Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 468
  • 787
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Никой ли не забеляза, че в спалнята е протекло.
Може да е просто обикновен мухъл от конденз Simple Smile
Поправям се - на скицата си пише "Застроена площ на апартамента", така че вероятно е апартамент. Това, че е по-ниско от 2,50 м., не значи нищо. Една позната - брокер в далечната 1991-1992 г. беше ходила на оглед в строена по времето на соц-а къща в полите на Витоша и каза, че височината на етажите е към 1,80-1,90 м.

Попеа, то може да има 5 ъгъла, ама 5-те кьошета  са едни в София, други няма. То и затова едните са 5-те кьошета, а другите - са "малките 5 кьошета".
То според брокерите има и "Мадарска" баня и "Заимовия" парк, ама к`во да се пра`и, аз като оптимист, ще кажа, че положението може да става и по-лошо.

Аз забелязах теча, но това нещо се оправя. Иначе помещенията са, предполагам бивши тавани, спалните и кухнята са по ~ 10 кв. м. и малко. Ако не бях на тези години, и ако имах парите, естествено, етажът без асансьор хич нямаше да ме притесни. Терасата е чудесна, а си в центъра на София и Лозенград. Тази част на Лозенец ми е една от любимите.

Ако скицата е издавана след 1990, може да пише всичко, а ако са преустровали тавани, вероятно е издавана след 1990. Еднофамилна къща в полите на Витоша може и да е изобщо без строителни книжа, малко ли има такива, от преди 1989-та, но многофамилна кооперация на това място с апартамент с такава височина от преди 1989 граничи с невъзможното. Това са били ателиета най-вероятно или тавани за творческа работа, около нас е пълно с такива, а след 1990-та са преустройвани и узаконявани, нямам идея как, то в периода между 1990-2000 можеше на практика всичко.
Да, обаче в обявата пише, че е от частно лице, така че в случая поне брокерите са невинни Smiley

Мястото като цяло е супер, но конкретното място е шумно, а конкретният имот има сериозни минуси. Не бих дала толкова пари за тавански имот на 6 етаж без асансьор, независимо на каква възраст съм.

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 16:42 от Анонимен

# 151
  • Мнения: 25 737
Никой ли не забеляза, че в спалнята е протекло.
Може да е просто обикновен мухъл от конденз Simple Smile
Мххм, по ъглите на тавана, да...може и на Мармот акото да е, ама надали...

# 152
  • Мнения: X
Никой ли не забеляза, че в спалнята е протекло.
Може да е просто обикновен мухъл от конденз Simple Smile
Мххм, по ъглите на тавана, да...може и на Мармот акото да е, ама надали...
Няма причина кондензът да не е в ъгъла на тавана, защо мислиш, че не може да е там? Може да е навсякъде, където има термомост и темп разлики.

# 153
  • Мнения: 25 737
Скрит текст:
Никой ли не забеляза, че в спалнята е протекло.
Може да е просто обикновен мухъл от конденз Simple Smile
Мххм, по ъглите на тавана, да...може и на Мармот акото да е, ама надали...
Няма причина кондензът да не е в ъгъла на тавана, защо мислиш, че не може да е там? Може да е навсякъде, където има термомост и темп разлики.
Защото съм виждала и течове и те са такива на пръв поглед.

# 154
  • Мнения: 9 777
Попеа, според мен таванът е преустройван преди 1990 г. - виж тапетите и гипсовите корнизи в хола, това си е стил "преди 10 ноември". Не знам сега как изглеждат скиците/чертежите, но тези от преди 10 ноември са точно с такъв технически щрифт. Означенията - стар зид, нов зид говорят, че това е проектът за преустройство. При такова преустройство не се променя обикновено изначалната височина на помещенията, затова и са по-ниски.Това са само разсъждения, естествено. Важно е какво пише в документа за собственост, ако са си дали труд да си извадят констативен нотариален акт. И какво е положението с кадастъра, че там, ако не са нанесли обекта, бая пари и време ще отидат за оправяне на кашата.
И според мен си е теч от покрива, но е точно над тях, новите собственици, ако се намерят такива, ще си го оправят.

