Любители на котки - Тема 132

  • 26 534
  • 768
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 715
IntRiGa_GirL, честита радост!

На Майки давахме половинка Дронтал, като имаше глисти. Другата половина - след 2 седмици. Явно от обувки хващат, да. При нас не съм пускала изследвания на всички и не съм давала нищо превантовно. Само около месец наблюдавах Simple Smile
Казват, че при налични глисти кожно обезпаразитяване не е достатъчно.
Не давам всеки месец.

Letisiika, аз бих опитала с варено месо с бульон, а не специална храна.

# 736
  • Мнения: 158
Привет на всички!

Нахлувам в темата, защото нямам много време за четене, тъй като бързо трябва да избера храна за 6 годишния ми котарак. Проблема с него е, че от 2 дни пишка по няколко капки и супер често, бяхме на лекар, гледа го на ехограф и видя кристалчета в пикочния мехур. Изписа му антибиотик, нишадър и хр. добавка. До сега е хранен само с висок клас суха храна (Orijen, Acana) и хич не одобрявам "лечебните" храни, които се предписват, тъй като съдържат предимно царевица, брашно и т.н. в огромни количества. Въпросът ми е има ли някой минал през това, с какво може да се храни котката освен с Роял канин или Пурина Уринари (и котарака хич не я одобри)? За сега съм се спряла на N&D QUINOA URINARY, но може ли количеството протеин в нея да навреди на състоянието?

За съжаление не получих адекватен отговор от ветеринаря с кои съставки лечебната храна на Пурина е пригодена за уринални инфекции, за да търся същото и в други храни.

Ние имахме същия проблем.Ветеринаря ни препоръча
https://www.zooplus.bg/shop/hrana_preporuchana_ot_veterinari/hra … hni_kamuni/580673
https://www.zooplus.bg/shop/hrana_preporuchana_ot_veterinari/hra … hni_kamuni/429532
Имахме притеснения дали ще ги яде и взехме малки разфасофки,но тя много ги хареса.

# 737
  • Варна
  • Мнения: 25 239
И аз давах Хилс един месец, после ветът каза да мина на обикновена висококачествена. Сега съм поръчала N&D от Стефанов, допадна ми описанието и съставът. През останалото време купувам Пуризон от Зооплюс.

# 738
  • София
  • Мнения: 4 714
Честито на Рафаела и Късметка!  newsm59
Intriga, и на теб честито! newsm51

Зуки Су, не мога да отговоря на въпроса в кои кисели млека има лактобацили/пробиотици/. И за мое съжаление. Sad
Но се радвам, че си взела решение да не даваш на Бенингс препоръчания ти лекарствен препарат. Peace Hug
Епилепсията по принцип е наследствено заболяване, може и да няма данни за наследственост, но е свръхвъзбудимост на част от мозъка. Характеризира се с припадъци,/загуба на съзнание/ излизане на пяна от устата. Това при хора. Болните лесно се научават да предвиждат припадака и да го овладяват с лекарства. Манифестира се в млада възраст. Да нямаш предвид болест на Паркинсон, при него има характерно треперене?

Много, много стискам палци, а Мърчо лапички за Бенингс. Heart Eyes Hug  

# 739
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Зуки Су, вземи второ мнение от ветеринар. Притеснително е, че при тези показатели докторът не ти е казал какво да даваш на Бегинс, а и не ти е дал срокове за мазилата. Не ми харесва тоя човек. Ако искаш да ти дам телефона на доктора на Нала, бил много добър.

# 740
  • София
  • Мнения: 8 348
Ей, изпуснах рождените дни на пухинките.
Да са ви честити, още дъъълги години да ви радват.

Аз бих давала добавки за уринарни проблеми и бих хранила само с консерви, ако мога да си го позволя.
Или с готвено, ако котето приема.

Моите двете са различнокифлести.
Сиси яде сурово месо, сега растет от сурова сьомга, консерви почти всякакви.
Всеки ден и давам месо.

