Някой има ли проблем с вестибуларния апарат? Тема 3

  • 28 322
  • 491
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 159
И в чуждестранните сайтове пише че дълготрайната замаяност е симптом на Лабиринтит, само не съм сигурна дали е възможно човек да има лабиринтит но слухът му да си е на ред. Между другото ето го клипа който споменах , в коментарите има стотици коментари които се излекуваха за по-малко от седмица.https://youtu.be/QxZ8_2J9QS0

За жалост нищо не разбирам
аз го преведох чрез Гугъл преводач, взима се зелен кокос , нарязва се кората (както е показано на клипа) поставя се в буркан от 2 литра и се пълни с вода, поставя се на място в хладилник в който няма други храни , и стои 4 часа , след тези 4 часа , трябва да се изпие водата за един ден. И така се повтаря , най-дългия възстановителен период който прочетох беше на един мъж , който се излекува за месец, останалите за по 3-4 дена.

# 76
  • Мнения: 295
И така: професор Едрев унг ми каза, че проблем с ушите нямам и да търся проблемът във врата. За мое успокоение ме надочи към доц. Широв в ИСУЛ отоневролог. Той каза мениер друг път, според него проблемът е във врата. Прати ме при др. Дамянова физиотерапевт. Тя ме натисна тук там и аз по едно време подскочих. Оказа се захапан нерв между 1 и 2 прешлен. Отшипа го и да ви кажа 2 дена се родих. Изчезна замайването. Лошото е, че май настинах после и се възпали и се върна пак. Сега пия противовъзпалителни и правя нагревки на физиотерапия, за да се успокои мястоти и да го намести пак.

# 77
  • Мнения: 159
И така: професор Едрев унг ми каза, че проблем с ушите нямам и да търся проблемът във врата. За мое успокоение ме надочи към доц. Широв в ИСУЛ отоневролог. Той каза мениер друг път, според него проблемът е във врата. Прати ме при др. Дамянова физиотерапевт. Тя ме натисна тук там и аз по едно време подскочих. Оказа се захапан нерв между 1 и 2 прешлен. Отшипа го и да ви кажа 2 дена се родих. Изчезна замайването. Лошото е, че май настинах после и се възпали и се върна пак. Сега пия противовъзпалителни и правя нагревки на физиотерапия, за да се успокои мястоти и да го намести пак.
Захапан нерв ? , но това боли много , ти имаше ли болки в врата ?

# 78
  • Мнения: 295
И така: професор Едрев унг ми каза, че проблем с ушите нямам и да търся проблемът във врата. За мое успокоение ме надочи към доц. Широв в ИСУЛ отоневролог. Той каза мениер друг път, според него проблемът е във врата. Прати ме при др. Дамянова физиотерапевт. Тя ме натисна тук там и аз по едно време подскочих. Оказа се захапан нерв между 1 и 2 прешлен. Отшипа го и да ви кажа 2 дена се родих. Изчезна замайването. Лошото е, че май настинах после и се възпали и се върна пак. Сега пия противовъзпалителни и правя нагревки на физиотерапия, за да се успокои мястоти и да го намести пак.
Захапан нерв ? , но това боли много , ти имаше ли болки в врата ?

Имах през цялото време в тила и ми казваха, че боло стрес

# 79
  • Мнения: 105
И така: професор Едрев унг ми каза, че проблем с ушите нямам и да търся проблемът във врата. За мое успокоение ме надочи към доц. Широв в ИСУЛ отоневролог. Той каза мениер друг път, според него проблемът е във врата. Прати ме при др. Дамянова физиотерапевт. Тя ме натисна тук там и аз по едно време подскочих. Оказа се захапан нерв между 1 и 2 прешлен. Отшипа го и да ви кажа 2 дена се родих. Изчезна замайването. Лошото е, че май настинах после и се възпали и се върна пак. Сега пия противовъзпалителни и правя нагревки на физиотерапия, за да се успокои мястоти и да го намести пак.
Захапан нерв ? , но това боли много , ти имаше ли болки в врата ?

Имах през цялото време в тила и ми казваха, че боло стрес
А къде работи тази д-р Дамянова?

# 80
  • Мнения: 295
И така: професор Едрев унг ми каза, че проблем с ушите нямам и да търся проблемът във врата. За мое успокоение ме надочи към доц. Широв в ИСУЛ отоневролог. Той каза мениер друг път, според него проблемът е във врата. Прати ме при др. Дамянова физиотерапевт. Тя ме натисна тук там и аз по едно време подскочих. Оказа се захапан нерв между 1 и 2 прешлен. Отшипа го и да ви кажа 2 дена се родих. Изчезна замайването. Лошото е, че май настинах после и се възпали и се върна пак. Сега пия противовъзпалителни и правя нагревки на физиотерапия, за да се успокои мястоти и да го намести пак.
Захапан нерв ? , но това боли много , ти имаше ли болки в врата ?

