GoT 34 ПОСЛЕДЕН СЕЗОН - Нищо не е вечно

  • 16 190
  • 767
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 8 578
Обратното е. Поне в книгата. Джон е копие на Нед и Старките, като цяло. Катлин и на това се дразнеше, че нейните деца не приличат толкова на баща си(с изключение на Аря), а Джон - да.
В сериала е по-различно естествено. Няма как да намерят актьори, които да си приличат чак толкова много.
Май само аз не съм фен на Нед Старк.
Много фатални грешки допусна, а след като показаха и някои неща от младостта му- съвсем не го харесвам.
И така ли се погрижи за Джон? Прати го да става Нощен страж. Ужас.
Като премълча истината пред жена си, подложи и Джон, и Кейтлин на доста голямо изпитание.
Кейтлин от сериала щеше да запази тайната, според мен.
Поставих се на нейното място и си представих ситуацията.
Хиляди пъти предпочитам да знам, че отглеждам опасен наследник на трона, отколкото да живея с мисълта за изневярата на съпруга си и да виждам в очите на детето, очите на другата. Отделно, че Джон въобще не прилича на Нед, че поне малко да се понася положението.
Ами лъжата, че е убил най-добрия боец и всъщност се превръща във фалшив герой.
А това, че премълчава кой е Джон въобще по принцип.
Ще кажете, пази мира.
А как запази мира, когато писа на Станис за децата на Церсей.
Това с Лиана не го разбрах. Те май не са се познавали.


Не съм казала, че щеше да го заобича, но поне нямаше да го вижда като забежката на мъжа си. Мисълта за самата изневяра на Нед е една от главните причини да не търпи Джон.

Според мен, освен всичко друго, омразата на Кейтлин е пазила допълнително Джон. Как би изглеждало да приеме радушно доказателството за изневяра на мъжа си?
Страхът за сигурността на всички, щеше да я направи достатъчно хладна, но поне нямаше да мрази.
И щеше да вярва повече на съпруга си.

# 661
  • Мнения: 3 730
Добре де, само аз ли прочетох първото изречение на така наречения спойлер:
Цитат
this is not in order since he just told me the things that happened as they came to his mind.
В смислов превод - нечии свободни съчинения по картинка.

# 662
  • Вестерос
  • Мнения: 38 410
Ако са верни спойлерите от 3 епизод,
Скрит текст:
значи ще гледаме сапунка. Особено частта с бременната Дани. Нали уж разбира, че е бременна, пък не можела да има деца??? И айде Джон жени се за друга. Изобщо не ми харесаха. Дано са грешни, поне половината.
може сцената с двамата да е преди тя да разбере

# 663
  • Мнения: 279
Добре де, само аз ли прочетох първото изречение на така наречения спойлер:
Цитат
this is not in order since he just told me the things that happened as they came to his mind.
В смислов превод - нечии свободни съчинения по картинка.

Означава, че събитията може да не са в реда, в който се случват. Издайникът  Grinning предава  онова, което му дойде в ума първо. Но според него всичко е по сценария.

# 664
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Джон много прилича на Нед, нищо, че в сериала всички разправят, че не приличал.

# 665
  • Мнения: 19 314
 от този спойлер единственото свястно нещо е че
Скрит текст:
Теон ще умре заради Бран
. Всичко друго могат да го изтрият с гума. хеле пък
Скрит текст:
реакцията на Дани при събуждането

# 666
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Още една теория за спиралата на КнН:

Спиралата е символ на Децата и КнН подрежда разчленените тела в спирала, re-create-ва спиралата като акт на богохулство срещу създателите си.

Много е възможно спиралата да е ключът към унищожаването му! Нашите дано да вденат, че трябва да подредят нещо в спирала, щото не ги виждам изобщо.

# 667
  • Мнения: 3 730
Означава, че събитията може да не са в реда, в който се случват. Издайникът  Grinning предава  онова, което му дойде в ума първо. Но според него всичко е по сценария.
Аха. Много достоверно.

