Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 53

  • 36 752
  • 767
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 2 686
Противозачатъчни съм пила веднъж в живота си, за 2-3 месеца, заради окистяване на яйчниците. Хормони никога не се е налагало да взимам. Полови и щитовидни хормони винаги са ми били в норма. Та явно аз съм от изключенията.

Един въпрос за перуките. Как се поддържат изкуствените такива? В Амоена казаха, че трябва да ползвам техен комплект шампоан, балсам и нам-си-какво. И не трябвало да ползвам други такива специализирани от други магазини. Само от техните! Което автоматично ме отказа да им дам още 50 лв. Мамка им (без извинение!). Та приемам всякакви съвети за поддръжката, за да си запазя перуките хубавки.

Последна редакция: вт, 19 мар 2019, 14:52 от Тинтири-Минтири

# 571
  • Мнения: 4
Привет!Аз само да кажа мерси много,че ми отговорихте за ТЕЛК-а (извинявам се че със закъснение ви благодаря)всъщност и аз звънях да ги попитам и ми казаха същото!

# 572
  • Мнения: 2 344
Ал, това е добре. Ето, че има промяна, която дай Боже да доведе да желан резултат.
Мидко, как си?
Вероятно причините за рака са много и нито една не е установена със сигурност, но да ви кажа, че стресът май ще се окаже катализатор голям. Поне при лекували се и влезли в ремисия хора, съм забелязала, че се появява рицидив след труден житейски период или рязък спад на имунитета, поради друго заболяване. И в двата случая организма отслабва и ракът гадняр само това чака, за да нодделее и се върне триумфално. Мдааа.
Честити ви перуки!
Люба, слагай компреси на гърлото...бързо да мине вируса!
Кат мине химията вкусовете се наместват.

# 573
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Фри, как не вярваш. Може средната продължителност на живота да е увеличена, но аз съм убедена, че без лекарства населението на земята нямаше и милиард да има. Болните се увеличават с всеки ден. Толкова изкуствени сме станали, че труповете не се разлагат, а се превръщат във восъчни статуи.
Хората от рак са толкова, че имам чувството, че чума има.  Въобще не се учудвам, че рака ще бъде бича на века.
Комерсиално е лекарствата за излекуваните, а не пациентите.

# 574
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Противозачатъчни съм пила веднъж в живота си, за 2-3 месеца, заради окистяване на яйчниците. Хормони никога не се е налагало да взимам. Полови и щитовидни хормони винаги са ми били в норма. Та явно аз съм от изключенията.

Един въпрос за перуките. Как се поддържат изкуствените такива? В Амоена казаха, че трябва да ползвам техен комплект шампоан, балсам и нам-си-какво. И не трябвало да ползвам други такива специализирани от други магазини. Само от техните! Което автоматично ме отказа да им дам още 50 лв. Мамка им (без извинение!). Та приемам всякакви съвети за поддръжката, за да си запазя перуките хубавки.
Переш с шампоан и слагаш балсам, плакнеш обилно с вода,  все едно си миеш своята коса. Само това. Не им се връзвай на глупостите, всичко е за пари.

Последна редакция: вт, 19 мар 2019, 17:43 от Unknown_lady

# 575
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Аз не съм пила противозачатъчни. Може би за един, два месеца като много, много млада. Не съм правила ин витро опити или пила други лекарства за забременяване. Нямаме в рода РМЖ. Когато кърмех, обаче си бях докарала хиперлактация. Изцеждах с една помпа до нула, защото имах толкова кърма, че гърдите бяха на твърди буци. Видигах и температура. Всички буци се разнесоха, само на това място на лявата гърда ( където беше образуванието) буцата си остана доста дълго. После и тя изчезна. Била съм на ехограф след това. Нямаше нищо. Ама после спрях да ходя и ето....Дали е възможно от тези втвърдявания да е станало злокачествено след години? Защото като се връщам назад сякаш лекарката, която изроди сина ми подхвърли нещо

# 576
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 742
Привет момичета, тези месеци само ви чета, че това годишно приключване си беше тежко.  Виждам, че има нови момичета, на които искам да им кажа: Кураж, борете се и гледайте смело напред ! Аз от 2009 година съм с Рак на гърдата, на 6-тата година получих рецидив или пък новообразувание,така и не разбрах, но и с това се справям. Така, че вярвайте в своето лечение. Мама беше с рак на гърдата, но не вярвам само в генетичната обремененост, стрес, тревоги, чувство на вина или пък неудовлетвореност, например от семейна среда, работа и т. н. това са главни фактори според мен от  многото литература, която съм изчела. Когато се появи втория път рака при мен, се чувствах страхотно, активно спортувах, в хармония със себе си, обич в мен и извън мен, но ето случи се - е това не можах да си го обясня. Но 2 години по-рано почина татко, имах тежки периоди с мама, която беше в депресия, та може би това ми се отрази.
По въпроса за перуките-потвърждавам, че си миех моята с шампоан и след това балсам.  Никакви специални и скъпи продукти!
Днес бях на профилактичен скенер, в Сити клиник съм диспансерна от януари 2017 година. Не съм плащала абсолютно нищо, дори и годишна такса. Разсъждавайки, сигурно са я сложили тази такса за ограничаване на пациентите, защото май им станаха много.
Стискайте ми палци за добри новини!
Желая на всички много здраве занапред!

# 577
  • Мнения: 1 726
Сложиха таксата от тази година, но за диспансер само е 300. Ако на някой му трябва крем за лъчетерапия, имам една опаковка.

# 578
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Как се провежда лъчетерапия?

# 579
  • Мнения: X
Тинтири и с прост шампоан става. Какъвто ти се намира в банята. И балсамче- пак същото. Аз, не си купих от специалния, нищо че там дето си взех перуката беше само 9 лв. И гребенче не си купих оттам, щото от Алиекспреса ми го даставиха за 10 дни, с/у 2лв....същото и с тюрбаните- оттам за 1-2..макс 3лв си взех чудни, дето даже и не убиват, щото в специализирания магазин дадох 15 кинта за такъв, дето ме побърква с ръбовете си.....
Аз взех да се осефервам, ама май само настинка е било.....че ако беше вирус, щях се прочуя.....но щом нямам T и афти, няма да ходя на доктор.

# 580
  • София
  • Мнения: 5 074
Пак да мецна нещо от дългогодишния си опит.
В Амоена цените са ужасно високи.
Както знаете, нямам две цици. Първия път си взех от там. Не повторих.
Проф. Райчев даваше консултации там, кабинета беше негов.
Излезе ми бучица на цикатриса. Той каза, няма нищо притеснително.
Да, ама не. Оказа се рецидив.
А за перуките, ами къпете ги, както си къпете косата.

# 581
  • Мнения: 24
Тинтири, аз също бях с перука от Амоена и ползвах обикновени шампоани.

# 582
  • Мнения: 42
Добро утро, група!
Настъпва пролетта и желая на всички слънчево, пролетно настроение. Радвайте се на обновлението и раззеленяването.
Аз мога да се похваля с нарастващ апетит и жизненост. Сънливостта от предишните няколко дни изчезна. Не ме свърта.

# 583
  • Мнения: 2 344
Добро утро и Честита Първа Пролет!
Пролетно настроение да донесе!

# 584
  • София
  • Мнения: 3 123
Честита пролет и от мен!Само хубави емоции да ни донесе!

 Да попитам дамите от София- къде правихте сцинтиграфия и на кой етап от лечението?
 Най-близо ми е Сити Клиник и съм се замислила за там,но ако другаде е по-добре,казвайте.И как става записването ,- може ли по телефона?

Общи условия

Активация на акаунт