Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 444
  • 733
  •   1
Отговори
# 285
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
не виждам хубаво, но ми се струва, че и надолу има живот.
изсъхналите листенца изглеждат препечени, сякаш са били обърнати към прозорец със силна пряка светлина.
по-издължените и светли части се получават когато няма достатъчно светлина. те са и най-склонни да изгорят от малко по-силно слънце.
пресади в малко по-голяма саксия. малко, не повече от 1-2 см в диаметър и не дръж на тъмно.

Simple Smile успех

# 286
  • Мнения: 9 776
Надолу няма живот определено. На тъмно е, затова е изцуляло /кой я е измислил тая дума.../, права си. Ако пробвам да почистя загиналото отдолу, после какво? Просто така да го бодна в пръст ли? Знам, че не се поливат много тези цветя, и не съм. Направо се чудя на себе си как съм на път да го уморя, даже почти съм успяла, пфу.

# 287
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
ако наистина е черно и меко стъблото надолу нямаш кой знае какви полезни ходове. Sad

извади го, почисти загнилото до здраво и сложи в чашка с вода.
може и да покарат корени, но силно се съмнявам.

защо на снимката не си личи да е загнило?

# 288
  • Мнения: 9 776
Да не изгние съвсем във водата? Не личи наистина, но аз го усещам - като го бутам и се движи много лесно в пръстта, ако го дръпна и ще излезе. Да не би пък да е просто изсъхнало се чудя. Ще го дръпна. Тъй или иначе е на умиране, а може пък да има шанс.

# 289
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
чакай.
извади го с пръстта и опитай да разтрошиш и свалиш пръстта без да дърпаш стъблото от корените.

# 290
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ето го и моят хибискус:
Скрит текст:

# 291
  • Мнения: 9 776
чакай.
извади го с пръстта и опитай да разтрошиш и свалиш пръстта без да дърпаш стъблото от корените.




За съжаление май е изсъхнало. Корените са бели и сухи. Идеи?

# 292
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
лист хартия и чаша с вода.
връзваш листа на отвора натака че да не мърда.
правиш дупка в средата и бодваш там твоята хубавица.
водата да стига до остатъците на коренчетата, но не и до стъблото.
чакаш и от време на време ни информираш.

нещо такова

# 293
  • Мнения: 9 776
Действам. А дано.
Благодаря, че се отзова!

# 294
  • София
  • Мнения: 5 883
Аз искам да си хвана дафинов лист. Някой има ли опит с това. По морето, където почивам има много и навсякъде. Една баба продава хванали се резничета и мисля да си купя. Но в саксия ли да го държа или направо да го сложа навън. Зимата дали ще му е добре?

Мидко, моят хибискус е същият, утре може да го снимам да го видиш.
Лавровото го дават, че издържа до -12-13, в сливенско спокойно можеш да пробваш Sunglasses

Момичета, може ли за малко помощ? Дали мога да спася това цвете от загиване?


Знам си аз, че не мога да ги огледам точно този тип китки, обаче са ми толкова красиви...
Към върха има живот още, но не знам какво да го правя.
Някакъв сукулент е това, препоръчвам да го извадиш, да махнеш загнилото,  да засадиш в 50:50 пръст- пясък и да не поливаш поне седмица. Ако се съвземе, поливане само при напълно изсъхнал субстрат. Постепенно привикване към силна светлина и след това максимално излагане на слънце на изложение юг - изток.

# 295
  • Мнения: 9 776
Благодаря, момичета! Топнах остатъците от корените във вода. Не знам дали ще излезе нещо от цялата работа, зависи от степента на изсъхване. Яд ме е на мен. Но каквото стане.

# 296
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 729
Благодаря, момичета! Топнах остатъците от корените във вода. Не знам дали ще излезе нещо от цялата работа, зависи от степента на изсъхване. Яд ме е на мен. Но каквото стане.
Извади го от водата. Смеси пръст и пясък (повече пясък) и го постави отгоре. Не го поливай. Аз (тук ме е срам да си призная) понякога не ги поливам с месеци. По-добре суша, отколкото влага. Така ме научиха тук. Сестрата на мм(не мога да запомня какви ще да са ни роднинските връзки по български! По италиански е просто , всички са cognati и няма начин да сбъркам) е много веща по китките и от нея знам така. При мен действа . Успех!
Гледам и Елица ти е дала същият съвет!!!!

# 297
  • DE
  • Мнения: 9 068
Утре ще ви снимам моя дафин, огромен стана. 2-3 години не мърдаше, после полудя и сега расте супер. Свекървата ми го донесе от Гърция малко дръвче около 40 см. и аз го посадих до блока, имах малка градинка. Сега вече е до средата на първия етаж Crazy Blush
Цялата махала си бере Grinning

# 298
  • Мнения: 6 880
Утре ще ви снимам моя дафин, огромен стана. 2-3 години не мърдаше, после полудя и сега расте супер. Свекървата ми го донесе от Гърция малко дръвче около 40 см. и аз го посадих до блока, имах малка градинка. Сега вече е до средата на първия етаж Crazy Blush
Цялата махала си бере Grinning

До колко падат температурите през зимата?  Не се ли поврежда от студа?

# 299
  • DE
  • Мнения: 9 068
Не е много студено в Пазарджик, а и той е близо до блока, на завет е, вероятно има значение Thinking Никога не е мръзнал, на повече от 7 години е.

Общи условия

Активация на акаунт