опити за бременност

  • 4 016
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
На кратко историята е следната - след непланирано забременяване, но желано - бебчето го загубих в 7 г.с. спонтанен аборт, без външна намеса. Изчистих се сама и се възстанових много бързо физически.
След това - след първия цикъл ни дадоха зелена светлина за опити - с месеци досега без успех.
Приемам фолиева киселина, правя фоликулометрии, овулация има, макар и късна.. на 19 ден. Пусках хормони - всичко уж изглежда наред, единствено TSH , FT3, tat и mat не съм проверила Според докторите нямам основателна физическа причина да не се случва.
Миналия месец след ден закъснение получих бледа розова чертичка на тест- Престо, кръвен - отрицателен и за съжаление след няколко дни цикълът започна отново. Кога се правят уринарните тестове, за да са адекватни :/
Исках да ви попитам - има ли тук момичета забременяли скоро след спонтанен аборт , уж пише, че дори ставало по-лесно, спазвам всичко което мога - ограничила съм вредните навици-алкохол не консумирам, цигари, кафета в минимални дози..пия витамини. Как се отразява начина на живот - стреса, въздуха и боклуците в храните е ясно, че няма как ги избегнем напълно. Диети спазвате ли в процеса на опити ? - не смея да спазвам драстични, билки, добавки - приемате ли освен фолиева киселина?
Колко време е необхомимо на организма, за да е готов за нова бременност - как да ускоря нещата, много обичам съпруга си и искам да имаме бебче Sad
Благодаря, имах нужда да споделя с някого, всички съвети и вап опит ще ми бъдат от полза.

# 1
  • Мнения: 1 073
Виждам, че си направила всякакви прегледи и изследвания за теб, а мъжа ти? Спермограма най- малкото?

# 2
  • Мнения: 2 352
Задължително пусни ТСХ и прогестерон, не разбрах дали си изследвала полови хормони.

# 3
  • Мнения: 2 701
От колко време се опитваш да забременееш? Ако е по-малко от 6месеца , та дори и година можеш директно за затвориш темата и да се отдадеш на удоволствия.
Моят съвет е да обърнеш малко повече внимание на себе си. Зарежи фолиевата коселина, яж каквото ти се яде и започни да се веселиш. Отивате на една почивка с идеята, че няма да правите бебе, а ще се забавлявате. Като се върнете пускате една спермограма и ако е нужно се консултирате с андролог. Ако няма никакъв видим проблем, но не се получава се запиши на преглед при репродуктивен специалист, а не при гинеколкожката в близката поликлиника. И се освободи от мислите искам сега и веднага. Гледай по-леко на живота и нещата ще ти се случват по-лесно.

# 4
  • Мнения: 2
Спермограма не сме пускали - казаха, ако до година не стане тогава, засега са 5 месеца, знам че избързвам, просто не мога да си обясня как тогава е станало ''от нищото'' , а след това целенасочно не ще Grinning .Не мога да си обясня и резултата на тестовете ''Престо'' какви бяха тия бледи чертички миналия месец.
Полови хормони са ОК, щитовидни не съм пускала. Прави сте, знам и за почивката, и за психическата нагласа като фактор. Просто споделих. Беше ми интересно при другите как се получава успешна бременност и кога Simple Smile особено след аборт , меко казано беше ужасно преживяване.

# 5
  • Мнения: 256
Изчакахме 5 м след аборта и ни отне 2 м. Просто не се вманиачавах и живота ми през тези 5 м си се върна към нормалното. Нито спрях да пуша през това време( пуших 1 кутия за 1 седмица) нито да се вглеждам какво ям. Спрях цигарите на петия месец и два месеца преди това пих фолиева киселина и общо взето това ми беше. Според мен много го мислите. Когато забременяването стане фикс идея не се получава.
Престо тестовете много пъти съм чела от други момичета, че са най-лошия вариант за тест с най-много дефекти.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 642
... Зарежи фолиевата коселина...
Жената прави опити да забременее и я съветвате да спре фолиевата киселина?!?!?

