Стягайте се ЮЛСКА дружина, първата половина мина

  • 27 036
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 207
А вие пиете ли някакви витамини? Аз пиех огестан първите месеци, след това започнах комбинирани витамини с капсула рибено масло. Само, че съм в голяма чуденна дали да ги продължавам. Някои дни пропускам а в дните, в които пия след това се чувствам подпухнала сякаш задържам от тях вода нз а и док не ми е казал да пия. Дали изобщо се усвояват под тази форма Rolling Eyes

Аз не пия. На всички им изписват някакви работи, а на мен не. Позачудих се, защо така, но мисля да се доверя на док. Пък и без фармацевтични или медицински познания, какво да си правя експерименти Nerd

# 661
  • Мнения: 3 295
Аз не пия. На всички им изписват някакви работи, а на мен не. Позачудих се, защо така, но мисля да се доверя на док. Пък и без фармацевтични или медицински познания, какво да си правя експерименти Nerd
Направо ти завиждам, аз с всеки месец се радвам, ако не ми изпишат нещо ново за пиене.. Бях много щастлива като бях само на магнезий и аспирин протект, сега и желязо и дуфалак.. че и беталок (който не пия но все пак ми е изписан)

# 662
  • Мнения: 141
Аз мисля да купя 5-6 боди къс ръкав, 2/3 дълъг, 2-3 пижамки, 3-4 ританки, поне една връхна дреха (може и размер 3-6м), чорапки 2-3 чифта, памучни пелени поне 3-4 - много са полезни. Шапка все ще има набутана в комплектите и няма да взимам отделно.
Аз взех някакви такива пелени, като цена и разцветка ми харесаха, може ли по-опитните дами да споделят ще ми свършат ли работа:
https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=166&pid=122889&sgid=166
https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=166&pid=128066&sgid=166
Точно за тях говорех, на мен ми бяха много полезни

# 663
  • Мнения: 2 573
Общите ги спрях . Иначе съм на: Сутрин- Вит Д, В6 , В12 , ФК , Обяд- Биозин Мама и тот'хема.  Слетобяд -бирена мая 1 с.л , протеин , прокомбо прегна , Вечер- само тот'хема и фракси.

Като споменахте дуфалак ...тъкмо подготвих списък на ММ : ева кю, дуфалак, мелилакс....Голям проблем ми  отвори това желязо 😠

# 664
  • Мнения: X
аз не пия нищо, първите 3 месеца пих елевит и фолиева киселина, но сега съм спряла всички витамини, не знам дали е ок, така ми каза лекаря, че нямам нужда

# 665
  • Мнения: 115
А вие пиете ли някакви витамини? Аз пиех огестан първите месеци, след това започнах комбинирани витамини с капсула рибено масло. Само, че съм в голяма чуденна дали да ги продължавам. Някои дни пропускам а в дните, в които пия след това се чувствам подпухнала сякаш задържам от тях вода нз а и док не ми е казал да пия. Дали изобщо се усвояват под тази форма Rolling Eyes

Аз още пия Огестан, изписан ми е до края на бременността. Има дни обаче, в които го пропускам. Иначе се тъпча с Магнезиев Диаспорал и Тот'хема по 2 пъти на ден...

# 666
  • Мнения: 528
Аз пия Огестан, но ги започнах преди 20 дни, след като си изпих чистата ФК..във вторник съм на преглед и ще питам моята доки дали мога да ги заменя с Елевит..в тях сякаш има повече витамини от Огестана..вече ми омръзна от всички хапчета макар, че не съм пила кой знае колко..биолектра, но-шпа и витамини..

# 667
  • Мнения: 3 295
Като споменахте дуфалак ...тъкмо подготвих списък на ММ : ева кю, дуфалак, мелилакс....Голям проблем ми  отвори това желязо 😠
И аз съм на тотема, но като си пия дуфалака всеки ден по едно и също време, като че ли нямам нужда от свещички. Иначе и аз съм се заредила и с тях. Но няма спиране дуфалака, днес гледах, че вече втората опаковка почти ми е свършила, колко ли още ще изпия до края на бременността.. Според доктора ми, запек имало ако не ходиш 3 дни, т.е. на 4-тия си за свещички.

