Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 994
  • 727
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
Като стана дума за пръскане, аз друго се чудех - как се парфюмирате с различни неща, а обличате същите връхни дрехи?
Аз нямам толкова якета и палта колкото парфюми пръскам ( за тест или собствени) и забелязах,че  от гардероба ми започна да излзизат всякакви музи, аури и скандали, но като на боен тепих, а не на празничен парад.
Благодаря за този коментар, направи ми деня.Heart
Аз не пръскам на връхни дрехи. Може би поемат леко, но никога не е нещо страшно. Обаче пък нямам много термоядрени скандалоподобни бомби и не мога да съм меродавна.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 06:53 от Анонимен

# 211
  • Мнения: 1 111
В Сефора са заредили новия Шалимар. Започва ударно с горчиви портокали ала детски сироп, които след десетина минути изчезват. Нямам вкъщи за паралелен тест първото суфле, но в базата си за мен двата аромата са идентични. Трайност два часа.

# 212
  • Мнения: 652
Хораааа, пак съм отнесена от вихъра от парфюм! Ама омръзна ми... само трупам някакви бутилки, които фъсна 2-3 пъти и толкоз. Ужас значи! Flushed

Този път е https://www.fragrantica.com/perfume/Paco-Rabanne/Olympea-Legend-54324.html
Може би, трябва да започна от там, че някога, преди мнооого време, когато излезна първообразът, бях абсолютно полудяла по него. Само че тогава бях в един много странен период, в който си бях наложила абсолютното вето, докато не изпръскам един /не от "колекцията", само един имах изобщо/ парфюм, да не купувам втори. И така се измъчвах доброволно сума ти време, лелеях, сънувах, жадувах и т.н. тази Олимпия.
Докато не ме стегна шапката, отмених всички лимити, и се взехме щастливо влюбени.
Още си имам малко от него, дори и цветът му е леко потъмнял, но ароматът си е същият. Нося го изключително рядко, но имам топли сантименти към него.
По едно време вкъщи се подвизаше и Интенз версията, която ползваше... мъжът ми. Joy Оттогава не я понасям, защото той буквално се къпеше в това нещо.
После се нароиха някакви Лежер истории, но аз лежерни версии на парфюм никога не пробвам. Това за мен си е един голям, неонов, сигнален надпис - воднист бълвоч. Може и да не съм права, но знам, че съм.
Та, когато видях, че има и Легендарна версия, просто бях сигурна, че нещата вече съвсем са се оплескали и е най-добре да се подминаваме взаимно.
Обаче нали Дяволът и скуката... миналата седмица беше изтипосан на отделен щанд (?) /е, не е щанд, но не се сещам за думата/, и аз реших да пръсна на блотер. Брееей, хареса ми! Душа, ходя, душа, ходя, и все повече ми харесва. Нищо, ама нищичко общо с която и да е друга Олимпия, абсолютно различен парфюм. Даже ми е чудно, че е излезнал като фланкър.
Днес го пробвах и върху себе си - пръснах скромно само на китките и зад ушите. Щях и още, ама продавачката беше пред инфаркт и реших да й спестя тормоза. Rolling Eyes
Да, харесва ми и то много. А даже нямам обяснение защо. Супер странен, супер синтетичен, супер сух... наистина много странен аромат. Абсолютно съм убедена, че няма да стане хит, даже най-вероятно ще изчезне съвсем скоро поради непопулярност.
Отдавна съм аут от художествените описания и нито искам да ги правя, нито да ги чета, но ако трябва да асоциирам с нещо Легендарната Олимпия, то е суха морска сол. Изсъхнала и кристализира върху скалите.
Или сух, много сух, солен пясък, препечен от слънцето.
Ароматът е едновременно сух и горещ, но някак чист и свеж, без потни истории. Ако трябва да асоциирам с някой друг, то е Червеният чай на Булгари, който незнайно защо придоби почти колекционерска цена, ама това е друга тема. Не са същите, не са и подобни, да не се бъркат нещата... просто ми носи усещане за него.
Освен сух е и кисел /ама че парфюм, а Grinning/, но май само аз го виждам така. Според отзивите във фрагрантика, е изключително сладък. Rolling Eyes Изобщо не знам за какво приказват тия хора, казвам ви. Ако това е супер сладък парфюм, то аз съм английската кралица, шахът на Иран и т.н.
А най-любимият ми коментар е в руската фрагрантика, където е представен като "солена слива". Тука щях да умра на място просто!
Предстои ми почти пустинна ваканция и мисля, че адски много ще й подхожда този аромат, но пък съм нагласила сума ти бутилки за тогава, та ще изчакам да се появят отливките за продажба и ще си взема една първо. Пък после, каквото такова.