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 22:05 от Nandin

# 7
  • Мнения: 2 701
... Зарежи фолиевата коселина...
Жената правш опити да забременее и я съветвате да спре фолиевата киселина?!?!?
Бабите ни всички фолиева киселина са пили. Здрави деца са се раждали, раждат се и ще се раждат и без нея. С голямата ми дъщеря не съм пила, защото никой не мие казал, а с близнаците пих след забременяването и не виждам да има някаква разлика.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 642
... Зарежи фолиевата коселина...
Жената правш опити да забременее и я съветвате да спре фолиевата киселина?!?!?
Бабите ни всички фолиева киселина са пили. Здрави деца са се раждали, раждат се и ще се раждат и без нея. С голямата ми дъщеря не съм пила, защото никой не мие казал, а с близнаците пих след забременяването и не виждам да има някаква разлика.

А разлшката в диетите на бабите ни и днешните?
При дефшцит на фолат в организма повишава риска от спина бифида при бебето.
Това, че сте извадила късмет първото ви детенце е здраво, не ви дава право да давате такива съвети.
Не знам кой е трябвало да ви каже, ама аз от детските си години знам, че бременните трябва да приемат фолиева киселина.

# 9
  • Мнения: 25 645
Кой ви даде „зелена светлина“ да правите бебе веднага след спонтанен аборт? Лекар ли?
Нещо не ми се вярва. Обикновено съветват да минат минимум 3 месеца, желателно 6, преди следващия опит за забременяване.

# 10
  • Мнения: 2 893
Не го мисли , ако стане ще стане . То колкото го мислиш, повече не става .

# 11
  • София
  • Мнения: 10 642
Кой ви даде „зелена светлина“ да правите бебе веднага след спонтанен аборт? Лекар ли?
Нещо не ми се вярва. Обикновено съветват да минат минимум 3 месеца, желателно 6, преди следващия опит за забременяване.
Тя не е имала абразио, та чак 6 месеца не е нужно да чака

# 12
  • Мнения: 25 645
И все пак... Спонтанен аборт е това, не е по желание. Все си има причина. А и абортът си е аборт, добре е да мине известно време, за да се настрои хормонално организмът.

# 13
  • Мнения: 1
Аз имам две нормални бременности месец след спонтанни аборти- и в двата случая бяха без намеса, като при теб, и ми казаха да изчакаме не повече от месец. Дори не успях да си пусна изследвания. Успех!

# 14
  • Мнения: 3 096
При мен даже не мина месец. На 02.02 прокървих, биохимична бременност, на 11.02 бях на преглед, дадоха ни зелена светлина и на 24.02 видях положителен тест. И така, в месеца, в който прекъсна едната бременност, започна другата. Този път до финал, надявам се...

# 15
  • Мнения: 78
здравейте искам да попитам симптома кървене при бременност къкъв цвят е понеже ми закасня 8дни а днес имам малко кървене,но розово такова дали имам гости или....?помагайте Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 10 642
здравейте искам да попитам симптома кървене при бременност къкъв цвят е понеже ми закасня 8дни а днес имам малко кървене,но розово такова дали имам гости или....?помагайте Sad
Симптом кървене при бременност, няма!
Симптома за бременност е липса на кърве!

# 17
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета. След една година опити за бебче най накрая забременях, но за съжаление бременността не завърши успешно... Това се случи миналата година юли месец. Препоръчаха ми да се пазя поне 3 месеца. С мъжа ми посетихме клиника и си пуснахме почти всички нужни изследвания, но не установиха нито причина за аборта, нито причина да не мога да забременея.  Февруари подновихме опитите, но и този месец резултати няма. Доста тежко го приемам, защото незнам какво още да направя. Кръвната ми група е А+, а на мъжа ми е 0+. Питах лекарите дали може да има проблем със съвместимостта, но потвърдиха, че всичко с кръвните групи е наред.

