МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 459
  • 789
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 39 759
Моля пуснете нова тема.

# 751
  • София
  • Мнения: 23 165
Здравйте, моля за помощ. С приятеля ми правим опити за бебе около 7 месеца. Миналата седмица бях на гинелолог и ни препоръча да направим спермограма. За съжаление резултата е лош - азооспермия.... Още сме в шок и нз какво да направим. Изследването е направено в лаборатория Рамус. Мислим да направим още едно за потвърждение, преди да преминем към последващи действия..
Моля ви кажете ми, азооспермията лекува ли се...и имаме ли шанс за естествено забременяване?
Какви специалисти трябва да посетим?
Благодаря предварително!
рамус не е подходящото място за спермограма.
изберете си някоя от клиниките за инвитро.
там хем ще ви направят читава спермограма, хем и ще ви обяснят доколко е решим проблема.

# 752
  • Мнения: 593
Здравйте, моля за помощ. С приятеля ми правим опити за бебе около 7 месеца. Миналата седмица бях на гинелолог и ни препоръча да направим спермограма. За съжаление резултата е лош - азооспермия.... Още сме в шок и нз какво да направим. Изследването е направено в лаборатория Рамус. Мислим да направим още едно за потвърждение, преди да преминем към последващи действия..
Моля ви кажете ми, азооспермията лекува ли се...и имаме ли шанс за естествено забременяване?
Какви специалисти трябва да посетим?
Благодаря предварително!
Задължително пуснете още една, но в репродуктивна клиника, а не в обикновена лаборатория. Ако наистина се окаже азооспермия, то тогава отидете на андролог. Той ще ви обясни какви изследвания да пуснете. Трябва да се разбере дали е обструктивна или необструктивна. Ако е обструктивна не е толкова страшно, просто има някаква обструкция по пътя на сперматозоидите. Ако е необструктивна, тогава е малко по сложно. Правят се генетични исзледвания, както и хормонални, за да се разбере от къде идва проблема.

# 753
  • Мнения: 399
Благодаря. Може ли да ми препоръчате клиника - четох хуабви отзиви за Надежда и Щерев.

# 754
  • София
  • Мнения: 23 165
и двете места са подходящи.
има и андролози там.
но която и клиника да изберете все ще са по-точни резултатите от рамус, и ще имате някакви насоки.

# 755
  • Мнения: 399
Благодаря ви за бързите отговори. Четох толкова много неща... И просто съм в някаква паника, никога не съм предполагала, че ще ми се сличи подобно нещо.

Имам още един въпрос, възможно ли е лошия резултат да е вледствие на притеснение или на малкия обем на пробата - 0.5?

Последна редакция: чт, 21 май 2020, 12:26 от AnMary

# 756
  • Мнения: 72
Всичко може, затова направете още една

# 757
  • Мнения: 804
Здравейте, да попитам някой от мъжете , дали е посещавал барокамера за подобрение, като допълващо лечение.

# 758
  • Мнения: 380
Здравейте, много се радвам за подкрепата, която си оказвате. Прочетох последната тема и ако може да дадете някакво мнение за нашите резултати, тъй като сме на консултация във вторник, а вече няма търпение.
Ще се опитам накратко д ви обясня моята предистория.
Опитваме от около 2г. и половина. Аз съм на 27, ММ на 31г.. Имах висок пролактин, който падна дори под нормата от няколко месечен курс с Достинекс. Моята гинеколожка каза, че не вижда проблем в лигавицата, имам овулация, даже последния път бяха 2 фоликула. Не съм правила все още цветна снимка.
По темата. Правихме СГ в неспециализирана лаборатория. ММ пи 2 мес. Профертил по нейна препоръка, но след това имахме др. проблеми и ги спря. Във вторник направихме нова СГ в Селена, като мислех, че нещата са се подобрили (ако може да се разчита поне малко на първата),подвижността се е влошила много, за разлика от другите показатели - според мен. Докторската ми ме обезкуражи като ни препрати към специалист, който да ни обясни какво да правим и "дали въобще може да се направи Инсе с тези резултати" Sad Направих му "бърканицата", за която бяхте писали и мисля да му приготвям и чай от магарешки бодил, бабини зъби и мурсалкски чай. Взех и Мака. Надявам се да има поне някакво подобрение. Забравих да добавя, че все още не е успял да откаже цигарите.
Приемам всякакви критики и съвети.
А това са двете СГ, какво мислите има ли някакъв шанс за подобрение, да търсим ли причини и с тези резултати, ако нямам запушени тръби какви са ни вариантите?




# 759
  • Мнения: X
Резултатите в неспециализирана лаборатория са винаги завишени. Там не разполагат с необходимата апаратура и специалисти за извършваме на адекватно изследване. Консултирайте се с репродуктивен специалист.

# 760
  • Мнения: 380
Предстои ни във вторник среща. Вторите са от спец. клиника

# 761
  • Мнения: 6 305
Според мен не са толкова зле нещата. Ако пуснете една микробиология, може и там да е проблема, предвид завишеното РН в едната СГ.

# 762
  • Мнения: 1 073
Di@ и аз смятам като geizer и Grumpy_Cat
Първо резултатите не са чак толкова зле, но PH-то е високо, второ обаче тези опити 2 години и половина, овенчани с неуспех, са определено за репродуктивен. Едно обикновено АГ нищо не може да направи кой знае колко.
Трябва си среща с андролог за ТМ и репродуктивен при теб. Има нещо някъде, може да е съвсем мъничко, но ви спира. Действайте и скоро,  стискам палци, ще се получат нещата ❤

# 763
  • Мнения: 380
Силно се надявах, че е от високия пролактин. Мисля след 1-2 седмици пак да го проверя, тъй като от 1/2 на седмица ми го намали ха на 1/2 на месец. Преди това често имах главоболие, което спря след Достинекс.
Имам час при Матев. Работи в Селена. Някакво инфо за него? АГ ни посъветва да се консултирам с него и той да ни насочи какво да правим от тук нататък.

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 12:11 от Di@

# 764
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Здравейте! При нас проблема е че след дълги години ,опити за бебе 4 инвитро опита се разделихме със съпруга ми.Сега имам нов партньор.Искаме да пробваме за дете,макар че шансовете за мен са много минимални.Интересува ме обаче ,че му пуснахме спермограма и искам да разбера според вас има ли проблем? Мисля,че има проблем в 2 от показателите.Може ли някой да коментира докато отидем на преглед.

Общи условия

Активация на акаунт