За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 993
  • 739
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 11 704
Ще ви пусна, който иска да я види, една италианска супа с домати и босилек, онзи ден я приготвих, ей така на шега я започнах и смятах, че изобщо няма моите хора да я харесат, те се убиха и питат за още има ли, .. Simple Smile ще има, ама друг път. Тя е с босилек, но в умерени количества, пускат се няколко накъсани листа, шепа примерно, вари се и се предлага и топла с яйцето отгоре, също и студена е перфектна за летните горещини, няма да лъжа, страхотна е, пробвай те я, ей така от любопитство даже, тя е елементарна за направа,  но задължително трябва сос Уорчестър, след неговото добавяне тя , супата, направо избухва от аромат и вкус.  Peace Дала съм пълно обяснение, разгледайте я.

https://recepti.gotvach.bg/r-127306-Доматена_супа_със_сушени_домати

# 496
  • Мнения: 39 316
Мента и копър са подправките в гръцките сърми. Та, може и в солено ястие да я вложите.

# 497
  • Мнения: 1 355
В Кауфланд или Била дали се предлага фондан за торти? В Лидл няма.
В Била има бял, червен и черен.

# 498
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Ще правя пълнени чушки с киноа и кайма...по инерция щях да си сваря киноата предварително, но се замислих...ако я сложа сурова в каймата дали няма да е по-добре?

И втори въпрос...взех шилешко, май съм готвила веднъж, но на манджа, сега искам да е печено...но да го сваря ли предварително малко, или като агнешкото директно сурово да го сложа? Но като с езамисля фурна и лято...май ще го сложа в тенджерата под налягане и после ще го досготвя.

# 499
  • Мнения: 1 953
Аз киноата я мия, кисна, мия,.... след това я варя малко, ама колко малко Thinking, ми... ако става готова за 20 мин., примерно, варя 10, даже и по-малко. След това пак я мия, т.е. варя я, за да мога да я измия, зради горчивината и многото слуз.

# 500
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Миенето е ясно, но ще я посваря и аз малко, че не заливам после чушките до горе и да не остане сурова.

# 501
  • Мнения: 1 953
И аз не слагам много вода, само малко на дъното и стават.

# 502
  • Мнения: 5 998
Ала Бала, аз пък я варя до готовност киноата, после печене - изобщо не си променя текстурата.

# 503
  • Мнения: 9 107

И втори въпрос...взех шилешко, май съм готвила веднъж, но на манджа, сега искам да е печено...но да го сваря ли предварително малко, или като агнешкото директно сурово да го сложа? Но като с езамисля фурна и лято...май ще го сложа в тенджерата под налягане и после ще го досготвя.

задушено с картофи шилешкото е много вкусно. Да е със съвсем малко сос.   Също и едно с много лук, някъде из блога го имам - ползваме пръчки от черница за дъното, да не се допира месото, но можеш  обърната чиния да сложиш. Пак е с малко сос - винце, масло ,лука и подправки. Тук картофи и домати - никакви.  Но ако го сложиш вечерта във фурната на ниска Т - 140*, до сутринта ще ти е готово. Добре завито, да си се задушава там.

# 504
  • Мнения: 2 266
Здравейте!С какво бих могла да заменя лимонтозу.

# 505
  • София
  • Мнения: 11 704
Здравейте!С какво бих могла да заменя лимонтозу.
Лимонов сок.

# 506
  • Мнения: 1 006
Имам едно бурканче орехов тахан и лешников тахан. Взех ги с идеята да ги хапва детето, но вчера опитахме от ореховия и хич не му хареса. Все пак не ми се изхвърля, и моля за идеи за какво да го използвам - десерт някакъв Rolling Eyes да не е кекс обаче. Мислех ако натроша бисквити, малко сушени плодове, масло, прясно мляко, тахан и да направя бонбони или сладък салам. Ако не хареса и лешниковия сигурно и него ще трябва да вложа някъде. Търсих рецепти, но нищо което да ме впечатли, а и повечето които четох бяха със сусамов тахан. Помагайте

# 507
  • Мнения: 9 107
в блога на Любка напоследък има много рецепти с тахан https://samozagladni.blogspot.com/

# 508
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Лешниковия тахан с малко какао и мед и точно като течен шоколад. Аз си го слагам на палачинките.
Иначе брауни можеш да направиш
http://www.empirina.com/2017/01/29/2-%d0%bb%d0%b5%d1%81%d0%bd%d0 … 1%85%d0%b0%d0%bd/
Бисквитки
https://albisrecipebook.blogspot.com/2016/10/blog-post_20.html

# 509
  • Мнения: 10 374
Да попитам - става ли му нещо на зеленият фасул, ако престои преди да се сготви. Купих в събота, но досега не успях да го сготвя, става ли за ядене или е на дърво?

За тахана - има една рецепта на Мария Митева - Кристу за разядка с тахан, която е много приятна. Рецептата е за сусамов тахан, но съм я правила с всякакъв, много добре става с тахан от тиквени семки. От всички тахани и на мен най-малко ми хареса ореховия

Общи условия

Активация на акаунт