# 18
  • Мнения: 207
За 2 месеца неуспех доста тежко го приемате. На някои хора им отнема година или малко повече и то без да имат репродуктивни проблеми. Колкото повече се вманиачавате по темата, толкова по-трудно ще се получат нещата.

# 19
  • Мнения: 11
Плаши ме това че за 2 години опити за бебе имам 1 неуспешна бременност на първата година от опитите (юли месец) и до сега още няма нищо

# 20
  • Мнения: 2 701
Плаши ме това че за 2 години опити за бебе имам 1 неуспешна бременност на първата година от опитите (юли месец) и до сега още няма нищо
Посещавали ли сте репродуктивен специалист? Малко финеколози са тясно специализирани и достатъчно компетентни по тези въпроси.

# 21
  • Мнения: 11
Да, посещавахме МЦ КИРМ Плевен и всичко е наред. Имаше нужда от подобряване на спермограмата на мъжа ми, но последните му изследвания са ОК

# 22
  • Мнения: 2 701
Да, посещавахме МЦ КИРМ Плевен и всичко е наред. Имаше нужда от подобряване на спермограмата на мъжа ми, но последните му изследвания са ОК
Дайте си още малко време и гледайте да се успокоите. Ако не стане пак при репродуктивен. Клиниките в Плевен не са ми познати. Имам само лошо мнение за д-р Веселин Пенков. Ако сте при него, сменяйте го.

# 23
  • Мнения: 11
Не сме при него. Все пак ще гледаме да се поуспокоим. Незнам дали това е причината за неуспеха ни, но може и така да е, тъй като първата ми бременност стана точно в момента, в който се отказахме да следим каквито и да фактори. А и докторите ми казаха, че голяма част от първите бременности завършвали неуспешно. Дай боже следващият път всичко да е наред, защото след преживяното това е един от страховете ми - да не преживея това разочарование отново, като се има впредвид колко желано и чакано съботие е това.

# 24
  • Мнения: 2 701
Не сме при него. Все пак ще гледаме да се поуспокоим. Незнам дали това е причината за неуспеха ни, но може и така да е, тъй като първата ми бременност стана точно в момента, в който се отказахме да следим каквито и да фактори. А и докторите ми казаха, че голяма част от първите бременности завършвали неуспешно. Дай боже следващият път всичко да е наред, защото след преживяното това е един от страховете ми - да не преживея това разочарование отново, като се има впредвид колко желано и чакано съботие е това.
Помъчи се да не се затормозяващ излишно. Аз съм губила много желано бебе в 7-8 седмица. Тогава се чух с една моя приятелка лекар и тя ме отрезви с думите, че най-честата причина за мисет аборт е че бебето е увредено.

# 25
  • Мнения: 11
Благодаря ви за вниманието! Късмет на всички!

# 26
  • Мнения: 70
Здравейте,

Тези, които не са успяли да задържат бременност - правили ли сте кръвни изследвания за Цитомегаловирус, Рубеола, Хламидии, Уреоплазма, Мукоплазма (ДНК-тест)?

Аз имам една успешна бременност и след мисед аборта си направих всички тестове (имунологични + хормонални), но всички изглеждат добре, макар да имам тромбофилия.

Обаче, в момента, в който пуснах инфекциите виждам ужасни резултати и заключението беше, че Рубеолата/Цитомегаловирус може да е причинител на аборта.

