АГ Селена-19

  • 42 222
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 67
neli_bu, много полезна информация, благодаря ти!

Стана ми страшно приятно, когато прочетох поста ти, тъй като на фона на притеснението и параноята на доста жени в други теми, твоите думи са като слънчеви лъчи!

Извинявай за нелепия ми въпрос, но направиха ли ти клизма? Разбрах, че в Окръжна не правят преди естествено раждане, което ме шокира, и се чудех в Селена как е?

Явно с всички бременни е така. Изгледах всички клипчета за нормално раждане, изчетох всички теми, разпитах всички раждали и изпитвах огромен страх. Блаходарение на моя ангел д-р Красимира Чалова, няколко дни преди раждането бях много спокойна. По време и на цялото раждане ми вдъхваше такова спокойствие, увереност и позитивизъм, че с ръка на сърцето, казвам че още 10 пъти поне искам да родя, даже и без епидурална.
     Сутринта в 05:00ч. Като по чудо отидох сама до тоалетната и не се наложи да ми правят. Предполагам, че правят клизма, защото акушерката ме попита дали съм ходила по голяма нужда сутринта.
Бъдете спокойна и положително настроена. Това ще бъде най-прекрасният Ви ден и ще остане спомен завинаги в съзнанието Ви. А щом чуете бебчо да изплаче и да го сложат на гърдите Ви... няма с какво да сравниш това щастие! Леко раждане, здраво бебче и бързо възстановяване.

# 31
  • Мнения: 64
Казаха, че дават свещичка и не правят клизми.

# 32
  • Мнения: 22
neli_bu, много полезна информация, благодаря ти!

Стана ми страшно приятно, когато прочетох поста ти, тъй като на фона на притеснението и параноята на доста жени в други теми, твоите думи са като слънчеви лъчи!

Извинявай за нелепия ми въпрос, но направиха ли ти клизма? Разбрах, че в Окръжна не правят преди естествено раждане, което ме шокира, и се чудех в Селена как е?

Явно с всички бременни е така. Изгледах всички клипчета за нормално раждане, изчетох всички теми, разпитах всички раждали и изпитвах огромен страх. Блаходарение на моя ангел д-р Красимира Чалова, няколко дни преди раждането бях много спокойна. По време и на цялото раждане ми вдъхваше такова спокойствие, увереност и позитивизъм, че с ръка на сърцето, казвам че още 10 пъти поне искам да родя, даже и без епидурална.
     Сутринта в 05:00ч. Като по чудо отидох сама до тоалетната и не се наложи да ми правят. Предполагам, че правят клизма, защото акушерката ме попита дали съм ходила по голяма нужда сутринта.
Бъдете спокойна и положително настроена. Това ще бъде най-прекрасният Ви ден и ще остане спомен завинаги в съзнанието Ви. А щом чуете бебчо да изплаче и да го сложат на гърдите Ви... няма с какво да сравниш това щастие! Леко раждане, здраво бебче и бързо възстановяване.
Много хубава информация, наистина е успокояващо да прочетеш такова мнение. Дано при всички е така Simple Smile
А интересно ми е ако не е предизвикано слагат ли системи пак на всички , как е положението с окситоцин-а, не че имам против, просто ми е любопитно как се процедира.

# 33
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Дами, има ли сред вас пациентки на Амалиев младши?
Интересува ме как се уговаряте за планово секцио, той ли ви записва за датата. Понеже на мен ми каза, че няма нужда да ходя да се регистрирам в Селена преди секциото. Говорили сме само ориентировъчно за дата, не съм я решила още и не съм го питала понеже е рано. Но мислих, че ще ми каже да отида преди това до болницата, а той каза, че никой не ме задължава и че не се знае къде ще родя накрая (по спешност ако не съм в града, например).

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Аз съм при него, но съм в началото още, 14-та седмица, и съответно не сме обсъждали този въпрос. И на мен обаче ми е интересно как процедира с ражданията.

# 35
  • Мнения: 1 472
А доволни ли сте от Амалиев, как минават прегледите....аз все още съм без лекар, днес отпадна още един от вариантите ми и направо съм отчаяна...
Дали следи и разбира от по-проблемни бременности (тромбофилия)?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Да, доволна съм и като компетентност, и като отношение. Обиколила съм доста гинеколози (преди бременността), от него съм с най-добри впечатления.

# 37
  • Мнения: 1 472
Благодаря Козирогче,
Аз съм изненадващо разочарована от Даскалови, бях с намерението да се следя там, но не мога да опиша с 2 думи колко много ме отблъснаха, в момента, в който чуят, че си бил и при други специалисти (от рода на имунолог,хематолог) и им зададеш въпрос, очаквайки да ти се аргументират защо това е правилното и започва едно сърдене,  мръщене.....не трябвало да ходя на имунолог, те не разбирали..да си избера къде да ходя, не съм изпълнавала , каквото ми кажат, правила съм каквото си искам...а аз в крайна сметка си плащам , за да чуя мнение и аз да си реша дали ще изпълнявам....
Пример: фолиевата ми е над референтни при прием на 2табл.дневно, той ми казва ще пиеш 10табл.дневно е как ще пия 10 като стойностите ще идат в тавана - обяснение няма, е как очакват, че ще изпълнявам като за мен това са пълни глупости....направо съм без думи....

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
От Даскалов нямам лични впечатления, но мненията не са особено положителни. Най-обичам пък такива, дето поставят условия да не се търси друго мнение освен тяхното, според мен го правят от страх, че може да проличи че не са кой знае колко компетентни. Имах подобна случка със Станева, при която мислех да се записвам по ЖК - тя не позволявала пациентките й да ходят другаде! Аз пък държа да ходя при някой, на който имам доверие, тъй че...

# 39
  • Мнения: 1 472
Не им е никак приятно, но като оставят съмнение в пациентите няма какво да се сърдят....
Не можели постоянно да се доказват, това ми каза Даскалов...казах му, че не искам да ми се доказва, а да ми се аргументира, че е прав и аз да си тръгна с вътрешна убеденост, че няма да сбъркам,ако го послушам....
На всичкото отгоре на прегледа ми присъстваха 4 човека и всеки говореше през другия, пълна лудница беше...нито можеш да попиташ нещо, нито да чуеш какво ти се казва....влизат, излизат...за мен това не е професионално отвошение.

# 40
  • Мнения: 4 394
Уточнете за кой Даскалов става въпрос защото има и д-р Асен Даскалов в Торакс, мисля и да не се чудят мамите.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Като се каже Даскалови е ясно,че става дума за Васил Даскалов АГ и съпругата му Мели Даскалова ембриолог,с кабинет на Пещерско шосе.Пък и толкова самонадеян ,и арогантен може пак да е само В Даскалов.С годините все по-зле стават там нещата.Явно вече са ударили дъното.Преди 10 години нещата бяха много по-добре


# 42
  • Мнения: 84
Здравейте, искам да си направя профилактичен преглед в АГ Селена. С цито намазка, ехограф и т.н. Моля Ви, да ми препоръчате добър гинеколог, не акушер а гинеколог, който работи със здравната каса.
Поздрави.

# 43
  • Мнения: 16
Здравейте,искам да попитам дали някой може да ми препоръча добър лекар за  аборт по желание в АГ Селена?Бременноста е установена от моя лекар в 12г.с съм и искам да го махна. Малко късно се осъзнах...

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 13:35 от AnMary

# 44
  • Мнения: 2 050
Предстои ми операция след две седмици. Другата влизам за наблюдение. Ще ви следя.
Дават ли свиждания и допускат ли деца ? Можеш ли да излизаш от стаята ? Да вземеш кафе , примерно.. Около седмица преди раждането може би ще постъпя. Как е храната ? С диабет съм и ме интересува има ли опция за диетично меню. Скоро лежах във Ветрен, Бургас и там се съобразяваха.

Общи условия

Активация на акаунт