Джджи неще сурово нищо и яде само един вид консерва.
Давам и каквото и харесва, през останалото време кара на гранули.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 25 239
Кетята яде феликс и фрискис, след като тотално ги беше отказала. Ами като събрах 15 консерви анимонда и катз, които не ще и ми писна да отварям и после да давам на кварталните котки, ѝ отворих един пауч фрискис - облиза го. Отворих феликс - ушите ѝ плющят. Еми... квото - такова! Като иска да яде боклуци - да яде!
Елена пък не яде никакви консерви и паучове, пилешко месо - в символични количества. Тя е основно на суха храна.
Ми не мога да се боря повече с котешки инати!

# 742
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
И нашият котарак беше на Хилс от горните линкове, че я хареса, хареса я, ама и тя е пълна с разни странни пълнежи. Да не говорим, че я купувахме от ветеринарите в малки разфасовки на егати цената. Оправи се обаче. Сега съм поръчала тази за още един месец: https://www.zooplus.bg/shop/hrana_preporuchana_ot_veterinari/die … suha_hrana/599096

Мисля, че я има и в Стефанов. Иначе тази, на която си се спряла е добра храна по принцип и може би ще е най-удачно да си вземеш нея, стига да яде патешко:)

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 14:49 от elhitza

# 743
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Гликоза, имаме още от Тридерм-а, а и не ни е казано колко да се мажем.
Предпочитам да си спестим мъките с къпането, но ако трябва... Мислех за боров или катранен сапун - да мием само раната, но не мога да го измисля как.
2 - 3 седмици се мажем - редуваме Тридерм и крем Здраве. Имаме само тънко герданче от нови косми. Поне раната не се разраства.
Сешоар - абсурд. Та той само като чуе прахосмукачката от другата стая и се крие.
Предишния ти пост ми беше много полезен. Само да го намеря и започвам с въпросите. Ще си редактирам този пост, да не са поредни, че ще ме изтрият.
Бегинс оцелее ли до началото на октомври - официално става на 20 години.
Риба обича. Рядко му даваме от консерва - било вредно за мъжките, казаха момичетата от темата.
Как се хваща епилепсия? Понякога трепери или гледа втренчено.
Можем се 2 - 3 седмици с Тридерм. Нямаме указан срок. Помниш ли вие с какво сте се мазали? И ние само на мазане ... хм...  Доктора я потвърди на око, на второ мнение се оказа прав, но колко е опитен?
Каквото купихме, по - назад съм дала снимки - изяде го както другата храна. Яде когато, колкото и каквото реши. Храненето ни е смесено - паучове и консерви (знам, че са вредни), варено, сега и лечебните ги изяде. Човешка храна - обикновено клюкарката (няма как човек да седне да яде и той да не провери какво), хапва по малко. Обича салам, пастет, кисело мляко, сметана за кафе.
За черния дроб - хапче Силмарина, за бъбреците - прахче Ипатикин.
Да, в началото като беше болен, нямаше проблем за хапчета, влизане в клетката и прилично поведение при доктора. Сега всичко това е битка.
Дано!
Вярвам, че вашите пожелания също го държат жив, колкото и наивно да е.
Зуки Су, не бях влизала в темата тези дни, извинявам се за късната реакция, защото скоро ще закрият тази тема, дано да успееш да го видиш този пост.
Проблемът на повечето лекари е, че сега нямат опит с мазането срещу микроспория, защото предпочитат инжекции - и наистина са по-добрър вариант за млади и здрави животни. Като лекувах Шишо, нямаше инжекции, препаратите не бяха достатъчно ефективни. Намерих контакт в катедрата по Микроспория на Института за ветеринарна медицина, и много добра ветеринарка ми помогна с лекарството, по поръчка, и ми даде съветите. Тя ми беше казала, да го изкъпя след като мине лечението, и да не го мажа твърде дълго, с този препарат беше две до три седмици, защото става хронично, и новата козинка не може да избие.
Не знам за тези лекарства които сега се прилагат, може би са по-качествени, но все пак, трябва да има някакъв срок, в който да се знае, че ще подейства. Иначе постоянното мазане, това си е отрова, все пак, и кожата е най-големия орган, чрез който всичко прониква в организма. За това мисля, че трябва да се знае колко да се маже, и после да се спре. Посъветвай се се някой по-възрастен и опитен ветеринар, ако знаете такива.
Мисля, че Института по ветеринарна медицина, сградата на ул. Славейков, това е улицата, която излиза към Пирогов, имат кабинет за прием да дребни домашни животни, поне аз преди няколко години ходих там, котката на брат ми имаше течение от очите, едно постоянно сълзене, изследваха го и дадоха два вида капки, но сега не знам. Беше отзад в двора, в самия Институт не е свободен достъпа.Там бяха доста компетентни, особено по заразните болести по животните, вкл. микроспорията. Провери дали все още поддържат този кабинет.
Къпането не е излишно също след последното третиране. Ако не търпи сешоар, нормално е, и моите също изпадат в ужас от такива неща, то може да пуснеш печка, такава с открити реотани даже ако имаш, от старите, е най-добре, и да го сложиш наблизо. Животинката усеща, че е добре на топло, и сам започва да се върти край нея и да се ближе.
За епилепсията - като котарака, вече доста стар, получи първия припадък, реших че умира, последни конвулсии, не знаех какво да правя, страшно беше. Падна на пода и започна да се тресе, опъва краката и беше като в несвяст. Заведох го на ветеринар веднага след това, там се опитаха да му правят кардиограма, въобще даже и не предположиха, че е епилепсия. После се повтори след време, и една позната ми каза, че при нея при кучето е имало също такова развитие, и че това е епилепсия, която може да се развие при възрастни животни.