Държа да отбележа, че тези заболявания явно могат да протичат безсимптомно...това ги прави коварни, скрити и ужасни Sad

# 27
  • София
  • Мнения: 10 642
Какви са тези ужасни резултати?
За първи път  чувам за безсимптомна Рубеола

# 28
  • Мнения: 70
Здравейте,
Извинявам се - имам предвид, че хламидия, мукоплазма и уреоплазма могат да са безсимптомни.
Иначе при мен има много високи антитела за Рубеола (в сезона на шарките бяхме), но не съм ваксинирала и не съм  я карала като малко.
Не съм изследвала още IgM , но следните резултати от торч теста ми излязоха високи:

Рубеола (Rubella) IgG   !   83.50   IU/ml    (Граници до 9.00 (9.00 - 11.00: Сива зона)
Цитомегаловирус (CMV) IgG   !   99.90   U/ml   (Граници До 12.00 (12.00 - 14.00: Сива зона)

Сега, за да се потвърди, че имам активна инфекция ще трябва да пусна:

Рубеола (Rubella) IgM 


При бременни жени. CMV е най-честата инфекция, водеща до спонтанен аборт, увреждане на плода и/или развитие на редица дефекти при новородени.Симптоми при вътреутробно инфектирани деца са микроцефалия; интрацеребрална калцификация,хориоретинити, умствено изоставане,жълтеница, тромбоцитопения, проблеми или загуба на зрение и слух. В последния случай аномалиите може да се проявят месеци или години след раждането. Важно е да се отбележи, че инфектиране на плода или новороденото може да се осъществи само при активна вирусна инфекция.Опасно е заразяването на майката по време на бременността, ако нe притежава имунитет( CMV IgG отрицателен и CMV IgM положителен )Последствията от CMV инфекция са различни и зависят от срока на бременността в който се случва инфектирането на плода. Ето защо е от изключителна важност да се извършват скринингови изследвания на всички бременни жени и да се определи времето на настъпване на инфекцията, т.е. да се разграничат конгенитална от перинатална инфекция.


Рубеола (Rubella) – заразяването става по въздушно-капков път. Един от причинителите на TORCH синдрома. Опасно е заразяването по време на бременност –през първия триместър може да доведе до глухота, слепота и засягане на сърцето т.нар. Триада на Грег, след първия триместър риска за намалява. Инкубационен период-2 седмици. В детска възраст детето бива имунизирано с ваксина за морбили, паротит и рубеола, с цел да изгради имунитет срещу причинителите. След имунизация се откриват антителата от клас IgG, които остават доживот.

Маркери за рубеола:

Рубеола IgM - при съмнение за остра инфекция
Рубеола IgG - говори за носителство и прекарана инфекция. Остава доживот

# 29
  • София
  • Мнения: 10 642
Щом IgG за рубеола са положителни, значи имате имунитет. Случаи на рубеола в бг в близките 1-2 месеца не е имало. IgG на цитомегаловируса също не са повод за притеснение

# 30
  • Мнения: 70
Но трябва да направя IgM ?

# 31
  • София
  • Мнения: 10 642
Но трябва да направя IgM ?
За СМV, да

# 32
  • Мнения: 3 096
Защо е необходимо да се изследва IgM за CMV? Нали има имунитет?

# 33
  • София
  • Мнения: 10 642
Защо е необходимо да се изследва IgM за CMV? Нали има имунитет?
При СМV няма имунитет. CMV е от групата на  херпесните вируси. Човек се заразява веднъж и вируса си остава в него, при благоприятни условия се активира.
Също е добре да се изследва Цитомегаловирус - авидитет на ИгГ антителата

# 34
  • Мнения: 3 096
Очаквах подобен отговор. Още едно нещо към списъка с нещата за тревоги Disappointed

# 35
  • Мнения: 2
здравейте искам да попитам за съвет ве4е шест месеца правим опити за бебе с моят съпруг на резултатут е отрицателеен

# 36
  • Мнения: 2 701
здравейте искам да попитам за съвет ве4е шест месеца правим опити за бебе с моят съпруг на резултатут е отрицателеен
Шест месеца не са толкова много, но няма лошо да направиш консултация с гинеколог.