Имах през цялото време в тила и ми казваха, че боло стрес
А къде работи тази д-р Дамянова?

Медицински център Дженерали на Дондуков 79

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Здравейте и от мен. От 15 години си имам световъртеж. И аз днес бях при моята отоневроложка, защото от 2-3 седмици имам по-силен от търпимото световъртеж. Прегледа ме, и по нейно мнение трябва да направим консулт и с неврохирург. Освен, че си имам световъртеж от вестибуларен произход (BPPV)имам и две хернии на врата и жестоко ошипяване установени с ЯМР миналата година. Та дано и аз като Danka444 да се освободя вече от този ужас.
Danka444 дано не ти се връща никога.

# 82
  • Мнения: 105
Здравейте и от мен. От 15 години си имам световъртеж. И аз днес бях при моята отоневроложка, защото от 2-3 седмици имам по-силен от търпимото световъртеж. Прегледа ме, и по нейно мнение трябва да направим консулт и с неврохирург. Освен, че си имам световъртеж от вестибуларен произход (BPPV)имам и две хернии на врата и жестоко ошипяване установени с ЯМР миналата година. Та дано и аз като Danka444 да се освободя вече от този ужас.
Danka444 дано не ти се връща никога.
При мен се оказа че всичко е от двете хернии на врата. И аз от 5 години съм със световъртеж но беше поносимо от 4 месеца е ад.Болките във врата са много силни сковани крайници.Неврохирурга каза че още може да изчакаме с операцията.Само незнам докога ще издържа психически. В момента пия антидепресанти но не усещам ефект.

# 83
  • Мнения: 295
Здравейте и от мен. От 15 години си имам световъртеж. И аз днес бях при моята отоневроложка, защото от 2-3 седмици имам по-силен от търпимото световъртеж. Прегледа ме, и по нейно мнение трябва да направим консулт и с неврохирург. Освен, че си имам световъртеж от вестибуларен произход (BPPV)имам и две хернии на врата и жестоко ошипяване установени с ЯМР миналата година. Та дано и аз като Danka444 да се освободя вече от този ужас.
Danka444 дано не ти се връща никога.
При мен се оказа че всичко е от двете хернии на врата. И аз от 5 години съм със световъртеж но беше поносимо от 4 месеца е ад.Болките във врата са много силни сковани крайници.Неврохирурга каза че още може да изчакаме с операцията.Само незнам докога ще издържа психически. В момента пия антидепресанти но не усещам ефект.

С операция ли се оправя товя? Какво точно представлява, какво правят? И как да разбирам херния на врата? Какъв е проблемът с прости думи?

# 84
  • Мнения: 2 069
Здравейте и от мен. От 15 години си имам световъртеж. И аз днес бях при моята отоневроложка, защото от 2-3 седмици имам по-силен от търпимото световъртеж. Прегледа ме, и по нейно мнение трябва да направим консулт и с неврохирург. Освен, че си имам световъртеж от вестибуларен произход (BPPV)имам и две хернии на врата и жестоко ошипяване установени с ЯМР миналата година. Та дано и аз като Danka444 да се освободя вече от този ужас.
Danka444 дано не ти се връща никога.

Преди около 10 години на мен ми откриха 7 шипа на гръбначния стълб + прищипан нерв, не мога да кажа точно на кои прешлени бяха. Много ме болеше гърба, не можех да си стоя дълго време на краката и понякога изпусках това което държах с ръцете. Пратиха ме на физиотерапия за 10 дни + няколко вида лекарства. След нея имаше малко подобрение. Тогава ЛЛ ми препоръча да правя каланетика. Като започнах не беше лесно, много болеше, но пък с времето освен, че болките в гърба изчезнаха и силата в краката се върна,  оформих и стегнах мускулите.
Мисълта ми е някой някаква гимнастика препоръчвал ли ти е?

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 586
galq7946 от 10 години съм на антидепресанти точно заради този световъртеж. Не знам от какво се обостри сега тази гадост Rage. Мен не ме боли врата чак толкова. Да ви кажа предпочитам да ме боли, отколкото да имам световъртеж.
Sollsoll никаква гимнастика не правя. От 20 годишна имам шипове във врата, даже като го установиха тогава, се учудиха, че на такава възраст може да имам шипове. Но не са ми създавали проблеми. Сега усещам от време на време, че ми изтръпва лявата ръка. Иначе по два пъти в годината ходя на рехабилитатор, обикновено при смяната на сезоните. Прави ми лазер, електротерапия, масаж и до следващия сезон съм ОК. 

