На море в Гърция 2019 - II

  • 50 960
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 216
Привет на всички.
Насочила съм се към Пелопонес и Елафонисос (ако изобщо е останало нещо за настаняване там). Планираме 11-12 нощувки. Да питам за Елафонисос колко нощувки са достатъчни за лежерна обиколка на плажовете? И за след това се чудя дали да се преместим на първото "пръстче" на Пелопонес, защото е по-близо или да търся настаняване в района на Мани. Отворена съм към всякакви идеи Blush Търсим живописни и спокойни плажове.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 902
Мерси за темата,Параход!Ние също ще открием по Великден Simple Smile с традиционно Йонийско.

# 32
  • Мнения: 799
Благодаря на всички за съветите. Под забавление за деца, нямах предвид, лунапарк или подобно, а крайбрежна по която може да се кара колело/тротинетка вечер, например. Ще се възползвам от съветите и ще се насочим към Милина, харесахме Marianthi, което се оказа, че не е точно в селото, но не е голям проблем. А през деня, вероятно ще отскачаме и обикаляме плажовете, които не са в селцето.

# 33
  • Мнения: 5 776
Скрит текст:
Привет на всички.
Насочила съм се към Пелопонес и Елафонисос (ако изобщо е останало нещо за настаняване там). Планираме 11-12 нощувки. Да питам за Елафонисос колко нощувки са достатъчни за лежерна обиколка на плажовете? И за след това се чудя дали да се преместим на първото "пръстче" на Пелопонес, защото е по-близо или да търся настаняване в района на Мани. Отворена съм към всякакви идеи Blush Търсим живописни и спокойни плажове.

За мен 2 дена за обиколка на Елафонисос са повече от достатъчно, Случвало се е да ходим от едната страна на Симос до обяд, слизане за хапване в селцето и после отиваме от другата страна, откъм къмпинга. Въпреки, че са близо, всеки има своя чар. Понякога отскачаме само до плажчето в самото село, за да не качвам колата на ферибота. От другата страна е плажът Панагицас, който аз харесвам много.

На самото пръстче плажовете са Пунда, който е много голям и красив, няма заведения, след него са Магано, който е подходящ за харесващите плаж със заведение, също един от любимите ми, после е Нерадзиона, на който също има заведение, но започват и камъните. В Неаполи плажа е отврат по мое мнение. Много по-подходящо е да отседнете в Мани.

# 34
  • Мнения: 18 268
На мен Мани ми е извън представите за лежерно обикаляне на плажове, защото се пътува доста тежко между тях. Уточнявам, че в най-южната част така и не слязохме. След Мани лежерно се чувствах, като обикаляхме плажовете на юг от Монемвасия - около Ксифиас.

Скрит текст:

# 35
  • Мнения: 10 965
Self Control,
колко дни ще прекарате на Елафонисос зависи от представата ви за почивка. Плажове за "обикаляне" няма, както ти е написала Мария, те са два (има и няколко малки, които са предимно за шнорхелинг), но какви само! Особено Симос, за който са писани суперлативи и публикувани снимки неведнъж, ще се въздържа Simple Smile
Тъй че заделете си колкото дни смятате да мързелувате на плажа, а в останалите обикаляйте Мани. И имайте предвид също, че честичко се случва да духа и това може да ви поразвали плажуването.

Иначе островчето е много малко, тип Амулиани, само с едно населено място и без особена местна култура и кухня. Там се ходи за плаж.

П.П. Ако не е останало хубаво и евтино настаняване на острова, такова може да се намери около Неаполи и Демоня на ръкава, фериботът е около 20 евро отиване и връщане за двама и кола и може да е по-удобно и изгодно дори ходене няколко дни подред.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 244
И за нас три нощувки на Елафонисос бяха повече от достатъчни. Но такъв вятър, какъвто ни издуха единия ден на Симос, никъде другате не ни е вяло така. Но още не съм отметнала нито един Циклад де Simple Smile
Но Симос, ох Симос, това ми е топ, връх и номер едно до момента за плаж в Гърция.
Преди Елафонисос изкарахме две нощувки в Плитра, което е приятно селце и горещо го препоръчвам. Има и много хубав плаж, даже са два.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 1 153
За Милина и аз силно препоръчвам Marianti и таверната към студиата. Наблизо има и хубави, закътани плажове, невероятно спокойно е,гледката на залеза от терасите е уникална и отношението на собствениците е все едно сте едно семейство.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 902
И нас ни отвя на пустия Симос,но бих се върнала с удоволствие!Помня,че в къмпинга имаше нелоши бунгала,могат да се проверят Simple Smile

# 39
  • Мнения: 18 268
На мен много ми хареса и Пунта срещу Елафонисос. Съжалявам, че никакво време не му бяхме оставили. Потъналият град е много интересен за шнорхелуване, има и доста черупки от морски звезди по дъното.

Редактирам се, защото бъркам Плитра с Пунта. До Плитра изобщо не успяхме да отидем, въпреки че ми беше в план-графика. А знам, че и там има потънал град. Най-известният обаче е Павлопетри между Пунта и Елафонисос. https://youtu.be/JAdwADZorso Това е филмът на BBC за него, има и доста кадри на околностите, ако на някой му е интересно.