# 213
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
И аз минавам да се отчета, че днес влезнах в една парфюмерия случайно и още по-случайно питах дали имат новата Олимпея, Олимпия, или както всеки си го казва.😃 И, о, чудо, имаха я (аз не я видях на рафта) и веднага ме попитаха дали искам да ми пръснат, а аз скромничко отговорих, че и на блотер става. Пръсна ми момичето и първото ми душ, както се изрази Аризона, отнесе ми главата...в хубавия и сладък смисъл на думата.....мирис на домашно хубаво сладко, истинско! А аз имам огромна слабост към домашното сладко. Душих, душих, сладичко, сладичко, зъб да те заболи, обаче ми харесва. Мушнах го в чантата И сега го вадя иии-ооо-ааа-ууу, ароматът още повече ми харесва, но ми напомня на някакъв друг аромат, познат ми е, но не се сещам кой.
Мирише ми на захаросани сливи, на домашното сладко, което споменах, на сладко от кайсии и сливи, нещо леко карамелено, всичко примесено с леко солна нотка, но нищо натрапчиво и дразнещо. Носът ми е объркан и не мога да различа всички миризми, но знам, че този парфюм ще е мой и ще го нося с най-голям кеф.
Забележка - прекалиш ли с пръските обаче, има почти 100 %-това вероятност да те заболи глава, да ти стане лошо и да си спечелиш адски неодобрителни погледи от околните.😬😬😬

П.с. Питах половинката на какво познато му мирише, че аз така и не успях да се сетя, та той уцели от раз - на МЕД, усещам мед сред всичките други сладки прекрасности!😍😍😍

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Да споделя, че от няколко дена се намирам в абсолютен Zen - омиротворена понеже и последният набелязан красавец Boucheron   quatre en rouge е при мен и само си помирисвам китките и се кефя в истинския смисъл , взех го от сайта на Бюти зона и поръчах в магазина да ми го доставят, оказа се, че им е първата поръчка получена чрез електронния магазин и ме затрупаха с подаръчета. Чета много от вас не харесват и Elie saab forever аз обаче го обожавам, много ми е един летен и весел, на кожа и дрехи доста траен. 🌹

# 215
  • Germany
  • Мнения: 1 581

Вчера носих Montblanc Explorer - мъжки или не, но  много ми  допадна. Модерен е , свеж е,  леко плодов, супер траен и явно се усеща доста от околните, защото и за него отнесох доста комплименти.  На мен обаче  ми носи усещане за нещо познато,  за нещо носено в миналото, макар изобщо да не мога да се сетя какво и от кого. Връща назад в спомените и то хубавите такива. Въобще парфюм без възраст Simple Smile Ако  не ми напомняше  за Cedrat Boise  на Мансера(а той от които от миналата година ми е в уиш листата)най-вероятно вече щях да си го купя.
BoMarina, много се радвам, че и ти харесваш  Pure Musc Hug For Her ЕДП го обичам през зимата и в по-студено време, тогава розата в него показва най-силно красотата си, докато Pure Musc е носим във всички времена и сезони. И при мен цветята в букета се променят от температурата, но все са страхотни и хубави. Понякога го усещам като букет от зюмбюли и лалета, друг път като липа и бели цветя, понякога улавям и момините сълзи, или пък рози. Подкрепям, че е много траен и шлейфов, парфюмите на НР са така.