# 744
  • Мнения: 3 732
Гликоза, прочетох те, благодаря ти!
Днес бях при докторката за Силмарина. Тя каза, че микроспорията ни е най - малкия проблем. По - важни са чернодробната и бъбречната недостатъчност. Дори и плешив, ние пак ще си го обичаме.
Аз съм за бой, че вярвам сляпо на стопанката му. Ти беше права - маже се пративогъбичното за определено време.
Днес ми се наложи да търся рецептата за Силмарилина. Оказа се, че тази за Тридерм-а е от 23.04 и на нея пише да се маже 10 дни. Тя не го е отразила и е мазан до днес, а аз съм в паника защо не растат нови косми.
За Силмарилина днес тя ми извъртя същия номер - грешно подадена информация. Обиколих половин Люлин да търся лекарството като навсякъде обяснявам, че търся точно това и не желая аналог. Накрая се оказа, че не е човешко и ветеринари го е дал.
Поне научих, че Силмарилина е с основна съставка от билката Бял трън. В лекарството с това име концентрацията е 7700, каквото и да значи. В най - силното човешко е 7100, на Валмарк.


Котьо, дай ми номера на доктора. Не обещавам, че ще използваме услугите му. Надявам се да убедя стопанката му, че е за негово добро още едно мнение.


Летисийка, ще си кажа мнението без да твърдя, че съм права. Търсете вашата истина.
От написаното съдя, че проблема е бъбречен. Ние сме на 19 години с бъбречна недостатъчност. Трябва да търсим лечебна храна с надпис Ренал - пак от писалите тук ми казаха.


Пуснах една тема в подраздела, не искам да натъжавам тази.


Данък от днес:




  

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 22:35 от Зуки Су

# 745
  • Мнения: 274
Честито IntRiGa! Моята ветеринарка ми препоръча да давам, всеки месец на Луси хапче за вътрешно обезпаразитяване (аз съм в 7 месец) , но ме е страх да не се натовари организма ѝ.
Моят съвет е - директно сменяй ветринаря! Ще съсипеш черния дроб на котето за няма и 5-6 години, ако го слушаш. По-добрият вариант е: всеки месец носиш изпражнения в клиника, на която можеш да се довериш (най-добре при познат вет), който изследва под микроскоп пробата и установява има ли яйца на хелминти и нужно ли е обезпаразитяване. С предния си котарак Марти процидирах така. За 15 години да съм му давал "Drontal Cat" 5-6 пъти, не повече... А най-добрият начин: купуваш си микроскоп, хващаш някой вет да те обучи и си правиш изследването сама. Моят микроскоп вече пристигна от AliExpress, сега остава да го занеса в клиника "Сана" (собственикът Жоро е един от най-добрите ветеринари във Варна, със стаж почти четвърт век) заедно с подходяща бутилка и да го изтормозя да ме научи как се разпознават яйцата. Като свърша гладуването, това ще ми е първата работа... Хубавото е, че може да прави и снимки (12 MP при 500-кратно увеличение), така че ако не съм сигурен, винаги мога да ги пратя на вета за второ мнение.

