Женени от пръв поглед < II сезон > тема 2

  • 45 998
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 646
Всеки има право на мнение, казах че приемам естествено случилите се неща и нямам неприязъм към нито една религия. Жалкото е, че сте прочели поста ми на две на три или пък въобще не сте го разбрали, както и да е.

# 16
  • Мнения: 25 675
Всеки има право на мнение, казах че приемам естествено случилите се неща и нямам неприязъм към нито една религия. Жалкото е, че сте прочели поста ми на две на три или пък въобще не сте го разбрали, както и да е.
Прочетох ти поста 2 пъти, защото беше цитиран вече, цитирах го и аз. Сама казваш, може да те нападнат. Така и стана. Но. Разбирам, че има много хора като теб, които не го приемат за нормално. Самата майка на Мерал се тревожеше, че са от друга вяра. Ако си гледала дори разказа, че той вече е бил с християнка и нещата не са завършили добре...

# 17
  • София
  • Мнения: 4 114
Снощният епизод беше хубав. Харесаха ми емоциите им. Доста чисти и искренни бяха.
Дано си дадат шанс и да останат заедно.

# 18
  • Мнения: 3 580
А, защо се е развел?
Така накратко някой да ми каже!

# 19
  • Мнения: 13 079
Направо не смея да кажа, че ММ има приятел ром, който е най-работливито момче, което познавам. От няколко години живее в чужбина, кани ни постоянно да отидем на гости, обажда се за празници и наши и на децата, никога не ни е забравил. Преди години имаше връзка с едно момиче, но техните като се тръшнаха, че е ром... но нямаха против да и купи тоалет и обувки за бала. 😒

# 20
  • Мнения: 574
Сигурно ще ме нападнете, но ще кажа, че за мен не е нормално телевизията да ми набива колко е нормално българка да я дадем на турче.
Да я дадем? Бабо, отдавна жените не се дават.

# 21
  • Мнения: 646
Хора не четете повърхностно, вкарайте малко гънките в употреба. Гледала съм цялтото предаване. Чух историята на Мерал и с това не съм ок, когато двама се обичат лудо да ги разделя, каквото и да е. Аз все още не съм родител, но живот и здраве ще бъда. Щастието на детето ми ще бъде на първо място, да избира какъвто си поиска, няма да се намесим по никакъв начин. Никой обаче не може да ме убеди, че точно този Мерал, от всички кандидатсващи беше най- добрия избор за Ивана с кръстовете. Смешно и да си мислите, че всичко това не е нарочно, нека утре по телевизията ни кажат как още от 1 ви клас, децата ни ще учат турски във всички училища и всички искам да сте ок и да не си мислите, че е натрапване. Другото, което е че на Ивана който и да и бяха сложили за мъж, щеше да е съгласна  все пак като запее в кръчмите след предаването  вече всички ще знаят коя е тя. Няма да коментирам повече, останете си слепи  не съм никоя аз да ви отварям очите. Хубав ден

# 22
  • Мнения: 13 079
ПатрЕот до патрЕота, мила моя майно льо!

# 23
  • Мнения: 3 743
За съжаление много хора живеят с представи за другите водени от предразсъдъци и налагани стереотипи. И двете семейства обаче изглеждат да не са дотолкова обременени от такива, дано наистина се получат нещата на двойката.

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 11:41 от Emiliana V55

# 24
  • Мнения: 574
нека утре по телевизията ни кажат как още от 1 ви клас, децата ни ще учат турски във всички училища и всички искам да сте ок и да не си мислите, че е натрапване.
Много ги смесваш нещата и виждаш конспирации там, където ги няма. Къде заби от Мерал в турския език в училищата?

# 25
  • Мнения: 8 839
Да изкажа едно "сляпо" мнение и аз Simple SmileДевойко,имаш право на мнение и имаш право да не харесваш хора от друга религия,но важното е как ще поднесеш мнението си,тона е важен!
Общувала съм и с турци и с роми,хора като хора,но изискването ми към тях винаги е било да са грамотни и чистоплътни,това куца при тях.Иначе когато са родени в Бг,те са си повече българи.Вярата е нещо лично,никой не може да ни го отнеме или промени,човешките взаимоотношения са съвсем друго.Дали сте пример за другите народи,ето въпрос на манталитет е,хората си живеят,приемат се обичат се.Нима ние християните сме нещо повече от мюсюлмани,будисти и т.н.Да не задълбаваме,предаването е за забавление и аз се забавлявам Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 728
Мерал не е типичен мюсюлманин. Доколкото разбрах и родителите му не са фанатизирани на тема да не се смесват етносите. Самият Мерал е публикувал в представянето си във ФБ евангелистка песен за възхвала на Иисус. Не виждам нищо лошо, че са ги свързали.
 Ивана е написала в анкетната си карта, че няма проблеми да бъде с човек от друг етнос. Мисля, че тя самата е представител на джурелите( български цигани, които не говорят ромски), съдейки по чертите на майка ѝ , а и нейните.
Двете семейства са широкоскроени и ако имат някакви проблеми то ще е по-скоро с твърде освободеното поведение на Ивана и ревността на Мерал.

# 27
  • Мнения: X
Velinova не ми се коментира, та ще пропусна разразилата се дискусия.
За снощния епизод - хареса ми.
Имаше сериозна доза адреналин и нормално под негово влияние се харесаха, ще видим по-нататък.
Родителите бяха много сладки как се сдушиха, майката на Ивана с това облекло малко ми навява да е католичка, ама пък с бащата са разделени, не знам. С баща й май много не ссе виждали доколкото разбрах, но явно е решил все пак да дойде за сватбата.
Ивана и Мерал за сега си намериха някакви теми, нормално, има доста за какво да се разпитват. Като минат 2-3 седмици ще стане ясно върви ли им приказката.
Някой спомена, че не се харесали визуално, действително така изглеждаше от промото, но според мен и двамата се харесаха.
Булката малко бързо обръща чашките, а тази дъвка не знам защо й беше, сигурно й е било нервно, но не изглеждаше добре.
За целувките - те не бяха истински целувки, пък и странно ми е, не ви ли се е случвало да целунете гадже на първа среща? На мен ми се е случвало, не се смятам за пропаднала хаха

Чакаме следващия епизод Simple Smile
На прима виста ми се стори, че се харесаха Светозар и Таня. Като видях колко малко хора имаше в залата и съпоставено със сватбата на Ивана, се замислих как с годините намалява приятелския кръг, нормално де.

# 28
  • Мнения: 4 728
На сватбите има малко хора с цел участието на двойката да остане неразкрито до старта на предаването, а и все пак имат определен бюджет от предаването, та според мен не са имали право да канят много хора.

# 29
  • Мнения: X
Според мен са имали право да поканят достатъчно от най-близките си прияятели и роднини. Ако на сватбата на Ивана и Мерал имаше не знам 40-50? човека може би, то не вярвам на Таня и Светозар да им е поставено условие за по-малко, просто техния кръг на тази възраст е по-тесен, нормално.

Общи условия

Активация на акаунт