Кой поставяте на първо място - половинката или детето/децата

  • 8 260
  • 334
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 496
Сирен, нека пожелателните неща да ги оставим за времето, когато са факти. 

Бианка, отново да попитам: ако новият партньор е "свестен" и детето не желае да живее с него, решението е в пращането на детето на бащата (и дано бащата да не е също с нов "свестен" партньор, с който детето също не се разбира), за да остане майката с този "свестен" партньор?

# 241
  • Мнения: 18 983
Не, решенията са много. Всеки си избира. Аз сега гледам по много по-различен начин на всичко, свързано с развод. На всичко.

Иза, дори слагаш свестен в кавички, явно за теб това е невъзможно Simple Smile Но колкото и да ме питаш, ако не ти дойде до главата, какво ти пука Simple Smile

# 242
  • Мнения: 17 416
Iris04, ако се разведеш, разбираш ли? Ако.

# 243
  • Мнения: 21 744
Това не е ли много страшно - да кажеш на детето си - аз оставам с Х., ако не желаеш - върви при баща си?...

# 244
  • София
  • Мнения: 10 629
Хаха, ще му кажеш, ако баща му го иска... Щото синът иска да живее с баща си, обаче онзи му казал, че няма как да стане, имал си майка.
😄 😂

# 245
  • Мнения: 18 983
Много е страшно да поживее с баща си? Нали и той му е пълноправен родител?

Аз не съм имала желание и сърце и се поболях навремето заради големия ми син и другите му роднини. Защо се мъчих? Някой да го е оценил?

# 246
  • Мнения: 30 802
Това не е ли много страшно - да кажеш на детето си - аз оставам с Х., ако не желаеш - върви при баща си?...

Страшно е само хипотетично и с поглед в бъдещето. Същото нещо, в ситуация, може да се получи хармонично. Точно затова си чета сега- когнитивните ни слабости и идеи, и невъзможността да предвидим реално едно решение колко ще е страшно и колко всъщност може да се окаже съвсем ОК.

Иза, какви пожелателни неща - говоря на базата на това, което имам сега като реализирани деца плюс някои неща около намирането на доходи, които успях да свърша, защото новият ми мъж донесе и нов поглед, и нови идейки.

# 247
  • София
  • Мнения: 12 374
Изхождам от това, че майката, докато е отговорна за детето си, трябва да прави най- добрите избори за него- и като социален статус, и като възпитание, и икономически.
Всички изхождаме от тази позиция, просто в реала нещата не се случват по този начин - за жалост, доста често.

В примера за сина, който не иска да види и досега майка си, доведеният баща на пръв поглед нямаше кусури. Само на пръв обаче. Ходила съм у тях и помня как ми настръхваше косата от него. Беше тип военен (не истински) и много държеше момчето да не се разглезва, държеше се с него като с редник. Майката - една много влюбена, силно заслепена гъска, реши, че той нали е мъж, по ги разбира тия работи (бившият й съпруг беше художник уонаби, а синът се беше метнал на него). Предполагам, че за едно по-самоуверено, по-силно физически и психически момче, подобен възпитателен метод нямаше да се отрази толкова зле. В този случай обаче, тийнът беше (все още е) нежна душа: пишеше стихове, рисуваше, абе артистична душа. С доведения баща имаха жестоки сблъсъци и майката неизменно заставаше зад мъжа. Е, изкараха криво-ляво, но след това порасналото момче прекъсна всяка връзка с нея. Говорим си чат-пат по темата, като аз давам съвет да й прости. Не заради нея, тя не ме интересува, но заради самия него. Той обаче се чувства предаден и досега - тя е избрала онзи кретен навремето и толкоз.

Има неща, които едно дете - впоследствие възрастен, не може да забрави и прости. Знам, че във вашия розов, подреден свят такива гадости не се случват, ма ги има.

# 248
  • Мнения: 14 987
В този случай майката е направила лоша преценка.
Показала е непознаване на детето си.
Показала е липса на характер, неумение и неспособност за диалог с него, за всушване в нуждите му. Предполагам, че и преди развода си, е била не съвсем адекватен родител. Само предполагам.
И аз зная доста такива случаи.
Но не трябва да обобщаваме.

# 249
  • Мнения: 4 496
Не, решенията са много. Всеки си избира. Аз сега гледам по много по-различен начин на всичко, свързано с развод. На всичко.

Иза, дори слагаш свестен в кавички, явно за теб това е невъзможно Simple Smile Но колкото и да ме питаш, ако не ти дойде до главата, какво ти пука Simple Smile
Кавичките са цитат в случая на дума, употребена от теб.
Друг е въпросът, дали за мен е "свестен" партньор, който приема да изпратя детето си при баща му, за да съм с него на тази цена.

 
Хаха, ще му кажеш, ако баща му го иска... Щото синът иска да живее с баща си, обаче онзи му казал, че няма как да стане, имал си майка.
😄 😂
Бащата може също да е открил любовта на живота си и детето да не я приема или пък тя да не го иска.

В българския език, Сирен, бъдеще време се използва за събития, които предстоят да се случат. Та, в този ред на мисли, ако ще ми говориш за факти, използвай съответното глаголно време и не ми разказвай, какво ще е след 5 години.

# 250
  • Мнения: 18 983
Да, така е, но Таис, ти наистина изтъкваш само лоши примери, а ето самата ти не си жертва на такъв, майка ти е попаднала на свестен човек Simple Smile

# 251
  • София
  • Мнения: 10 629
Иза, открил я е, да, но това не е причината да не иска детето си. Припината е, че ще му пречат на секса.

# 252
  • Мнения: 18 983
В моя случай големия ми син живее изцяло при баба си и дядо си. Не пречи с нищо на баща си, който почти за постоянно е в чужбина вече. Именно това беше най-гадното - цялата борба не беше дори за да живее детето с баща си, а за да не живее с "чужд мъж"

# 253
  • София
  • Мнения: 17 922
Аз пак идвам с чуденката какви са тия деца, които така лесно се манипулират или биха казали "не" от чист егоизъм. Аз също съм благодарна на моята майка, че се е допитвала до мен как се чувствам в компанията на даден човек. Никога не си е представяла да ми натресе някого прсто ей така. Аз, от своя страна, още на 9-10 бях осъзнала, че уикенд татко не е никакъв татко. И не е имало нужда някой да ми говори против някого и да ме настройва (нито единият от родителите ми не го е правил).

Така че, пак ще кажа- децата не са малоумни, че да блеят просто така за контра или ако са, то не сте си свършили работата.

# 254
  • Мнения: 4 496
Иза, открил я е, да, но това не е причината да не иска детето си. Припината е, че ще му пречат на секса.
Мда, сексуалният живот като основен аргумент в избора на приоритети и живота на децата.

Кетчър, точно.

Общи условия

Активация на акаунт