# 668
  • Мнения: 1 196
Пия само Фемибион витамини.
За дрешки, тези, които аз съм купувала са основно 50-56 размер, от тези, които ми дадоха близки има по- малки размерчета. За сега съм купувала ромпъри и бодита, жилетки, блузки и панталончета не съм, поне първия месец- месец и половина не мисля, че ще са удобни. А и с оглед на това, че ще е лятно бебе, най- вероятно основно ще си стои по боди с къс ръкав. С дълъг не мисля да го обличам по- дълго от първите седмица- две, особено ако е много топло времето. Купила съм за момента и два комплекта чорапки, т.е общо 10 чифта, 10-тина бандани, 2 тънки шапчици, ако се наложи и два чифта тънки ръкавички, наистина имат изумително остри нокти. Grinning Едната ми племенница вече е на 4 месеца и още ме дере много неприятно понякога, хем винаги са и добре подкъсени ноктенцата, като ножчета са направо. Grinning

# 669
  • Мнения: 2 573
Като споменахте дуфалак ...тъкмо подготвих списък на ММ : ева кю, дуфалак, мелилакс....Голям проблем ми  отвори това желязо 😠
И аз съм на тотема, но като си пия дуфалака всеки ден по едно и също време, като че ли нямам нужда от свещички. Иначе и аз съм се заредила и с тях. Но няма спиране дуфалака, днес гледах, че вече втората опаковка почти ми е свършила, колко ли още ще изпия до края на бременността.. Според доктора ми, запек имало ако не ходиш 3 дни, т.е. на 4-тия си за свещички.

Ооо , че ти си добре . Аз съм вече на 10та опаковка сигурно , и като имаш предвид , че взимам и Лактулоза МИП и там 5,6 опаковки  (сменям ги , тя е и по -вкусна) И двата ми действат бавно на 2ри ден от приема .

# 670
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
Аз не пия нищо (освен като съм болна), но мисля да си довърша Елевит витамините на своя глава. Лекарите не виждат нужда, но нали не съм наддала, а бебето е на долна граница,макар и в норма...по-спокойно ще ми е поне витамини да пия.
Данито, супер са тези пелени, но ми изглеждат от най-тъничките, тензухени. Те са идеални за лятото, но само в жегите и са подложка, за завиване  е добре да имаш и 1-2 по-плътни, както и памучно одеялце.
Ох май започвам да се настройвам бебешки най-накрая Simple Smile)

# 671
  • Мнения: 293
Аз взимам неофолик, вигантол, Б12, аспирин протект, които са ми предписани.
Също си взех и протеин на прах за бременни по препоръка на лекар, защото не приемам много с храната, но не ми е никак приятен и не мога да го пия, освен да пробвам да го смесвам с нещо. Взех си и Фемибион2 на моя глава, но така си стои почти цялата опаковка.
За дуфалака - до сега съм взимала два-три пъти като съвсем нищо друго не помага, но явно ще имам нужда по-често.

За дрешките и аз се чудя много за размерите, нямам опит, така че вашите съвети са ми полезни.

# 672
  • Мнения: 3 295
Данито, супер са тези пелени, но ми изглеждат от най-тъничките, тензухени. Те са идеални за лятото, но само в жегите и са подложка, за завиване  е добре да имаш и 1-2 по-плътни, както и памучно одеялце.
Ох май започвам да се настройвам бебешки най-накрая Simple Smile)
Благодаря много, аз си мислех и с тях да го завивам, че сме един южен, топъл, среден, панелен апартамент и вътре ще е приблизително 28-30 градуса и вечер и през деня... та' да не го притопля това бебе Simple Smile

# 673
  • Мнения: 1 196
Аз за спането в къщи съм взела две чувалчета, едно 1 тог и още едно 0,5 тог, за по- топлите дни и вечери. Близките с опит около мен ми казаха, че чувалчето е най- удобно за сън поне първите месеци. За зимата, когато стане на 6м може да помисля за завивка. Иначе и аз съм си предвидила в списъка два комплекта пелени, мисля че ще ми влизат в употреба най- вече по време на разходките.
А слинг имате ли намерение да си вземате? Аз съм решила да купуваме ергономична раница, но така или иначе те не са подходящи за съвсем малки бебета, обикновено трябва да е поне 65см вече, за да може да се слага в раницата.

# 674
  • Мнения: 528
При мен остава чуденката за възглавничката..едни ми казват нее каква възглавница една пелена под главата и толкоз..а пък някои си държат на тънките възглавничета...ох толкова акъл дават всички, че чак ме натоварват..а аз като първескиня гледам като гръмната Grinning

Общи условия

Активация на акаунт