# 86
  • Мнения: 2 069
И на мен рано ми ги откриха на около 27 години, но от тогава чак толкова зле не съм била както бях тогава. Сега ако ме заболи или се схвана веднага започвам пак с каланетиката.

# 87
  • Мнения: 28
Здравейте, и аз се записвам при вас в групичката. На 36г. съм, живея в Германия. От сигурно около 6м. съм със световъртеж, чиято причина и до ден днешен търся. През февруари изкарах грип и по мой спомен малко след него, може би 3 седмици, се започна едно замайване следобедите с тъпа болка в тила, все едно съм на лодка. Мислех, че е синузит, понеже имах и задна хрема, ходих на УНГ, изписа ми антибиотик и уж се оправих. Мина месец и кризата се повтори, започна с месечния ми цикъл, замайването започваше от сутринта. Като легнех, чувствах, че потъвам. Схващаше ми се и вратът. Тогава започна да отшумява като че от самосебе си, но не премина съвсем. От тогава почти всяка сутрин се събуждам с махмурлук. Вървя по коридора и все едно сънувам, все едно че съм на няколко чаши вино. Ушите ми шумят постоянно, от сутрин до вечер. А интересно, че замаяността преминава следобед. Вратът ми отзад е скован, най-вече отдясно. Дясното ухо от време на време ме пробожда. А пред дясното око почти постоянно виждам едни сиви плаващи точки.
Много се промених покрай тази история, направо психясах. А лошото е, че покрай мен са натоварени и психически мъжът ми, децата ми и моите близки. Станах и по-затворена. Иначе в магазини влизам, но не издържам дълго на шумотевица.

В Германия ме пратиха директно на психолог, казаха че имам мигрена от стрес. Там правих ЯМР на шийни и излезе, че имам само една мини протрузия на ниво С3-С4 плюс изгладена шийна лордоза. Ехография на всички коремни органи и щитовидна-наред.
Сега съм в България и направих всевъзможни кръвни изследвания. ТСХ и хормони на щитовидна в норма, кръвните са ми наред. Единственото, което излезе, че женските ми хормони, най-вече естрадиол са много много ниски, та се налага хормонална терапия.
Невроложката изкара, че съм с вегетативна дистония. Скенер на глава и доплер бяха наред. Изписа ми куп успокоителни растителни хапчета и сиропчета, мидокалм и неолексан, но ги взимам отскоро и не усещам ефект.
Започнах и процедури физиотерапия, вратът ми се поотпусна, но замайването и шума в ушите още си ги имам, днес даже ми бяха заглъхнали и двете уши. Утре мисля да ходя на отоневролог. Единствено ЯМР на глава не съм правила, на него дали ще се види какво се случва с ушите ми или трябва друг вид снимка?
Много дълго стана, за което се извинявам. Heart

Последна редакция: нд, 04 авг 2019, 19:52 от Sofia Arnaudova 628816

# 88
  • София
  • Мнения: 1 272
София, може да имаш проблем със средното ухо. Така както описваш, след грипа може да са се бъгнали евстахиевите тръби, оттам се създава отрицателно налягане в средното ухо, а то пък влиея върху вътрешното, където е вестибулара.
Моята съвет е да отидеш на УНГ( питай дали имат тимпанограф). Обясни за връзката грип-синус-евстахиева тръба-средно ухо-вътрешно ухо. Много е вероятно да е това.

Сподели, моля те, каква физитерапия правиш за врата.
И изобщо пиши тук развитието на сагата ти.

Успех!

# 89
  • Мнения: 28
София, може да имаш проблем със средното ухо. Така както описваш, след грипа може да са се бъгнали евстахиевите тръби, оттам се създава отрицателно налягане в средното ухо, а то пък влиея върху вътрешното, където е вестибулара.
Моята съвет е да отидеш на УНГ( питай дали имат тимпанограф). Обясни за връзката грип-синус-евстахиева тръба-средно ухо-вътрешно ухо. Много е вероятно да е това.

Сподели, моля те, каква физитерапия правиш за врата.
И изобщо пиши тук развитието на сагата ти.

Успех!

Luna, едва ли са синусите, уж ги гледаха... Странното е, че тази замаяност е най-вече сутрин и преминава в мигрена едностранна със схващане на врата отдясно към рамото и плешката, понякога и челюстта ми се схваща. Възможно е да е някой нерв или да са няколко болести накуп, една от друга отключени. И това състояние ми се обостря все около и по време на цикъл или овулация. Изобщо мистерия. На физиотерапията ми пускат ток в горната част на гърба, правят ми пак там масажи с ултразвук и ударно-вълнов масаж с един уред пак там около плешката към врата, където се схващам.
Ще пиша пак утре след прегледа. Hug

Общи условия

Активация на акаунт