Нахлувам в темата, защото нямам много време за четене, тъй като бързо трябва да избера храна за 6 годишния ми котарак. Проблема с него е, че от 2 дни пишка по няколко капки и супер често, бяхме на лекар, гледа го на ехограф и видя кристалчета в пикочния мехур. Изписа му антибиотик, нишадър и хр. добавка. До сега е хранен само с висок клас суха храна (Orijen, Acana) и хич не одобрявам "лечебните" храни, които се предписват, тъй като съдържат предимно царевица, брашно и т.н. в огромни количества. Въпросът ми е има ли някой минал през това, с какво може да се храни котката освен с Роял канин или Пурина Уринари (и котарака хич не я одобри)? За сега съм се спряла на N&D QUINOA URINARY, но може ли количеството протеин в нея да навреди на състоянието?

За съжаление не получих адекватен отговор от ветеринаря с кои съставки лечебната храна на Пурина е пригодена за уринални инфекции, за да търся същото и в други храни.
Доколкото зная, разликата в състава на обикновените и лечебните храни е в редуцираното съдържание на магнезий в последните, както и в различното им pH. Освен това, колкото и да е качествена една суха храна, в нея има консерванти. Моят преден котарак Марти имаше същите проблеми (кристалчета в уретрата), след като направих грешката да го храня почти две години основно със суха храна "Arden Grange" със сьомга. Според мен, мини за месец-два на urinary паучовете на Royal Canin и Hill's Science Plan, а след като отзвучат проблемите - основно на качествени консерви. В ниско качествените храни има соеви заместители на месото, които са много богати на магнезий и спомагат за образуване на песъчинки. Освен това се старай не повече от половината консерви да са с риба, останалите - с птиче, агнешко, заешко, конско, кенгуру...

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 22:48 от V12

# 746
  • София
  • Мнения: 1 338
Това не е моя ветеринар. Посъветваха ме от там, където ги купих хапчетата. Изобщо не искам да го товаря. Кери е спокойна котка - яде, спи и ходи до тоалетна. Хари непрекъснато беснее и най-редовно е в коридора при обувките. Нямаме къду да ги преместим, а ми се иска. Най-вероятно от там ги е хванал. И ми е много жал, че се е мъчил Бог знае колко време и сигурно го е боляло коремчето.
За колка време след приема умират тея гадини ужасни?

# 747
  • Мнения: 274
Спокойно... Глистите не се усещат нито от хората, нито от котките. Принципно лекарството действа върху тези, които са се излюпили. Умират аз ден-два. Но винаги има и неизлюпени яйца, затова след 10-14 дни се повтаря обезпаразитяването. За обувките - ако нямате място за шкаф, вариант е найлонови торби, в които да ги поставяте и да ги слагате на закачалката, където котките не стигат.

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 23:44 от V12

# 748
  • София
  • Мнения: 8 348
Имам куче и не прибирам обувки, а ходя на място с много полудомашни, абе направо бездомни котки всеки ден. Не сме хващали глисти никога. Малшанс сте имали.

# 749
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Зуки Су, не виждам необходимост да убеждаваш когото и да било в ползата от второ мнение, просто отиваш само ти в кабинета с изследванията и питаш. Не е нужно да водиш котарака.
Ето номера на доктора: 0876 112 150 - д-р Додовски.
Голям късмет на котачето Бегинс пожелавам, много внимавайте с противомикотичните мазила, ползват се стриктно по указанията на ветеринаря.

Последна редакция: чт, 16 май 2019, 12:01 от Котьо

Общи условия

Активация на акаунт