Парфюмни размисли и страсти - 225

  • 63 930
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 7 047
Чак се изненадах, че от толкова парфюми нямам нито един в златна бутилка. Тези със златна капачка не броя.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 496
Моите злата

Естествено, не са всички баш златни, къде капачка, къде течност.
Скоро май ще прибавя и един Дюпонт.

# 32
  • Мнения: 2 936
Любимото ми злато в бутилка и в пряк и преносен смисъл е Elixir des Merveiles. На второ място след него е 24 Faubourg Hermès, ако го броим за "златен". И с това списъкът ми се изчерпва. Simple Smile
Друго "злато" в бутилка което съм имала е  L`Or de Torrente. Мъчих дълго време едно 30 мл. бутилче и на края го размених. Уникална бутилка но със сока не се спогодихме. Не си падам по гурме парфюмите и в него розата ми беше прекалено ликьорена и сладка.
Имах и неуспешен опит с Кавали Голд  Mr. Green. Той направо ме нокаутира с ритник в носа. Стана ми лошо, щях да припадна. Гъст, тягостен, горещ, силно дървесен, сладникав, лепкав, мазен и задушаващ.
Направо останах потресена.  Sick
Несъзнателно избягвам златните бутилки, идват ми прекалено кичозни и правя асоциации с това  newsm48:
Скрит текст:
Благодаря за темата.

# 33
# 34
  • Мнения: 7 812
И аз нямма нищо златно , евентуално малко от Guilty .
Да питам за Velvet Vanilla на Mancera - имате ли отзиви ?

# 35
  • Франция
  • Мнения: 898
Вмъквам се с извънреден информационен бюлетин за феновете на Герлен, ако позволите Grinning

След като от началото на годината до сега марката лансира поредния си фланкър на Мон Герлен - Mon Guerlain Bloom of Rose, поредната "парижанка" - Imagine, поредната малка черна рокля - La Petite Robe Noire Velours, два абсолютни ориенталци - Bois Mystérieux и Encens Mythique, и три аква алегории - Coconut Fizz, Flora Cherrysia и Ginger Piccante... Със сигурност пропускам нещо. Обаче не се притеснявайте, уважаеми потребители, плановете за полугодието изобщо още не са изпълнени.

Какво предстои:

Нов фланкър на Шалимар през май - Shalimar Souffle d’oranger.
Нова малка черна рокля, този път плисирана - Ma Robe plissée, от 1 юни.
Поредният идеален мъж, при това як! (или охладен, както предпочитате) - L’Homme idéal Cool, още през май.
Eau de bain, не че някой се вълнува от тази серия - още през април, още през април.
Нов Absolus d’Orient през май - Cuir intense, с османтус и праскови. Тук се експлоатира особеното свойство на османтуса да дава едновременно прасковени и кожени нюанси, което е възхитително, но сме го виждали поне дузина пъти...
Иии (!) нов ексклузив от серията L’Art et la Matière - Embruns d’ylang през юни, на чудната нова цена на ексклузивите от 205 евро.

Заповядайте да се вълнуваме Sunglasses

# 36
  • Филибето
  • Мнения: 1 046
Йоан, Stuck Out Tongue Winking Eye
Наканих се да тествам La Vie est Belle en Rose Lancome . Хубава сладка роза, но доста ми заприлича на Rose Rouge Van Cleef  който си имам. Е, няма да доживея да се поливам с ЛВ Grinning
Много ми хареса на блотер Izia Sisley . Ще трябва да се напръскам и да реша, но много приятен.

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 15:21 от Chocolat_

# 37
  • Мнения: 4 429

Много ми хареса на блотер Изиа Сисли. Ще трябва да се напръскам и да реша, но много приятен.

Чуден е!

# 38
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 232
"Златните" ми любими парфюми са:
Noble Wood S.T. Dupont
Royal Amber S.T. Dupont
Lira Xerjoff

Златните капачки няма да ги броя, мързи ме Grinning

# 39
  • София
  • Мнения: 5 574
Хаха, Йоан Владимир, разбила си ги на пух и прах Герлен с цялата им креативност.  Rolling Eyes

Кажи какво ти е интересно на пазара (излязло или предстоящо)? (явно няма да е Герленско  Innocent )

А Кокосовата Аква Алегория дали я има за тест по нашите парфюмерии? Пробвал ли я е някой и как е като трайност, а и въобще?

# 40
  • Франция
  • Мнения: 898
Хаха, Йоан Владимир, разбила си ги на пух и прах Герлен с цялата им креативност.  Rolling Eyes

Кажи какво ти е интересно на пазара (излязло или предстоящо)? (явно няма да е Герленско  Innocent )

А Кокосовата Аква Алегория дали я има за тест по нашите парфюмерии? Пробвал ли я е някой и как е като трайност, а и въобще?
А, не е съвсем така Simple Smile Носят се слухове и намеци, че Герлен ще пуснат нещо по повод на 100-годишния юбилей на Мицуко, някаква модерна интерпретация, това ще ми е любопитно да го видя.
Иначе чакам да дойдат в Европа новите ексклузиви от серията Grand cru на Ланком и особено онова, което се представя като "смокиново сорбе" Heart Eyes
Чакам също да излязат и новите парфюми на Masque Milano.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
След дълга чуденка какви златни парфюми имам и дали въобще имам, се сетих, че имам профил във фрагрантиката, който се оказа добър помощник за тези златни бутилки. Grinning
Та, ето ги и моите златни съкровища:
Бронзовата богиня на ЕЛ, малко се разминават двата метала, ама нищо. Grinning
Baiser Vole Cartier
Passenger Cruise for Women S.T. Dupont - бяло и злато, класическа за мен комбинация;
Wonderlust Sensual Essence Michael Kors;
L'Eau D'Issey Absolue Issey Miyake;
Olympéa Intense Paco Rabanne;
Wanted Helena Rubinstein;
Modern Muse Nuit Estée Lauder;
Prada La Femme Intense Prada;
Girl of Now Elie Saab;

Общо взето повечето са с преобладаващи златни елементи, течностите си ги пропускам. Grinning

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 14:42 от sunattraction

# 42
  • София
  • Мнения: 5 574
О, 100-годишен юбилей на Мицуко, наистина можа да се появи нещо интересно за отбелязването!

П.С. А по Аква Алегориите и аз не си падам особено, но специално Кокосовата я заглеждах по разни сайтове (нали съм на вълна кокос). Повечето ревюта са за много крехка трайност обаче.

# 43
  • Мнения: 2 936
Йоан Владимир, обичам и с нетърпение чакам ревютата ти и определено ми липсват. Очаквам с нетърпение да ни запознаеш с новинките.
Че са се оляли Герлен е факт и коментара ти е точно в десятката, но аз да си призная без бой, очаквам Shalimar Souffle d’oranger и тайничко се надявам да ме изненада приятно. Rage На мен Shalimar Souffle ми лепна като перфектно скроена и ушита ръкавица и ще ми е интересн цитрусовият вариант. Все ще се намерят почитатели и за останалите N на брой фланкъри, те и на това разчитат, но някак олекват спрямо претенциите си.

# 44
  • Мнения: 548
Моля да ми препоръчате на Мансера някой летен и траен. Да има мед, пачули, шоколад, може цветя, не бели. И да е с огромен шлейф.Много ще съм благодарна. Чудя се за black candy.

Общи условия

Активация на акаунт