Последна редакция: вт, 09 апр 2019, 13:29 от wild poppy

# 40
  • София
  • Мнения: 216
Оууу, много ви благодаря! Страшно сте ми полезни!
Голямо лутане пада тази година и нищо не мога да избера Sad В Кефалония ми остана сърцето и търся нещо подобно.

# 41
  • Мнения: 7 214
Параход, благодаря за новата тема!
Запис с Кефалония през юли, Сани през септември и разказ от о. Крит.
И така:
о.Крит, началото на месец април, 7 нощувки, 8 дни, разпределени по следния начин: 4 в Ханя и 3 в Агиос Николас.
Маршрути:
От София до Солун пътувахме с нашата кола. Оставихме я на паркинг до летище Македония .След това полет с Ryanair,  Солун-Ханя, където останахме за 4 нощувки.
Други маршрути:
Ханя-Ретимно
Ханя-Ираклио-Агиос Николас
Агиос Николас-Спиналонга
Агиос Николас-Ханя
Относно прибирането от о. Крит, по -точно Агиос Николас-София ни отне точно 10 часа от врата до врата, с два часа престой на летището в Ханя. Полет Ханя-Солун. Кола Солун-София.

Разходи:
Цена на самолетен билет Солун-Ханя: средно на човек по 29 евро с избор на място.
Паркинг кола летище Македония-Солун- 29 евро за 8 дни.
Изминати км на териоторията на Крит- общо 700км.
Разходи за бензин на територията на Крит- 50 евро.
Цена на наетата кола/ Suzuki/  от Ханя-70 евро за 8 дни.

Всички предварителни планове, които бях направила отидоха по дяволите.
Островът е доста голям и ако бяхме посетили това, което бях набелязала, щяхме да се убием от път.
Така и не мръднахме по на запад от Ханя. Плажовете Балос и Елафониси оставихме за друг път и обезателно когато и времето е по-топло, но пък в никакъв случай в разгара на лятото.
Решихме да се насладим на разходки, почивка и хубава храна.
Ханя много ми хареса, много различен гръцки град с атмосфера, малки прекрасни улички, напомнящи ми на Готическия квартал в Барселона.
Гърците се подготвяха усилено за сезона. Боядисват, изнасят маси, нареждат, работят...
Кухнята е малко по-различна от тази на която сме свикнали на Халкидики, но много вкусна.
На о.Крит Raki( ракия) е издигната в култ. Посрещат и изпращат с нея. Обикновено я сервират с десерта в малко шишенче, придружено от шотчета, преди да ти поднесат сметката освен, ако не си поръчаш в друг момент.
Пивка, вкусна и лека с аромат е. Признавам, че попрекалихме.
Много се разхождахме из Ханя, много ядохме и пихме Raki и не само.Smile.
Единият ден отделихме на Ретимно и Fortezza Castle/4 евро на човек/. Много приятно градче. Разходка през деня и вечерта се прибрахме за последна нощувка в Ханя.
На следващия ден трябваше да отпътуваме към Агиос Николас, където бях резервирала една единствена нощувка, а следващите две щяхме да умуваме къде да прекараме. Или да се върнем в Ираклио, или в Ханя.
Тръгнахме към Ираклио. Градът ми се видя по-зле и от Солун, затова решихме да видим само Кносос/15 евро на човек/ и да потеглим към Агиос Николас.
OMG. Агиос Николас толкова много ни хареса, че директно останахме за още две нощувки в прекрасния апартамент, който бях резервирала абсолютно напосоки в букинг и който горещо препоръчвам!
Almiros Sand Appartments e прекрасно обзаведен апартамент до страхотен плаж. Гледката от него е прекрасна.
На 1.8 км от центъра е. Вечер се прибирахме с такси/8 евро/, нямаше как, някой трябваше да се лиши от Raki, a никой не се нае...
Ако ме питате къде бих повторила на Крит от това, което видях, отговорът ми е: Агиос Николас.
Знам, че кой какво харесва е доста субективно. Зависи от моментно състояние, емоции, очаквания, време дори.
Това градче ме спечели завинаги.
Изключително чисто и подредено! С малки прекрасни улички. Във фейсбук се бъзиках, че критчани могат спокойно да дойдат и да оправят ”Графа”.
Горещо препоръчвам най-страхотната таверна евър!!!! Това е Karnagio.
Аз съм голям чревоугодник. Обичам хубава, вкусна храна в големи количества. Такъв свински стек ям за пръв път в живота си. Поднесен по атрактивен начин, около 40см дължина с гарнитура от свежа салата и пържени картофи/цена 14 евро за порция/...Думи нямам.
А какъв десерт донесоха за тримата преди сметката, прилагам към снимките.
Това е в общи линии. Няма да ви досаждам с много снимки. Пускам само няколко от Ханя, Кносос и Агиос Николас.
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 09 апр 2019, 13:53 от Фран

# 42
  • София
  • Мнения: 6 522
Ние пак на Евия т.г. с отскачане до Скопелос.

# 43
  • Мнения: 10 965
Ние пак на Евия т.г. с отскачане до Скопелос.
Ще сефтосаш фериботната линия Мандуди-Скопелос в темата? Stuck Out Tongue

# 44
  • София
  • Мнения: 6 522
Ние пак на Евия т.г. с отскачане до Скопелос.
Ще сефтосаш фериботната линия Мандуди-Скопелос в темата? Stuck Out Tongue
По-скоро с лодка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт