Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 25

  • 88 035
  • 757
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте, не знам дали е правилната тема. Чуждестранна фирма , която плаща за харесвания в социалните мрежи, ми предложи да открия техен офис в България. Някои знае ли как може да стане това? Трябва ли да се регистрира търговско представителство или дъщерна фирма? Реално офисът ще служи за реклама на фирмата и присъединяване на нови хора, които да ползват тяхното приложение за харесвания в социалните мрежи.

# 646
  • София
  • Мнения: 1 625
Здравейте, не знам дали е правилната тема. Чуждестранна фирма , която плаща за харесвания в социалните мрежи, ми предложи да открия техен офис в България. Някои знае ли как може да стане това? Трябва ли да се регистрира търговско представителство или дъщерна фирма? Реално офисът ще служи за реклама на фирмата и присъединяване на нови хора, които да ползват тяхното приложение за харесвания в социалните мрежи.

Здравей,
може търговско представителство, може отделна фирма, може и без фирма/свободна професия. Всичко е въпрос на договори.
Има значение и чуждестранната фирма от къде е - Европейски съюз или 3-та страна.

# 647
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте, не знам дали е правилната тема. Чуждестранна фирма , която плаща за харесвания в социалните мрежи, ми предложи да открия техен офис в България. Някои знае ли как може да стане това? Трябва ли да се регистрира търговско представителство или дъщерна фирма? Реално офисът ще служи за реклама на фирмата и присъединяване на нови хора, които да ползват тяхното приложение за харесвания в социалните мрежи.

Здравей,
може търговско представителство, може отделна фирма, може и без фирма/свободна професия. Всичко е въпрос на договори.
Има значение и чуждестранната фирма от къде е - Европейски съюз или 3-та страна.

Не фирма какво точно трябва да се направи. Извинявам се, че така ви разпитвам, но за първи път ми се налага.

# 648
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Чуждестранна фирма , която плаща за харесвания в социалните мрежи, ми предложи да открия техен офис в България.
Не фирма какво точно трябва да се направи. Извинявам се, че така ви разпитвам, но за първи път ми се налага.
Като е "техен офис" те си уреждат нещата по фирмата, ти си само наемен труд. Но едва ли е така. Питай ги първо какви точно ще са ви взаимоотношенията. Най-вероятно ще си просто на договор и трябва да си направиш фирма за да си легализираш дохода по българското законодателство, а какъв вид фирма искаш да си си е по твой избор, има ги в търговския закон. Едва ли ще ти е нужно да "отвориш офис", най-вероятно ще е достатъчно едно бюро у вас.

# 649
  • Бургас
  • Мнения: 6 946
Моят съвет е да не се занимаваш с това. Сама пишеш, че не си наясно. Този род фирми са пълна пунта мара. Накрая я видиш пари, я не. Никоя сериозна фирма не предрага на някой, който си няма идея от работата му да "отваря офис". Най-вероятно си търсят реферали.

# 650
  • Мнения: 1 796
+1
Платените лайкове са абсолютна пирамида, която винаги изгаря. В социалните мрежи има trackers за фалшиви профили и ботове, които лайкват платено и ги засичат.

# 651
  • Мнения: 6 705
Здравейте. Ще се радвам някой да ми помогне, защото не намирам информация в нета.
Има ли някакви изисквания за откриване на частен логопедичен кабинет? За помещението ме интересува. Санитарен възел е ясно, но нещо друго? Трябва ли лиценз? Аз имам образованието, това и работя като постоянна работа. А това би било като допълнително след работа. За касов апарат също не ми е много ясно, фирма ли се регистрира или как?

# 652
  • София
  • Мнения: 1 625
Здравейте. Ще се радвам някой да ми помогне, защото не намирам информация в нета.
Има ли някакви изисквания за откриване на частен логопедичен кабинет? За помещението ме интересува. Санитарен възел е ясно, но нещо друго? Трябва ли лиценз? Аз имам образованието, това и работя като постоянна работа. А това би било като допълнително след работа. За касов апарат също не ми е много ясно, фирма ли се регистрира или как?

Може да се регистрирате като свободна професия /пишете, че имате нужното образование/ - в този случай няма да Ви е нужен касов апарат.

# 653
  • Мнения: 6 705
А как ще става? Смисъл клиентите нали ще плащат за консултация, пък аз да не им давам касова бележка... Някой може да се заяде. А и приходите как ще се отчитат? с ГДД ли като при гражданските договори? Аз работя на постоянен ТД и там ме осигуряват. Ако съм свободна професия няма ли да трябва още осигуровки да внасям?

# 654
  • Мнения: 18 713
Обърни се към счетоводител, няма да вземе голяма такса, а всичко ще ти разясни. Така ще си изрядна пред закона. Simple Smile

# 655
  • София
  • Мнения: 1 625
А как ще става? Смисъл клиентите нали ще плащат за консултация, пък аз да не им давам касова бележка... Някой може да се заяде. А и приходите как ще се отчитат? с ГДД ли като при гражданските договори? Аз работя на постоянен ТД и там ме осигуряват. Ако съм свободна професия няма ли да трябва още осигуровки да внасям?
издаваш документ с всички реквизити, продаваш ГДД, осигуровки зависи колко те осигуряват на ТД.

# 656
  • Мнения: 6 705
Със сигурност ще се обърна към счетоводител, просто исках долу-горе да разбера как би станало.
Повече ме интересува за помещението. къде трябва да се пита дали има изисквания? В РЗИ? В Общината?

# 657
  • Мнения: 10 582
Със сигурност ще се обърна към счетоводител, просто исках долу-горе да разбера как би станало.
Повече ме интересува за помещението. къде трябва да се пита дали има изисквания? В РЗИ? В Общината?
До детската градина на дъщеря ми имаше логопед - работеше точно така след работо време чат-пат с уговорки. Просъществува много кратко.
Помещението беше просто един гараж с разрешение за извършване на търговска дейност (т.е. магазин). Вътре бюро и малко играчки на една секция.
Какви изисквания може да има, не мога да се сетя - стая за разговори с елементи на игра.
Тоалетна с мивка ти е достатъчно. Ти не си лекар, няма да ги преглеждаш, да извършваш манупулации...

# 658
  • Мнения: 40
Здравейте. Ще се радвам някой да ми помогне, защото не намирам информация в нета.
Има ли някакви изисквания за откриване на частен логопедичен кабинет? За помещението ме интересува. Санитарен възел е ясно, но нещо друго? Трябва ли лиценз? Аз имам образованието, това и работя като постоянна работа. А това би било като допълнително след работа. За касов апарат също не ми е много ясно, фирма ли се регистрира или как?
Както са ви написали, може да се регистрирате като свободна професия, тогава не сте длъжна да имате касов апарат, но приходите се отчитат (разбира се), под формата на фактури издавани на физическо лице. Разходни документи не са ви необходими, защото по норматив имате 25% признати разходи. Имате данък печалба в размер на 10%.
Осигуровки се плащат, ще имате приравнява е, щом работите и на друго място.
Вариант е да си откриете и фирма, но трябва добре да си прецените ситуацията. Има плюсове има и минуси, много зависи от вашата преценка.

За помещение не мога да кажа със сигурност, но мисля че в общината могат да ви дадат насоки към кого да се обърнете и къде да прочетете повече информация.

# 659
  • Мнения: 512
Здравейте!
Някой с идеи за отваряне на автосервиз?
Къде може да се прочете повече информация за изискванията и стъпките?
Има някакви програми за подпомагане за отваряне на подобен род работа, някой може ли да даде малко повече информация?

Общи условия

Активация на акаунт