Колкото до Montblanc Explorer, не намираш ли прилика с мъжкия Авентус? За мен Montblanc Explorer е много хубаво и бюджетно изпълнение на Авентус и е тотален хит в продажбите в мейнстрийма. Някои сравняват Авентус и със Cedrat Boise, така че, разбирам откъде правиш тази връзка. И аз си нося без грам притеснение Авентус, и не виждам причина да не се радваш и ти на Montblanc Explorer.

Аз пък днес за първи път реших да пробвам крема за тяло на Wow! for Women Joop! и почти се самозадуших, няма такова чудовище Flushed Следобед си намазах само едната ръка до лакътя за проба, и досега аз и цялата къща миришем на рози с пачули и малини. Представям си ако се бях намазала цялата, какъв ходещ ароматизатор щях да бъда Scream. По този повод да попитам, как ползвате тези продукти, къде нанасяте и в какво количество.

Минаването през парфюмен облак го ползвам при парфюми, които много обичам в средните и в базовите ноти, но при които имам проблем с връхните ноти. Имам два парфюма, които нося така - Malia Nobile 1942 и L'Eau de Minuit Edition 2013 Lolita Lempicka. И двата са ми много тъмни и горчиви докато тръгнат, а после се наместват върху мен и стават красота. Когато усещам някой парфюм супер интензивно излъчващ, също предпочитам да мина през парфюмна мъгла. Мъжкият Епик мен на Амуаж нося само с едно минаване през облак, и даже са ми правили комплимент за него, точно след такова минаване. И той е чудовищно траен и прожектиращ, и се прекалява дори само с три пръсвания. Мъжът ми го носи с толкова, и въпреки, че много ми допада като аромат, ако пътуваме заедно в кола, ми става лошо от интензитета му. Бих носила по този начин и парфюми, които са с по-висока концентрация на парфюмни масла, и при които има опасност от кожни раздразнения или да оставят мазна следа, ако се пръсне на едно място.

# 216
  • София
  • Мнения: 4 328
Вярвате или не, но на Нарцисо For Her ЕДП го открих 15 години след излизането му. Т.е. тази година. Задържах го, защото приятелката, на която го подарих има силна алергия и този не й понесе. Няма друг парфюм, който да е отнасял толкова комплименти като съм го носила. Преди години като го пробвах ми се стори ужасен - хем тих, хем като някакъв мотив от поп парче, който се забива в мозъка ти и не иска да излезне оттам. Сега в по-топлото време се държи тихо и подобно на лосион за тяло. Обгръща ме в мекота и ми позволява да бъда добра със себе си и околните. Някак потъвам в него и ми дава спокойствие в период, който е труден за мен. Притеснявах се дали не ме обезличава, но не би...
Мускусът не ми хареса също на първо четене (блотер в магазина), но дали да не му дам шанс?

# 217
  • Мнения: 2 862
Вярвате или не, но на Нарцисо For Her ЕДП го открих 15 години след излизането му. Т.е. тази година. Задържах го, защото приятелката, на която го подарих има силна алергия и този не й понесе. Няма друг парфюм, който да е отнасял толкова комплименти като съм го носила. Преди години като го пробвах ми се стори ужасен - хем тих, хем като някакъв мотив от поп парче, който се забива в мозъка ти и не иска да излезне оттам. Сега в по-топлото време се държи тихо и подобно на лосион за тяло. Обгръща ме в мекота и ми позволява да бъда добра със себе си и околните. Някак потъвам в него и ми дава спокойствие в период, който е труден за мен. Притеснявах се дали не ме обезличава, но не би...
Мускусът не ми хареса също на първо четене (блотер в магазина), но дали да не му дам шанс?
Усмихна ме поста ти и се замислих, че аз го нося все през зимата, при това много рядко, натежава ми е ме отегчава с монотонието си и праволинейния интензитет, няма утихване на това чудо, като натиснат клаксон е, побърква ме. Ще взема да го пробвам в по-топло да видя как ще се държи.
Скрит текст:
Обаче, за този парфюм трима мъже са ми казвали в прав текст, че ухая на sex. Simple Smile Зъболекарят ми  - от парфюмът ми му омеквли краката и искал да знае името на това ухание, излъчващо чист sex. Колегата по същият начин. Мъжът ми като ме усети с него все се шегува, че не е добре да излизам без него ухаеща така. Simple Smile Явно мъжете така го възпримат.

