Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 260
  • 733
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 7 849
Старите мушкатки и новите винки

# 121
  • Мнения: 2 869
Страхотен двор и цветя, направо приказка!

# 122
  • Мнения: 1 478
Част от мушкатата ми започнаха да съхнат, сякаш да загниват. Нв знам какво да правя. Поливам ги един път в седмицата, но сякаш почвата им е постоянно влажна. На юг са. А мушкатата ми на изток и на голям пек са супер и образуват все нови цветове. Преди три седмици ни удари голям град и доста от листата бяха надупчени, за цветовете да не говорим.
Подхранвам ги и с тор. Според вас какъв е проблема?

# 123
  • Мнения: 7 849
Мога ли да си завъдя клематис от вече голямо растение? Не искам да купувам бебе, защото искам точно определен вид - теменужения цвят с 4 листа. А купих нещо, което цъфти във вишнево и има 6 цвята Joy

# 124
  • Мнения: 2 869
Здравейте момичета! Търся сингониум Neon Robusta
https://i.pinimg.com/564x/52/66/e4/5266e48b1145704f28ca554bce76f58f.jpg
Много моля, ако някой е виждал да сподели.

# 125
  • Мнения: 18 542
Ако не намериш и си готова да рискуваш с покупка от ибей
https://www.ebay.co.uk/itm/183839215521

Последните ми попълнения /вече ми се изчерпва светлото мястото за цветя, ще трябва да взимам лампи за тъмните ъгли/  Laughing


Philodendron Micans


Scindapsus Moonlight


Epipremnum pinnatum - Monstera Karstenianum
само две листенца за сега, но с потенциал  Heart Eyes

Монстерата я взех от този Етси магазин

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 13:47 от Миоки

# 126
  • Мнения: X
Здравейте! Чета темите и се уча на много нови неща Simple Smile Пиша, защото не знам какво да правя с едно цвете, което имам от тази Коледа, а именно  розова коледна звезда. В момента изглежда така:
Чета, че трябва да се подрязва. Едни подрязват април-май, други август-септември. Не знам защо на моята все още има розов цвят. Идея си нямам какво да я правя

Не намерих тема за това цвете. Ако има съществуваща тема, може ли да поставите линк? Simple Smile

# 127
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
нищо недей да правиш.
ти си една истинска късметлийка - обикновено не оцеляват даже до Коледа.
Simple Smile радвай се на цветенцето и късмета си, а тя си знае работата - я за Коледа, я като моя сървайвър за Великден пак ще те зарадва.

# 128
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Момичета, моля за помощ. На терасата ми петунийте лепнат целите, заразили са и теменужките, които умряха, а и по другите листа има петна. А за капак има и гъсеници, които ядат игликата и каквото им падне. С какво да пръскам? Една година така взех препарат от специализирана аптека и уморих и гадинките, и цветето. Препоръчайте ми препарат или лечение.

# 129
  • Мнения: 7 247
От няколко дни се радвам на първите ми цъфнали петунии.Следващите от "джунглата" няма да видя-ще отсъствам дълго и затова сега съм като "малко дете"  пред играчки Wink

Някои листенца жълтеят, може ли да е от многото дъждове? или нещо друго?Благодаря!

# 130
  • Мнения: 18 542
Честито Simple Smile
Да, възможно е от преполиване да се получи жълтеене на листата.

# 131
  • Мнения: 2 869
Миоки, честити нови красоти! Една фитония от мен:
https://i.pinimg.com/564x/0f/b4/da/0fb4da7e471c87df59d95f771e4eb379.jpg

# 132
  • Мнения: 18 542
Благодаря!
Аз имам едно такова подобно растение (Hypoestes phyllostachya), ама хич не върви добре. Листата му са едни такива "хрупкави" и жълтеещи, а влажността ми напоследък е доста висока и пак.
Приемам всякакви съвети за отглеждане.

# 133
  • Мнения: 2 224
Как жълтее? Виждат му се жилките и около тях е по-светло ли?

# 134
  • Мнения: 18 542
Да и като цяло става жълто и като го дръпна леко, се отскубва от стеблото. Някои освен жълтеенето имат и покафеняващи изсъхващи части.

Общи условия

Активация на акаунт