че ако цената е много по-висока САМО заради плюсчето не си струва.

# 591
  • Португалия
  • Мнения: 4 546
Е,не е двойно,ок.
270 към 170 кw ,годишно за един плюс повече.
За цена не мога да кажа ,че не ми се рови.
Моят в момента е 560 евро, купила съм го на 630 преди 2 г.

За новата кухня ще купувам само хладилник,без фризер,че си имам ракла.
А така ще избегна и нов хладилник за напитки.
Една врата,190см.74 kw годишно
Намерих само Бош и Самсунг такива, дано и LG  да извадят нещо на пазара докато се засиля да купувам.

# 592
  • Мнения: 42 125
Е,не е двойно,ок.
270 към 170 кw ,годишно за един плюс повече.
За цена не мога да кажа ,че не ми се рови.
Моят в момента е 560 евро, купила съм го на 630 преди 2 г.

За новата кухня ще купувам само хладилник,без фризер,че си имам ракла.
Една врата,190см.74 kw годишно
Намерих само Бош и Самсунг такива, дано и LG  да извадят нещо на пазара докато се засиля да купувам.

Да, бе 270 към 170 Joy Няма такова нещо, освен ако не сравняваш круши с ябълки. Ето ти една страничка с най-масовите хладилници, като гледам са или А+ или А++ и даже тези с А++ харчат повече ток. Но сравнявам хладилници с еднаква височина и еднакъв тип.

https://www.technopolis.bg/bg//%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0 … ut=Grid&sort=

# 593
  • Мнения: 797
Евангелия, мерси за мнението. Търсех печката заради истинската стоманена врата в горната част, а повечето ги правят от пвц подсилено и е супер вредно. А също така да ви кажа ще на братовчедка ми точно там се е разтопило. Само бош съм виждала със таква с желязни винтили.

# 594
  • Мнения: 11 913
Какво толкова сте ги загледали тези ААААААА и ++++++?! Това да не са Мраз-ове да да се кахърите колко ток харчат. Купувайте хубави хладилници,  да не си хвърляте парите на вятъра, а не да спестиш някой и друг лев и после да ти иде да го метнеш през терасата.

# 595
  • Португалия
  • Мнения: 4 546
Е,не е двойно,ок.
270 към 170 кw ,годишно за един плюс повече.
За цена не мога да кажа ,че не ми се рови.
Моят в момента е 560 евро, купила съм го на 630 преди 2 г.

За новата кухня ще купувам само хладилник,без фризер,че си имам ракла.
Една врата,190см.74 kw годишно
Намерих само Бош и Самсунг такива, дано и LG  да извадят нещо на пазара докато се засиля да купувам.

Да, бе 270 към 170 Joy Няма такова нещо, освен ако не сравняваш круши с ябълки. Ето ти една страничка с най-масовите хладилници, като гледам са или А+ или А++ и даже тези с А++ харчат повече ток. Но сравнявам хладилници с еднаква височина и еднакъв тип.

https://www.technopolis.bg/bg//%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0 … ut=Grid&sort=
Не ти разбирам стилистиката.
Не говоря за коя да е марка.
Още в началото се спомена lg

Какво ме интетесуват всякакви хладилници, и пак! За три плюса спориш,пък сравняваш такива с един и два !?!

https://www.lg.com/pt/frigorificos/lg-GBB59PZPFS

Какво толкова сте ги загледали тези ААААААА и ++++++?! Това да не са Мраз-ове да да се кахърите колко ток харчат. Купувайте хубави хладилници,  да не си хвърляте парите на вятъра, а не да спестиш някой и друг лев и после да ти иде да го метнеш през терасата.
Всичко ми е еажно,когато купувам техника.
Но потреблението,доста важно.
Стремя се да не разхищавам ток, защото се опитвам стъпка по стъпка да вървя към зелена енергия. А и защото си правя сметката.

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 18:06 от AnMary

# 596
  • Мнения: 42 125

Какво ме интетесуват всякакви хладилници, и пак! За три плюса спориш,пък сравняваш такива с един и два !?!

https://www.lg.com/pt/frigorificos/lg-GBB59PZPFS


ОК, ще бъда по-ясна. Вземаме твоя хладилник и той харчи годишно 174 киловатчаса (клас А+++).
Вземаме три идентични по обем хладилници от клас А++ и всички те харчат годишно 239 киловатчаса.

https://www.technopolis.bg/bg//%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0 … ITYFREEZER%3A91+L

Разликата в консумацията е 239 - 174 = 65 киловатчаса по-икономичен за една година.

Сега да видим цената - 16,8 стотинки на киловатчас дневна и 6,5 стотинки на киловатчас нощна. Хладилникът работи 24 часа значи средната цена ( 16 часа дневна и 8 часа нощна) за киловат е 11,24 стотинки (с ДДС). А това ще рече, че икономията от 65 киловатчаса годиншно е еквивалентна на икономия от ... 7 лева и 31 стотинки на година. Всеки може да си прецени дали си струва да се дават много повече пари при равни екстри САМО заради този плюс в повече.

Сега ясно ли е?

# 597
  • Португалия
  • Мнения: 4 546
аз вече казах,че мисля нещата глобално
не ме интересува дали са САМО 7 лева за хладилника
защото всичките си електроуреди купувам с мисълта да са икономични
и не е само,защото,видиш ли ми бърка в джоба тоз ток, а защото сме разхитители на ресурси по принцип
апропо, сигурна съм ,че имам доста повече уреди от средното, и харча доста по-малко от средния потребител

вече съм доста далеч от темата, искам да се извиня за полемиката
аз ,инъче я следя отдавна, но не съм писала,защото я открих късно- сегашната кухня си е в перманентен недовършен вид, а новата е още на груб строеж

# 598
  • Мнения: 42 125
Никой не отрича това. Аз казах само, че плюсчетата са основно рекламен трик, с който много хора са заблудени за това колко са по-изгодни уредите с повече плюсчета.
И ако човек иска да е прагматичен е по-добре да си смени нажежаемите крушки с ЛЕД такива, а не да търси уред с А+++. Казвам това, защото един полилей за хол обикновено е 300 вата с нажежаеми крушки и свети поне 3 часа на ден. Същият с ЛЕД харчи десет пъти по-малко. И ако вземем и другите лампи вкъщи се оказва, че смяната на нажежаемите с ЛЕД носи икономия от киловатчас на ден или 365 киловатчаса на година.
Една сушилня с термопомпа също е много по-ефективна инвестиция отколкото хладилник с повече плюсчета. 


Иначе, ако гледаме глобално като теб Wink, не се знае дали един уред клас А+++ е по-икономичен ГЛОБАЛНО ПОГЛЕДНАТО от един прост такъв, защото единият е от евтина стомана, а другият от скъп инокс, за който са изгорени киловатчасове енергия като за десетки години икономия Grinning

# 599
  • Мнения: 797
Не се карайте. Моя е снайге инокс вратата, отстрани гланц. Супер е, на по-ниска степен изстудява бързо. Това трябва да се гледа. Колко л лед моце да изстуди за един ден-24. Примерно под 9-10 не е препоръчително.  Ако днес сложите 5 кг месо, 1 л сладолед и нещо друго ще означава че няма да ги заледи веднага. И дори Снайге е супер тих. Само в началото леко го чувам.

Общи условия

Активация на акаунт