# 218
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 158
Странно но и аз открих за себе си Narciso Rodriguez For Her сравнително късно. Това се дължеше на факта че и до ден днешен се предлага по магазините, тук обикновено което не е актуално лека полека го смъкват от рафтовете да освободят място за новите попълнения. Единици от парфюмите задържат постоянно и когато пробвах For Her дори нямах идея че е доста стар на пазара. Един от малкото парфюми който изпръсках докрай и за който съм получавала много комплименти. Остава любим на сърцето ми макар че вече не си го купувам. Не съм имала нищо друго от тази марка.

# 219
  • Мнения: 2 999
Нарцисо For Her ЕДП e просто чудесен....и аз го открих едва миналата година....Следващият ми от поредицата ще е Pure Musc

# 220
  • Бургас
  • Мнения: 9 402
For Her ЕДП съм го открила отдавна,но не ми пасва и съм го отписала също много отдавна.От парфюмите на НР харесвам само Пудрения,Pure Musc въобще не е мой.

# 221
  • Мнения: 468
И аз доста късно го открих, не само За Нея, а и цялата линия на този дизайнер,  след като гледах видео в Ютюб за любимите парфюми на една фитнес звезда. Тя така го похвали черния Нарцисо (спомена и същите коменатри от мъже и жени, че това е секс в бутилка), че веднага отидох да го помириша от любопитство. В магазина тези аромати някакси се губят, мисля, че трябва да се пробват задължително на кожа и на въздух навън.

"За нея ЕДТ" в  началото много ми напомни на Идилия Герлен, но като че ли по-мек, с по-малко момини сълзи. Напоследък го нося много често и всеки ден ми се струва различен, не мога да преценя в какво време би бил най-подходящ. Понякога остава една суха пудрена нотка, понякога се изпарява напълно, понякога цял ден го усещам, друг път изчезва за един час. Отварям го сутрин, вендъж ми мирише на лакочистител, на следващия ден на букети...Не знам каква е тази работа!

Искам да си купя и един от квадратната серия, но ми е много трудно да избера, всички ми харесват Rolling Eyes
Видях, че имало по летищата 4 мини Нарцисо - веднага бих взела такъв комплект, но не съм ги срещала.
За "Чист Мускус" четох, че бил създаден да се ползва заедно с другите парфюми на НР ?!
Ето и една статия за дизайнера и парфюмите му, дрехите на къщата също са много красиви:

https://perfumesociety.org/perfume-house/narciso-rodriguez/

# 222
  • Бургас
  • Мнения: 9 402
Да,и за мен Идилията на Герлен и For Her си приличат много.Също така откривам сходство на моята кожа в драйдауна на Agent Provocateur Agent Provocateur for women и For Her.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 12:05 от Bright Crystal

# 223
  • Мнения: 249
В Сефора са заредили новия Шалимар. Започва ударно с горчиви портокали ала детски сироп, които след десетина минути изчезват. Нямам вкъщи за паралелен тест първото суфле, но в базата си за мен двата аромата са идентични. Трайност два часа.
Тъкмо щях да питам за него, някой дали го е разносвал.Подуших го само и ми се видя интересен, но бях тръгнала за друго и не тествах.Наистина ли е толкова  нетраен, не е типично за Шалимар.

# 224
  • Мнения: 1 111
В Сефора са заредили новия Шалимар. Започва ударно с горчиви портокали ала детски сироп, които след десетина минути изчезват. Нямам вкъщи за паралелен тест първото суфле, но в базата си за мен двата аромата са идентични. Трайност два часа.
Тъкмо щях да питам за него, някой дали го е разносвал.Подуших го само и ми се видя интересен, но бях тръгнала за друго и не тествах.Наистина ли е толкова  нетраен, не е типично за Шалимар.
Може да е от моята кожа. По - назад мисля писах, че при мен souffle не се задържа дълго, нито той, нито следващия фланкър от миналата година, на който дори не запомних името.

Общи условия

Активация на акаунт