Ketotarian – растително високомазнинно хранене

  • 10 593
  • 162
  •   1
Отговори
# 75
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Това, което намерих е свързано по-скоро с яденето на тези зеленчуци в суров вид, което при картофите и патладжанът е немислимо. За доматите малко съм учудена, но аз рядко ги консумирам в готвен вид. На практитка отравянето със соланин е нвъзможно, тъй като човек трябва да изяде над килограм-два сурови, та и покълнали картофи, което пак казвам е абсурд.
Вероятно при различни здравословни проблеми има непоносимост към този токсин, т.е. трябва да се избягва, за да не поддържа и стимулира симптомите. Наистина интересна тема. Simple Smile

# 76
  • Мнения: 7 737
Въглехидрати не ям от години, но килограмите ги свалих, след като спрях доматите, чушките и млечните

# 77
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Интересно, аз също в момента наблягам на краставиците. При мен най-вече заради ИР, недоказана. Само предполагам.
Млечните май са по-коварни, отколкото съм предполагала.

# 78
  • Мнения: 667
Подкрепям за млечните. С болка в сърцето ги обявявам за възпрепятстващи отслабването, поне при мен. Изпробвано е, не веднъж, просто ми е наистина трудно да ги изолирам от менюто.

# 79
  • Мнения: 725
Млечните определено са спънка. На мен лично единствено домашно или качествено кисело мляко, а също и зряло твърдо сирене  ( не повече от 20-30 гр ) ми действат добре и не ми пречат.

# 80
  • Мнения: 1 937
Аз от два месеца силно съм ограничила и се опитвам да избягвам изцяло млечните, като резултата е - 3кг. без други разклики в начина на хранене. Подуването също изчезна. За разлика преди бях като пристрастена към млечни и почти нямах хранене без тях.

# 81
  • Мнения: 725
Аз от два месеца силно съм ограничила и се опитвам да избягвам изцяло млечните, като резултата е - 3кг. без други разклики в начина на хранене. Подуването също изчезна. За разлика преди бях като пристрастена към млечни и почти нямах хранене без тях.
Би ли споделила какво е менюто и храненето ти като цяло...
Аз се боря  с тези 3кг вече почти година. Но трудно ми се получава, ту нагоре, ту надолу. Голяма борба и мъка.

# 82
  • Мнения: 667
О, точно прострастяване е и моето, с всичко ми вървят пустите му сирена и кашкавали... А, за борбата с 3-те кг, незнам какво да кажа Smile мъка не, ами нЕма такъв зор Sob

# 83
  • Мнения: 1 305
Лелеее, момичета благодаря, че споделихте!
Аз не ям месо отмного години. За сметка на това си похапвам доста млечни.
Напоследък качих малко килограми , а и заради други проблеми реших да спирам глутена...ами не свалих колкото очаквах като килограми.
 Замислих се за млечните..... мисля, че точно тях трябва да спра.
И доматите. Не си го обяснявам, ала не пречи да пробвам.
Simple Smile

# 84
  • Мнения: 9 152
Всички ли видове млечни?
Сирене, извара, йогурт?
А има ли значение количеството?
Имам една колежка, която почти само с извара ( добавя й плодове)  и йогурти се изхранва... и е слаба. Познавам и случай на хранене 90% от което е само чай ( различни видове ) и йогурт; жената е много слаба.

# 85
  • Мнения: 1 305
Всички ли видове млечни?
Сирене, извара, йогурт?
А има ли значение количеството?
Имам една колежка, която почти само с извара ( добавя й плодове)  и йогурти се изхранва... и е слаба. Познавам и случай на хранене 90% от което е само чай ( различни видове ) и йогурт; жената е много слаба.

Аз си мисля, че на всеки различно би повлияло спирането наопределена група храни.
Има хора, които леко преработват млечните, но има и такива, при които консумацията им значително затруднява метаболизма.
И , ако се спират, може би целия арсенал от млечни трябва да се ограничи.

Мен лично ме смущава финансовата страна на този въпрос...

# 86
  • Мнения: 667
За себе си знам, че изварата е най-безобидна, включвала съм я в диета и не съм забелязвала задържане на теглото, всичко останало ме блокира яко. Знам и пак продължавам, мисля, че тази необходимост е психологическа, насаждана от детството и от рекламите ако щете. Колкото и смешно да звучи, ми е втълпено, че имам нужда от тези продукти и посягам към тях в магазина.

# 87
  • Мнения: 1 305
За себе си знам, че изварата е най-безобидна, включвала съм я в диета и не съм забелязвала задържане на теглото, всичко останало ме блокира яко. Знам и пак продължавам, мисля, че тази необходимост е психологическа, насаждана от детството и от рекламите ако щете. Колкото и смешно да звучи, ми е втълпено, че имам нужда от тези продукти и посягам към тях в магазина.

Тука подкрепям с две ръце:и за изварата, и за втълпяването на тема млечни продукти.
Аз за себе си съм установила, че наистина не ми влияят добре : дори от кисело мляко ми се образува еди бял филтър върху езика и усещане за топка в гърлото....
Обаче напоследък от всякъд излизат някакви статии на тема вредността от млечните, че в един момент реших, че си внушавам, че ми действат зле.....

Но ето: от днес смятам да коригирам и ще докладвам и аз за резултати

# 88
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Аз от миналата седмица не ям млечни и също ще споделя след време какви са резултатите. Но пък и комбинирам с други методи. На мен млечните, тъй като се слузообразуващи, ми образуват газове и ме боли корем от тях. По-скоро това са различните видове кашкавали, от кисело мляко и сирене не ми се получава така.
Серендипити, имаш предвид, че идва скъпо да се храним само растително ли?

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Дренките към горските плодове ли спадат?

Общи условия

Активация на акаунт