# 37
  • Мнения: 656
И моят съвет е да се изчака - тоест да се пробва - поне 10-12 месеца. И аз с втората бременност се бях отчаяла след 10тина месеца неуспешни опити и около години е отнело на природата да си каже думата! Слава Богу не тръгнах по изследвания, защото знам, че е голям филм Simple Smile При мен беше стреса, така ми се струва.

Желая ви успех и не се вманиачавате, ако нямате обективни здравословни проблеми!

# 38
  • Мнения: 2 352
Като човек гледал три години отрицателни тестове, бих казала, че вероятността да е фалшиво отрицателен е минимална. Трябва да има втора черта, може да е бледичка.... но се вижда.

# 39
  • Мнения: 3
Здравейте,
От няколко месеца с приятелят ми правим опити за бебе,миналият месец  бях сигурна,че е станало понеже имах всички симптоми ,закъсня ми с 5 дни цикъла направих си тест сюрчек беше отрицателен,но аз прадължавах да си твърдя,че има бебе и теста е дефектен,след това вечерта ми тръгна някакво розово и след това премина в ярка керемидена кръв,оскъдно..звъннах и си запазих час при генеколог,дадоха ми час след 2 дни, още ми вървеше, но пак малко,отидох разказах и всичко и тя ми каза,че трябва да ме прегледа през влагалището.. каза ми,че няма бебе и ще ми дойде ,не ми обясни каква е тази кръв ,изписа ми "Огестан"  и ме посъветва да си продължаваме,всичко е наред и скоро ще стане, на вечерта ми тръгна обилно кръв и си продължи до 7мия ден,както обикновенно.. Свърши и си продължихме да си действаме..този месец обаче,ми подрани с един ден отново вечерта и пак капки керемидена кръв без менструални болки.На сутринта се събудих със силни болки в корема такива,като менструални обаче ми направи впечатление,че като станах да отида до WC то силни бодежи долу ниско.. отново беше керемидено и не много ,след това си легнах и лежах няколко часа и ми мина.На следващия ден изобщо нямах нищо и си помислих, че ми е свършило и продължавах да си мисля,че има бебе понеже на 4 тия ден нищо нямах.. ходих до аптеката взех си тест и показваше отрицателен ,пак разочарование.. обаче след обяда за момент ме заболя отново корема все едно пак ще ми идва..в този момент усетих,че ми блика и отидох до тоалетна вече имах тъмна кръв ,пишках и на кърпичката  ми остана нещо,като съсирек обаче голям колкото плочката ми на нокътя..това ме накара да се замисля,взех го и го измих-остана парче месо ,много се изплаших вече не ме болеше корем,но това много ме замисли..от тогава ми върви чак кафява кръв ако изобщо е кръв ,днес ми е 7ми ден,не е много,но вече е много тъмно кафяво..Моят въпрос е възможно ли е да съм била бременна и да съм направила спонтанен аборт? Моля Ви,дайте ми съвет,какво да правя и какво може да се случва 😊 Благодаря,предварително 😊

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 12:40 от Pchelichka123

# 40
  • София
  • Мнения: 10 642
Не, не е възможно.
Това е било част от лигавицата.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 40 795
Кои са подходящите дни от мц да се отиде на фоликуметрия ?Ако се отиде на 6ти ден късно ли е?

# 42
  • Мнения: 265
Здравейте, момичета! Накратко за мен: Преди седмица чухме най-лошата новина на света, а именно, че бебето, което толкова много желаехме е с тежки малформации, бях в 20 г.с. и се наложи да прекъснем бременността. Все още болката не утихна, няма и да утихне никога. Доки каза да направим генетични изследвания на плода, за да разберем, точно каква е причината, чакаме все още резултатите. Но силно се надявам в най-скоро време отново да забременея, толкова силно желая едно бебче и дай боже всичко да е наред . Въпросът ми към вас е - след колко време подновихте опитите, какви изследвания си пуснахте допълнителни, някакви витамини приемахте ли преди забременяване? Приемам всякакви съвети. Пихте ли нещо за по-бързото възстановяване на лигавицата?