# 155
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
Никой ли не забеляза, че в спалнята е протекло.
Може да е просто обикновен мухъл от конденз Simple Smile
Мххм, по ъглите на тавана, да...може и на Мармот акото да е, ама надали...
Няма причина кондензът да не е в ъгъла на тавана, защо мислиш, че не може да е там? Може да е навсякъде, където има термомост и темп разлики.
Защото съм виждала и течове и те са такива на пръв поглед.
А, това е така, може и теч да е, имах предвид, че и кондензът изглежда по същия начин и не е ясно какво е. Не че конденз е хубаво нещо, де Simple Smile Така или иначе, това чудо е недоотоплено при всички положения, и сметките за отопление ще са сериозни.  

мандаринка, няма начин остъкляването на терасата да е от преди 1990 - виж дограмата,  и затова си мисля, че чертежът, на който тя фигурира вече остъклена (за разлика от останалата част от терасата), е правен след 1990-та и цялото  преустройство е след 1990-та. То може и да си пише от кога е, ама не са го снимали.

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 17:04 от Анонимен

# 156
  • Мнения: 2 681
Последен етаж не бих купила.
Вижда се теча в спалнята.
А и едната спалня е преходна от хола.

# 157
  • Мнения: 25 737
Може да се оправи теча, разбира се.
Аз бих купила последен етаж, но да е ново строителство и изградено по най нови технологии, с гаранция на строителя и т.н.
6ти без асансьор не е за всеки.

# 158
  • Мнения: 969
Продавачката е чаровна русокоска Simple Smile

# 159
  • Мнения: X
И аз забелязах теча, вижда се ясно. Като собственик, поправял наскоро покрив заради много сериозен теч (течеше водата като все едно е пусната чешма), последният етаж е нещо, което не бих си причинила. Безкрайно хубаво е никой да не тропа отгоре, имам прекрасна панорамна гледка към Витоша, но ужасът, че може да се случи отново си остава. И аз мисля, че Angel_wing е продавачът и ако е така - ще се радвам да се включи с по-конкретни коментари за имота.

# 160
  • Мнения: 13 187
Последен шести етаж без асансьор и за ремонт - вижда ми се висока цената.

# 161
  • Мнения: X
освен това, това е някакъв таван с не знам какъв статут, защото на скицата на дневната пише, че е със светла  височина 2,38, което е под всякакъв норматив за жилище, та вероятно е със статут на ателие.
Според кадастъра(2017г) тази сграда е на 5 етажа, като 1-ви са гаражи.
Това са тавански стаи, които не фигурират като етаж (6-ти).
Скрит текст:

Аз забелязах теча, но това нещо се оправя.
Този теч е от компрометиран комин, който трябва да се изгради наново.
(събирам материал за наръчник за комини) Simple Smile
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 22:36 от Анонимен

# 162
  • Мнения: X
Доста грозна сграда, но аз съм претенция, като ще давам пари...

Вярно в хубавата част на Лозенец, ама на не особено приятно място. Апартаментчето е дупка, замаскирана леко, с теч, парите не са малко за квадратурата, сградата е неособено симпатична. Ако съм аз - твърдо не. А да, забравих етажа и липсата на асансьор (а принципно не ползвам). Не, не, не. Апартамента има само недостатъци, освен квартала, ама за тази цена ще си отлежи.

# 163
  • Мнения: 817
Лъки, това е за теб.

# 164
  • Мнения: 969
...
Този теч е от компрометиран комин, който трябва да се изгради наново
...
Мале-мале! Експертиза братче! Направо да бута комина и бодне един от ТЕЦ Simple Smile!

Общи условия

Активация на акаунт