# 668
  • Мнения: 8 578
А той как е гледал епизода?
Някой от екипа ли е?

# 669
  • Мнения: 5 129
Ей, аман от спойлери Joy
Една седмица остава до най-епичния епизод в историята на телевизията, как пък няма да си развалям кефа със спойлери...

# 670
  • Мнения: 3 435
Ей, аман от спойлери Joy
Една седмица остава до най-епичния епизод в историята на телевизията, как пък няма да си развалям кефа със спойлери...
Не знам как има хора с такова търпение и без грам любопитство ! Аз например не мога,  по - интересно ми е , когато знам и знам какво да очаквам, че иначе много рев и сълзи. Обожавам и на книги и на филми, да ми се казва какво има , в противен случай чета или гледам финала и тогава почвам началото. Joy малко съм странна и откачена , даа..

Аз пък лично, много харесвах Нед Старк, заради качествата му, но за жалоост .... много се разочаровах, че нямаше поне малко инстинкт за самосъхранение и да направи всичко - да каже истината и т.н ., на подходящите хора в подходящия момент и сега нямаше да ги има половината събития и напразно убити хора и страдания !!

# 671
  • Мнения: 1 466
Тирон и Варис трябваше да ги сдухат, защото сюжетът на книгите е орязан в сериала.
В книгите Варис играе за фейкЕгон, а не за Дани.
Тирион пък изманипулира въпросния фейкЕгон да нахлуе във Вестерос със Златната дружина. Ариан Мартел се опитва да направи съюз с фейкЕгон. Драконът на Дани пък изгори жив брат й - т.е. Дани едва ли ще има Дорн на своя страна, а фейкЕгон ще го смята за враг.
При Мартин ще й е много трудно във Вестерос въпреки трите дракона и ще бъде написано логично. В сериала тя идва с невиждана сила, но трябва да губи позиции, за да се стигне до предвидения край. И Тирион, и Варис го отнесоха като характери заради това.
Дани също много рязко я спуснаха по нанадолнището. Или е глупава, или е ненормална. Изведнъж стана такава. Написали в скриптовете за битката за Мирийн, когато се връща от дотракския плен, че е много променена и Тирион е направо уплашен от нея  - и вече край - Дани е нов човек. И това го пише само в скриптовете. Аз в 7 сезон не можах да я позная - направо отврат. Сега в 8 това продължава - себична, самовлюбена, агресивна. Направо ме уби като каза, че водела "войната на Джон", защото била влюбена в него. Рязко затъпя.

# 672
  • Мнения: 8 578
Нед до край си следваше принципите и това му коства главата. И аз го харесвах, не очаквах да го убият. Голям шок беше докато гледах. Първите 4 сезона ги гледах наведнъж е се пазех от спойлери. После и книгите прочетох. Сега обаче искам да знам какво ще стане и чета наред. Нещо не ме кефят обаче за 3 епизод.

# 673
  • Мнения: 3 435
Сетих се още нещо и май наистина трябва да преговоря предните сезони!
1. Казаха, че дома Таргариен всичките са с бели-платинени коси. Защо тогава Джон е с черна коса , това не мога да си обясня, а уж е наследство !
2. Не мога да си обясня , как така Регар е брат на Денерис, когато тя не е била родена и дефакто е нейн чичо според мойте представи .. тя нали имаше един безумец , който добре , че хал Дрого го уби с течно злато по главата , така се зарадвах , че тоя неблагодарник умря !!!! Това наистина не ми се връзва с тез братя ... малко пояснение ?

# 674
  • Вестерос
  • Мнения: 38 410
Аз Нед го възприемах за главен герой и като ги убиха бях в шок! Бях почнала и първата книга,но още в началото и в нея като го убиха пак бях хахха. За червената сватба вече си знаех,бях прочела обсъждане и не се изненадах като четох книгата.

Общи условия

Активация на акаунт