# 43
  • Мнения: 70
Здравей,

Преди да започнете опити можеш да направиш следните изследвания, но се консултирай с АГ да не пропускам нещо.

1. Хламидия, уреаплазма, микоплазма с менструална кръв в Геника или пакетът фертилити тест в Геника пак с менструална кръв от съсирек излязъл през втори ден на цикъла
 Ако излязат позитивни резултати, задължително консултация с АГ или специалист по венерически болести (дерматолог) за лечение. Преди теста 2 седмици не трябва да си взимала антибиотици и лекарства.

2. Базов пакет тромбофилии най-евтин е в Майчин Дом. Има тема за тромбофилиите и как те влияят на бременността.

3. Б12, витамин д3, фолат, желязо  може в Майчин Дом или Бодимед. Хубаво е преди теста поне 7 дни без добавки.
Изследвания на щитовидна жлеза ако не са правени.
4. Кариотип в майчин дом или геника или клиника Малинов.

Систематизирам ти ги тук бързо, но може би ги имаше в някоя друга тема по-обширно и детайлно описани.


Последна редакция: нд, 12 май 2019, 17:15 от Mamunche

# 44
  • Мнения: 2 701
Какви са тези безумни идеи? Тези изследвания струват много. Стенограмата е едно от първите изследвания. На жените обикновенно се пускат хормони. Оставете докторите да решат какви изследвания са необходими.

# 45
  • Мнения: 36
Здравейте на всички момичета да ви питам дали може 7дни преди цикъл да се забременее

# 46
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте на всички момичета да ви питам дали може 7дни преди цикъл да се забременее

От сутринта 4 пъти задаваш този въпрос в различни теми.
Беше ти отговорено и ти продължаваш... Кое не разбра?

# 47
  • Мнения: 3
Здравейте нова съм в форума ... на 22.04 направих кръвен тест в АГ Селена беше 13,5 тогава имах и леко кървене беше около датата на мц от селената казаха че няма бременност но след няколко дена ми прилоша и отидох в спешен кабинет от там ми казаха че има бременност в втората г.с и казаха че трябва да пуснах пак кръвен тест пуснах ма другия ден но беше 3,5 казаха ми че е спонтанен аборт .. от тогава до сега правим постоянни опити днес или утре трябва да ми дойде но преди 2-3 дена имах раждиво зацапване .. сега имам обилно слуз и мисълта ми е дали може да има бременност също така ми се спи много постоянно .. благодаря за вниманието 💕

# 48
  • София
  • Мнения: 10 642
Във втора г.с. всъщност бременност няма. Товя е седмицата преди овулацията. Та няма как да видят бременнст във 2г.с.
Със стойност 13,5 е имало имплантация но толкова. На това му се казва биохимична бремменост (ембриона спира да се развива в мн. ранен стадий, още преди да може да се види на ехограф)

# 49
  • Мнения: 6 985
Във втора г.с. всъщност бременност няма. Товя е седмицата преди овулацията. Та няма как да видят бременнст във 2г.с.
Със стойност 13,5 е имало имплантация но толкова. На това му се казва биохимична бремменост (ембриона спира да се развива в мн. ранен стадий, още преди да може да се види на ехограф)
И аз към февруари имах биохимична ..предполагам че още се изчиства организма 😳
Успех другия път ❤

# 50
  • Мнения: 2
Ас правя опити от 4год имам един спонтанен аборт преди две години от тогава не се получава имам завишени пролактин и пия достинекс но нито не се случва

Момичета помогнете пия достинекс 1/2 седмично имам висок пролактин от една година но бременност не се получава док ми казва пиги до получаване на бременост някои от вас пил лие достинекс и имали резолтат

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 20:44 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт